Rekordní kapr z polské svazovky 30,5kg
Diskuse k bleskovce Rekordní kapr z polské svazovky 30,5kg
Na našich svazovkách se tak velcí kapři nevytahují protože,...
A) Nemají dostatek potravy, aby dorostli do těchto velikostí.8%
B) Přirozeně se nedožijí takového věku, aby dosáhly těchto rozměrů.3%
C) nemaj geny gigantismu.4%
D) natrefí na masařku dřív než dorostou.75%
E) ti velcí jsou tak chytří, že se nenechaji chytit.11%
Od 29.8.2011 hlasovalo 80 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nbart.bm - Profil | Čt 24.11.2011 13:09:24
NTomek Tandembais - Profil | Čt 1.9.2011 18:24:18
NCarpeater - Profil | Út 30.8.2011 21:55:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nejhorší odrůdou masaře je dědek funkcionář, kterej kupčí s násadou a huba se mu leskne mastnotou i na fotce. Nadto je to pravděpodobně komunista, nebo aspoň bejvalej.
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 10:18:29
OK, ...ty velký ryby se budou dokola omílat pořád, to se nezmění. Vyšlechtěný kapr je rybniční, konzumní ryba, tak to prostě je. On kapr potřebuje ke svému zdárnému růstu do extrémních velikostí také extrémně dobré podmínky, které u nás snad kromě Mlýnů nejsou, ...jinak s tím "rozumem" Poláků souhlasím.
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 30.8.2011 10:09:00
NButchi - Profil | Út 30.8.2011 10:02:09
Jsem zdrcen.
Jardo! Lukáši! Jarmilo!
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 10:00:47
Asi nepůvodní ryba, ...máš konkrétní odkaz na toto info ?
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 30.8.2011 9:58:09
Nmeteor - Profil | Út 30.8.2011 9:52:51
F) většina velkých ryb byla převezena na soukromé revíry :-)
Jinak by mě zajímalo, kolik takových ryb (viz. tento prasečkin z Polska) se v Polsku ulovilo... řekl bych, že tolik co u nás :-)
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 9:51:13
:-))) ...holt ta rybařina má prostě své kouzlo, to se musí nechat
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 30.8.2011 9:48:26
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 30.8.2011 9:47:55
NButchi - Profil | Út 30.8.2011 9:44:00
Kdy má maty pohřeb? Potřebuju stihnout udělat smuteční věnec z koulí Smutek W@M dipovaný v esenci "Slzy pravého sportovního rybáře".
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 9:37:27
Je v tom logika, protože než se ve vodě rozloží na atomy, může ho pár lovců ještě podseknout, a s plynovou maskou se s ním na fotu zvěčnit :-)
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 30.8.2011 9:31:38
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 9:29:07
Příčina smrti ještě nebyla stanovena, jelikož ještě neproběhla Matyho pitva !
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 30.8.2011 9:24:10
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 9:13:46
No nemusíš, nahodíš znovu na kapra, a doufáš, že ti to vezme třeba Amur, štika nebo candát, takže lov nekončí, ...frčíš dál :-)
NSkulalukS - Profil | Út 30.8.2011 9:13:41
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 30.8.2011 9:10:21
Nrover - Profil | Út 30.8.2011 9:04:47
Na Moravě si masař může vzít denně kapra jen jednoho, takže to bude oproti "Čechovi" asi poloviční masař, ...myslím
Masaře pozná jen lékař, je celkově zdravější, protože pravidelně konzumuje rybu domácí ...
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 30.8.2011 8:59:33
Ostatně to jen podtrhlo skutečnost, že běžný český rybář je debil a omezenec
NSkulalukS - Profil | Út 30.8.2011 8:12:26
Nejsem si jistej, ale tohle by mohl být slavnej hejlovskej MATY.
(fotky z mrkovskejch trofeji)
NSkulalukS - Profil | Út 30.8.2011 8:03:27
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 19:55:38
Jako vždy za to můžou masaři.
Výsledek ankety je směšný.
Nmeteor - Profil | Po 29.8.2011 19:03:42
Jinak v Polsku jsou skrytí masaři tak jako všude, prý je tam už mohou čistí CHaP na potkání zastřelit :-) neskrývaně masí asi jenom u nás...
NCarpeater - Profil | Po 29.8.2011 18:24:17
A teď najednou je polská svazovka vydávaná za vzor?
Copak se stalo?
V Polsku se přestalo masařit, nebo cože?
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 18:19:17
Ty je to možné, ale bohužel už si nepamatuju, jinak bych pochopitelně přidal tvůj kopyrájt :-)
NCarpeater - Profil | Po 29.8.2011 18:17:27
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 18:04:57
Ono se mně to blbě popisuje, jak to myslím.
Kvalitní příprava je samozřejmě důležitá, ale ty neustálé hlasy na povolení toho a tam toho. Nejčastěji jsou to ti, co sotva přišli a nejde jim to.
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 18:03:03
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 17:51:54
Jojo, to určitě má. Námaha to určitě bude. A mám rád, když u toho ti lidi myslí.. To, co popisuješ ty, se mi přesně nelíbí - připadá mi to jako strašná komerce, hon na ryby. Celkově se mi to ekluje, protože to odporuje mému pohledu na rybařinu, kdy má i ryba šanci..
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 17:49:03
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 17:37:33
Jojo, to oni bezesporu jsou, oni mají svoje názory jasně reprodukované, navíc se znají osobně.. Kokota najdeš všude, bohužel. S tím se nedá nic dělat..
Mě to mrzí, protože i od kaprařů se toho dá spoustu naučit, zjm o taktice lovu atd. Ale ptát se někoho z těch nazdárků, to fakt ne.
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 17:23:47
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 17:16:11
Tak to je ideální životopis na diskutovanou pozici, řekl bych :-)))
Já bych se toho zase tak nebál, oni si na to lidi nakonec zvyknou. Taky jsem nebyl dlouhou dobu stavu strávit reakce místních muškařů :-))
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 17:13:00
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 17:05:29
1. Nemají dostatek potravy
- sype se jich moc tedy je velká potravní konkurence
- klima až na jižní moravu není nic moc
2. Zvykově patří na talíř a těch co je berou je pořád valná většina (mimochodem pro ty trofejní jen dobře ad.1)
Mohli by u nás dorůst, ale nemají tady šanci toho dosáhnout. A pokud se nepletu, tak ti megakapři třeba z Francie mají genetickej základ právě od nás, z našich chovů.
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 17:01:38
Já si myslím, že by to za pokus stálo, ale na to musí být člověk extrémně trpělivý a systematický.. Párkrát jsem to zkoušel, napsat něco v takovém smyslu, ale prudce jsem pohořel. Nejčastěji na tom, že o tom údajně nic nevím, no. Já se ti teda omlouvám, ale neznám tvé postavení v kaprařské komunitě, každopádně pokud mu to vysvětlíš třeba ty, mohlo by ho to donutit se zamyslet. Chce to akorát toleranci, nic víc.. Z obou stran. Já jsem v začátcích na MRKu tolerantní byl, a hodně, ale svůj postoj jsem změnil. Na smířlivé příspěvky většina lidí nereaguje.
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 16:56:38
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 16:50:49
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 16:38:46
Každému co jeho jest. Mě třeba položená nebaví a kapra považuju za jednu z mnoha ryb. Jeho úlovku se nebráním, nepovažuji ho za podřadného. Vadí mi jeho masová propagace.
Je to samozřejmě ryba nadmíru vyčůraná, pokud to není násaďák nebo nějaký chudák ze soukromáku - těch je mi vysloveně líto. A právě kvůli názoru, jako je třeba tento tvůj " Pro mě je ideálem voda, lde jsou velcí kapři a je jich málo", nebo že jsi zkusil i jiné techniky, tě velice respektuju, a pokud nadávám na kapraře, vždy na tebe pamatuju jako na výjimku, člověka, se kterým se dá rozumně diskutovat a já bych takové rád u vody potkával. Jenže bohužel, spousta lidí tím byznysem zblbnula.
Řešili jsem to už minule resultát myslím byl takový, že by lidi museli dostat rozum, což se jen tak nestane :-)
Nmal - Profil | Po 29.8.2011 16:02:15
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 15:59:31
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 15:56:19
NSkulalukS - Profil | Po 29.8.2011 15:44:25
Na našich svazovkách ale kapři těchto rozměrů snad ani nejsou...
snad krom pálavskýho mohykána...
Proč?
Nemají dostatek potravy nebo nemají čeští kapři geny, aby mohli dorůst do těchto velikostí?
Umírají předčasně na stáří nebo v udírně?
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 14:49:11
Já jsem zjistil, že se s nimi vlastně ani u vody moc nepotkávám. Když už k tomu došlo, radostí jsem z toho zrovna neskákal. Na druhou stranu, ať chytají kapry, dravci a ostatní ryby zbudou pro nás. Cílovou rybu máme každý nějakou jinou, jde mi jen o prezentaci a vystupování celkově.
Nicméně, z parlamentního soudku: Podle chování několika opic nemůžem soudit úroveň celé ZOO :-))
Nmal - Profil | Po 29.8.2011 14:44:28
Nmal - Profil | Po 29.8.2011 14:42:37
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 14:42:07
Já teď píšu jen o těch, kteří to takto dělají.
Nevím, jestli si to pamatuješ, ale bavili jsme se o tom spolu.
Jediná škoda je, že takových kaprařů, jako jsi ty, tu takto vystupuje málo. Bohužel ke škodě kaprařského obrazu.
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 29.8.2011 14:41:10
Za mě: "Máro, gratulace veliká. Je vidět, že máš pod čepiců a že ty kapříky chytat umíš. Ještě jednou gratulace a držím palečky při překonávání svýho vlastního rekordu"
NKocháč - Profil | Po 29.8.2011 14:40:34
NButchi - Profil | Po 29.8.2011 14:35:38
Jo, přesně tak. Jak jsem taky psal - povyšování se. Oni všechno pouští. Pokud mají na rybu chuť, jdou si ji koupit, nebo plácnou candáta na gril. W@M se takto vztahuje jen na fousatého boha. Přijde mi to jako alibismus, nemluvě o tom, že nevíme, kolik jich ty ryby pouští jen proto, že by s něma kámoši přestali komunikovat, nebo protože je nebaví kuchání a škrábání.
Evokuje to ve mě představu myslivce, který střílí zvěř paintballkou.
Kde to žije - všechna témata
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
21:00NLov pod jezem v letních vedrech? 6
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
Safra-go
Jižní Afrika, Sibiř, Patagonie. Vyzkoušené lokality v doprovodu našeho scouta. Expedice pro partu kamarádů i...













