Pohár předsedy ČRS v lovu kapra 2019

Kategorie: Kaprařina

Račice - pozvánka

Vážení přátelé rybařiny a lovu kapra zvlášť,
ve dnech 17. – 20. října pořádá LRU položená ČRS SÚS na veslařském areálu v Račicích 2. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra. Závodů se bude účastnit 27 špičkových týmů z celé republiky, které se poperou, kromě věcných cen a putovního poháru, především o nominaci na mistrovství světa v lovu kaprů 2020, které proběhne na Ukrajině. Ačkoliv se bude jednat již o 22. MS, český tým se zúčastní vůbec poprvé, takže motivace bude veliká!

Letošní ročník račického klání dozná oproti loňskému jedné zásadní změny. Ocelová lana, vymezující veslařské dráhy nebudou spuštěna ke dnu, ale budou z vody vytažena tak, že min. 80% vodní plochy bude zcela volných. Slibuji si od toho, že
1. vytvoří se klidová zóna ve zbývajících 20%
2. bude velmi slušná šance zdolat některého s místních kapřích mohykánů

I letos se bude soutěžit podle mezinárodních FIPSed pravidel. Ve zkratce zrekapituluji, v čem zásadním se tato pravidla liší od většiny kaprařských závodů, které se u nás pořádají především na soukromých vodách:
• Chytá se na svazové vodě
• Bodovanou rybou je kapr a amur již od 1500 g.
• Soutěž trvá 72 hodin non-stop.
• Závod je určen výhradně pro 2 členné týmy.
• V době od 18:30 do 8:00 je povoleno krmit jen kobrou či prakem. Mimo tuto dobu jsou povoleny i ostatní vnadicí pomůcky (spomb, vrhačka, lopatka,...). Taktikou krmení se dá hodně získat, ale i ztratit.
• S výjimkou živočišných nástrah se smí chytat téměř na vše (partikl, boilies, pelety apod.)
• Nesmí se používat echoloty ani zavážecí lodičky – vše proběhne hezky ze břehu.
• Každý tým má jasně vymezen prostor na břehu i na vodě, kde smí chytat. Závodníci budou mít k dispozici prostor 20 m na břehu a stejně široký pás i na vodě. Nalevo i napravo od jejich soutěžního sektoru bude „hluchá zóna“ o velikosti cca 56 m, kam se nesmí ani nahazovat ani krmit.
• Kompletní propozice zde: https://www.crs-sus.cz/wp-content/uploads/2019/06/Poh%C3%A1r-p%C5%99edsedy-%C4%8CRS-propozice-2019-final.pdf

Detailní průběh závodů můžete sledovat v online přenosu na www.mrk.cz , pravidelné informace budou zveřejňovány na facebooku a stránkách ČRS SÚS www.crs-sus.cz a také na stránkách ČRS www.rybsvaz.cz .

Ať už jste rybář či nerybář, vezměte rodinku ve dnech 17.-20. října na výlet do račické Labe arény. Pohár předsedy ČRS v lovu kapra jsou výjimečné závody, které stojí za to vidět na vlastní oči! Pokud by vás rybařina přeci jen nezaujala, můžete si v areálu zajezdit na kolech či kolečkových bruslích, zajít si na oběd do místní restaurace nebo si udělat výšlap na nedaleký Říp.

Tak na viděnou na Račicích!

Miroslav Poupa
vedoucí LRU položená ČRS SÚS 
Miras - 14.10.2019

Diskuse k miničlánku

Žádné zápisy.