MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

1. závod KP feeder JČÚS

Kategorie: Feeder

První závod Jihočeského krajského feeder poháru

Po necelé měsíční pauze od posledního kola zimní ligy, které většina závodníků odchytala v tričku a kraťasech, kde se nejednomu rybáři kartičky s úlovky potěšitelně plnily, čekaly nás, bláznivé feeder lovce, konečně první dvě kola letní ligy.


Všichni se těšily na závod, na rovném úseku řeky, který sliboval množství cejnů, plotice, podoustve a možná i kapra, nebo karase. Zprávy od trénujících byly velmi pozitivní a povzbuzující, mělo by se chytat poměrně velké množství ryb, spíše větších rozměrů… Jenže ouha. Počasí, které si s námi zahrávalo celou zimu tak, že jeden závod jsme museli zrušit, protože místo rybolovu bychom mohli hrát hokej a druhý slunce svítilo tak, že bylo možné se opalovat, nám opět ukázalo drápky… Deset dní před závody se začalo ochlazovat, a aby toho nebylo málo tak i vydatně pršet… Zprávy od trénujících začali být méně pozitivní, chytat se budou především plotice, některé i pěkné, občas něco jiného. Poslední dny před závodem asi každý z nás sledoval tabulku průtoků a modlil se, aby to nebylo tak hrozné, jak bylo médii slibováno. Žel Bohu, bylo.


V den závodu teklo dvakrát více ledové vody, než je na revíru běžné. Všem závodníkům, kteří překonali navršený břeh, hned po zaparkování aut, spadla čelist a pronesli poznámku ve smyslu, no co, budeme chytat alespoň trávu, jak tvrdej máš prut, nebo něco podobného… Hloučky rybářů se zděšeně dívaly na proplouvající kmeny stromů, trsy trav, bloky polystyrenu a podobných předmětů… Všichni začali predikovat těžký, ne-li nejtěžší závod sezóny, ale to ještě nevěděli, o čem mluví, ani jednomu ze zkušených závodníků, nebo naprostým nováčkům nepřišlo na mysl, jaké to bude!

Po potřebných formalitách jako registrace, losování a přesuny, začala příprava, každý pečlivě míchal krmení, usazoval křesílka, židle, bedny, rozkládal pruty. Pak několik prvních odvážlivců zkusilo vrhnout krmítka do rozbouřených vod Hlubocké Vltavy… Začaly se ozývat první povzdechy a spílání sami sobě, že mají jen 100g krmítka, 4oz špičky a jiné… Sám jsem byl pořád optimista a na místo, kde jsem pře necelým týdnem držel 40g krmítko, poslal 70g… Špička skákala jak divá a já vytáhl svou první větev toho dne. Proud táhl a odnášel téměř libovolně těžká krmítka, postupně bylo na zkušebních hodech vidět, jak se zkracují a přibližují pod nohy závodníků.


Začalo zakrmování i samotný lov. První náhozy, velké očekávání, opakované přehazování a hypnotizování špičky… Nikdo nemluvil, jen občas se rozlehlo zaklení, nebo nadávka, když někdo poblíž stáhl montáž, aby vymotal aktuální úlovek, nejčastěji v podobě trávy, větve, nebo kusu látky. Jak opadala pozornost, začali rybáři mezi sebou diskutovat. Nebudu čtenáře déle napínat. V průběhu prvního kola se ulovila jedna podoustev o váze 0,44kg, o níž šťastný lovec nezapomněl informovat celé závodní pole. A také několik metráků bordelu.

V průběhu pauzy na oběd, každý gratuloval šťastlivci a vymýšlel možné i nemožné, jen aby zvýšil své šance do druhého kola… Objevil se i jeden závodník, který raději vše ukončil, než by se pokusil dosáhnout na štěstí v kole druhém,

Nechci to natahovat, druhé kolo se neslo ve stejném duchu jako to první, jen někteří závodníci krmily méně a zkoušely se častěji nová místa a různé nástrahy… V polovině druhého kola se od spodního sektoru neslo až k nám nahoru upozornění, že se dole chytla ryba. A ano, i druhé kolo přineslo jeden úlovek, byl to sumec lehce přes 2kg a zásadním způsobem ovlivnil celkové pořadí do ligového žebříčku.


Na závěr zbývá napsat už jen tolik, že to byl velký mentální trénink, dokázat přemýšlet a snažit se, i když nic nepřinášelo úspěchy. Zkušenost pro každého, kdo se zúčastnil, poděkovat organizátorům za práci a pečlivost, kterou věnovali přípravě. Kuchyni, za výborný oběd a zajištění nápojů pro občerstvení.

Gratuluji úspěšnějším z nás Vladimíru Vančatovi a jeho podoustvi a Tikimu, který vydoloval fousáče.

Těším se, až zase poměříme své síly na dalších kolech na vodách, kde budou alespoň nějaké ryby při chuti.

Štěpán

 

já 2 - ®, 16.5.2017

Diskuse k miničlánku

N jaradol - ® So 20.5.2017 9:26:42
nojo,tak tenhle závod určitě vejde do historie. Já doufám,že nebude už nikdy dorovnán,nebo předstižen

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTon thompson kaprové pruty | 1+1 ZDARMA

Za 999
Skvělá novinka od značky Ron Thompson. Kaprové děličky v akčním setu za skvělou cenu. K dostání 2 dílné i 3 dílné varianty.

akce, rybareniNash Globetrotter 2man bivvy

Za 7.890
SUPER CENA sleva přes 5000Kč-Skvěle řešený rychle postavitelný, prostorný bivak, ideální pro dva do extrémních situací, skvělé větrání, nízká akční cena - neplaťte jinde víc - kvalita Nash - platí jen do vyprodání


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby  NA SOUTOKU - Kralupy n.V. Rybářské potřeby NA SOUTOKU - Kralupy n.V.

Kralupy nad Vltavou, Žižkova 913