MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Všechnobraní

Kategorie: Všeobecné

Kořeny této akce sahají do listopadu 2014. Tehdy jsem vyrazil se svým synkem Mírou a parťákem Honzou na ryby na ryby s cílem pochytat kapříky a snad i nějaké ty dravce. To se nám tehdy také vcelku podařilo. O povedené výpravě se dozvěděli i naši kamarádi, slovo dalo slovo, a tak jsem o rok později podzimní rybačku povýšil na společné pochytání se soutěžním podtextem „Všechnobraní 2015“.
Vymyslel jsem to tak, že si dáme soutěž o největšího „univerzála“. Týmy mají libovolný počet členů a své místo si buď dohodnou s ostatními předem, nebo si sednou tam, kde bude volno. Cílem je pochytat, co nejvíce druhů ryb – co druh, to bod. Bonusový bodík lze získat za největší chycenou rybu od daného druhu ze všech soutěžících. V případě rovnosti bodů vyhrává tým, který má chyceného většího perlína (netušil jsem, jak se mi toto pravidlo vymstí hned v prvním ročníku:-)). Hraje se o čest, slávu a lahvinku Bohemky. Na břehu se nás nakonec sešlo 7 týmů a mohlo se začít. Chytačka od čtvrtka až do neděle.


Hned od příjezdu se počasí čím dál tím více kazilo, co se však nekazilo, byla nálada. Sem tam, se chytila i nějaká ta ryba, i když žádná hitparáda to nebyla. Zpestřením bylo i několik návštěv, kterými nás poctili naši společní kamarádi.


Já jsem měl za parťáky Honzu, synka Míru a jeho kamaráda Pavlíka (oba skoro 10 let). Chlapci měli za úkol chytit na bič plotici a perlína a uvláčet okouna, štiku a třeba i candáta. Já a Honza jsme se pokoušeli chytit na položenou kapra, lína, cejna, karasa a dá-li sv. Petr, tak možná i amura. Skoro celou sobotu lilo jako z konve. Ještě v sobotu odpoledne jsme měli na svém kontě jen plotici, kapra a pár malých štiček. K večer, když přestalo pršet, přidali jsme ještě okouna, cejna a perlína (jeden jediný, kterého jsme ulovili). Doufal jsem ještě v lína a karasa, zůstalo však jen u přání. Snad získáme nějaký bonusový bodík za největší rybu od druhu….


V neděli ráno jsem poslal chlapce s vláčáky na vedlejší flek, aby se mi nemotali při balení. Za chvíli slyším řev:“ Tati, máme velikou štiku!“ Nu dobrá, vzal jsem foťák a v klidu kráčel k chlapcům. Včera totiž „ta jejich veliká štika“ měla sotva 50cm. Nespěchal jsem… Pak však slyším, jak ječí oba kluci: „Rychle, ta štika se nevejde do podběráku!“ Popoběhl jsem a nestačil se divit – v podběráku byla štika jako tele – resp. v podběráku byl ocas a tělo štiky, hlava přečuhovala ven, naštěstí směrem ke břehu. Odhodil jsem foťák, štiku čapnul kolem hlavy a vynesl ji na břeh. Pár fotek šťastných lovců a pak už jen vypuštění krokodýla zpět do svého živlu. Štika měřila 95cm a nechala se přelstít prachobyčejnou rotačkou za pár kaček. Nu, dobrá práce chlapci! Tímto silným zážitkem jsme také zakončili naši společnou rybačku a už zbývalo jen spočítat výsledky a vyrazit domů.
Celkem se chytilo 7 druhů ryb: kapr (nej. 91cm), okoun (45cm), cejn (56cm), perlín (24cm), štika (95cm), lín (50cm), plotice (29cm).

Skončili jsme druzí o menšího perlína, což je v pořádku. Co však nepochopím je, na co Bóďa s Jardou chytili toho svého – na nesmyslnou kombinaci tygřáku, korku a pelety:-).

Formát akce se osvědčil, proto není důvod nedat si to znovu.
A mě fakt těší, že začínáme už příští středu.


 

Miras - ®, 13.11.2016

Diskuse k miničlánku

N milanpindryc - ® So 19.11.2016 16:05:32
Tak na takovou akci bych maldyho klidne vzal. Super!

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Začátek sezóny lovu dravců:

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce Chub Outkast 60 Brolly

Za 3.199
Chub Outkast 60 Brolly, výrazná jarní sleva + doprava zdarma!

akce, rybareniClimax návazcová šňůrka Cult Skin Braid 20m 9,10kg - zelená

Za 227
Cult Skin Braid je návazcový materiál s jádrem ze 100% Dyneemy, zatížené wolframem a tuhým opláštěním. Na začátku a na konci ustřižené montáže odstraňte kousek opláštění, přivažte háček a karabinku a získáte montáž s háčkem, která kaprovi neklade odpor a velmi lehce ji může nasát.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76