Feeder

Na jakou maximalni vzdalenost nahodite? Libovolny vas feeder prut s jakymkoliv krmitkem s navnadou a nastrahou.

A) do 60 m28%

B) cca 75 m30%

C) cca 90 m17%

D) cca 105 m10%

E) cca 120 m10%

F) pres 135m5%

Od 6.5.2025 hlasovalo 208 čtenářů.

numen - Profil | Ne 21.3.2021 21:13:32

rybomil >> ja toho kdysi o kaprech přečetl hodně. Paměť mě již v tomhle neslouží 🙉

    rybomil - Profil | Ne 21.3.2021 20:58:15

    numen >> to myslím ( jestli mě paměť slouží ) popisoval Hašpica

      rapadek - Profil | Ne 21.3.2021 17:17:23

      Mám vypozorované v akváriu, že ryba reaguje na vhození i minimálního množství krmení. Bez jakéhokoli jiného podnětu (zrakový, zvukový) vyrazí z úkrytu hledat ji vonící krmení a na jiné třeba nereaguje. Cítí vůni, která se šíří vodou a pozná co to je. Do akvárka sypu prakticky vše, než s tím vyrazím k vodě. Akvarijní krmení už ani nekupuju.

        MKulicka - Profil | Ne 21.3.2021 14:18:30

        Martin M. >> Tak řekl bych že odlišné věci cítí odlišně - jinak by ten čich asi moc smysl nedával a nebyl k ničemu. Otázka je s jakou vůní pak mají spojenou jakou chuť a jestli to pak není do nějaké míry naučená věc na základě zkušenosti.

          numen - Profil | Ne 21.3.2021 14:08:43

          Martin M. >> kdysi davni6jsem v nějaké knížce četl o ksprech. Psali že kapr prvotně reaguje na vůni a barvu. Po nějaké době co se krmí, začne dávat přednost nejen chuti ale i nutričně hodnotnější stravě.
          Psali že v někde v Anglii drželi ksory v obrovském bazéně s čistou vodou, tak že se dalo vyhodnotit celkem přesně, jsk reaguji. Dokonce pdali, že když začali tyvksory chytst, tsk po čase, stačilo hodit do vody vlasec a ryby odjeli do druhé poloviny bazénu, co nejdál od vlasce.
          Ale nemohu si vzpomenout co to bylo za knihu.

            numen - Profil | Ne 21.3.2021 14:00:07

            Dědek >> jestli na to nemá vliv že nemůžeš při zacpaném nosu dýchat. Já dýchat mohu jen nic necítím.

              numen - Profil | Ne 21.3.2021 13:58:53

              MKulicka >> tak to mě ne. A hlad mám asi možná i větší.

                sven - Profil | Ne 21.3.2021 12:57:59

                MKulicka >> jestli to z toho japonského pivovaru, nebyla po polské a ruské edici, třeba čínská :-)

                  Dědek - Profil | Ne 21.3.2021 12:54:44

                  numen >> Mám to vyzkoušené od děcka, kdy jsem musel pít rybí olej, který byl opravdu hodně hnusný. Chytnu si nos, polknu, zapiju něčím, nebo zajím, nos pustím a necítím už nic. Bez čichu, není ani chuť, nebo není tak dokonalá.

                    MKulicka - Profil | Ne 21.3.2021 12:48:35

                    numen >> Já měl ztrátu čichu a chuť mi to tedy hodně ovlivnilo. Spousta věcí chutnala divně - jinak (například plzeň:))

                      Martin M. - Profil | Ne 21.3.2021 12:41:14

                      Ciffik >> super zdroj, diky!

                        numen - Profil | Ne 21.3.2021 12:37:52

                        Dědek >> Já teď necítím nic, na radu švagra jsem zkusil i opravdu smrad. Vůně mrtvola, t Orange i třeba pepř. Nos absolutně mrtví, ale chutě rozlišuji úplně normálně.

                          Martin M. - Profil | Ne 21.3.2021 12:33:47

                          MKulicka >> uz to take hledam - zatim mi z toho vychazi, ze ryba ma "nozdry" pro "cichani" vody pro lokalizaci potravy na vetsi vzdalenost a pak receptory v tlame, ktere prijdou do hry az pri doteku s potravou. To lze prirovnat k cichu a chuti u suchozemskych zivocichu, ale stale tam mam otaznik, jestli tim "citi" odlisne veci. Tedy ze treba v nozdrach citi aroma ale pro rozpoznani sladke/horske/kysele chuti se toho musi dotknout?

                            Ciffik - Profil | Ne 21.3.2021 12:29:52

                            Martin M. >> Docela zajímavá informace... „ Na sladkost jsou naopak citlivější až 500x" (oproti lidem).

                              Ciffik - Profil | Ne 21.3.2021 12:23:19

                              Martin M. >>

                                Martin M. - Profil | Ne 21.3.2021 12:15:54

                                Dědek >> ja tohle nikdy nestudoval, treba se nekdo ozve. Ryba ma "nozdry", kterymi "citi" neco ve vode, ale jestli to je chut vody nebo vune vody, tezko rict. Taky tezko rict, jestli to co citime ve vzduchu jako vuni se dokaze podobne rozpustit a sirit vodou.

                                  Dědek - Profil | Ne 21.3.2021 12:03:30

                                  Martin M. >> nevím jak to je. Co vím, že když si zacpu pořádně nos a něco polknu, tak necítím co polykám. Tak jsem byl schopen nedávno polknout panáka tuzemáku :-). Jak to má ryba, to fakt nevím, ani jsem se po té informaci nějak nepídil.

                                    Martin M. - Profil | Ne 21.3.2021 11:51:19

                                    Dědek >> ja chut nezpochybnuji, jen si nejsem jisty jestli ji lze oddelit od vune. Vuni chapeme jako neco ve vzduchu. Kdyz to je ve vode, tak to muzeme poznat chuti.

                                      Dědek - Profil | Ne 21.3.2021 11:46:41

                                      Martin M. >> Také jsem nad tím uvažoval. Ale nějak to být musí, sůl, ani cukr asi podle pachu necítí a víš, že se dělají jak hodně slaná, tak hodně sladká futra. Jaký by to mělo potom smysl, cokoliv sladit, nebo solit?

                                        Červené karty: Fish man, 46547513248512348941