NŘízek - Profil | Pá 16.12.2005 18:53:41
Japcak:Diky za prani a taktez Ti preji sama rybarska a hlavne zivotni nej. Plne s tebou souhlasim-Ucit se musim stale a asi se to stejne nikdy uplne nenaucim.(de to vubec?)
Njiris - Profil | Pá 16.12.2005 18:12:48
Japcak - a uz mi napis pls to icq!!!
Njiris - Profil | Pá 16.12.2005 18:12:14
Japcak - kua, to mi seje. U nas je to tak na brusle.
NJapčák - Profil | Pá 16.12.2005 17:17:03
jiris - zamrzá, nebo rozmzal jaksi divně tak 50 - 50 % o proti jiným rokům. Ve středu 3 prutohodiny. Přes 35 jsem se nedostal. (měl jsem cosi většího - no přesne ti to neřeknu (nejsem Kuba) ale 5 kg a více to mělo - vyplo se to - to je tá daň za UL ale to je klasika - nebrečím:-)
Njiris - Profil | Pá 16.12.2005 17:07:00
Japčák - ne, no počasi je i u nas hnus. Je H. rozmrznuty?
NJapčák - Profil | Pá 16.12.2005 17:03:44
jiris - ještě jsi v Holešově?
NJapčák - Profil | Pá 16.12.2005 17:02:31
jiris - dnes jsme měli do asi 10.00 hod nastoupit v Hul. pak počasí - no hnus. (no jsem váhavý střelec)
Njiris - Profil | Pá 16.12.2005 16:56:23
Hmm....celkem zajimavy nazory. Osobne bych si trojku za univerzal nevybral.
NJapčák - Profil | Pá 16.12.2005 15:34:31
Řízek - ale jo. Hlavně se uč.uč.uč. (něco podobného pravil Lenin). Mluvím za sebe - já se to nenaučím nikdy :-( Přeji mnoho ryb. úspěchů a všech těch dalších, které jsou potřeba k pohodě. Ahoj - Japčák
NŘízek - Profil | Pá 16.12.2005 14:02:07
Japcak: vidis, wonderody mi unikly:-), tata nevlacel a tak sem byl rad za takovyho cervenyho plnolaminatovyho Shakespeara...jinak co mi kamaradi vypraveli, tak vlastne neco na zpusob chvejky vyrabeli za pomoci noze a smirglu na tech zlutejch detskejch laminatech (lipno?). Me zkusenosti jsou snad jeste predskolkove, malej rybnicek, karasci, linci... jeee nesmim bejt tak nostalgickej :-),
Nbrach - Profil | Pá 16.12.2005 8:35:17
MrCement - říkáš to dobře, černej dvojdílnej wonderod z 1986 používám do dnes. Věřím tomu, že by vyhovoval i přívlači, ale já ho používám na ultralehké chytání na menších stojácích - a je nezničitelnej (nej kapr 82 cm).
NJapčák - Profil | Čt 15.12.2005 21:26:16
MrComent - aspoň nějaká odezva, ale já jsem měl na mysli přívlačové kolky. Jinak téměř se daly skoro všechny zohnout da kolečka.
NMrCement | Čt 15.12.2005 21:06:09
Jojo cernej, dvojdilnej wonderod ...... dostal jsem ho od otce, udajne byl vyplaven nejaky sklad a tak je prodavali levneji nez Sonu (jak jsem zavidel teleskopy :-). Chytal jsem na nej s 25kou a mrskal olova cca 50g na tezko ..... jen policajt se obcas zamotal do tech malych ocek. Pekna prasarna (bylo to tak v roku 1986) ..... na Musove jsem na tuto sestavu dostal 68cm kapra, radost dnes neopakovatelna.
NJapčák - Profil | Čt 15.12.2005 18:04:04
Řízek - když už chytáš a máš skušenosti (možná) již ze školky (viz karta), tak by jsi měl vědět se u nás daly koupit wonderody (různé), některé téměř s chvějivkou až to bylo (pro mě) nepříjemné. A snad se v licenci vyráb. asi 10let nebo kolik. Cena byla i na tu dobu pár šupů. Vyjma oček měla tato řada (na tu dobu) zajímavé ba překvapující vlastnasti.
NFlip - Profil | Čt 15.12.2005 16:39:40
Karelretik -To máš jako se sexem.Jsou holky,které říkají,že jim taky stačí malej,ale jen do té chvíle,než poznají něco většího.Potom jsou nadšený,ale protože to doma nemají,tak kolegyním slepicím vyprávějí o tom,jak ten jejich zase pěkně uklízí.A slintají u Peříčka.
NFlip - Profil | Čt 15.12.2005 16:31:22
RSF13X-Vněčem máš pravdu,ale v hodně věcech se mýlíš,protože tu věc nevlastníš,nebo nevíš o čem mluvíš
Jen tak pro informaci.Skeletor a lighting jsou úplně jiný pruty akcí.Lighting parabolika skeletor více do špice.Skeletor grafit IM8,lighting IM6.Jediné čím jsou podobní jsou očka toď vše.Mám oba,takže mohu srovnávat.
Poláci mají kvalitní pruty Dragon jsou opravdu krásné,bohužel výšší třidy řady HM80,HM62 stojí v přepočtu 7000-8000 Kč.Za kvalitní věci platí i v Polsku.
NFlip - Profil | Čt 15.12.2005 16:20:35
rett-rett-240cm oceníš,když brodíš,to se na některých místech s tou trojkou motám jak nudle v bandě.Máš i starost dotáhnout nástrahu až k sobě,když to okolnosi vyžadují.Trojka je požívaná z 90 procent.Přesto všechno mám i 240 a 10 za rok ji použiju.
NŘízek - Profil | Čt 15.12.2005 13:59:55
ahoj, jiz dlouhou dobu vlastnim asi jeden z prvnich prutu s chvejivou spickou ktery se u nas objevily- Byron Senso spin 5-15 g, 270 cm, gumy i malinky v klidku, woblery az do 9 cm, rotacky tak ty 2, kupoval jsem ho v podstate nahodou, v 98 u nas jeste nikdo o chvejce nemluvil a Jaxon a Mikado chodily po houbach(mozna ne, uplne tohle nevim), zabery nekdy cejtim v ruce, nekdy vidim ve spicce- to je fakt super, kontakt s nastrahou i dnem:-) taky ujde, na gumy bych asi za normal nemenil. Cena tusim 1800,-lehky, odolny, asi nejlepsi investice do vlacaku,(to mam i symetru,kev spina, abu), uz se ale nedela.Jinak si myslim, ze chvejka v ul privlaci opodstatneni ma a polsky pruty tedy taky.
NBoBo - Profil | Čt 15.12.2005 13:20:36
R3F13X: No mám dojem, že jsi úplně mimo. Fakt jsi měl všechny polský pruty v ruce? Slyšel jsi třeba o značce Dragon? Víš kde se vyrábějí blanky, které používají poláci a blanky, které používají "značkový" výrobci? MNO?
Jinak ohledně prutů do 3K souhlasím. A k poslední větě - jistě, rybu chytneš i na násadu od koštěte, ale jakej to má smysl?
NR3F13X - Profil | Čt 15.12.2005 9:03:42
Ahoj, myslim ze Berkley vyrabi super veci ale take si myslim ze skeletor je akorat ozdobenej Lighting a ten je za rozumny prachy.Jinak bych chtel dodat ze Polske pruty jsou neky sunt a nekdy by jste je ani za ten skeletoor nevymnenili.Mate to jako auta...skodovka je sunt...BMW je klasa a Medved je luxus...mno a nekdo by sve BMW za Medveda nevymnenil...proste nekteri polsky nacelnici jak rikate, vedi, jake ryby nam tady plavou a jim tam stejne a proto se tomu i prizpusobi technicky a pak je to radost chytat.Mno jinak ohledne koupe sveho prutu jsem psal bratrum rozsypalovy...asi znate milana a hlavne tomase, naseho predniho vlackare...mno a vyslo z toho to ze oba odepsali a Tomas napsal MYSLIM SI ZE PEKNE PRUTY JDE PORIDIT DO 3000Kc, JA OSOBNE DRAZSSI NEMAM...mno a nechci rici ze to mluvi za vse, ale kdyz na klacky do 3Kkc chyta profik, proc by se nelibili nam...pravda, vkus ma kazdy jinej, ale myslim ze tak nejaka prumerna hladina tam je...a jak tady uz jednou bylo zmineno...
KDYZ UMIS CHYTAT, VYTAHNES RYBY I NA NASADU OD KOSTETE A KDYZ NEUMIS....SKELETOR ANI JINE HRACKY TI JE NENACHYTAJI...
Nkarelretik | St 14.12.2005 20:25:00
no vidíte a já zase mluvil s klukem.který chytá jedině na 2,10 a nic jinýho by nechtěl....říká že stejně je všechno u břehu a tak na co házet tak daleko....a to jezdí i na republiku v přívlači....a prý se i umistuje...
Nsaxon | St 14.12.2005 12:00:12
rett.rett - SUHLASIM, mam len jednu 2.7m 2-12g a to len preto, že sa v 3 m nerobí .
Nrett.rett - Profil | St 14.12.2005 10:37:14
kluci 240 je hrozně malo!!!!!!!!!!!!!nikdy bych nevolil jinak než vždy trojku!!!!!!to je zaklad vseho!!!hází to!!jsem mensiho vzrustu a uz i na menší vody je trojka lepší!!a na větší vodu kde se hazi daleko klidně 330cm,s touhle delkou prutu mas névídaný prehled co se děje na konci.pokud si někdo z vas koupí 210 prut nebo 240 tak stejně časem dojdete k tomu že to je jinak nežli jste mysleli,a koupite si trojku,u mne to nebylo jinak .všechny pruty bych chtel v trojce bohuzel uz u mne bydlí dvě 270.ale asi je nevyženu!!!! :o)))))rett
Nkarelretik | St 14.12.2005 7:25:37
a hodil by se na lov v otázce Berkley - Series One SES-803 ML 2,4m 4-24g.cena 1700,-?Máte ho někdo?No co je tak nejideálnější?Nebo je za tu cenu něco lepšího?
NFlip - Profil | St 14.12.2005 4:50:22
Japčak-Mám též Diaflash,ale 270cm,15-40 a jako universál na střední přívlač super.
NFlip - Profil | St 14.12.2005 4:47:11
Čolkař-Jakýho měl skeletora?Mě pořád připadá,že si ostatní myslí,že ho Berkley vyrábí v jednom provedení.Ale rozdíl je speciál 305,3-12g oproti universálům 240-270 v gramáži6-24gresp.7-28g.
Hero-je to rychlá akce ale v gramáži 2-12g a délce 305cm ho budeš u nás špatně shánět.U nás teď mají pouze 305cm 8-32g.
Nčolkař - Profil | Út 13.12.2005 16:08:21
A to porovnání s Berkleyem s.One-i když je to jiná třída než polský Jaxon a Mikado,ne vždy je to jen o značce a ceně,každýmu sedí něco jinýho.Loni jsme byli s kamarádem na písáku kde byla v zátoce spousta už popíchanejch a opatrnejch okounů,on s S.1 měl jednoho-záběry vůbec nezaznamenal,já si s polskou rákoskou v pohodě vytáh 12 kousků a to myslím že je on lepší rybář...
Nčolkař - Profil | Út 13.12.2005 16:01:33
Na tyhle nástrahy mně víc vyhovuje chvějivka,asi 5 let používám Jaxon 2,9m a dokud ho neoddělám,tak měnit nebudu,sice žádnej luxus,ale cena tomu odpovídala a s něčím člověk začít musí,jak polský výrobky nemusím,tak tenhle se poved.
NHero - Profil | Út 13.12.2005 15:56:43
Aku akciu ma ten Berkley Skeletor? Potreboval by som od Jeziska prut v tej gramazi, s ktorym by sa okrem citliveho vodenia gum aj dobre hadzalo
Nvraník - Profil | Út 13.12.2005 7:52:40
Japčák
pod to se podepisuji......za posledních pět let jsem neměl v ruce pro mé účely lepší prut.
NJapčák - Profil | Po 12.12.2005 11:51:47
Pánové, měl jsem mnoho kolků v ruce - dobrých i těch méně dobrých. Na UL mě podotýkám MNĚ nejvíc vyhovuje diaflesh EX 270 ML. Ikdyž deklarovaná gramáž je 5 - 20 g nástrahy 1 g - 5 g jsou u tohoto proutku v pohodě. Nevím kolik roků ho vlasním ale 6 let určitě.
NHrubecT - Profil | Po 12.12.2005 9:03:58
Flip: Jen jsem napsal svůj názor na to, že Skeletor 3m 3-12g je oproti Mikado Feeling 210 7g, co se tuhosti prutu týče, tvrdá tyčka k rajčatům ;-) To je můj názor, nikomu ho nevnucuju, pokud si někdo myslí něco jinyho je to jeho věc...
Jde mi o princip, řekneš svůj názor co je jinej než ostatních a hned je oheň na střeše...
NFlip - Profil | Ne 11.12.2005 22:40:30
Aleš K-Kdybych se rozhodoval já šel bych do toho Irona 5-20,nebo 3-15g ten Berkley je dost krátkej a gramáži 4-24g bude na menší gumy trochu tvrdší.
NFlip - Profil | Ne 11.12.2005 22:35:52
Indy-souhlasím s tím,že kdo si na to zvykne,tak mu to vyhovuje.Ale s hlediska universálnost nevím.Z těhto prutů které jsou tu dotazované rotačku 2 umí všichni ale mikado ne,alespoň lehký feeling.Na gumy to už je jiná.Ale to už je jiné téma.
NFlip - Profil | Ne 11.12.2005 22:11:50
HrubecT-Když se podíváš na svůj první příspěvek.Tím byla reakce na můj.Tak si nazval skeletora tyčkou na rajčata.Jinými sloviy začal sis ty tak potom nebreč,jak jsou na tebe všichni zlý.
NHrubecT - Profil | Ne 11.12.2005 18:40:06
rett.rett: toho skeletora má karelc, není problém ho vyzkoušet, u něj sem ho právě držel v ruce a při protřepání se mi zdál dost tvrdej, znovu říkám že sem s ním ale nechytal... nevím, mě je v podstatě jedno na co chytám, můj trend poslední doby je maximálně zjemňovat, 90% ryb co chytnu je z kategorie UL, proto se snažím upravit vercajk tak abych z toho něco měl...
Nrett.rett - Profil | Ne 11.12.2005 18:08:29
alešK:kup si toho fenwcka iron hawk je to dvadevadesatka 5-20g mel jsem cest s nim chytat a je to mazel!pokud budeš chtit vedet víc v karte mam tel. číslo a jsem ti k dispozici!!!rett
Nrett.rett - Profil | Ne 11.12.2005 18:05:26
HrubecT:vubec to nemlo byt napadení tvé osoby,jen mne to trchu vytočilo protože vubec nevite o cem mluvíte!pokud se budeme bavit o techto prutech od poláků tak je to na místě!sám osobně vlastním tenhle jeden prut od jaxonu abyl jsem s nim velice spokojen nebyl spatný!opravdu ne,stve mne na nuch jak maji slabé blanky....jsou strasne krehky!pánové uz nebulte že se vydelava malo!!že to jsou drahe věci !!§pracuji jako obycejny clovek mam na starosti vyrobni linku v tovarne,,,,takze vlastne delnik,ale vím jedno v dnesni dobe uz mam dán svuj standart co se týče vercajku a radši bych rok čekal a šetřil a koupol si opravdu kvalitní rákosku z té vyšší třídy.protože to za to stojí!!!
HrubecT:pokud jsem se te dotkl omlouvam se ale ucelem bylo to aby jsi pochopil a o to slo!!!pokud si budeš chtít skeletora vyzkoušet jsem ti k dispozici!!!!není problem!!ale týden pred tím si zjemnuj ruce krémem .....AŽ SE POTOM CHYTÍŠ ZA PALICI ABY JSI SI NEODREL ČELO!!!!:o))))))))rett
NŠlehy | Ne 11.12.2005 16:37:03
rett.rett:S těma značkama,co jsi vyjmenoval jsi ve zcela jiné cenové hladině než Mikado.Já bych si třeba raději koupil tři rakosky od polských náčelníků než jedno Aspire.Kdybych se ale specializoval pouze na vláčku,kdo ví.Asi bych měl tři Aspire nebo Fenwicky :-))
Ve většině případů se jedná o zvyk.Já si třeba vláčák kupuju už dva roky,ale zvykl jsem si na picker a těžko se mi hledá vláčecí prut stejných anebo podobných vlastností.Už ale něco vybrat musím,jelikož jsem vystřelil při vyprošťování vázky špičku někam daleko za sebe do lesa a už jsem jí nenašel a ta měkčí je naprd.
Než jsem chvějivku vyzkoušel,tak jsem ji dost zatracoval.Teď bych ji na "gumování" za nic nevyměnil.Hlavní nevýhodu chvějivek ale vidím v počtu a velikosti oček.V zimě to je pěknej vopruz.
Nindy - Profil | Ne 11.12.2005 16:26:35
Já chytám na Mikado s chvějivkou candáty na twister za soumraku a v noci a záběr je krásně cítit v ruce. Chvějivka je super hlavně ve dne, kdy vidím opatrné dobírání twistru ležícího na dně dravcem a můžu zaseknout. Dále špička umožní dravci twister pořádně dobrat a zásek vždy sedí.
NHrubecT - Profil | Ne 11.12.2005 15:54:22
Opět přesně ten případ proč už nechodím na MRK denně ale jednou za měsíc... Člověk řekne svůj názor a pokud se neshoduje s většinou tak je okamžitě ukamenován. Lidi už se nad sebou konečně trochu zamyslete, myslíte si že jste něco extra a ostatní vám nesahají ani po kotníky. Ano, asi sem šetřílek, nekoupím si boty za 3000, nekoupím si tričko za 500, nekopím si auto za půl mega.... nekopím si ani prut za 6000.... prostě nevydělávám tolik abych si to mohl dovolit ;-)
A nicméně, ryba jde opravdu vytáhnout na jakoukoliv rákosku...
Nskwor | Ne 11.12.2005 15:39:46
karelc:Mikado feeling má chvějivou špičku?Koukal jsem na něj na netu, a zdálo se mi, že to je normální vláčák....
Nrett.rett - Profil | Ne 11.12.2005 15:31:51
překlep:mikado co stálo za to!!!
Nrett.rett - Profil | Ne 11.12.2005 15:25:37
HrubecT:ty jo jak chceš srovnávat mikado s berleyem???jestli chces prijed si sním zachytat atu rakosku od polských náčelníku vezmeš a zlomíš pres koleno!!! dvadesitku srovnávat s trojkovým skeloušem....jak dlouho chytáš???s tou 210 se trápíš nevídaně!!! pokud si nebudeš dělat pruty na zakazku tak ASI TAKHLE CO MI SEDĚLO:fenwick iron feather,berkley serie one,shimano aspire.to je ted špička z toho si vybere každý!!!ale tohle co jsi predvedl tak to jsi myslim ani nemohl myslet vazne!!!a nebo jsi typ kluka co setri a cti pravdu ze ryba jde vytahnout na jakoukoli rakosku!!!a šetříš!možná by jsi mi to mohl nejak osvětlit!!!hrubec jestě jsem v ruce nedržel v mikado co stálo v ruce.je to muj nazor!!!rett
NHrubecT - Profil | Ne 11.12.2005 9:10:10
Flip: Dvojka rotna rozhodně není UL a dokonce ani L vláčka... I jednička rotačka je na ten můj proutek dost. Já chtěl proutek s co nemenší gramáží a v ceně kolem litru, nemám potřebu dávat do prutů celou výplatu. Na špičku se nedívám vůbec, drbance a záběry cítím v ruce...
Ukončím to upravenou frází z jiné otázky: I těch 7g je na naše vody moc ;-)
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:53:18
Ty fenwicki jsou hezký proutky.Ale teď jsem měl v ruce nový šímo Lesath a nějak se mi ostatní pruty začínají libit o trochu míň.Ale 12 kolíků je dost peněz.
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:46:16
Souhlasím,.Já mám něco podobného Aspire 3-12,270cm je to parabolika a taky vyhovuje.Ale raději mám skeletora.
Nkarelc - Profil | So 10.12.2005 12:41:46
Flip: právě, někomu to sedí. Například já mám ještě mikado feeling do 13g, kdyby tam nebyla ta chvějivka, ale plynulá akce až do špičky, tak by byl super proutek - lehoučkej a jemnej, ale přitom rychlej. Jenže to není.
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:37:47
Někomu to ale vyhovuje moje žena při řízení auta má ráda,když má na páce nakreslený jak se řadí 1,2....ap.Já raději při řízení koukám z auta a poslouchám motor.To samé je na rybách raději pozoruji cvrkot kolem a nečumím na špičku abych náhodou něco nepro...l.
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:33:18
Naprostý souhlas,protože ta gumová špička většinu vybrací ruší,,podobně jako tlumiče pérování u auta.
Nkarelc - Profil | So 10.12.2005 12:30:15
flip: nejhorší na té chvějivce mi přijde to, že nemůžu odhadnout, jak se nástraha pohybuje na dně. Špička tam dává strašný zpoždění na můj vkus...
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:22:18
Karelc-když to máš v ruce nepotřebuješ policajta na špicce.Firma Berkley vyrábí většinou zbraně pro vláčení a myslíš že na podobnou krávovinu už dávno nepřišli?Je to výmysl Pšonků,ale paradox je ten že ani jejich národní mančaft na Jaxona,nebo Mikado nechytá.Buď chytají Dragon,nebo Konger a ty takový krávoviny už přestali dělat.Jen tak mimochodem v posledním čísle rybářství je náš nároďák a na společné fotce uvidíš tu naší milovanou tyčku od rajčat.
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:15:23
HrubecT-Mimochodem dotaz zněl na universalnost prutu a dovedu si představit co s tou tvojí žvejkačkou asi udělá 2 rotna v proudu.
Nkarelc - Profil | So 10.12.2005 12:10:03
Flip: podobně to cítím i já, nikdy jsem těm chvějivkám na chuť nepřišel... Ale co soudruh, to názor... Skeletora bych už z ruky nedal :-)
NFlip - Profil | So 10.12.2005 12:07:56
To je právě ta polemika jestli je lepší cítit záběr v ruce a mít prut typu skeletor,kde můžeš chytat i v noci.A nebo prut typu feder a vykroutit si oči,aby jsi záběr poznal,protože pružná špička působí jako tlumič a v ruce poznáš kulový.To Mikado jsem měl na rybách v ruce a je to pouze kratší feder.Když přijde ta správná doba dravců(ráno mrazíky ),tak aby jsi sebou nosil fén a po každém nahození nahříval ty miniočka.
NFlip - Profil | Pá 9.12.2005 13:14:20
Chytám na Skeletor,ale 305cm a gramáž 3-12g a myslím,že universálnější prut na našem trhu ještě nebyl.Je cítit každé cucnutí ryb,zásek sedí a zdolávání požitekTahám na něm gumy s 1-10ghlavičkama.Rotačky 0-2,woblery2,5-10cm.V této serii jich k nám mnoho dovezeno nebylo.Bohužel,protože by to mnohým lidem vyřešilo otázku jaký prut si koupit,aby šel použít na to i na to..
Nthommaso | Čt 8.12.2005 18:35:17
Ja mam Equs bravo 265 3-14g, maximalna spokojnost.....ide o uni palicku na lahke nastrahy...od jigov po voblere, nemam mu co vytknut
Nsaxon | Čt 8.12.2005 10:36:31
ja používam chvejivku a monofil, keď som mal klasiku a monofil, padali mi ryby a keď som mal klasiku a šnúru, mal som menej záberov
Nosprey - Profil | Po 5.12.2005 16:27:29
Petrson: Neuvěřitelná trefa. Aleš K. chodí tu a tam s Ospreyem na ryby, vlastní týž prut s chvějivou špicí a vedou spolu na toto téma diskuzi, jsouce každý zastáncem jiné strategie. Svým způsobem lze říci, že v zadání této otázky má (pravda, nepřímo) Osprey pracky a odvolávat se na jeho názor je tudíž bezpředmětné. To samozřejmě nemůžeš vědět, takže to rozhodně neber jako výtku. Fakt jsi mě potěšil tím, že mě nabízíš jako autoritu schopnou poskytnout odpověď na tuhle ne zrovna jednoduchou otázku.
Aleš K.: Aleši, jak se zdá, tohle bude opravdu věcí každého chytajícího. Je vidět, že moc lidí se ani necítilo povoláno vyřknout nějaký definitivní soud. Jde o to jak to člověk vodí, jak je zvyklý sekat apod. Dokonce si myslím, že je to i otázka lovených druhů (nevidím třeba smysl chvějivky při lovu bolena) a taky konkrétních situací. V létě chvějivku používám sporadicky, od listopadu skoro pořád. A co se týče rotaček, dávám přednost klasice.
A co se týče těch prutů - ten Skeletor ti bude krátký a na gumy asi i tvrdý. V otázce mluvíš o ultralehkém lovu a o nástrahách do 6 g - jen jeden z prutů, o nichž píšeš, by tomu odpovídal.
Ostatně já toho Jaxona používám na dvě speciální činnosti - lov okounů a přemlování prochlazených a zároveň po sezóně už dost opatrných štik.
A k dobírání nástrahy - štika ji na chvějivé špici drží opravdu i několik vteřin, zatímco s pruty klasické konstrukce a gramáží nad 20 g se to moc často nestane.
No a poslední: Ideální je brát si prut k vodě podle podmínek. Jaxona už máš a Fenwicka si stejně koupíš (asi jako já si koupím Berkleye). A pak budeme tahat k vodě to, co nám přijde lepší...
NFešák Hubert | So 3.12.2005 21:41:06
Ahoj, rozhodně doporučuji Fenwick. Nedám na něj dopustit. Pár kolegů, kteří měli Jaxony a spol. přesedlali po vyzkoušení na Fenwicky. Objektivně musím, ale přiznat, že zase hodně rybářů Jaxonům podlehli a nedají na ně dopustit. Každému zkrátka sedí něco jiného.
NPetrson - Profil | So 3.12.2005 17:56:43
>> Aleš K. > Snad pro Tebe neobjevuji Ameriku, ale zkus se začíst do Ospreyova článku Rande se zubatou, tam se právě o chvějivé špičce zmiňuje a vypichuje její přednosti v určitých situacích.
Ntopinka - Profil | So 3.12.2005 16:21:49
Mám HMX Iron Hawk 2,82 3 - 15 g a nejvíce používám 4g zátěže na 2- 3 " gumy záběry jsou poctivy ale zásek musí byt trochu tvrdší protože prut má parabolickou akci vlasec používám BERKLEY SENSITHIN ULTRA Trilene 0,16mm a zdolal jsem na tuto sestavu i 90ku sumíka.