Prut na gumy

Hoj lidi. Konecne bych se chtel dokopat ke koupi prutu na gumy. Cilova ryba = candat, voda = pisnik, cena = do 2000Kc. Predstavoval bych si neco mezi 2.40 a 2.70m. Rad bych si nechal poradit nez pujdu do kramu. Je mi jasny, ze poradej i v kramu, ale presto bych rad nejake nazory predem. Kupoval bych pravdepodobne u nas v HK. Predem dik.
Autor diskuse: ihinek - , 21.10.2005 dravci - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NStandič - Profil | St 13.1.2021 12:10:56

Navrc >> Ahoj skyline mám, 8-24g a 255cm.zalezi jak to tahas když jen navijákem tak jsem používal i 20g hlavy. Ale když jsem chtěl ty gumy víc oživit a pracovat prutem tak mi přišlo optimální hlavy do 12g.

    NBulda 64 - Profil | St 13.1.2021 11:24:01

    milanpindryc >> Nestraš, taková pohroma po ránu ..

      NIza - Profil | St 13.1.2021 11:08:18

      milanpindryc >> prut na gumy s rozsahem 5-25gr s 13cm gumou mladý pane, ale catana to není ...............(Popelka copyrajt) 😉

        Nmilanpindryc - Profil | St 13.1.2021 10:56:07

        Bulda 64 >> pockej pride UXA a budou vsichni vedet.

          NBulda 64 - Profil | St 13.1.2021 10:17:09

          Iza >> teď si tomu ještě nesmazal vozejk.. 😉

            NIza - Profil | St 13.1.2021 9:59:30

            Bulda 64 >> to není možný, vždyť je to jasný.......😂

              NSethy - Profil | St 13.1.2021 9:32:39

              jaka >> to že ryby nechytám neznamená že na ně nechodím :-D

                NBulda 64 - Profil | St 13.1.2021 9:14:08

                Když dá někdo svůj názor na osvědčený prut, s kterým má dobré zkušenosti, není na tom nic špatného za mě..

                  NBulda 64 - Profil | St 13.1.2021 9:10:20

                  jaka >> +kubas, iza, vundu a spol.
                  Teď jste je všechny napnuli jak struny :--)))

                    Njaka - Profil | Út 12.1.2021 23:02:30

                    Sethy >> Nejsme žádný testerský rychlokošťata(asi kubas copyright) aby jsme něčemu dělali reklamu a stejně už ryby nechytáš :-)

                      Nkubas. - Profil | Út 12.1.2021 22:17:36

                      Sethy >> Blbý co :-)))?

                        NSethy - Profil | Út 12.1.2021 22:11:45

                        Iza >> kubas, jaka

                        Blbouni, ja to nevím a chci to vědět :)

                          Nkubas. - Profil | Út 12.1.2021 21:09:27

                          vundu >> To je dobre :-).

                            Nvundu - Profil | Út 12.1.2021 20:46:48

                            kubas. >> tak toho pana neznam a ta cena taky nesouhlasi :-))))

                              Nkubas. - Profil | Út 12.1.2021 20:42:05

                              Iza >> Tak ten vím, ten je jasnej ;-).

                                NBacha San - Profil | Út 12.1.2021 20:40:11

                                Pidess >> Já jsem na tohle strašný kopyto. Už jsem pár prutů od několika značek vystřídal a prostě mám rozpětí 250-260. Měl jsem Sportexe 270 a bylo to moc. Mám 240 a ten si chci nechat jako kratší na menší vody. Ještě uvažuju o tomto:

                                https://rybanahacku.cz/privlacove-pruty/9548-vlaceci-prut-savage-gear-mpp2-83-251cm-spin-7-25g-2sec.html

                                Už mi fakt ani nejde tolik o cenu, ale abych něco takového sehnal, sedělo mi to a zůstal jsem u toho pár let.

                                  NIza - Profil | Út 12.1.2021 20:37:01

                                  kubas. >> myslíte a podle mě víte i ten, co myslím já 😉

                                    Nkubas. - Profil | Út 12.1.2021 20:33:46

                                    jaka >> Dá... Myslíme ten stejný:-)?

                                      NPidess - Profil | Út 12.1.2021 20:24:17

                                      Bacha San >> ahoj,
                                      co tenhle, mám a za mě spokojenost
                                      https://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-proguide-x-2-45m-7-28g-2/

                                        NBacha San - Profil | Út 12.1.2021 20:20:26

                                        Čau chlapi, neznáte někdo tento prut?

                                        https://www.nasoutokushop.cz/flagman-privlacovy-prut-helios-helios-832mh-251cm-7-32-g-fhs-832mh-2

                                        Zoufale sháním vláčák cca 250cm a této gramáže a nedaří se mi. Rád bych ho pořídil do začátku sezony. Všem díky.

                                          NIza - Profil | Út 12.1.2021 19:18:53

                                          jaka >> ten nemyslím, ale věřím, takže vím o dvou 😉

                                            Njaka - Profil | Út 12.1.2021 19:11:55

                                            Iza >> Nevím co myslíš ty, ale mám stejnej názor :-)

                                              NIza - Profil | Út 12.1.2021 18:46:40

                                              milanpindryc >> Dá 😉

                                                Nmilanpindryc - Profil | Út 12.1.2021 15:55:18

                                                osprey >> sance je obetovat tu citlivost na spodku jinak to jeden prut neda, zadnej.

                                                  Nosprey - Profil | Po 11.1.2021 21:17:11

                                                  Navrc >> Vzal bych ten do 26 g a jestli se ti líbí Akilas, tak já mámmodel 270 cm/ 45 g a myslím, že by pokryl právě ty větší gumy. Možná i pro něj bude těch 25 g + guma občas na hraně. Záleží na proudu a tak. Ale většinou by to měl dát.

                                                  Ono jde i o to, jak to vodíš. Já u toho potřebuju trochu citu a rezervu pro zásek. Kdo tahá gumu navijákem, ten to může vidět jinak.

                                                  Víc ti asi nepovím, výběr cajku je hodně individuální záležitost. Ale spektrum gum na hlavách od 5 do 25 g bych nepokrýval jedním prutem.

                                                    NNavrc - Profil | Po 11.1.2021 21:03:17

                                                    osprey >> a ten první jakou odhozovku? Jinak mám ještě akillas do 80 gr na velké nástrahy. A děkuji 😉

                                                      Nosprey - Profil | Po 11.1.2021 20:55:48

                                                      Navrc >> Hlavu 20 - 25 g s 12 cm gumou navrch bude taktak zvládat i ten silnější prut.
                                                      Trochu se bojím, že se pokoušíš jedním prutem řešit problém, který řeší pruty dva. A ten druhý by pak klidně mohl mít odhozovku mezi 40 - 50 g.

                                                        NNavrc - Profil | Po 11.1.2021 20:43:41

                                                        Ahoj ve spolek, zvažuji pořídit prut favorite skyline 270. Jediné v čem nemám jasno je gramáž. Jestli jít do M do 26 gr nebo MH do 35 gr. Máte někdo tyto pruty? Na prodejně mi přišly, že snesou víc, než je napsáno... u té MH varianty se teochu obávám o citlivost. Někdy používám hlavičky i 5 gr. Na řece, když to víc teče, tak 20-25 gr + 12 cm guma. Dík za každý postřeh.

                                                          NBacha San - Profil | Ne 25.10.2020 16:21:51

                                                          Zná někdo Westin W3 PowerTeez 2,5 m; 7-28 g? Jedná se mi o gumy 10-15g a 10cm plus menší woby.
                                                          Díky za každou radu, nechci zakládat nové vlákno.

                                                            Nspondik - Profil | So 24.10.2020 13:06:00

                                                            Kachna >> tak potom ti neporadím. Já ho kupoval 2 roky z5

                                                              NKachna - Profil | So 24.10.2020 7:30:08

                                                              spondik >> nějak ho na netu nemůžu najít, všude vyprodán nebo blbě hledám

                                                                Nspondik - Profil | So 24.10.2020 7:03:50

                                                                Kachna >>
                                                                A co HS od spro? Dropshot ve 2. 7. Mám ho doma a sedí na tvůj popis

                                                                  NJarin - Profil | Pá 23.10.2020 21:19:46

                                                                  Deawon >> Jj ja som tu "story" zde četl a pozorne ... :-))

                                                                    NKachna - Profil | Pá 23.10.2020 19:39:47

                                                                    Náhodou typ na prut, moje představa, délka 2,7+, gramáž do 30g, chvějivka resp měkká špička, tužší spodek, nejlépe větší očka proti zamrznutí. Nevím jestli vůbec něco takového existuje, jde mi plnohodnotně nahradit chytání na těžký (hmotnostně) picker. Předem díky.

                                                                      NDeawon - Profil | St 21.10.2020 7:37:11

                                                                      Jarin >> Chtěl jsem původně 2.7m, ale ten byl gumový a 8-35g už se mi moc nelíbil.

                                                                        NJarin - Profil | Út 20.10.2020 22:12:50

                                                                        Deawon >> Ale ved ja Ta neodduzujem je to v poriadku a ten prut vyzera super aj ked kazdy ma svoje pdsta vy.... je dobre ze vies co chceš....

                                                                          NDeawon - Profil | Út 20.10.2020 20:39:19

                                                                          Jarin >> Tak dalsi budou skladem stejne az v prosinci. Ale je fakt ze se mi libil na streamech a pred nim jsem mel v ruce cca 25ks jinych vyrobcu. Papirove stejni ale tenhle mi proste sedel.

                                                                            NJarin - Profil | Út 20.10.2020 20:17:45

                                                                            Deawon >> Nic v lzlom ale urobil si tomu prutiku slusne PR ... :'-))

                                                                              NDeawon - Profil | Út 20.10.2020 7:49:09

                                                                              pikr >> Já ho měl v ruce uhabakuka a říkám si, že ještě mrknu na jiné značky a najednou byl pryč. Během tří dnů vyprodáno snad v celé ČR a dodávka do ČR snad 5.12.

                                                                                Npikr - Profil | Út 20.10.2020 6:12:16

                                                                                tomkyč >> Já se nebojím, ten proutek znám, má ho kolega 😉 vím co jsem koupil.

                                                                                  Ntomkyč - Profil | Po 19.10.2020 23:29:13

                                                                                  pikr >> neboj, to já jen tak😀

                                                                                    Npikr - Profil | Po 19.10.2020 20:59:06

                                                                                    tomkyč >> 😄 proč myslíš?

                                                                                      NDeawon - Profil | Po 19.10.2020 20:28:25

                                                                                      pikr >> ja objednal a az pak dal info ostatnim. Nechat tri pruty mimo evidenci to byla pro me zprdeleklika. Jinak jsem mel po darku. A druha klika ze jsem se tam dnes rano jen tak podival. Ted doufat ze mi z nej dpd neudela trojdil

                                                                                        Ntomkyč - Profil | Po 19.10.2020 20:22:25

                                                                                        pikr >> tak abys mu nakonec ještě nenadával 😀

                                                                                          Npikr - Profil | Po 19.10.2020 20:14:37

                                                                                          Deawon >> Já jsem rád že jsem na tvůj příspěvek narazil. Hned jsem ho u kluků objednal 😉 Tak že vlastně díky za info 👍

                                                                                            NDeawon - Profil | Po 19.10.2020 18:47:28

                                                                                            pikr >> Tak už jsou pryč. Prý byl problém v evidenci skladu či co a nakonec sehnali tři kusy. Blbá chyba, ale mě to zachránilo Vánoce. Válely se jim tam pruty za 15k :)

                                                                                              Npikr - Profil | Po 19.10.2020 16:14:16

                                                                                              Deawon >> Po přečtení tvého příspěvku už asi jen jeden 😄

                                                                                                NJarin - Profil | Po 19.10.2020 10:53:44

                                                                                                Deawon >> Ono to tak byva = mam skusenosť s MC Trapara Native 210 - 2-10g , ked nebol problem bol aj za 70 € a ked som potreboval a zohnal možno poslednu áž z Plzne tak ma vyšla 110 € - njn , ale nelutujem,že som ju kupil...
                                                                                                Tak je super ,že si prut nakoniec zohnal - nech je chytací... :-))

                                                                                                  NDeawon - Profil | Po 19.10.2020 9:13:23

                                                                                                  Tak na nastrahy.cz prý udělali inventuru a mají skladem tři kusy. Teda vlastně už dva :)

                                                                                                    NDeawon - Profil | Po 19.10.2020 7:55:41

                                                                                                    Jarin >> Sice jsem našel něco skladem, ale místo obvyklích 5000Kč ho mají za 6300Kč. No počkám až naskladní. Snad to stihnu do Vánoc.

                                                                                                      NJarin - Profil | Po 19.10.2020 0:49:47

                                                                                                      Deawon >> Našiel som len toto - vid ale,že " v sklade " skus kontaktovať zastupcov ako v SR či ČR = možno sa zadarí... :-)

                                                                                                      DAIWA Luvias Jiggerspin - Rybársky prút | daiwa.skwww.daiwa.sk › PRODUKTY › PRÚTY › JIGOVÉ
                                                                                                      Jigový prút DAIWA Luvias Jiggerspin. ... JIGOVÉ PRÚTY DAIWA LUVIAS JIGGERSPIN ... 11925-245, 2, 2.40 m, 7-28 g, 127 cm, 9, 115 g, NOVINKA 2020.
                                                                                                      188,00 € · ‎v sklade

                                                                                                      https://www.daiwa.sk/jigove/2038-88978-daiwa-luvias​-jiggerspin.html

                                                                                                        NDeawon - Profil | Ne 18.10.2020 14:15:20

                                                                                                        yarda_1 >> Problem je ze do CR dorazi zacatkem prosince coz je na posledni chvili. Zatim to vypada ze to do Vanoc doma nebude. Mizerny Covid

                                                                                                          Nyarda_1 - Profil | Ne 18.10.2020 13:53:35

                                                                                                          Deawon >> Napiš do Velké ryby, seženou ho celkem spolehlivě, pokud ho nepotřebuješ nějak promptně...

                                                                                                            NDeawon - Profil | Ne 18.10.2020 11:56:59

                                                                                                            u x a >> Tu uz jednu mam.

                                                                                                              Nu x a - Profil | Ne 18.10.2020 9:27:38

                                                                                                              Deawon >> kup catanu v téhle gramáží a délce a nevymejšlej bejkárny..

                                                                                                                NDeawon - Profil | So 17.10.2020 12:39:47

                                                                                                                Hrabě75 >> dik za tip ale taky vyprodano

                                                                                                                  NHrabě75 - Profil | So 17.10.2020 8:45:33

                                                                                                                  Deawon >> Zkus LK. baits. Měli ho tam.

                                                                                                                    NDeawon - Profil | So 17.10.2020 8:13:43

                                                                                                                    Poradi nekdo kde maji SKLADEM Daiwa Luvias Jigger 2.4m 7-28g?

                                                                                                                      NH.A.N.Z. - Profil | Po 12.10.2020 22:14:10

                                                                                                                      Deawon >> Já už to nevydržel a dneska domů přivezl Luviase 2,4m 7-28g❤️. Původně jsem chtěl 2,7m 8-35g, ale bůh ví, kdy nám je do Evropy přivezou. Někdo tvrdí 3 týdny, ale můžou to být i 2 měsíce... Zase ta 2,4 je neskutečně lehká a obratná🦉😉

                                                                                                                        Nu x a - Profil | Pá 2.10.2020 21:03:44

                                                                                                                        Pedro1 >> nevím ,zkouknu catalogy..

                                                                                                                          NKlobasa1 - Profil | Pá 2.10.2020 15:13:17

                                                                                                                          u x a >> Nemá to smysl, poslední dva candáti na Božkovském potoce už zařvali tvou kratší catánou, a do Plzně do akvárka tě na ně nepustěj ani s tou nejdelší:-)

                                                                                                                            NIza - Profil | Pá 2.10.2020 15:07:52

                                                                                                                            Pedro1 >> Nejdelší 😉

                                                                                                                              NPedro1 - Profil | Pá 2.10.2020 14:57:09

                                                                                                                              u x a >> Jak dlouhá je nejdelší Catana?

                                                                                                                                NIza - Profil | Pá 2.10.2020 14:54:35

                                                                                                                                u x a >> Takže kapřák s neuvěřitelnou silou v tahu a citlivosti lejzroveho paprsku 😎👍

                                                                                                                                  Nkubas. - Profil | Pá 2.10.2020 13:56:44

                                                                                                                                  u x a >> To bude libovka :-)...

                                                                                                                                    Nu x a - Profil | Pá 2.10.2020 13:54:05

                                                                                                                                    Ještě letos bych si chtěl pořídit tu nejdelší catanu na lov na gumy v extrémních vzdálenostech..

                                                                                                                                      NIza - Profil | Pá 2.10.2020 7:56:44

                                                                                                                                      jaka >> mě se líbila ta 2,9m do 60gr, malém sem ho i koupil, ale nakonec sem se na to vyprdl

                                                                                                                                        Njaka - Profil | Pá 2.10.2020 7:14:48

                                                                                                                                        Deawon >> Ahoj, zkus kouknout na tohle, reálně je to spíš tak 35 gr max. Za ty peníze za mě dobrý i to sedlo se dá. SAVAGE GEAR SALT CCS 2,79M 15-42GR

                                                                                                                                          Nmilanpindryc - Profil | Čt 1.10.2020 21:28:35

                                                                                                                                          Deawon >> jo dlouhy prut neumi udelat kazdej vocas ;-)

                                                                                                                                            NDeawon - Profil | Čt 1.10.2020 8:32:16

                                                                                                                                            Můj další "pokrok". Konečně jsem vzal do ruky Daiwa Luvias. Varianty:
                                                                                                                                            2.4m 7-28g - zatím nejideálnější prut co jsem měl v ruce, dle mých požadavků.
                                                                                                                                            2,4m 8-35g - na mě už zbytečně tvrdý.
                                                                                                                                            2,7m 7-28g - těch 30cm z krásného prutu udělá celkem žvejku.
                                                                                                                                            Luvias je oproti Gunki Skyward kvalitnější (fakt je, že také 2x dražší) a má užší blank + lehčí. Chtěl jsem 2,7m ze břehu, ale ukazuje se, že těch 30cm udělá prut težší, neohrabanější a celkově ta akce již není tak příjemná jak ou 2,4m (otestováno na několika výrobcích), takže asi nakonec půjdu do 2,4m. Do Vánoc ještě dost času, lae samozřejmě bude problém s dodáním zboží kvůli Covidu.