MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

ryb. povolenka

Když jsem neodevzdal sumář o úlovcích do 15.1 tak myslíte že by mi je ted vydali? děkuji za odpověd.

Autor diskuse: Martin
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 1.7.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N brach - ® Čt 26.1.2006 17:48:14
Achjo - normální je zažádat o převodku u své organizace a mít už předem vyjednán vstup do organizace, kam chceš vstoupit. Pokud nemáš splněny brig. povinnosti, uvede se to v převodce. A kde si koupíš známku by mělo být úplně jedno (dle stanov však do 28.února).
Já bych se bránil a známku bych (pokud ji už mám) nezaplatil - vystavení nového průkazu už vůbec nechápu.
N Achjo - ® Čt 26.1.2006 13:12:50
Letos jsem u své MO odevzdal přehled o úlovcích a zažádal o vyplnění přestupky do jiné MO. Bylo mi řečeno, že nejprve musím uhradit brigády za lońský rok a členský příspěvek na rok 2006, což jsem učinil. Dostal jsem tedy přestupku s potvrzením brigád za rok 2005 a členskou legitimaci s vylepenou známkou za rok 2006. V nové MO se tomuto postupu podivili s tím, že členskou legitimaci mi měli odebrat a příspěvek na rok 2006 mám zaplatit v nové MO. Na rok 2006 mám tedy zaplaceny 2 členské příspěvky a mám 2 legitimace. Víte někdo, jaký by měl být správný postup při změně MO? Neměla by mi jedna z organizací členský příspěvek vrátit? (Omlouvám se, že to není přímo k otázce)
N Marin - ® Čt 26.1.2006 12:26:30
v Prostějově na MO když jsme se chtěli v r.2001 stát členy MRS, tak nám řekli, že jich je moc, že mají málo revírů, takže máme počkat "až někdo umře".
To bylo fakt neuvěřitelný.
Takže jsem zajel jinam a naprosto bez problémů mne přijali.
V Prostějově přijímali akorát každoročně děti z ryb. kroužku.
N Franta So 2.7.2005 8:44:01
> karelc - to, že tě nějaká organizace vyšplouchla - neposlala to co poslat měla a pak ti nevyšla vstříct je jiný případ. To byla chyba jejich a ne tvoje. V tom případě se nedivím a neodsuzuji tvůj přestup k jiné MO. Tím méně bych tě za něco takového považoval za vychcánka.
Situaci kterou jsem popsal níže, ale prostě neuznávám. V Jednacím řádu (pozor od 7.4.2005 platí pro ČRS nový) je napsano kdo může dostat a za jakých podmínek povolenku. Když neodevzdáš sumář a potom jdeš do jiné MO - musiš tam jít jako nový člen - tím by jsi měl také složit zkoušky ze znalostí (Vyhláška 197/2004 - §10/odstavec 3). Asi budeš taky muset zapřít, že už jsi byl někde registrován (určitě se tě na to budou ptát) nebo zalhat, že jsi nový člen ČRS. A to jistě není tak úplně v "ažůru". Nebo myslíš, že jo?
N Tronda Pá 1.7.2005 22:23:54
Franta - ja jsem mu dal pouze tip jak to muze udelat. Ja jsem sel k Horkymu trochu z jineho duvodu nez si asi myslis - a to je ten ze kdyz potrebuju ja tak tam vetsinou je, ne jak se to hodi starikum jinde na svazu napriklad v Nuslich kde jsem byl predtim.
N karelc - ® Pá 1.7.2005 19:32:26
Franta: to je to, co taky nemám rád - svalovat chybu v zákonech a jiných normách na "nemorálnost" lidí. Nestihl jsem odevzdat povolenku? No co, jdu jinam.

Mě před pár lety vyšplouchla MO Prostějov. Neposlali mi pozvánku na brigádu a pak mi nechtěli dát ani jinej termín, ani mi nedovolili zaplatit 500,-. Pokaždý, když jsem tam byl, tak akorát glgali a v papírech měli bordel, žes to neviděl. K tomu těžce arogantní chování a je to jasný - jdu jinam. Podle regulí jsem neměl nárok na povolenku, ale bordel ve svazu mi umožnil chytat. A jsem za to rád a jako žádnej vychcánek se necítím.
N Franta Pá 1.7.2005 19:11:16
>Tronda - to je přesně to co neuznávám a co vystihuje českou povahu, ale i nedokonalost vyhlášek a zákonů, které by to měly řešit. Někde jsem nesplnil co jsem měl, tak s tím vych---u tak, že odejdu někam jinam, no a za nějaký čas až opět něco prošvihnu, jdu zase oblbovat o dům dál. A tak stále dokola. Nová organizace je spokojená - má peníze za zápisný, členské, popřípadě za úhradu brigád a všichni jsou vysmátý ( např. doporucuju Horkyho ze Zlaty rybky MO radlice). Proč se má ale úlovkový lístek a do kdy odevzdat, tak o tom takoví členové jistě nepřemýšlí. Za to jistě kritizují, že ve vodě nic není apod. To považuješ za správný? Já tedy ne.
N Tronda Pá 1.7.2005 8:30:43
Je to jednoduchy - jdi se zaregistrovat nekam jinam staci ti k tomu pouze ryb.listek. Pokud jses z Prahy doporucuju Horkyho ze Zlaty rybky MO radlice
N Véna S. - ® Pá 1.7.2005 8:22:28
Jestli jsi neodevzdal povolenku do 15 dnů od ukončení její platnosti, tak budeš mít pro letošní rok zřejmě smůlu. Bude jen a jen záležet na MO, jestli ti povolenku vydá. Jinak koukni na článek 24 Jednacího řádu : http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/jednaci_rad.pdf
N hraji - ® Pá 1.7.2005 7:34:17
Vzhledem k tomu, že v zákoně 99/2004Sb. ani v prováděcí vyhlášce 197/2004Sb. není o termínu odevzdání sumáře úlovků zmínka, záleží jestli je toto nařízení zakotveno ve Stanovách svazu. Pokud ne, nemělo by nic bránit vydání povolenky pro rok 2005.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNezničítelný splávek na candáty

Za 49
Verze 6,8 a 10 gramů Top na candáty s rybkou!!!

akce, rybareniakce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap

Za 10.990
akce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap cenová akce - nejlepší brolly současnosti v setu s přehozem za výhodnější cenu než supa brolly system!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ

Rybářské potřeby OBCHOD-RYBAŘENÍ.CZ Vám nabízí přehledný e-shop se zázemím kamenného obchodu rybářských potřeb v Uherském Brodě. Nabízíme...