- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
rybičky na štiku?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nbrach - Profil | Čt 23.6.2005 16:39:14
NTomash | Čt 23.6.2005 16:36:50
XAXAP : Začínáš být fakt jako maniak, který si nevidí ho huby! A co chceš dělat s tím, že někdo chytá na živou? Budeš tu trapčit a upozorňovat na to, že ti, co loví na káču na rybku jsou prasata a nemají vztah k přírodě a trápí rybky? Co si zač? Kdo jsi, že chceš rozhodovat o tom, kdo má a kdo nemá na co chytat?! Podle tebe jsem čuně, když napíchnu živou rybku a lovím na ni? Tak já ti řeknu, že lovím stejně rád na přívlač jako na živou rybku. Na živou rybku - při lovu na káču - používám rybky 10cm+ a víc. Nastražuji je za pysk, nebo za hřbet na kaprový jednohák, po potopení káči napočítám do tří a sekám. Jen jednou se mi stalo, že to měla štika hluboko - měla 70cm a stejně jsem ji vzal. Malé štiky(do 60cm) takto prakticky neulovím a pokud ano, tak to má pohodlně v tlamě myslím na šetrné vyháčkování. To při lovu přívlačí se mi nespočetně víckrát stalo, že malá štička netrefila třpytku a kde jí pak zůstane trojhák? To je mílý XAXAPE tak trochu loterie, nemyslíš? Každopádně jsem už cca 2-3 krát vylovil malou štiku do 60cm za oči, mnohem víckrát za ploutve - ocasní, prsní, nebo prostě za tělo. Fuj, hamba vláčkařům - pro toho, kdo se na to kouká. To se ti ještě nikdy nestalo? Nemluvě o ostatních rybkách, které potká obnažený trojhák ve vodním sloupci, který samozřejmě projezdí mnohem více vody, než háček na plavanou. Jo a s jednoháčkem je to skoro stejné - abys mě nechytal za slovo - streameráku :-) Kdybych byl takový radikál jako ty, tak bych byl pro zrušení přívlače...Ale to já nejsem. Taky si to někdy zkus - navaž káču, lanko, čapni nástražní rybky a vyraž na štiky, je to pohodovější a možná se ti to i nedej bože zalíbí! :-) ! O tom, co je horší, humánější by se asi dalo polemizovat mnohem víc, že jo? Tak trochu brzdi, než začneš ostatní peskovat a trochu se nad tím zamysli. Bobkaři, kačenkáři a ostatní "sedaví rybáři" by měli křičet, že vláčkaři jsou ty čuňáci! Nemyslíš?
NXAXAP - Profil | Čt 23.6.2005 16:36:17
NTomash | Čt 23.6.2005 16:34:53
Nstrejka - Profil | Čt 23.6.2005 16:34:36
NTomash | Čt 23.6.2005 16:32:52
Bulk : jen se bráním.
XAXAP : ´Zrovna jsem volal našemu hospodářovi - MO Duchcov, kvůli živé nástražní rybce - řekl, že je to v souladu se zákony, že se to řešilo už minulý rok, a že žádný zákon a zákazu nastražování živé rybky pro rybáře neexistuje!
Nbrach - Profil | Čt 23.6.2005 16:29:39
Vyhláška č. 197/2004 Sb.
(1) V mimopstruhovém revíru je povoleným způsobem lovu
a)
b)
c)
d)
e) lov dravců v době pd 16.června do 31. prosince
(2) .......................Při lovu na přirozenou nástrahu mohou být použity víceháčkové systémy s maximálně třemi háčky (jedno až trojháčky). Za nástražní rybku nemohou být použity ryby lososovité a lipan, druhy chráněné a ryby nedosahující nejmenší lovné délky.
Diléma: rybka tedy může být živá, nebo musí být mrtvá?
NXAXAP - Profil | Čt 23.6.2005 16:29:30
NXAXAP - Profil | Čt 23.6.2005 16:27:15
A jeste neco, mohl bys prosim na MRK umistit fotku typickeho sumcobijce? mel jsem asi mylne predstavy o nekterych morfologickych znacich a rad bych si je opravil.
NBulk - Profil | Čt 23.6.2005 16:26:54
NPike | Čt 23.6.2005 16:25:20
NTomash | Čt 23.6.2005 16:24:41
P.S: Jsem z toho trochu v rozpacích, nevím, jestli mi závidíš bráchu, tátu, anebo starý maskáče!!! :-))))
Nstrejka - Profil | Čt 23.6.2005 16:21:05
Nbrach - Profil | Čt 23.6.2005 16:19:22
Na řeku si vezmi woblera.
NTomash | Čt 23.6.2005 16:17:43
Kde to žije - dravci
1:47NFotky ryb pouze na přívlač 107180
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











