- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak na lipany s vláčkou
Prosimvás, jak na lipany s vláčením? Na MRKu jsem někde četl, že chycení lipana na streamer a pod. je vyvoláno teritoriální agresí. V časopise jsem ale četl že jdou i na piditřpytky. Tak mi prosimvás tuhle okolnost vysvětlete.
Autor diskuse: jepice.cz - Profil , 9.6.2005 muškaření - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
13x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NMácík - Profil | Út 24.2.2015 19:52:08
no tě prsk, tohle bude ještě zajímavý. Zachránce našich reofilních ryb vysvětluje, jak na ně s marmyškou a červem... Hmm?...
NMates PB - Profil | Út 24.2.2015 19:47:30
potočák 62 >> Ty se tady prsíš se záchranou potočáků a lipanů a nakonec tu dáváš návod jak je devastovat.
No Petrův Zdar.
No Petrův Zdar.
Npotočák 62 - Profil | Út 24.2.2015 19:27:37
u.x.a. >> Jak na lipany s vláčkou-prosím:muškaři,děti a mládež do 18 let a psychicky labilní jedinci nečíst.Protože nemůžu muškařit a zažil jsem zlatou éru lipana,tak jsem nějaké zkušenosti nasbíral. Jaro-dříve byl problém na jaře lipana ulovit na třpytku,protože v době výtěru odtékaly zbytky sněhové vody.Bohužel,sněhu je méně a voda se dříve oteplý a to znamená posun výtěru často na začátek pstruhové sezony do největšího rybářského náporu,k tomu přistoupilo odtěžování náplavav po povodních a tím často nevhodné podloží k výtěru.Málo vody+málo míst k výtěru=hodně lipanů na jednom místě+souboje o trdliště=troubové co maj radost že co hod,to záběr, at´se jedná o vláčkaře nebo muškaře.A v tom případě je jedno, co máš na vlasci,protože vezmou i 1rotačku.Léto-větší mimopstruhový tok.Zabrodit do řeky,malá marmyška a jeden červ na háček.Nahazovat proti proudu a trhaně přitahovat k sobě.Lipani to maj za krajíček a není problém je odháčkovat ve vodě.(tam kam jsme jezdily takhle chytat, byl lipan nejpočetnější druh ryb,kapři se nevysazovali a tak jsme tam taky potkali rybáře,jak se šel s fídrem a kroupama,bavit nad splav s lipanama).Malé toky-tam často lipan přechází na hrubší potravu včetně plůdku pstruhů a ulovení na malou rotačku není vzácnost.Stačí jít proti proudu, aby mu rybář přišel od ocasu,kde je úkryt-potočák,tůně bez úkrytu-lipan.Dokonce jsem zažil, že lipan byl schopen na menším toku vytlačovat potočáka požíráním jeho plůdku.Zbytek si musíš vyzkoušet sám,protože každá voda je jiná a i ryby se každý rok můžou chovat jinak.Petrův Zdar
Npekeno - Profil | Út 24.2.2015 18:21:57
Když chceš chytat lipany s vláčkou tak s tímhle ti to půjde nejlíp za vycházku chytám cca 4kusy. Větší na pánev menší nechám vyrůst ;-)
NAC/DC - Profil | Út 24.2.2015 14:24:19
potočák 62 >> Tak tedy hodně štěstí u těch zkoušek na zbroják...:-))
Nkunnan - Profil | Út 24.2.2015 13:44:57
AC/DC >> Povolenku ? Na tohle ? Jedině se zlatým odznakem ČRS !!!!!!
Npotočák 62 - Profil | Út 24.2.2015 13:44:07
AC/DC >> Neberu to jako provokaci ale něco si potřebuju zařídit a potom mu konečně poradím jak na lipany s vláčkou.Petrův Zdar
NAC/DC - Profil | Út 24.2.2015 13:42:22
kunnan >> já ne, to nejsou ani moje fotky, jen když tady došlo na ty legendární vody...tam asi smrtelník dostane těžko povolenku...prej to dávají až im memoriam...:-)
NŘízek 5,125 - Profil | Út 24.2.2015 12:23:12
AC/DC >> tak tohle je ten legendární tok, kde se dá chodit po lipanech suchou nohou, že?
NAC/DC - Profil | Út 24.2.2015 12:10:17
u.x.a. >> to je ten novej V.I.P...když to plZeňáci pustili žížlalářům...
NAC/DC - Profil | Út 24.2.2015 11:56:34
u.x.a. >> no právě..počkáme..:-))) ale jo, jsou to toky přelahodný a úživný, jak jinak..:-) Jen ten losos ještě nějak falíruje..ale prej taky bude...:-)
Prostě perspektivní lokalita..:-
na Úřední desce je i dobrej dodatek vod starosty:
"Žádáme občany,
kteří by měli zájem o těla ryb, které budou v rámci údržby břehového porostu utlučeny a ponechány na místě, aby se přihlásili na Obecním úřadu do konce mého volebního období..."
Prostě perspektivní lokalita..:-
na Úřední desce je i dobrej dodatek vod starosty:
"Žádáme občany,
kteří by měli zájem o těla ryb, které budou v rámci údržby břehového porostu utlučeny a ponechány na místě, aby se přihlásili na Obecním úřadu do konce mého volebního období..."
Nu.x.a. - Profil | Út 24.2.2015 11:53:07
AC/DC >> já ti dám provokaci.. počkej až půjde kolem Royal..
Nu.x.a. - Profil | Út 24.2.2015 11:50:32
potočák 62 >> pstruhovka, ještě chodíme na Božkvoský potok ten je MP tam je zase hodně potočáků,štik a lipanů občas tam vytáhne i kapř a candát z úslavy..
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:25NPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17
















