- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co vy na to?
"Opravdovým klenotem je živá malá vláčená rybka.Jak dlouho nám tento způsob lovu ještě vydrží?.........
Po nahození necháme rybičku chvíli volně pracovat u dna ,násladně ji přizvedáváme a popotahujeme s mírnými přestávkami po dně.Záběr se dostavuje většinou po přizvednutí.Prut držíme šikmo k obloze a vlasec udržujeme mírně napnutý.Záběr signalizuje přihnutí špičky a napínající se vlasec.Čekáme jen okamžik a hned zasekáváme.Pokud se nám podaří najít lovící dravce věřte,že efektivita lovu tímto způsobem je obrovská."
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMrKos - Profil | Po 30.5.2005 12:32:58
Nvraník - Profil | Po 30.5.2005 12:19:06
čekal jsem že ti koljuška nebude vyhovovat, proto jsem jí napsal :-)
jen doplním, že vůbec nejsem rozhořčen a je mi to egal, asi jsem se špatně vyjádřil, vláčej třeba s kaprem, nebo pro mě za mě do dalších revírů zatáhni tu ruskou svini, ale pokud vím RŘ tento způsob lovu zakazuje
NOttar | Po 30.5.2005 11:55:20
A ještě dotaz.Jak by jsi asi chtěl ulovit takového sumce cca 180cm.Myslíš,že na rohlík?
PS: ryby nejím,pouštím vše,sumce nelovím a ani nechci a na dravce nechodím.(popř. jen vláčím)Jsem asi nějaký zvrácený rybář.
NMrKos - Profil | Po 30.5.2005 11:16:13
MISO: tak nějak
NMISO | Po 30.5.2005 11:00:20
1. nemam nic proti lovu na zivu rybku, pokial je to ve medziach "zdraveho rozumu" (uz vidim tie narazky) ;-)
2. pre zarytych odporcov je tu otazka hranice tyrania zvierat a zivocichov vobec - presne jak napisal Bulk!
"Kaprari" osetruju kaprom huby klinikom, ale pleskaca (cejna) hodia na zem alebo do vody a este pritom nadavaju. Niekomu vadi lov na zivu rybku, ale cervy, pripadne ine zive nastrahy pouziva v pohode.
Ja viem, existuje tu taky psychologicky efekt ohladne velkosti zabijaneho zivocicha - komara zabijes ale prasa by si podrezat nedokazal.
Ja za najvacsiu zvratenost sucasneho rybolovu povazujem kapromaniu, hon na kapra za kazdu cenu a velke prachy len koli fotke - uspokojenie vlastneho komplexu.
Ja ryby rad chytam a velku cast mojej vasne tvori aj "lovecka" vasen za ucelom potravy - ryby velmi rad pripravujem aj konzumujem. Vsetko ale v medziach "zdraveho rozumu" ako som uz napisal. To je podla mna sportovy rybolov.
Nvraník - Profil | Po 30.5.2005 10:37:00
NStandas | Po 30.5.2005 10:21:22
Bulk: Je rozdíl rybu chytit a třeba i zabít, a nebo ji živou tahat na háčku jako nástrahu. Ale to zřejmě někdo není schopen pochopit. Nebo je, ale záměrně to demagogicky (když už to slovo tady padlo) vydává za jedno a to samé.
NMrKos - Profil | Po 30.5.2005 9:28:28
xaxap: nebudu
Nšeptal - Profil | Po 30.5.2005 9:25:55
Ndrda - Profil | Po 30.5.2005 9:22:46
NRybář - Profil | Po 30.5.2005 9:15:29
NBulk - Profil | Po 30.5.2005 9:15:16
NStandas | Po 30.5.2005 9:12:33
NXAXAP - Profil | Po 30.5.2005 9:06:02
Ndrda - Profil | Po 30.5.2005 8:57:39
NBulk - Profil | Po 30.5.2005 8:53:11
NAbies Alba - Profil | Po 30.5.2005 8:51:33
NStandas | Po 30.5.2005 8:49:11
Mrkos: Článek který doporučuje takový způsob nemůže být slušný, stejně jako člověk který takto chytá.
Kde to žije - dravci
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNFotky ryb pouze na přívlač 107179
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












