Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nčolkař,zloch - Profil | Ne 28.12.2025 12:02:50

Kid >> viz Flip - mám ty největší ofsetový háčky co jsem kdysi sehnal, ty běžné mi na Labi často natahovali sumci, uvidíme 🤔

    NFlip - Profil | Ne 28.12.2025 11:09:26

    Kid >> S pořádným offsetovým hákem se i ta plovoucí nástraha může na CR docela slušně fungovat.

      NKid - Profil | Ne 28.12.2025 10:53:09

      čolkař,zloch >> Na Caroline rig bych plovoucí nástrahy nedával. Budeš je mít pořád ve sloupci, a ten efekt (pomalé propadání na dno) to mít nebude. Buď Texas rig a nebo jak chytám já, na čeburašku. Plovoucí nástraha při tažení se ti narovná a při zastavení se postaví u dna.

        Nyarda_1 - Profil | So 27.12.2025 19:13:32

        Bekoza >> St.Croix je top značka, možná poradí i kolegové s více zkušenostmi. Jedině škoda, že v ČR není nikde k vyzkoušení. Tuším, že LT je vyšší řada než Avid, ale jak říkám používal jsem pár typů (navíc jednodílů) jen dva týdny v Kanadě...

          Nčolkař,zloch - Profil | So 27.12.2025 18:54:49

          Flip >> jj, okýše 40 jsem měl naposledy na kopyto 12 cm a úhoře na kopyto 10 cm...
          Nedávno jsem viděl 2 slušný Céčka na kopyta 18 cm, když na to mají chuť, tak se velkých nástrah nebojej👍

            NFlip - Profil | So 27.12.2025 18:13:58

            čolkař,zloch >> 40 tka okoun s tím nebude mít problém. Posledně u nás na řece vté ledové jsem na 12 tku shad teeze měl okony 30 cm. A s lankem na 12kg i dva tlouště 55-58 cm. A byly to rány jako v plné sezoně.Jak říkám fotbal,ženský a rybaření postrádají logiku.

              Nčolkař,zloch - Profil | So 27.12.2025 17:55:51

              Flip >> na okouny nemířím, nástrahy 10-14 cm

                NFlip - Profil | So 27.12.2025 17:48:26

                čolkař,zloch >> Za zkoušku nic nedáš a hlavně nezapomeň ,že v téhle studené vodě pomalu. Pomaleji než by jsi chtěl a delší pauzy mezi tím(klidně 3-4 vteřiny) Na okouny to zabírá. A hlavně nesekat při prvním dotyku jako na jigovce.

                  Nčolkař,zloch - Profil | So 27.12.2025 17:05:12

                  Flip >> zítra chci zkusit Caroline rig s plovoucími nástrahami od Lucky John na ty místní ochytaný vychcaný Céčka, třeba je to zaujme, klasické jigovky tu chytá min. 10 lidí denně, dnes na vodě 4 lodě😡

                    NBekoza - Profil | So 27.12.2025 14:28:28

                    yarda_1 >> Na Corona Fishing jsem četl recenze uživatelů, co prut zakoupili, přesně tuto délku i ten delší model 244cm s totožnou gramáží a na lov s malými gumami si ho chválili, tak Ti nevím...myslíš, že bych to měl risknout nebo raději na jistotu Avid...ale přitom všechny parametry stejné...zapsané použití odlišné :-)

                      Nyarda_1 - Profil | So 27.12.2025 14:16:07

                      Bekoza >> Je zajímavé, že to řadí do prutů na spinning, ale oni občas dávají pod ten splávek místo háčku jigovku a na ní napíchnou tu přírodní nástrahu. Shodou okolností jsem se koukal do zápisků a když jsem tam ty walleye chytal, tak to bylo na ten samý prut (aspoň teda série Legend Tournament) na vertikálku a ten prut byl super - citlivý, lehký i vizuálně pěkný.

                        NBekoza - Profil | So 27.12.2025 13:35:20

                        yarda_1 >> to je přesně ono, našel jsem to podobně. Primárně bych ho měl na malé gumy, ale trochu mě odrazuje to použití na jejich stránkách :-)

                          Nyarda_1 - Profil | So 27.12.2025 13:21:19

                          Bekoza >> Se trochu obávám, že je to prut na přírodní nástrahy pro lov místních candátů (walleye). Víceméně průběžný splávek, jestli jsem to v té rychlosti přeložil správně.
                          P.S.Pořád si nejsem jistý jestli je X-Fast akce vhodná byť i na malé woblery, ale chápu, že nechceš k vodě tahat jeden prut na gumy a druhý na hardbaity...

                            NBekoza - Profil | So 27.12.2025 13:14:39

                            Ahoj, poprosím o Váš názor. Zvažuji koupit " přívlačák " St. Croix Legend Tournament Walleye LWTS76MLXF2 což je 230cm, 3,5 - 11g s akcí Extra Fast, power Medium light.
                            Na stránkách výrobce uvádějí, že je určen na techniku SLIP N RIG, nemám tucha jestli tato technika má něco společného s tím, na co prut chci použít tzn., menší gumy 5-7cm s hlavou 5g a menší woblery 3-5cm s váhou 5g max.
                            Co myslíte? Díky

                              NFlip - Profil | Čt 25.12.2025 23:50:36

                              murphyy >> Texas dobrej v létě ,kdy ryby reagují rychleji a jsou akčnější. CR vládne v chladnoucí vodě a mám dojem,že na ni přemluvím více větších jedinců.
                              Jinak místo Texasu s úspěchem používám Frei rig. Je to Texasu hodně podobné a je to jednudušší vázání.

                                NFlip - Profil | Čt 25.12.2025 23:44:56

                                murphyy >> pokud CR chytám na pískovně,tak s ohledem na hoblování pletenky pískem který vleze do kulky dávám ještě nad návazec s nástrahou silnější FC. Ten písek je svinsvo a jak ti do dírky zaleze a ta kulka jezdí,tak pletenku hobluje. A už se mi párkrát stalo,že mi to při náhozu uletělo nebo v lehké vázce prdnulo jako špageta. Takže já používám tuto sestavu. Nástraha,50-70 cm FC 0,22, maličký obratlík, FC 0,30 asi 30 cm na něm stoper nad uzlem v obratlíku, skleněný korálek,wolframová kulka,stoper a spoj FC s lajnou. Pochopitelně že druhej rybář to může vázat jinak s jinými průměry a délkou.

                                  Nyarda_1 - Profil | Čt 25.12.2025 23:20:31

                                  murphyy >> Akčnější = účinnější, jinak je to tak, jak říkáš....

                                    Nmurphyy - Profil | Čt 25.12.2025 23:03:23

                                    yarda_1 >> :) nieco podobne ako alabama som uz videl - bolo to na 2 navazce cez nejake trubicky/buzirky od krmitka na tolstoje :)
                                    mne praveze CR pride pasivnejsia a pomalsia, tam je prepad len samotna nastraha s hacikom ked uz olovko pred navazcom je na dne. cize texas rig by mal byt akcnejsi, tak si to mozno aj myslel ci?

                                      Nyarda_1 - Profil | Čt 25.12.2025 22:38:40

                                      murphyy >> Jo, přesně tak, chce to zkoušet, mě CR přijde ltaková akčnější. Ještě doporučuju mrknout na Alabama rig :-) Ale ten bude u nás asi zakázaný :-)

                                        Nmurphyy - Profil | Čt 25.12.2025 22:34:20

                                        yarda_1 >> presne tak, to su uz len rozne modifikacie ale princip u caroliny je ze zataz nikdy nedojde az ku haciku (zataz je pred navazcom), kdezto u texas rig zataz dojde az ku hacku. u oboch pripadoch je zataz priebezna co umoznuje nastrahe pomalsi prepad, hlavne u CR (ale aj u TR kedy sa snura, silon pri cukani povoluje, tak olovko klesa rychlejsie nez nastraha)
                                        tak uz mam v tom jasnejsie :)