Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nyarda_1 - Profil | Čt 25.12.2025 22:02:09

murphyy >> Takže něco jako nákres dole? Můj je nahoře :-)

    NP!F - Profil | Čt 25.12.2025 21:10:35

    Popik >> pod toto sa podpíšem, chytám aj malé nástrahy s nezmyselne vysokými gramážami prútov, pretože tie jemné sú všetko hadice.

      NP!F - Profil | Čt 25.12.2025 21:08:50

      murphyy >> neni... neviem ako je možné, že tak starý blank je furt topka ale je. Nemal som v rukách nič citlivejšie.

        Nmurphyy - Profil | Čt 25.12.2025 21:03:55

        yarda_1 >> nene CR berem ze mas napr 1m navazec len s hackom a nastrahou, potom blizsie k prutu mas dalsi medziclanok kde je to olovko, fixovane napr medzi 2 obratlikmi, koralkami na 20cm, potom uz bud snura, alebo niekto dava este nejake metre silonu

          Nyarda_1 - Profil | Čt 25.12.2025 20:44:40

          murphyy >> Myslels opačně? Vzdálenost od nástrahy? Já jsem naposled chytal na CR ve Španělsku, kde okouni 45+ prostě normální montáž nebrali. Ty minidetaily ale mohou rozhodnout. Kolega Flip má určitě větší zkušenosti.

            Nmurphyy - Profil | Čt 25.12.2025 20:11:31

            yarda_1 >> jj jasne ta buzirka v olove je na ochranu, CR som bral tak ze to olovko je fixovane napr len na vzdialenost povedzme 20cm, ale jasne kludne moze byt aj na priebezno.
            s tymi koralkami nad tym som este moc nerozmyslal, @Flip ake ty pouzivas? vseobecne beres v podaz aj rolu zvuku u tychto sposobov?

              Nyarda_1 - Profil | Čt 25.12.2025 19:51:16

              murphyy >> Carolina Rig nebo Texas Rig? Protože CR má olůvko nad obratlíkem návazce a korálkem, takže má na pohyb víceméně celý kmen :-) Ale asi by šlo dát ještě nad něj nějakou zarážku, jako se to třeba dělá u method feederu. Možná bych si vyhrál s materiálem korálku a zátěže, určitě bude jiný zvuk sklo o wolfram než plast o olovo (jestli to bude mít teda vliv) Ta guma uvnitř je spíš kvůli ochraně vlasce/šňůry.

                Nmurphyy - Profil | Čt 25.12.2025 18:27:24

                Bulda 64 >> presne tak zaklad ze ti vyhovuje a si s nim spokojny a vzity. ale tiez na prvy pohlad by som povedal ze uz je to davno prekonany prut ;)

                  NBulda 64 - Profil | Čt 25.12.2025 18:12:40

                  Pavel9999 >> jj., modrý vývaz, ten vlevo...
                  jsou tu na Mrku borci", co tvrdí, že je hnusnej..atd, atd.. za mě je perfektní, ale já to mám jinak hozený, chytám s lecčíms ...

                    Nmurphyy - Profil | Čt 25.12.2025 17:12:37

                    olovka napr na carolina rig okrem toho zeby mali mat v strede buzirku, sa este cim lisia od klasickych?
                    chapem tvar je este iny, je tam este rola akehosi zvukoveho efektu? ked olovko narazi na koralu/zarazku.
                    kolko davate vzdialenost na pohyb olovka? standard okolo tych 20cm? podla mna aj s tym sa da vyhrat a niekedy moze byt lepsie mat vzdialenost vacsiu, niekedy mensiu, resp aj uplne na priebezno az k nastrahe
                    https://oukrofishing.sk/zavazie-decoy-type-bullet-ds-5-25g-6ks-bal/

                      NP3 - Profil | Čt 25.12.2025 14:36:29

                      Bekoza >> ten neznám,tak nemůžu soudit

                        NPavel9999 - Profil | Čt 25.12.2025 12:12:10

                        Esox >> To NRX to je ten prut co má modré vyvázání oček?

                          NEsox - Profil | Čt 25.12.2025 11:17:00

                          Jo to NRX není dlouhán, ale háže jako pruty 2,7 a citlivost a síla pro zásek jsou pověstné, navíc lze zvolit i delší 872

                            NPavel9999 - Profil | Čt 25.12.2025 10:15:40

                            Bulda 64 >> Ani si nepamatuju za kolik jsem ho od tebe koupil )))

                              NPavel9999 - Profil | Čt 25.12.2025 10:14:47

                              P3 >> Nástrahy max 15cm,ale spíše menší do 12cm. Chytám jen s čeburaškou,baví mě to. A rád bych občas na něj dal i nějakého většího streamera.Vím o pár velikých štikách a občas je chodím provokovat se strýmrem s uštípnutou špičkou háčku )))

                                NBulda 64 - Profil | Čt 25.12.2025 10:14:02

                                Pavel9999 >> nepotřebuju, ale jsem na GL zatížený, však víš... nespěchá, brnkneme si v klidu po svátcích..
                                Přeji Ti zdraví 👍

                                  NPavel9999 - Profil | Čt 25.12.2025 10:09:21

                                  Bulda 64 >> To jako fakt? ))))

                                    NBulda 64 - Profil | Čt 25.12.2025 9:14:20

                                    Pavel9999 >> Ahoj Pavle.
                                    Kdybys ho prodával, odkoupil bych jej možná z5... ;))

                                      NBekoza - Profil | Čt 25.12.2025 8:48:48

                                      P3 >> před 15ti lety jsem měl několik muškařských prutů ST. Croix Legend Elite a byly to dobrý makáči, i když proti Loomisu GLX nebo v té době SAGE XP pocitově těžkopádný na špici, ale jako přívlačák si myslím, že budou parádní.
                                      Jinak IMXko jsem měl také jako mušák a máš pravdu dle chování prutu, jak píšeš níže. Možná to je dáno materiálem s nižším modulem a tím pádem pomalejší akci atd...
                                      Mám tady nyní u sebe katalog Loomise z roku 1997 a pruty z této doby byly za mě nejlepší a zároveň designově nejpovedenější.
                                      Prostě jednoduchý design a TOP kvalitní materiály.

                                        NBekoza - Profil | Čt 25.12.2025 8:33:47

                                        P3 >> Ahoj a co Legend v odkazu níže ? Typ ES90MHF2 tzn., 274, 10-28g.

                                        https://www.corona-fishing.pl/st.-croix-legend-elite-salmon-,-steelhead/