Prut na ostrieze

Ahoj. Chcem si kupit prut na ostrieze. Uvazujem nad Daiwa Pro Staff Perch 1,95 meter 3-14g. Chcem taky kratsi prutik na ochytavanie prekazok a brehov skor na kratsie vzdialenosti. Chcem sa spytat ci ma niekto s tymto prutom skusenosti. Pisu ze ma extra fast akciu co by bolo fajn na jig a drop shot ale chcel by som chytat aj s mensimi voblermi do 6-7 cm. Zaujima ma ci teda jeho akcia nie je na voblery priliz spickova, ci by to vobec slo. Uvitam aj tipy na ine pruty ale len z portfolia daiwa. Dik.
Autor diskuse: Fox12311 - Profil , 21.4.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nmurphyy - Profil | St 20.8.2025 22:35:22

Flip >> pripni pred nastrahu brok :) dobre no-kedze su to tlouste tak kludne pol metra pred vobler aby si mal istotu ze neplasi :)
mozno to prvotne dopadnutie broku - ak spravne doladis pristatie, jalca nevyplasi ale motivuje a v zapeti jalec vobler atakuje :)

    NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 20.8.2025 22:31:41

    Flip >> ano tam by určitě musela jít bezuzlová spojka.
    Taky si ale myslím, že tolik navíc s tak lehkou nástrahou asi neuděláš. Já už na tak lehké woby na dálku nechytám, neb jsem si vždycky připadal jak na nervózním fiaskovém mistrovství světa v hodu párátkem a ne jako na rybách :-) Tak hodně štěstí a pak napiš, jak to házelo s tím hodně dlouhým klackem. Stejně to určitě vyzkoušíš, já bych to taky prubnul :-)

      NFlip - Profil | St 20.8.2025 22:00:03

      Vévoda z Wellingtonu >> Nanofil znám ve své době jsem ho chytal. Tam by asi byl opět problém s tím uzlem,když bych pod něj vázal FC. Jinak ta Daiwa super slim 0,04 je dost podobná. Mám dojem,že to asi nepůjde. No nic, člověk nemůže mít všechno. A navíc Nanofil se už neprodává.

        NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 20.8.2025 21:55:17

        Flip >> tak to ještě otestuj s něčím takovýmhle:
        https://www.uhabakuka.cz/produkt/74188/berkley-nanofil-004mm-clear-mist-navin-
        Já nano rád nemám, ale co se týče délky hodů s lehkými nástrahami, tak jak je tvrdý, tam je jeho doména, to jsem u řeky čuměl jak brko.

          NFlip - Profil | St 20.8.2025 21:48:47

          Vévoda z Wellingtonu >> 18-20 metrů-je to šichta. Těch 1,5 gram verze sinking by ještě šlo a s tím floatingem 1 gr je to už dřina. Každej 0,5 gram je tam už znát. Řekl bych taková hodinářská práce. Ti šmejdi tloušti okolo 50 cm jsou v té čisté vodě hrozně vybíraví a všechno zkoumaj pod lupou.😂
          Na větší řece pod jezem je to ještě snadné ale tady na tom oleji,když to neteče je to šichta. Před zimou budou parchanti zase žrát všechno. Vyžehlit je na větší woblery nebo gumáky už tak složité nebude. Ale to není ta správná výzva a ty výzvy já mám docela rád

            NVévoda z Wellingtonu - Profil | St 20.8.2025 21:37:19

            Flip >> no a kolik metrů celkem s tím 1,5g potřebuješ dohodit, vč. těch 3 metrů navíc?

              NFlip - Profil | St 20.8.2025 21:22:01

              RomanS >> Starou Daiwu Rnessa 3000. Vanford 3000 byl na to moc lehkej.

                NFlip - Profil | St 20.8.2025 21:19:49

                Možná tohle bude pro někoho zajímavé a i inspirující. S ohledem na tu délku hodů s hodně lehkou nástrahou 1-1,5 gr (miniwobler) jsem testoval několik lehčích prutů v různých délkách a výsledky mě dost překvapily.
                A) s tím malým woblerem to létalo +- skoro stejně. Jestli byl ten prut třeba favorite Bluebird UL 200cm do 5gr nebo Dragon Microspecial 244c cm 3-18gr nebo Zodias 74L 223cm 2,5-11g a ještě dva další.
                A ještě jeden poznatek. S vlacem Stroft GTM 0,12 jsem se dostal na stejnou vzdálenost jako s lajnou westin.0,08. Asi o dva metry dál to létalo s DAIWA TOURNAMENT X8 EVO+ SUPER SLIM UL 0,04. Mám dojem že u takhle lehkých nástrah ty rozdíly v délce hodu nejsou podstatné. Proto mám obavy že i s tím delším prutem se o mnoho dál nedostanu. Pochopitelně s vyšší gramáží nástrah by se ty rozdíly zvětšovaly.

                  NRomanS - Profil | St 20.8.2025 21:11:36

                  Flip >> kdybys ho vyřazoval, rád se ho ujmu😀 jak velkej na něm máš naviják?

                    NFlip - Profil | St 20.8.2025 21:01:20

                    RomanS >> ten prut Yasei ltd perch finesse softbait, 260 3-21g mám. Je to hodně dobrá rákoska. Asi by toho uměla i víc ale já ho nosím na podzim hlavně na Carolina rig.

                      NFlip - Profil | St 20.8.2025 20:58:58

                      Tarmo >> Jde o to jestli to bude schopný házet třeba hmyzáka Dorado magic který váží 1 gr. A hlavně o kolik dál? Jestli o metr nebo dva,tak to se s tak dlouhým prutem nebudu trápit a zůstanu svých špejlí.

                        NRomanS - Profil | St 20.8.2025 19:37:09

                        Flip >> já hledal dlouhej prut na chytání s gumama v zarostlým břehu, nebo v dálce na pískovně a koupil toho draka proguide x 275 1-10g, ale absolutně jsme si nesedli, tak nepříjemnej prut jsem nikdy neměl😀, sice z něho dělám trochu neprodejnej kousek, kdybych se ho chtěl zbavit, ale je to tak😀 už pokukuju po výrazně dražsím shimano yasei ltd perch finesse softbait, 260 3-21g, uvidím jesrli ho ve slabé chvilce vezmu😀 toho prorexe co radí kolega, má v 15g 270 kamarád a je to na woblery dobrej proutek, parabola, malý věci háže dobře

                          NFlip - Profil | St 20.8.2025 17:29:06

                          Vévoda z Wellingtonu >> já teď řeším jinej problém. Potřebuju katapult na malé woblery v gramáži 1-2 gramy. Předpokládám že budu muset jít do délky 270+. Všechny ty UL špejle co mám jsou v délce max do 240 cm a mně na ty mazáky tlouště k protějšímu břehu kde parkuji pod stromama a trávou chybí 3- 4 metry. Bohužel nabídka prutů v té délce a gramáži je dost bídná. Asi vyzkouším ten Savage gear SG2 270 cm do 10 gr. Je za pár korun a když na to nebude fungovat,tak na vyklepávačku okounů na zarostlém břehu pod nohama poslouží. Uvidíme

                            NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 16.8.2025 13:07:52

                            inzerát zadán

                              NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 16.8.2025 12:49:25

                              Flip >> tak zodias budu prodávat a dávám sem na bazar - každý den u vody a je to strašlivě, vlastně až hororově průkazné (více u odp. milanu pindricovi). Jak jsem nastínil ukápla slza, je to nádhernej kousek.
                              Rozhodující díl skládačky, že ho pouštím: S každým mým navi lehce padá na čumák a bolí mě -po celodenní vláčce- z něj opakovaně zápěstí. A na gumy mám jiné své koně už doma dávno - favority.

                                NVévoda z Wellingtonu - Profil | So 16.8.2025 12:26:27

                                milanpindryc >> vyřízeno jest, větší vzorek nepotřebuju. Měl jsi samozřejmě pravdu (i já byl o tom přesvědčen), se speedem 7-21 se rozpruží celá horní část, a ryby zůstávají s jemným doseknutím viset. Tahám rychle se záškuby. Už jsem zpět ve formě a co pumelice to úspěch.

                                  Nmaximotak - Profil | Út 12.8.2025 12:50:56

                                  Flip >> ale i bez haku ji muze tvrdy siditko zaskocit a blbe se sprajcnout...
                                  a si v pasti, hodnysi! :)

                                    NFlip - Profil | Út 12.8.2025 12:45:06

                                    maximotak >> To all-měli byste vědět,že správnej milovník přírody a echt vyznavač CaR. Sundavá z woblera všechny háčky i jednoháčky. Prostě vše o co byse rybička mohla píchnout a způsobit si bolest.

                                      NDiamond - Profil | Út 12.8.2025 12:36:31

                                      yarda_1 >> jasné, tomu rozumiem, preto napr. na pstruhy prebíjam vsetko na jednohaciky. Ak sa špecializuješ na ostrieže, tak nie je o čom, tiež by som to prekoval na jednohaciky resp. jeden trojhak