Pruty na candáty + štiky

Ahoj přátele, na novou sezónu dravců budu obměňovat výbavu na candáty a štiky.

Mam vyhlédnuté tyto 2 pruty:

Candát
Daiwa Prut Caldia Jiggerspin 2,7 m 7-28 g

Štika
Daiwa Prut Caldia Spin 2,7 m 15-50 g

Máte zkušenosti s těmito pruty?
Případně jestli mi můžete navrhnout jinou alternativu pro tyto dva druhy lovu?

Chytat budu z 90% ze břehu..jen výjimečně bych je vzal během roku na loď.
V tom případě jestli se už nevyplatí koupit raději velikost 2,40?

Děkuji za veškeré vaše rady a tipy.
Autor diskuse: Kunos - Profil , 9.1.2025 dravci - náčiní, doplňky

Nmir999 - Profil | Pá 21.2.2025 7:48:34

koštˇa >> súhlasím s tebou, mám 5-25 a ideál je 10g + 4" a 15 g hlavu s prehladom (na rieke). 7 gr je tiež podľa mňa minimum, na take hlavy už ale beriem jemnejší prút - lepší pocit z vedenia, odozva a tam hlavne nejdem nad šnúru 0,12. Naposledy som na lunamise ťahal v prúde ssr9, 3stany 9 a perfektné. Ak by to mal byť prioritne prút na 7g + 3" tak by som volil niečo iné.

    Nkoštˇa - Profil | Pá 21.2.2025 7:05:02

    Standič >> Za mě je optimální tak sedm gramů a více. Řekněme do dvanácti. Samozřejmě záleží na podmínkách. Pět gramů tak na mělčí vodě za bezvětří... Když hažu pět gramů tak mám ještě prut do 18g... Pravdou je že používám silnější šňůry většinou 0,15sufix...

      NStandič - Profil | Pá 21.2.2025 7:04:41

      Dredaty >> dekuju

        NDredaty - Profil | Pá 21.2.2025 7:02:53

        Standič >> to bude v pohodě, mám verzi 290, 35g a tam je 5g a 3" guma takové rozumné minimum. Takže na té 25g verzi by neměl být problém.

          NStandič - Profil | Čt 20.2.2025 21:52:07

          koštˇa >> chtěl bych aby zvládal jigy od 5 do 12gDekuji

            NStandič - Profil | Čt 20.2.2025 21:50:11

            koštˇa >> jaky hlavičky používáš je cítit 5g hlava a 3 palcovej keitech.Dekuju

              Nkoštˇa - Profil | Čt 20.2.2025 21:07:53

              Standič >> Mám přesně tento. Co by tě zajímalo?

                NStandič - Profil | Čt 20.2.2025 20:46:08

                Ahoj je tu někdo kdo má Shimano lunamis 2.70 a 6az 25g?Dnes jsem byl na FF a nikdo tam lunamis nevystavoval.

                  NErva - Profil | Pá 7.2.2025 21:28:43

                  Standič - Ok.

                    NStandič - Profil | Pá 7.2.2025 21:05:02

                    Erva >> ahoj dekuju,pokud by to navadilo,tak bych se v pondělí ozval.

                      NErva - Profil | Pá 7.2.2025 20:58:47

                      Standič - Mám skyline 8-24g /258cm a Lunamis 259cm/ 6-25g , pokud ti to v něčem pomůže , tak mě zavolej , tel. mám v kartě ...

                        NStandič - Profil | Pá 7.2.2025 20:39:48

                        Ahoj ,nemáte někdo porovnání Lunamise proti fovorite skyline tz?Skyline mam a přemýšlím ze bych si koupil Lunamis.Premyslim nad 2,70 a 6az 25g.

                          NJardick - Profil | Čt 6.2.2025 17:18:40

                          Ahoj. Na štiky jsem zkoušel SG4 Power Game Bc myslím 50-110 a fajn příjemný proutek. Nakonec jsem ten samý koupil v normální spinn verzi. Na doporučení hodně lidí. Jinak kdyby jsi sehnal z bazaru tak super prut na střední štiky 50-80cm(větší mi nejdou..) je Hearty Rise Black Force.. Mám ho v gramáži 14-56g a je to velice zábavný prut.

                            Nsiluri - Profil | St 29.1.2025 7:38:22

                            Big Mike >> skus len zo zaujimavosti mrknut aj na zeck ubs baitjigger, v gramazi 15-60 to vyzera ako slusny univerzal v korku

                              Nsmike - Profil | St 29.1.2025 7:22:12

                              Big Mike >> do června čas, ne?🙂

                                NBig Mike - Profil | Út 28.1.2025 21:50:12

                                Kunos - >> tak jak, vybral jsi?:))

                                  NBig Mike - Profil | Út 28.1.2025 20:32:13

                                  veselka2 >> už mi tu odkaz dávali. Je to tam uvedené bez ceny a na dotaz jsou nové a cena o dost vyšší než ta v Gammarusu. V sobotu ho od "scjsci" prubnu v rukách u vody a uvidím. Slezl jsem dnes do sklepa, přebral to tam, sepsal a k použití asi 25 vláčáků, něco zlámaných zbytků, co nešly do vody hned po zlámání...:)) Ale tak 10 jich je v mnou přijatelné gramáži, jinak utahováky na velké ryby, krátké metráže, na sumce, na pidimrdky... Takže je to k zamyšlení jestli to hodně pod cenou poslat do světa a nebo - co kdyby jednou...:)))

                                    Nveselka2 - Profil | Út 28.1.2025 18:16:51

                                    Big Mike >> projeď bazar jeden tam je

                                    Nabidnu st croix avid Avs90hf2 a avs86mhf2 Avs90hf2- 2,74m 14-56g,fast Avs86mhf2-2,59m 10-28g,fast V pripade zajmu vice info do zpravy. Dekuji

                                    MOSPASZvyprší za 6 dnů Závadný inzerát?

                                      Nu x a - Profil | Út 28.1.2025 7:59:33

                                      Big Mike >> kolega si neváží života až se v autě ugriluje za živa to bude koukat..

                                        Nscjsci - Profil | Út 28.1.2025 6:41:41

                                        Big Mike >> mám 275 do 28g pokud bys byl o víkendu doma můžu se stavit aby sis ho vyzkoušel