Pruty na candáty + štiky

Ahoj přátele, na novou sezónu dravců budu obměňovat výbavu na candáty a štiky.

Mam vyhlédnuté tyto 2 pruty:

Candát
Daiwa Prut Caldia Jiggerspin 2,7 m 7-28 g

Štika
Daiwa Prut Caldia Spin 2,7 m 15-50 g

Máte zkušenosti s těmito pruty?
Případně jestli mi můžete navrhnout jinou alternativu pro tyto dva druhy lovu?

Chytat budu z 90% ze břehu..jen výjimečně bych je vzal během roku na loď.
V tom případě jestli se už nevyplatí koupit raději velikost 2,40?

Děkuji za veškeré vaše rady a tipy.
Autor diskuse: Kunos - Profil , 9.1.2025 dravci - náčiní, doplňky

poldeci - Profil | Po 27.1.2025 22:54:27

Big Mike >> ten avid mám v H/14-56/,mám ho ako prút na všetko hlavne na rieku-dobrá udica

Pozri teraz bazár

    Big Mike - Profil | Po 27.1.2025 21:46:29

    poldeci >> já bych řekl, že ještě v normě! Tuhle koukám, kolega z práce přijel s elektroautem. Prý ekologie ho nechává klidným, ale prý ho to prostě baví!!! Tak si za 600 litrů koupil ojeté z Němec. Zadá firmě požadavky, firma vyhledá, prověří, proměří, dá mu nabídku a když kývne, dovezou, převedou... Takže pár prutů do desítek tisíc je záliba brouka Pytlíka!:))

    Takže v kontextu výše popsaného mám asi vybráno:)) Nemá tu někdo ten korkový Avid? chttps://www.rybarskymarket.cz/St-Croix-Prut-Avid-Salmon-Steelhed-86-MH-F2-d7026.htm?tab=description

      poldeci - Profil | Po 27.1.2025 21:07:43

      sven >> všetci sme tu pacienti

        sven - Profil | Po 27.1.2025 19:45:58

        Big Mike >> :-)))

          Big Mike - Profil | Po 27.1.2025 19:03:51

          sven >> žádná diagnóza, ale pěkná úchylka!:)) Hlavně ať tě nesejme RS, že lovíš na 3!:))

            sven - Profil | Po 27.1.2025 16:20:47

            poldeci >> S tím spodním chodím často, ty dva vrchní, jsou opravdu uloženky :-)
            Není to na něm vidět ale to je údržbou .-)
            Kdyby měl někdo zájem, vyměním jeden nový, za Korum Opportunist X Series Rod 8 ft Quiver v nepoškozeném stavu.
            Třeba tyhle šíma, mám v realu čtyři .-)
            Možná to je nějaká diagnoza :-)

              poldeci - Profil | Po 27.1.2025 15:08:42

              sven >> viac by potešili keby si s nimi chodil na ryby a našróboval navijáky..ale pekné uloženky

                Angler76@ - Profil | Po 27.1.2025 14:18:57

                Big Mike >> S nostalgií vzpomínám když jsem ho před X lety koupil za cca 1100 u Kajmana na Petrském nám.Dodnes můj nejoblíbenější vláčák a univrezál na vše bohužel už nedostupný roky.Pochytal sumce na vláčku i na těžko,uhoře na těžko,parmy na těžko,candáty,štiky,okouny,pstruhy,prostě moje Top ryby v životě,ale takový si ve své sbírce hýčká asi každý lovec tzn chytací prut:-).https://blog.fishingmegastore.com/2014/09/greys-g-series-spinning-rods-are.html

                  sven - Profil | Po 27.1.2025 13:59:17

                  u x a >> Já jsem nezlomil žádný :-)
                  Rozumím tomu, že každý má jiné požadavky, jiné pocity, jiný vkus aj.
                  Měl jsem nejrůznějších vláčáků otep a všechny jsou dávno ve světě. Tyhle mi na "mých " revírech, maximálně vyhovují délkou, akcí, skladností, rukojetí která se dá držet (nikdy bych si nekoupil prut s mechovkou) a v neposlední řadě, svou univerzálností...takže jak píšeš, můžu s ním chytat i na plavačku až mě omrzí házení a nemusím sebou zbytečně tahat další tyčku .-)
                  Nikoho nepřesvědčuji, jen sděluji svůj osobní pohled :-)

                    u x a - Profil | Po 27.1.2025 13:00:06

                    sven >> měl jsem ten model pod a zlomil jsrm ho ,taky třídíl

                      sven - Profil | Po 27.1.2025 12:51:11

                      u x a >> Ty ten prut máš ?

                        u x a - Profil | Po 27.1.2025 12:46:40

                        sven >> to je prut na plavanou a položenou..

                          sven - Profil | Ne 26.1.2025 22:21:24

                          Big Mike >> mně přijde tak akorát. Jemná špička a blank se postupně zapojuje do paraboly.
                          Průměr blanku nad vázáním u rukojeti je 10mm a u konccového očka 2mm. Průměr rukojeti pod sedlem, 26,5mm.
                          https://www.nordfishing77.at/cz/shimano/shimano-beastmaster-cx-trout-candat-300-cm-5-40g

                            Big Mike - Profil | Ne 26.1.2025 21:48:04

                            sven >> je spíš k těm 40g nebo pocitově o něco slabší? Abych neměl utahovák na sumáry:))

                              sven - Profil | Ne 26.1.2025 20:50:54

                              Big Mike >> Ahoj. Já používám na podobný účel, Shimano Beastmaster 300/5-4Og.
                              Suprový univerzální proutek, s poctivou korkovou rukojetí, na který nedám dopustit. Žádné zbytečné opičárny ale poctivý dělník :-)
                              Navíc díky trojdílu, má transport jen 105cm.
                              https://www.tropicfishing.cz/prut-shimano-beastmaster-cx-trout-zander-3-00m-5-40gr/

                                Bulda 64 - Profil | So 25.1.2025 23:52:27

                                Big Mike >>
                                Níže popsaný Dragon a Mivardi -zajímavých vlastností též ;))

                                  Big Mike - Profil | So 25.1.2025 22:59:58

                                  Když jsme u těch lepších prutů, jaký je nejdrašší "normální" vláčák, bez nějakých zlatých drátků, diamantů v rukojeti, platinových oček potažených uranem?:)

                                    Big Mike - Profil | So 25.1.2025 21:31:06

                                    Bulda 64 >> To je korku, jupí! Ten úplně levý a druhý zprava jsou jaké značky a typy?

                                      yarda_1 - Profil | So 25.1.2025 18:39:06

                                      Pedro1 >> Novi Sad by mohl napovědět... :-)

                                        Donrybarios - Profil | So 25.1.2025 15:26:33

                                        Zdravím, má tu někdo zkušenost s pruty firmy Haibo?