- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pruty na candáty + štiky
Ahoj přátele, na novou sezónu dravců budu obměňovat výbavu na candáty a štiky.
Mam vyhlédnuté tyto 2 pruty:
Candát
Daiwa Prut Caldia Jiggerspin 2,7 m 7-28 g
Štika
Daiwa Prut Caldia Spin 2,7 m 15-50 g
Máte zkušenosti s těmito pruty?
Případně jestli mi můžete navrhnout jinou alternativu pro tyto dva druhy lovu?
Chytat budu z 90% ze břehu..jen výjimečně bych je vzal během roku na loď.
V tom případě jestli se už nevyplatí koupit raději velikost 2,40?
Děkuji za veškeré vaše rady a tipy.
Mam vyhlédnuté tyto 2 pruty:
Candát
Daiwa Prut Caldia Jiggerspin 2,7 m 7-28 g
Štika
Daiwa Prut Caldia Spin 2,7 m 15-50 g
Máte zkušenosti s těmito pruty?
Případně jestli mi můžete navrhnout jinou alternativu pro tyto dva druhy lovu?
Chytat budu z 90% ze břehu..jen výjimečně bych je vzal během roku na loď.
V tom případě jestli se už nevyplatí koupit raději velikost 2,40?
Děkuji za veškeré vaše rady a tipy.
Autor diskuse: Kunos - Profil , 9.1.2025 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
21x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
poldeci - Profil | Po 27.1.2025 22:54:27
Big Mike >> ten avid mám v H/14-56/,mám ho ako prút na všetko hlavne na rieku-dobrá udica
Pozri teraz bazár
Pozri teraz bazár
Big Mike - Profil | Po 27.1.2025 21:46:29
poldeci >> já bych řekl, že ještě v normě! Tuhle koukám, kolega z práce přijel s elektroautem. Prý ekologie ho nechává klidným, ale prý ho to prostě baví!!! Tak si za 600 litrů koupil ojeté z Němec. Zadá firmě požadavky, firma vyhledá, prověří, proměří, dá mu nabídku a když kývne, dovezou, převedou... Takže pár prutů do desítek tisíc je záliba brouka Pytlíka!:))
Takže v kontextu výše popsaného mám asi vybráno:)) Nemá tu někdo ten korkový Avid? chttps://www.rybarskymarket.cz/St-Croix-Prut-Avid-Salmon-Steelhed-86-MH-F2-d7026.htm?tab=description
Takže v kontextu výše popsaného mám asi vybráno:)) Nemá tu někdo ten korkový Avid? chttps://www.rybarskymarket.cz/St-Croix-Prut-Avid-Salmon-Steelhed-86-MH-F2-d7026.htm?tab=description
Big Mike - Profil | Po 27.1.2025 19:03:51
sven >> žádná diagnóza, ale pěkná úchylka!:)) Hlavně ať tě nesejme RS, že lovíš na 3!:))
sven - Profil | Po 27.1.2025 16:20:47
poldeci >> S tím spodním chodím často, ty dva vrchní, jsou opravdu uloženky :-)
Není to na něm vidět ale to je údržbou .-)
Kdyby měl někdo zájem, vyměním jeden nový, za Korum Opportunist X Series Rod 8 ft Quiver v nepoškozeném stavu.
Třeba tyhle šíma, mám v realu čtyři .-)
Možná to je nějaká diagnoza :-)
Není to na něm vidět ale to je údržbou .-)
Kdyby měl někdo zájem, vyměním jeden nový, za Korum Opportunist X Series Rod 8 ft Quiver v nepoškozeném stavu.
Třeba tyhle šíma, mám v realu čtyři .-)
Možná to je nějaká diagnoza :-)
poldeci - Profil | Po 27.1.2025 15:08:42
sven >> viac by potešili keby si s nimi chodil na ryby a našróboval navijáky..ale pekné uloženky
Angler76@ - Profil | Po 27.1.2025 14:18:57
Big Mike >> S nostalgií vzpomínám když jsem ho před X lety koupil za cca 1100 u Kajmana na Petrském nám.Dodnes můj nejoblíbenější vláčák a univrezál na vše bohužel už nedostupný roky.Pochytal sumce na vláčku i na těžko,uhoře na těžko,parmy na těžko,candáty,štiky,okouny,pstruhy,prostě moje Top ryby v životě,ale takový si ve své sbírce hýčká asi každý lovec tzn chytací prut:-).https://blog.fishingmegastore.com/2014/09/greys-g-series-spinning-rods-are.html
sven - Profil | Po 27.1.2025 13:59:17
u x a >> Já jsem nezlomil žádný :-)
Rozumím tomu, že každý má jiné požadavky, jiné pocity, jiný vkus aj.
Měl jsem nejrůznějších vláčáků otep a všechny jsou dávno ve světě. Tyhle mi na "mých " revírech, maximálně vyhovují délkou, akcí, skladností, rukojetí která se dá držet (nikdy bych si nekoupil prut s mechovkou) a v neposlední řadě, svou univerzálností...takže jak píšeš, můžu s ním chytat i na plavačku až mě omrzí házení a nemusím sebou zbytečně tahat další tyčku .-)
Nikoho nepřesvědčuji, jen sděluji svůj osobní pohled :-)
Rozumím tomu, že každý má jiné požadavky, jiné pocity, jiný vkus aj.
Měl jsem nejrůznějších vláčáků otep a všechny jsou dávno ve světě. Tyhle mi na "mých " revírech, maximálně vyhovují délkou, akcí, skladností, rukojetí která se dá držet (nikdy bych si nekoupil prut s mechovkou) a v neposlední řadě, svou univerzálností...takže jak píšeš, můžu s ním chytat i na plavačku až mě omrzí házení a nemusím sebou zbytečně tahat další tyčku .-)
Nikoho nepřesvědčuji, jen sděluji svůj osobní pohled :-)
sven - Profil | Ne 26.1.2025 22:21:24
Big Mike >> mně přijde tak akorát. Jemná špička a blank se postupně zapojuje do paraboly.
Průměr blanku nad vázáním u rukojeti je 10mm a u konccového očka 2mm. Průměr rukojeti pod sedlem, 26,5mm.
https://www.nordfishing77.at/cz/shimano/shimano-beastmaster-cx-trout-candat-300-cm-5-40g
Průměr blanku nad vázáním u rukojeti je 10mm a u konccového očka 2mm. Průměr rukojeti pod sedlem, 26,5mm.
https://www.nordfishing77.at/cz/shimano/shimano-beastmaster-cx-trout-candat-300-cm-5-40g
Big Mike - Profil | Ne 26.1.2025 21:48:04
sven >> je spíš k těm 40g nebo pocitově o něco slabší? Abych neměl utahovák na sumáry:))
sven - Profil | Ne 26.1.2025 20:50:54
Big Mike >> Ahoj. Já používám na podobný účel, Shimano Beastmaster 300/5-4Og.
Suprový univerzální proutek, s poctivou korkovou rukojetí, na který nedám dopustit. Žádné zbytečné opičárny ale poctivý dělník :-)
Navíc díky trojdílu, má transport jen 105cm.
https://www.tropicfishing.cz/prut-shimano-beastmaster-cx-trout-zander-3-00m-5-40gr/
Suprový univerzální proutek, s poctivou korkovou rukojetí, na který nedám dopustit. Žádné zbytečné opičárny ale poctivý dělník :-)
Navíc díky trojdílu, má transport jen 105cm.
https://www.tropicfishing.cz/prut-shimano-beastmaster-cx-trout-zander-3-00m-5-40gr/
Bulda 64 - Profil | So 25.1.2025 23:52:27
Big Mike >>
Níže popsaný Dragon a Mivardi -zajímavých vlastností též ;))
Níže popsaný Dragon a Mivardi -zajímavých vlastností též ;))
Big Mike - Profil | So 25.1.2025 22:59:58
Když jsme u těch lepších prutů, jaký je nejdrašší "normální" vláčák, bez nějakých zlatých drátků, diamantů v rukojeti, platinových oček potažených uranem?:)
Big Mike - Profil | So 25.1.2025 21:31:06
Bulda 64 >> To je korku, jupí! Ten úplně levý a druhý zprava jsou jaké značky a typy?
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33411
Fotky ryb pouze na přívlač107189
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Prívlačové prúty G.Loomis1240
Daiwa Certate vs Shimano Twin Power552
Privlac s multiplikatorom31598
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Vláčenie z člnu27208
Výroba woblerů31008
Prut na ostrieze1739
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:12Divoký potočák nebo granulák? 60
12:59Burza na přívlačové nástrahy 33411
12:18Fotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











