Nkaprus - Profil | Pá 21.2.2025 12:56:31
Vévoda z Wellingtonu >> Ale třeba doba kdy se ti lidi objevili třeba na motorkách a obecně na silnicích je horší 😄
A těch příkladů je hromada...
Nšampáno - Profil | Út 18.2.2025 9:49:22
Vévoda z Wellingtonu >> Bohužel je to tak 😔
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Út 18.2.2025 9:45:32
šampáno >> A o tom to přesně je. Členská základna se strašně změnila, za pár desítek let je u vody najednou s klackem kdokoliv, kdo má do pr*ele díru. A když ho cvičně vyzkouším, neví z pravidel vůbec nic. Občas je mi z toho do breku, ale doba je taková, lidé jsou zkažení penězmi a vše se měří jenom podle nich i na svazu.
Nšampáno - Profil | Út 18.2.2025 9:38:16
Vévoda z Wellingtonu >> Ale to by svazu uteklo hodně penízků 🤔🤣🤣🤣🤣🤣🤣a to ani nemohou dopustit 🙊
Nšampáno - Profil | Út 18.2.2025 9:35:02
p.horys >> Ano dva, ale musí to být mírová ryby, já měl na mysli jakákoliv velikost. Třeba 35, 45cn musí vzít, žádné pouštění a kurveni dalších ryb. A jak už jsem psal, kdo chce ojebat, stejně to udělá.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Út 18.2.2025 9:33:03
Co se guidů týče, kteří parazitují na svazových revírech, jejich klienti se dle mého názoru rekrutují PŘEVÁŽNĚ z oněch "takyrybářů". Nebo by se snad někdo z nás ponížil k tomu, jet si za peníze nahonit ego??? NEJEN proto jsem dlouhodobým zastáncem přezkušování z rybářského řádu, např. každých 5 let na zkoušky. "Takyrybářů" znám dost, maj papíry a dost jich zkoušky vůbec nedělalo, prostě si vše uplatili. A vím od nich, že cokoliv by měli ohledně rybářského řádu absolvovat za martýrium, to raději s rybařinou ze dne na den skončí. A bude jim to jedno. Moje dedukce: Málo klientů (po zbavení se takyrybářů), méně byznysu = méně guidů. A teď to mě!
Nšampáno - Profil | Út 18.2.2025 9:29:02
Rytíř >> Těžko říct, chytí první rybu 65 cm, druhá 35 cm, musí si vzít obě a hajdy od vody. Žádné mrzačeni dalších ryb. A kdo chce ojebavat, tak stejně to udělá!!!
NRytíř - Profil | Po 17.2.2025 20:35:41
šampáno >> rozumím ti..ale to by byl asi konec hurvínků v Čechách.
Np.horys - Profil | Po 17.2.2025 20:28:45
šampáno >> Nic ve zlém :),tím nic nevyřešíš. Již v dnešní době je limit dva a domů ,jen kupa hladovců to nedodržuje ani nezapisuje jedni mají hlad po slávě,sledovanosti a palečkách, druzí po mase,případně šmelině ...Pro revíry špatnačka.
Nšampáno - Profil | Po 17.2.2025 19:57:29
Rytíř >> Já to chápu. Ale to samé může nastat na břehu, když nechá zažrat několik podmirovych ryb a následná snaha vydolovat háček z jícnu. Taky pouští a výsledek je stejný. Já bych byl pro u candata 2 ryby a domů. A je jedno kolik má cm. A předešlo by se další mrzačeni a uhynu ryb.
Nsiluri - Profil | Po 17.2.2025 18:56:33
Viac jak zakazanie technologii by mozno (paradoxne) pomohol zakaz zverejnovania "instruktaznych videi" z lovu, vela "borcov" by zrazu mozno ani nemalo potrebu chodit na ryby ked sa nemozu pochvalit / ulovit nejake lajky prip. urobit reklamu :)
Na "keby" sa ale nehra, doba (pre ryby) je "zla"
Np.horys - Profil | Po 17.2.2025 18:14:56
esox.martin >> Ano technologie jdou dopředu,stav revíru jde spíše opačným směrem . Není to o závisti je to o uvědomění si svého jednání,které už nám pár profíků zde ukázalo . Ukájení se na podměrečných rybách + jejich komentování je stejný průšvih pro revír jako borci co nedodržují limit denního úlovku. Tyto lidé,borci,rybáři to ničí a kazí všem ...
Nu x a - Profil | Po 17.2.2025 16:47:14
esox.martin >> já bych stejně jako při trolingu tak live sondě povolil na lodi jen vesla a hotovo..žádný motor..
Nesox.martin - Profil | Po 17.2.2025 15:52:11
Vévoda z Wellingtonu >> Zakázat sonary může jen člověk omezený a závistivý. To by také mohl přijít zákaz motorů, protože se s lodí snadno a rychle dostaneme k rybám. To samé zavážecí lodičky, kvalitní pruty s kterýma nahodíme za hranici 150 metrů, co takhle umělé nástrahy co vypadají jako živé, také zakázat... asi ne, to by bylo bizardní. Vývoj jde dopředu, dopomáhá nám ulovit rybu o kterou se snažíme a je na každém z nás, aby se choval tak, aby po něm ve vodě něco zůstalo.
NRytíř - Profil | Po 17.2.2025 15:13:34
šampáno >> uxa zřejmě myslel rovnokšilty který rvou hurvínky z hloubky jako výtahem pro fotku a pak je líbaj a omatlávají.Za každou cenu, když tam bude hejno 40cm tak se nehnou,budou je honit na live a budou řvát yéés jako kreteni až budou píchat tenhle sotva dorost.Normální rybář pokud chytí v tomhle hejnu 2-3 stejné velikosti,tak změní místo.A pak si z toho ještě někteří udělai na svazový vodě guide byznys.A z lajků pak pohonívaj.
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Po 17.2.2025 14:05:43
u x a >> Zde je můj názor blíže šampáňovi a p.horysovi, kde zejména jeho dvě poslední věty o akvárku a neúctě se mi hodně líbí. Resp. zpětně ke tvé reakci, ty pomyslné nůžky mezi oběma tábory nevidím tak roztažené asi, jako ty. Pro pořádek, oba tyhle tábory nesnáším rovnou měrou. Live sondy se brzy zakážou, jsem o tom přesvědčen. Situace bude brzy už naprosto neudržitelná. Prodává se toho čím dál víc, i ty největší vemena se s tím postupně naučí. Pokud si to odpovědní neuvědomí, pak si ty zničené revíry zasloužíme!!!
Nšampáno - Profil | Po 17.2.2025 7:29:27
u x a >> Jelikož chytám jak z lodi tak ze břehu, tak ti můžu říct, že pokud bude debil, tak udělá stejnou paseku, neli větší jako ten v lodi!!!!!!
Np.horys - Profil | Ne 16.2.2025 22:51:32
Vévoda z Wellingtonu >> Dle mého je stejný problém rovno kšilt ,který pro své ukojení lapne i malé ryby i velké z hloubky, jako domorodci co jsou schopni odtáhnout 13 C. za docházku. Stejná pakáž co nemá úctu k ničemu a u vody nemá co dělat. Chcete pozorovat svět pod hladinou potápění postačí atd :) . Akvárko též :D
Nu x a - Profil | Ne 16.2.2025 21:19:20
Vévoda z Wellingtonu >> myslíš že děda co se sotva dobelhá k vodě .který pak nahodí mrtvou na dno nadělá větší paseku než vláčkař z lodě co vytahá hejno candátů z hloubky a kteří se pak při pouštění nemůžou ani potopit ..??
NVévoda z Wellingtonu - Profil | Ne 16.2.2025 10:35:24
Pro mě strašně zajímavé téma. Na jednu stranu si dokážu představit, že domorodci na březích udělají větší paseku než "závodníci". Že livem zmizelo kouzlo rybařiny a tajemna pod vodní hladinou už úplně, o tom se nemusíme bavit. Ale pořád přemýšlím, jestli těm igráčkům až moc nenakládáme. Kdybych neviděl domorodce na Vranově, jak po chycení candáta vezou rybu ldí na břeh manželce, a pak bez zápisu jedou okamžitě zas na vodu, a takhle 4x každý den 4 candáti KO bez zápisu, asi bych byl příkřejší. Spíš mě vadí to nahánění a štvanice ryb po celém povodí. Prostě že ryby už nikde nemají klid.