Haldorado -tornado method

Ahoj..máte někdo zkušenosti s method novinkou od firmy Haldorado -tornado mango,ananas,..
Autor diskuse: vrbozubec - Profil , 3.11.2023 feeder - nástrahy, návnady

NHagara - Profil | So 18.11.2023 18:52:43

Děkuji všem za hodnocení které potěšilo.A dnes jsem byl potrestaný ,možná za horlivost...
Dal jsem se na opisování článku z Dikobrazu sem do této diskuze. Tex v listu který schovávám je už místy nečitělný, ale dařilo se. Chyběly dva,tři řádky a prošel se mi po stole mů briťák - milovaný kcour Ferda, samozřejmě to vzal po klávesnici a bylo vymalováno.
Dnes to znovu opisovat nebudu. Článek formátu A4 mi dal docela zabrat. I jsem si říkal, jestli textu není až moc a jestli se bude styl kterým je článek napsaný bude líbit. Myslím, že si každý v tom povídání najde kousek sebe a nebo pochopí duši rybářů z doby maličko dřívější.

Nmarmyš - Profil | Pá 17.11.2023 17:59:28

Hagara >> Dobře napsané.

NHagara - Profil | Pá 17.11.2023 15:12:05

Sakra, napsal jsem to blbě - skorozeť žije s moji dcerou a ono to vypadá jak jsem to napsal divně...
Aby nedošlo k mýlce...

NHagara - Profil | Pá 17.11.2023 15:07:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

MrtweyUbrus >> Ono to skutečně vypadá, že mi platí za reklamu. Fakt je, že jsem chytal jak bylo a stále je zvykem - dát na háček kuku, foukačku, rohlíkové bojlí a pod. Na krmítku směs rozmočeného pečiva a z koupeného krmiva ze sáčku z obchodu. Tak fungovalo to.Někdy víc a někdy málo. Bud byl blbý tlak vzduchu a nebo ryby nežraly. Kapr do padesátky se dal ulovit. Větší ryby , to už bylo horší. Nebo z hladiny na bafku amur, kapr. Chytat ryby kdy ostatním nic moc nebralo jsem poznal až se svým skorozetěm...
( jak to je dnes celkem běžné ,rozvedeš se a žiješ s někým bez svatby a je z něho skorozeť, to jen na vysvětlenou).
Někdo bude přísahat na svoji značku a já to beru, proč ne ! Osobně jsem se nechal ovlinit na Haldorádo a pokud to funguje, nemám důvod to měnit.
No a tak mi doma zbylo plno věcí , jako kvalitní háčky, svingery , bobiny , navijáky, pruty které má duplictně ..., krmítka, asi víte co se doma za roky nasbírá.
Tak daleko jak šel můj kolega - měnit každý rok vlasce a všechno nové na háček a do krmítka jsem nešel.
Taková popka je podle mě nosič ochucený boostrem a krmné pelety se nezkazí do příštího roku.
Ono to není vůbec laciné .
Někdy dám na háček něco ze starších zásob, běžné vońavé peletky , rohlíkové bojlí, ale po hodině se vracím k Tornádu a pod...
Budu rád, když se někdo přidá do diskuze a napíše sem vlastní zkušenosti a poznatky.
Ještě znovu připomenu, že pokud použiji do krmítek za návnadu kvalitní pelety které se po zvlhčení dají použit do dvaceti minut a ukončím lov, ( většinou mi na 6 hodin chytání stačí polovina obsahu ze 400 g balení a půl ochucovadla ,boosteru který je v balení ) doma po vysypání a občasného promíchání mohu opět použít na další chytání. Odpadá mi tak vychystávání a mám kvalitní krmení k dispozici hned a nezabere tolik místa v bagáži.
Možná to někomu příjde ,že ošidím právě ty přípravy které také mají svoje kouzlo.
Někde mám založený článek z Dikobrazu č.25 z roku 1982 který byl v časopise uveden jako dovolenkové číslo pro pobavení čtenářů . Napsal ho básník Josef Kainar a jmenuje se Tajné rady rybářské.
X krát jsem ho opsal a poslal kamarádům jako poslední možný způsob jak chytnout životní rybu.
Nějakým způsobem se to z PC vždy ztratilo.
Přeji všem kolegům a kamarádům rybářům dobrý úlovek a pohodu na rybách.

NMrtweyUbrus - Profil | Pá 17.11.2023 13:59:03

Hagara >> Tvl, by jsi jim mohl dělat marketing 😂

NHagara - Profil | Pá 17.11.2023 11:54:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

vrbozubec >> Ahoj . Něco málo k tomu na co chytám a co dávám do krmítka. Samozřejmě je to každého věc a i já rád vyzkouším co mi pordíš. Více méně kopíruji mého skorozetě.
Pod háček dává 95% nástrahy od Haldoráda - Tornáda. Plovky - POP UPS 12mm , bobky - já jim říkám vosí hnízda,ale asi víš to tím myslím. Občas zavěsí peletu. V zásobě má všechny možné velikosti všeho, ale většinou kolem 12 mm. Osobně jsem měl na Pálavě úspěchy na 9 mm a pod. A příchtě mango, ananas, .... přezralý banán a další. Zeťák rozumy zase má od kamaráda který loví v Maďarsku závodně a je asi nějakým úspěšným přeborníkem. Pokud sedí na břehu vody desítky rybářů, možná v případě Pálavy stovky.. a každý napere do vody kila krméní, bojlí tak ryby moc nežerou ,ale pokud uvidí - ucítí extra třešničku na dortě velikosti 9 mm, tak si zobne. Důležité je něčím rybu zastavit a to dokáže obsah krmítka. Pokud ještě na plné krmítko udělá kolem popky kolečko gelem a osvědčený je Tornado aktivátor gel mango, jen lákavost krmítka podpoří a rybu zastaví. Gel se uvolńuje ,vytváří obláček vůně a pelety v krmítku se pomaličku uvolňují a také vytváří kolem lovného místa obláček lákavé vůně. Takhle to funguje pokud jsou pelety správně navlhčené, ovoněné a předložené. Peletky do krmítka používáme tyto : HALDORADO , MONSTER PELLET BOX . tintahal - afonya a nebo HOT MANGO. Krabička obsahuje 400 g pelet a 100 ml booster. Výhodou velmi je přepravní box co máme na návnady a seprepetičky ,gely, boostery atd. kde na místě víka je umístněný vršek tvořící krabici na rozmíchání pelet, nebo šrotu - na krabičku ( výška 3,5 - 4 cm) pasuje přesně víko které krabiciuzavře přitlačením. tak, že nesu sebou vše v boxu ( i do krmítek pelety) .Kolega má prostor rozdělení příčkou na polovinu a tak má dvě verze směsí do krmítka.
Co se táká pelet pod háček, tak jsem použil ROBIN RED , průměr asi 12-14 mm a asi 20 mm.
Pro mne je důležité, že používám koupené návazce na feeder a to buď vlasec a nebo pletenka. Pod háčkem už je mini hrot na nasazení plovky a nebo mini kolíček který se zasune do otvoru peletky a když vyjede na druhé straně, tak se pootočí a tvoří zarážku a peletka visí. Je jště jeden návazec se silikonovým kroužkem na upevnění peletky,ale ten nepoužívám. Pokud si uvážeš sám návazec, tak se dá na háček nevléknout mini hrot který se dá koupit ve třech velikostech a je upevněný na silikovnovém úchytu s dírkou pro háček. Ale tohle píši asi zbytečně, to znáš.
Ještě používám na ovonění pelet v naplněném krmítku Ready gel seans carp Sweet magic, White berad, Tornádo aktivátor gel mango, různé jiné gely co uvidíš a koupíš.
Každý má své osvědčené tipy a stejně si jede podle sebe. Mě také trvalo rok ,možná dva než jsem se pomalu přeorientoval z klasiky na vchytávky z feedru. Důvod mého přeorientování je :
Sedíme u vody a rybáři vedle nás sem tam něco někdo uloví. Kolega zkouší pomalu co je zrovna z kurzu pro ryby a většinou to mango zabírá. A jak chytá , tak si začíná stahovat ryby k sobě. Prostě vůně lákají a záběry s ulovenou rybou jsou čím dál více častější. Já mám tak 50-60% záběrů co má on.
Samozřejmě se mě zeptá jestli šetřím na příští rok pelety které mi dal a proč nemám tolik záběrů. Mám namíchanou jednu vůni a občas to postříkám Super Skrillem vw sprey, nebo plovku když přehazuji obalim práškovým dipem švestka..
A ostatní rybáři se za kolegou pomalu začínají zastavovat na co, že chytá. Někdo se zeptá přímo a někdo jen tak mimochodem. Ryby vždy pouštíme.
A tak to je pokaždé když někde chytáme. Bez přehánění a machrování. Celé kouzlo je přilákat ryby a udržet si je. Jednou jedinkrát jsem já chytal a kolega na Tovačově utrhl asi 5 krmítek a nevytánul ani šupinu. To měl cíleně raketou zakrmeno.Já nekrmím, nebo mi to lítá všude možně jen né na jedno místo.
Ale i tak mám více záběrů a ryb než okolí.

Nvrbozubec - Profil | Čt 16.11.2023 17:39:54

Hagara >> peletky do krmítka mam koupené od capromanie monkey.
Zkoušel jsem je zatím jen máčet.letos sem už na ně už nechytal.Ty pelety pod háček jsou přesně jaké?

NHagara - Profil | St 15.11.2023 16:56:57

vrbozubec - >> Co mám dost vychytané je, že do krmítek dávám menší peletky které se zalijí malým množství vody a nebo dipu který bývá v krabičce peletek a nebo posilvačem . Stačí tak 20 min.před chytáním. V průběhu chytání zastříkám peletky vodou z flaše která dokáže rosit. Vody jen tolik aby se peletky v krmítku spojily a nevypadávaly. Tak akorát... Když krmítko vytáhnu z vody nesmí peltky zůstavat v krmitku a nesmí při nahození vypadávat. Jde to vychytat. Koupí se to v plastové krabičce tak okolo 120 - 150 Kč. Výhoda je, že když přestanu chytat a doma vysypu vše co mi zůstalo do krabice od bonboniery a občas to prohrkám, nic se nezkazí,nesplesniví a při dalším chytání to znovu namočím a chytám na to v pohodě dál. Šrot obvykle vysypu dovody a nebo vyhodím pokud mi zůstane. Velmi dobré je použít gel s příchutí na ochucení krmítka s peletami a to okolo nástrahy takový kroužek. Dost to účinkuje. Ale zase s mírou,aby gel co tam je nestékal na zem ještě než se nahodí. Další dobrý poznat je používat nástrahu která se vznáší - plovky a nebo je neutrální a leží vedle krmítka. Měl jsem většinou záběry na menší nástrahy. Velké pelety Robin Red do sebe ládovaly klidně cejni i větší plotice a pelety jsem zavěšoval pod háček na kupovaný návazec s vlasem pod háčkem zakončeným žlutým kličkem. Količek se lehce zasune do otvoru pelety a vystrčí na druhém konci kde se zajistí tím, jak se narovná. Na reviru Šinclák jsem na tyto pelety chytal slušné kapry a na všechno ostatní ryby prděly. Myslím si, že je skutečně důležité rybu zastavit u krmítka a co je na háčku je další věc. Doby kdy jsem míchal šroty a dával za nástrahu foukačky, rohlíkové boilí a ostatní jsem vyměnil za chytání na kvalitní věci. Nic neošidit a zbytečně nelaborovat. Tohle je předevší rada na chytání velkých ryb, na běžnou velikost ryby co jsem tu moc nedoporučoval to asi nevadí. Ale každý at se řídí tím, co považuje za správné. H.

Nmilošs - Profil | So 4.11.2023 17:31:59

Goďák >> to jo, celá ta řada je výborná, hlavně na jaro

Ntucnak11 - Profil | So 4.11.2023 16:50:10

vrbozubec >>no jistěěěě, ještě 22 mm rozpustné na příští rok koupím

NGoďák - Profil | So 4.11.2023 14:03:47

milošs >> Ohnivý kapr je super💪

Nvrbozubec - Profil | So 4.11.2023 13:56:35

tucnak11 >> a taky spokojenost?

Ntucnak11 - Profil | So 4.11.2023 12:51:01

Používám bobky

Nmilošs - Profil | So 4.11.2023 9:18:19

vrbozubec >> ještě doporučuju vyzkoušet od halda řadu různých peletek "legend pellet" - taky dobré na jaro. 3 průměry peletek v krabičce. Není to houžev jako tornádo, ale do studené vody hodně dobré.

Nvrbozubec - Profil | Pá 3.11.2023 21:52:45

Bobo >> mám ty větší 11mm.ale možná ,že letos ještě kapra zkusím.

NBobo - Profil | Pá 3.11.2023 20:12:05

vrbozubec >> Na tie male urcite kapre toho roku nachytas.
https://www.haldorado-shop.sk/pelety/haldorado-tornado-method-pelet

Nvrbozubec - Profil | Pá 3.11.2023 17:37:57

Tak paráda...sem rád,že jsou kladné odezvy.
Na jaře se těším až půjdou na háček a pořádně vyzkouším.letos už to na kapra asi nevypadá

Nmilošs - Profil | Pá 3.11.2023 17:14:41

Používám už pár let od Haldoráda tornáda jak malá, tak i velká. Za mě bezva, malá tornáda, hlavně ananas i mango nebo kalamár, sipi. Jedu hlavně řeky a kaprů i běle jsem na to nachytal mraky i slušných velikostí. Jak method, tak i kaprařina včetně těžké na Labi. Malé 12 mm waftersky jsou houževnaté jako prase a vydrží jako nic i několik ryb. Když je potřeba, dám dvě pyramidky proti sobě na hrubo, třeba i na ronnie. Velká tornáda zase dobře pracují i ve studené vodě. Doporučuju, fajn. Máloco je tak chytlavé, tedy mimo mých bojlísů :-).

Nstefan_pista - Profil | Pá 3.11.2023 16:57:15

vrbozubec - >> ahoj, túto som si zakúpil zo zvedavosti. na cejny neskutočne dobrá nástraha. brutus. až mi tie zábery pleskáčov niekedy idú na nervy. žiadnu inú príchuť som od nich nikdy neskúšal.
https://www.haldorado-shop.sk/pelety/haldorado-tornado-wafter-pelety/haldorado-tornado-wafter-sladka-jahoda

Nvrbozubec - Profil | Pá 3.11.2023 16:11:51

Hagara >> já teda popravdě začínám s method feederem a tyhle nástrahy sem si objednal.Mam mango a ananas.Zkusil sem nastražit zatím jen jednou mango...ta vůně je cítit opravdu na metry daleko.
Ale nic sem nechytil.Rikam si jestli by nebyly stejné úspěchy i s levnou variantou nastražené v method krmítku třeba rohlikáč nebo kukuřice s plovkou

NHagara - Profil | Pá 3.11.2023 16:05:58

vrbozubec - >> Jezdím s kamarádem na ryby a on používá zásadně vše od fy. Haldorádo, konrétně upřednostňuje příchuť mango. Chytá na feeder , já klasiku překopanou na krmítka z feedru. Já chytnu 4 max. 6 ryb za 6 hodin a kamarád tahá jednu za druhou. Jen dodám, že krmítkovou směs má naladěnou minimálně na dvě příchutě. Když mu nezabere do půl hodiny ryba, laboruje s krmítky a většinou to má výsledky. Většinou sa ryba píchne sama, pohyb špičky je více méně informativní . Pod háček plovky od Haldoráda . Gel o té samé firmy na krmítkovou směs.