Hladinový lov CANDÁTŮ na woblery

Jaké se vám osvědčily woblery při letním chytání v noci pod hladinou?
Případně, jaký styl vedení je účinný?
Autor diskuse: Salmon - Profil , 4.5.2022 dravci - nástrahy, návnady

Tibiik - Profil | Čt 2.6.2022 16:00:56

kubas. >> respektivě mám,ale enom ty co se nosí kšiltem do zadu:) a tu su asi v zádeli

    Řízek 5,125 - Profil | Čt 2.6.2022 15:59:40

    kubas. >> já mám apku v telefonu.
    fishing smoking application.

      Tibiik - Profil | Čt 2.6.2022 15:58:59

      kubas. >> bohužel nemám kšiltovky,jinak bych do toho šel..

        Řízek 5,125 - Profil | Čt 2.6.2022 15:58:24

        vosnupa >> po 38 letech jsem se to pořád nenaučil, ale jako umět bych to měl, že.
        akorát se to není na čem učit, ty dva záběry za rok....
        a to mám super nadipované woblery.

          kubas. - Profil | Čt 2.6.2022 15:55:04

          otoš >> To je úplná alchymie, začínám mít strach jít k vodě skoro :-))).

            kubas. - Profil | Čt 2.6.2022 15:54:27

            Tibiik >> Budeš taky tester? Prý berou ještě 3 lidi ;-).

              otoš - Profil | Čt 2.6.2022 15:47:21

              kubas. >> Kubo, já jsem to tady již jednou psal...Před sumcovláčkou si dám k večeři pořádnou dávku fazolí a čerstvý chléb...Pokaždé, tak po desátém prdu, mi přijde prda do prutu od sumce...A to se pak radostí celý poseru...

                Tibiik - Profil | Čt 2.6.2022 15:39:37

                kubas. >> díky tvojemu příspěvku sem přehodnotil celů situacu,právě sem dokončil novů objednávku a nechal sem si přiobjednat dvě kalkulačky kdybych náhodů jednu utopil:)
                ....teď ale vydím že si budu moset přiobjednat asi aj "výkonný"noťas:)

                  kubas. - Profil | Čt 2.6.2022 15:27:47

                  Batuta >> Berou testéry?

                    Batuta - Profil | Čt 2.6.2022 15:24:29

                    kubas. >> Kalkulačka je na nic, hrozně to trvá. Doporučuji výkonný notebook a matematický program Maple (https://www.maplesoft.com/products/Maple/). Licence za hubičku, ani né 1 600 doláčů za rok.

                      kubas. - Profil | Čt 2.6.2022 15:16:24

                      Tibiik >> Hlavně pořádnou kalkulačku s sebou, to je v podstatě povinná výbava na podobný lov :-).

                        Tibiik - Profil | Čt 2.6.2022 15:09:56

                        kubas. >> :)))tož tak daleko ještě nejsu, myslel sem že už mám veškeré detaily všecky zmáknuté skoro do detajlu a ejhle...na ten dvoudíl to už je potřeba asi vyšší škola pro pokročilejší vláčkaře,asi prodám vercajk:)))

                          kubas. - Profil | Čt 2.6.2022 14:51:32

                          Tibiik >> A copak dvoudíl... tam musíš počítat, z kterého úhlu to vezme a jak ten wobler ma zkroucený, pak přijít na to podle které goniometrické funkce spočítat uhel zaseku. Minule jsem zapomněl kalkulačku, tak jsem zasekaval až druhý den nad ránem a zasek šel do prázdna... špatně jsem to spočítal asi :-(.

                            Tibiik - Profil | Čt 2.6.2022 14:38:23

                            Hrabě75 >> to je pravda,já si beru k vodě jenom krátké startky ,ještě ale potřebuju doladit detaily při lovu na veliké woblery,tam to kolikrát strašně dlouho trvá než to do sebe nasouká,candát je totiž ryba vypočítavá,člověk se zdokonaluje neustále:)

                              Hrabě75 - Profil | Čt 2.6.2022 14:29:08

                              Tibiik >> Tohle je strašně únavný. Já redko nevyndával a jenom otáčím a pripaluju další. Jsem vždy připraven. Jen to je docela drahý, ale u vody nejsem déle jak dvě hodiny. Na víc nemám🤷🤣

                                Tibiik - Profil | Čt 2.6.2022 14:13:40

                                mascha >> já když chytám candáti na hladinovky ihned po záběru odklopím překlapěč,rychle si zapálím cigaretu,nasledně vydedukuju kdy si candát zajede ke dnu srovnat wobler do úst,napočítám do jednadvaceti a pak nekompromisně provedu zásek:)

                                  otoš - Profil | Čt 2.6.2022 12:35:43

                                  vosnupa >> To jsem viděl v seriálu Nemocnice na kraji města...dr. Sova a Štrosmajer ve 3.dílu Pitva živého candáta...

                                    vosnupa - Profil | Čt 2.6.2022 11:51:21

                                    mascha >> tak to jsem nepobral.To co jsem napsal se samozřejmě týká lov na rybku

                                      mascha - Profil | Čt 2.6.2022 10:16:50

                                      vosnupa >> Jenže on chytá na nastražený dipovaný wobleři a tam to je jinak. To candát nesebere jen tak, tam si to rovná v hubě, opakovaně nasává a ochutnává ten dip. A pokud tam není velký olovo jako samosek na bojlís, tak se sám nesekne a je potřeba ho nechat zažrat na cigárko, to dá rozum! Kolik ti je, že jsi tak nedovtipnej? ;-)

                                        vosnupa - Profil | Čt 2.6.2022 9:15:27

                                        Řízek 5,125 S tím cigárkem neblbni, hlavně se to neuč. Můj názor po více jak čtyřiceti letech pokusů a omylů je ten, že candát je hltavec, stejně jako okoun. Během sekundy má celou rybku v tlamě, není třeba na nic čekat a pokud není hladnej a vezme ji za krajíček,tak ji většinou stejné pustí.Dnes používám jednoháček za ocásek, průvěs cca 50cm, jakmile začne hrčet bajt hned to beru . Neměj strach dát větší rybku, líp jde vidět a větší vybrace.Na 20cm plotici šedesátka candát není problém, navíc ryby jsou krásné seklé a pokud dáš menší rybku,tak těm źebrotám neublížíš a pokud to náhodou bude mít v jícnu vyzkoušej tohle. Hlavně rychlá akce,pokud háček nejde vidět...to je konečná,pokud leze ramínko, požádej koleku kamaráda o pomoc,jednou rukou přidržuj rybu a kolega opatrně rozevře co nejvíc tlamu, tím se i rozevřou skřele a jde dobře vidět.Opatrně provlict peán kolmo k háčku, připnout ho uvolnit z ruky a přechytit, opatrně jen se snažit ho vytočit,nepáčit.A je důležité po vytáhnutí háčku peánem s citem bez tlaku narovnat srolovanej jícen .Tzm prostě mu ho strčit do jícnu až ucitim, že je průchozí.Vim, že jakejkoliv způsob je špatnej,,ale u tohoto je to odzkoušené,pokud nebude krvácet je vyhráno.Přeji hodně zdaru.