Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    Npeterb - Profil | So 2.10.2021 11:34:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    pH1 >> Pekny tloust 👍 Ja som mal dnes trocha problem pri zdolavani. Odopinali sa mi ryby. Ale nieco sa podarilo ked som zmensil hacik a predlzil nadvazec.

      NpH1 - Profil | So 2.10.2021 10:15:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tak jsem to včera vyrazil zkusit na Berounku, zda se už něco změnilo ... a taky, přiznám se, pro kapříka, protože jsem dostal chuť na halászlé 😔
      Na "zábavový" prut šli jen cejni, bohužel ani ti s nějakou slušnou frekvencí.
      Na "kaprový" feeder s peletkou nic. Už jsem nevěděl co s tím, když jsem si vzpomněl, že mám v autě, v bedýnce kam házím to, co nepoužívám, starý dip s třešňovou příchutí. Tak jsem do něj polorozmočenou peletku namočil. A po 20-ti minutách konečně záběr. Ale po záseků nic. Po vytažení jsem zjistil, že se mi přívěs s peletkou omotal kolem forpasu nad háčkem = zaseknout tedy nešlo. Mimochodem včera se mi to dělo poměrně často, netušíte někdo čím to může být? Špatný háček, dlouhý/krátký přívěs nebo něco jiného ???
      Další nához s obyčejnou peletkou ... zas nic. Tak jsem ji znova namočil do cherry dipu ... a po 10-ti minutách letěl prut do vody. Ryba po chvilce boje vypustila, a tak bylo jasné, že halászlé nebude 😉 ... nicméně výsledek potěšil mnohem víc.
      Tloušť - 53 cm (o 10 víc než ten největší, kterého jsem kdy dostal)

        Nsimak.cz - Profil | Pá 1.10.2021 20:40:17

        Feederman@ >> V poho, aspoň jsem si prohlídnul pěkný ryby. :-)

          Npeterb - Profil | Pá 1.10.2021 18:29:50

          Feederman@ >> Prave preto by to bolo zaujmave ze by to ludi mohlo motivovat ist na na miesta kam nechodievaju casto a mozu byt zaujmave ulovky. Ale zatial co som si vsimol vela ludi nato nereagovalo. Cim menej ludi tym mensia motivacia. Ta anketa co tu teraz je fajn. Ludia hlasovali je tam uz dlho. Ale toto je zmysel ankety aby tam uz zostala? Mozno sa mi to iba zda ale v poslednej dobe tu uz nie je tak zivo. Ten napad s vyzvou je dobry ale chcelo by to aby sa zapojilo viacej ludi. Ked tam budes mat dva roky staru anketu tak neviem. Vacsina ludi v nej aj tak uz davno hlasovalo. A inac chytit vsetky tie druhy na jednej rieke? To mas hodne dobru rieku ✌️

            NFeederman@ - Profil | Pá 1.10.2021 18:19:08

            peterb >> Já jsem nechtěl zbytečně mazat stávající anketu ve které už hlasovalo mnoho lidí, byla by to škoda. A jak myslíš, však o nic nejde, ale tohle se dá za tak dlouhý čas nachytat v podstatě i na jedné řece a i na jednom úseku. Proto jsem nechtěl aby to bylo nevím jak těžké s těmi mírami. Popřípadě by jsi u některých druhů šel i na jiná místa kdyby se ti nedařilo je chytnout tam, kde normálně rád rybaříš. Já sám budu chytat tak jak do teď i na stejných místech kam běžně chodím na ryby.
            Ale celé je to zajímavé i v tom, že by to možná někoho donutilo jít i tam, kam normálně na ryby nechodí.

              Npeterb - Profil | Pá 1.10.2021 14:50:04

              Feederman@ >> Mne nie takze ok dik.

                NFeederman@ - Profil | Pá 1.10.2021 14:32:53

                peterb >> Anketu zachováme původní, která tam je, nemá smysl ji kvůli tomuhle smazat.
                Když chceš, tak se do výzvy zapoj, to je snad jedno kolik lidí se zapojí taky.

                  Npeterb - Profil | Pá 1.10.2021 13:59:10

                  numen >> Hore v hlavicke diskusie je anketa panel otvoris ho a je tam odkaz na pridanie. V podstate som chcel iba vediet ci ten napad ludi oslovil. Keby bol zaujem asi by som tomu prisposobil aj vyber miest kam chodievam a tak...

                    Nnumen - Profil | Pá 1.10.2021 13:53:51

                    peterb >> anketa není problém..
                    Asi bych mohl i já, jen nevím jak 🙈

                      Nfheavy - Profil | Pá 1.10.2021 11:49:09

                      numen >> 😁

                        Npeterb - Profil | Pá 1.10.2021 11:29:19

                        numen >> Teraz neviem. Je nejaky problem urobit tu anketu? Chcel som vediet aky maju nato ludia co sem chodia nazor. Pokial o to nebude zaujem budem si chytat podla svojho a nebudem sa zameriavat na niektore druhy. Ak to ma byt v zmysle kazdy nech si chyta podla svojho a pokial sa podari chytit nejaka pekna ryba tak to zaznamenam a pridam sem potom to nie je u mna challenge ale moze byt aj takto.

                          Nnumen - Profil | Pá 1.10.2021 10:43:16

                          fheavy >> jednoho bych potřeboval do jezírka. Ale menšího 😉

                            Nnumen - Profil | Pá 1.10.2021 10:42:40

                            peterb >> ja si myslím, že je to vcelku jedno, jestli se zúčastní 5 nebo 10 nebo... Nejde o nic..

                              Npeterb - Profil | Pá 1.10.2021 7:10:19

                              Feederman@ >> Pridaj prosim hore anketu. Zaujmalo by ma kolko ludi by sa chcelo pridat do tej sutaze.

                                NFeederman@ - Profil | Čt 30.9.2021 23:04:38

                                @simak.cz
                                Nějak jsem se překliknu, chtěl jsem přidat nový zápis a omylem to poslal tobě😁

                                  NFeederman@ - Profil | Čt 30.9.2021 23:01:56

                                  fheavy >> Dík a tak si to tam pořádně užij a zachytej si😉

                                    Nfheavy - Profil | Čt 30.9.2021 23:00:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Feederman@ >> pěkny👍
                                    Ja dnes na srazu škaredou ruskou rybu🤣

                                      NFeederman@ - Profil | Čt 30.9.2021 22:35:31

                                      numen >> Pěkné ostré tam u vás máte😊

                                        NFeederman@ - Profil | Čt 30.9.2021 22:31:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        simak.cz >> Dnes na chvíli na večer až do tmy.
                                        Šli hlavně menší čudle, ale za tmy se povedli na method i dva kapři.
                                        Tak jsem si dnes ryby i změřil a kapříci měli přes 60cm a podoustev skoro 40cm😉

                                          NFeederman@ - Profil | Čt 30.9.2021 22:28:54

                                          Ciffik >> Pěkně a tvé vědecké postřehy i dnešní fotečky jsou tady vítané a myslím, že hafo zajímavé příspěvky👍

                                            Červené karty: Vydra revírní