Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁10%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁8%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 93 čtenářů.

Npeterb - Profil | Po 20.9.2021 16:55:48

Pindˇa >> Diky, vykonam 🙂

    Npeterb - Profil | Po 20.9.2021 16:55:20

    Heavy

      NPindˇa - Profil | Po 20.9.2021 16:49:47

      peterb >> gratulace a pěkně ho užij

        Npeterb - Profil | Po 20.9.2021 16:47:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak nakoniec som sa rozhodol ist s Feedermanom do klubu 🙂

          Npeterb - Profil | Po 20.9.2021 16:43:00

          Drapieznik

            NMartin M. - Profil | Ne 19.9.2021 22:02:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            budu muset nekdy zkusit ten jejich styl s varenym hrachem jako zakladem navnady...
            https://www.youtube.com/watch?v=ghIpVHAc7cs

              Nnumen - Profil | Ne 19.9.2021 20:24:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Jinak report z Orlíku. Spousta bílé ryby od 20 cm do 40cm. Krásné čisté ryby, ale velikost nic moc. Záběry mikro, to nesekam ani na závodech.
              Dravé ryby aktivní, ale vyčůrane jak díra do sněhu. Večer co 30 minut to jízda. Ale co funguje u nás tam ne. Buď to pustila, nebo zásek do prázdna. Nestačil jsem zavážet.
              Nejtěžší bylo chytit rybku 15 +
              Menší se tam použít nesmí.
              Ale užil jsem si to. Zase trochu jiný feeder, chytal jsem na hloubce 16m... Dravce dokonce na hraně 20m z té to padalo do více jak 30m
              Každé ráno přede mnou lovilo pár sumců , jak kráva, těžko odhadnout velikost, ale tohle jdem ještě neviděl, na ty jsem vybavení neměl.
              Abych si zachytal bílou rybu, musel jsem vytáhnout nejjemnější špičky a pletenku.

                Nnumen - Profil | Ne 19.9.2021 20:14:42

                peterb >> kluci já jsem v tomhle asi konzerva. Kvůli robustnosti asi ne, naviják na moře má to normálně. Naviják na kapry taky. Asi spíše cena, ale to je jedno
                Msm rád klasiku, udělal jsem výjimku a mam naviják bez zpětného chodu od cresty.
                Top naviják na heavy, jen ten zpětný chod 🙈

                  NFeederman@ - Profil | Ne 19.9.2021 20:12:51

                  Přemet:-) >> Dyje

                    NPřemet:-) - Profil | Ne 19.9.2021 20:03:56

                    Feederman@ >> odkud je ten hlaváč? Já myslel, že jsou jen na Labi… 🙈🙈 No to potěš koště teda 🙈

                      Npeterb - Profil | Ne 19.9.2021 19:42:49

                      erin >> Tak hlavne ze ta to stale bavi 👍

                        NFeederman@ - Profil | Ne 19.9.2021 19:42:08

                        vicx >> Jasně jak myslíš, ono se v podstatě nic moc nezměnilo, akorát nějaké nové věci co nebyly už jsou...
                        Ale jestli počítáš s nějakým lámáním tak nevím, nevím co by jsi u jiných značek mohl získat...asi by jsi ušetřil na ceně dalšího prutu😁

                          Nerin - Profil | Ne 19.9.2021 19:42:05

                          peterb >> nato este musim prist ale preco by neboli, treba sa tomu venovat

                            NFeederman@ - Profil | Ne 19.9.2021 19:33:30

                            simak.cz >> Dík a taky je mám rád, jsou překrásně vybarvení😊.

                              Nvicx - Profil | Ne 19.9.2021 19:33:24

                              Feederman@ >> od guru mám iba drobnosti. Keď som na jar vyberal, nebolo kde, sem tam niekto mal prút, bez záruky, že budú mať guru o mesiac. Asi sa situácia zmenila v posledných mesiacoch, keď sa tak čudujete. Už to nesledujem a tak ako ma guru otázka bavila ako "underground", tak ma to začalo frustrovať, že som to nechal radšej tak. :) Nebudem si predsa robiť zle. Paradoxne napríklad Cresta bola pre mňa značka o ktorú by som ani ruksak neoprel, teraz by som ju zobral radšej ako guru. Proste servis a kľud na duši je pre mňa 50% voľby pri výbere. Hlavne tam, kde je šanca veci lámať, kaziť atď. Ale to je iba môj osobný pohľad, a môj pohár čo pretiekol skôr ako iným. :))

                                Nfheavy - Profil | Ne 19.9.2021 19:30:24

                                peterb >> no nejhorší je /s odpuštěním/to slovenske zastoupení sports.sk ,od sportexu na internetu nic neshanim prostě osobně zavoláš p.Gutmanovi do Strachotina kde je obchod i eshop a domluvíš se co bys potřeboval,nějaky dopisováni přes emaily apod.je ti někdy k hounu,jo holt je to stara škola kdy je důležitější osobní kontakt než virtuální aspoň po telefonu pokud to maš daleko,věřím že jako přiznivec značķy se s ním domluvíš ,jen to zkus a uvidíš✌

                                  Nsimak.cz - Profil | Ne 19.9.2021 19:27:32

                                  Feederman@ >> Ti perlíni jsou super. Mě tyhle druhy ryb udělají větší radost, než cokoliv jiného.

                                    NFeederman@ - Profil | Ne 19.9.2021 19:14:31

                                    peterb >> To by měly být stejné pruty, akorát Aventus bude v korku. A asi i jiné špičky, myslím... alespoň já jsem to tak měl.

                                      Npeterb - Profil | Ne 19.9.2021 19:12:57

                                      erin >> Pekny zapad 👍 Su tam este ti mali kaprici?

                                        NFeederman@ - Profil | Ne 19.9.2021 19:09:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        A ještě teda přidám nějaké ty čudle od nás z dola😉
                                        No a taky tam máme toho malého čerta😁...

                                          Červené karty: Vydra revírní