Feederařina na řece | MRK.cz

Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

visage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    ceczubr - Profil | Po 4.5.2026 14:18:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Mimo cejnů i pekný lín, cca40 cm, akorát byl nějak pošramocenej. A pak jedna ponorka rovnou do vázky.

      ceczubr - Profil | Po 4.5.2026 14:16:26

      Povedl se i lín, hapruje mobil.

        Martin M. - Profil | Po 4.5.2026 14:14:46

        Vcera na D7 na feeder zavodech, velky vitr rovnou na nas a kapri brali jak nikdy, to jsem tu jeste nezazil. Mel jsem tam 2 kolem 4kg, videl jsem chytit i nejake vetsi, prumer kolem 40-50cm. Den predtim bylo bezvetri a tretina ryb.

          phoenix410 - Profil | Po 4.5.2026 13:46:44

          Filla >> Stejnou situaci jsem zažil v pátek a sobotu u ostaních rybářů. Kolem mě sedělo hafo kaprářů a vůbec jsem neslyšel pípáky, jen jsem slyšel jak se to ani nehne. Občas jim to píplo od cejnků/karasů, ale nic, co by stálo za zásek. Jeden přišel za mnou na pokec, a říkal, že i ti další co sedí za zatáčkou kousek od hráze nemají potahy. Voda se oteplila a ryby mají v květnu jinou zábavu. A to je důvod, proč v květnu chodím cíleně na jiné ryby.

            Feederman@ - Profil | Po 4.5.2026 13:21:23

            @peterb Zdar tak co jak válčíš na pětce? Zítra bych měl mít cestu kolem tak bych se za tebou jestli to stihnu mohl stavit na chvilku na pokec😉.

              igoo - Profil | Po 4.5.2026 11:46:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Dnes jedou bronzoši😁

                Filla - Profil | Po 4.5.2026 10:22:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Zdar parto. Jen povinné a nudné hlášení.. stálo to za ho*no, Moravěnka ukázala specialistům, kdo je bídným červem. Ulapeno tuna skaláka, sem tam cejni do 50cm, občas jelec nevalné velikosti a kolegovi jeden kapřík solitér. Překvapil bolda na 1 zrno kuku stahované.
                Kvůli tření reofilek jsme zvolili klidný úsek, tak možná se holky veselí a kapři jim to tam šlukují? Těžko říct, každopádně žádné žně. Po amurech taky ni vidu ni slechu.
                Ať vám líp berou ✊

                  1Mara - Profil | Po 4.5.2026 9:12:06

                  Proč vám neberou kapři jo :-)
                  https://www.facebook.com/reel/1249918007223678

                    phoenix410 - Profil | Po 4.5.2026 8:46:28

                    Kaďa >> děkuji

                      Kaďa - Profil | Po 4.5.2026 8:39:09

                      phoenix410 >> jo, viděl jsem, že už se ti pěknej had podařil 👍. Tak ať berou, ahoj

                        phoenix410 - Profil | Po 4.5.2026 6:53:06

                        Kaďa >> V květnu mám úhořovku a občasný lov z hladiny na mlaskačku a feeder pruty jsou zatím v koutě. Kuku používám hlavně na přilákání a udržení ryb a když jí tam dám hodně tak doufám i v nějakého amura. Teď si připravuji kuku a použiji až rybám skončí třecí zábava.

                          phoenix410 - Profil | Po 4.5.2026 6:40:08

                          Kaďa >> Pro to mé občasné vaření je to zatím dostačující. Uvidím do budoucna, je tu ještě varianta, co radil @vicx .

                            phoenix410 - Profil | Po 4.5.2026 6:35:09

                            vicx >> Dík za tip, pokud nějakého najdu zkusím se zeptat. Napřed bych si musel zase koupit 50 kg pytel kukuřice, což není problém. Zatím používám loňské zásoby. Já si při tom vaření dělal i jiné úkoly. Občas jsem na to mrknul a pokračoval v další práci.

                              osprey - Profil | Ne 3.5.2026 22:38:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              No a včera mi nějakým omylem najelo do provnaděného místa hejno velkých kaprů.
                              Nakonec jsem měl 4 na prutu a jeden skončil ve vázce - prostě se vyznal.
                              Ostatní tři se podívali na břeh, ale chvílema mi dokázali pěkně zatopit.
                              67, 68 a 74 cm (podběráková hlava má něco málo přes 60 cm).

                                osprey - Profil | Ne 3.5.2026 22:32:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tahle ryba není na feeder, ale do včrejška byla moje letošní největší (55 cm).
                                Na feeder jsem se docela snažil, ale nic zajímavějšího se na zakrmená místa prostě nedostavilo.

                                  Kaďa - Profil | Ne 3.5.2026 21:10:55

                                  phoenix410 >> to chystáš na amury nebo na jakej úlovek cílíš Stando?

                                    Kaďa - Profil | Ne 3.5.2026 20:36:06

                                    phoenix410 >> ahoj, pořiď si pořádnej hořák, k tomu velkej hrnec a uděláš to naráz za hodinku. Ten hořák stojí tuším sedm stovek, hrnec bude horší. Ten vždycky v nestřeženej okamžik seberu bráchovi 😁

                                      vicx - Profil | Ne 3.5.2026 19:57:08

                                      phoenix410 >> pozri, či v okolí nemáš nejakého výrobcu bolies, alebo partiklu. Kamoš dal takto variť tuším 200kg kukurice. Vo veľkom to spravia naraz a za pár korún.

                                        phoenix410 - Profil | Ne 3.5.2026 19:01:31

                                        Moje dnešní odpoledne bylo ve vaření kukuřice. Dělám poslední várku. Kdybych mohl vařit kukuřici doma, tak to mám rychlejší, ale manželka mi to zakázala. Kukuřičný odér by zavoněl celý dům.

                                          visage - Profil | Ne 3.5.2026 17:31:46

                                          vicx >> a keď si ju ešte opatríš s takýmto svetielkom , tak môžeš v noci sledovať ako sa Ti vzďaluje :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                          https://www.parys.sk/spomb-svetlo-na-raketu-light-kit-2-svetla-nabijacka-p258312/

                                            Červené karty: Vydra revírní