Feederařina na řece

Zdar lidi, založil jsem tuhle diskusi aby jsme měli kde probírat rybolov feederem jenom na řece.
Podělte se o své zkušenosti s touhle rybolovnou technikou, ať už chytáte na jeden nebo i současně na dva pruty.
Byl bych moc rád, kdyby se tady probíraly různé věci kolem toho všeho co k tomu patří (montáže, bižuterie, pruty, navijáky a další příslušenství). Dál bych chtěl, aby se tady rozebíraly věci i kolem krmení a nástrah.
Určitě jsou tady vítané všechny způsoby feederařiny - klasika s košíkem, method nebo i bez jakéhokoliv krmítka, prostě jenom závaží s PVA a podobně. Taky co se týče jemnosti nebo hrubosti celkových sestav a montáží se meze nekladou :)
Takže sdílejte různé fotky, postřehy a nápady, ať jsme všichni o něco moudřejší :)
Reporty z rybaček a zajímavé informace budou odměňovány skvělým zápisem :)

Ta rybařina na řece je úžasná i v tom, že vždycky může přijít taková ryba, že samotný rybář kolikrát ani nechápe, co to na tom prutu má vůbec pověšené :) Plus ta pestrost a rozmanitost říčních druhů ryb je taky něco, co na stojáku nikdy nehrozí...
Autor diskuse: Feederman@ - Profil , 9.8.2020 feeder - techniky lovu
Dále moderují: fheavy Profil + numen Profil + MKulicka Profil + marasOV Profil + Bery. Profil + simak.cz Profil + Rybkin Profil + Milda Profil + vicx Profil + Kaďa Profil

Po jakých druzích ryb budete letos v sezoně nejvíce cílit?

A) Parmy, nejlépe nějaká alespoň jedna velká mega macanda😁11%

B) Podoustve, jakékoliv, za větší budu jenom rád😉3%

C) Kapři, budu rád za velká selata😁7%

D) Cejni, hlavně velcí lopaťáci😆4%

E) Tloušti, všech velikostí😃2%

F) Jeseni, čím větší tím lepší😂2%

G) Pořádné vypasené ostroretky😁4%

H) Plotice, čím větší buchty tím lepe😁0%

I) Perlíny, mohl by se splést i lepší zlatý kousek😉3%

J) Chci chytat všechno hlavně ať mi to pořád bere a mám pořádné hokejky😁63%

Od 7.3.2026 hlasovalo 94 čtenářů.

Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Nvisage - Profil | St 24.6.2026 19:50:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Zmestil sa 🙄😉👍

    NFeederman@ - Profil | Ne 3.5.2026 8:32:06

    Jsem v závětří a už to začína pomalu prohřívat☀

      NFeederman@ - Profil | Ne 3.5.2026 8:31:02

      Kaďa >> Nad pětkou jsem taky přemýšlel ale nechtělo se mi do toho větru co má dnes být.
      A to se ti ještě rozběhne neboj nafouká ti tam hromadu násady😁 a možná i nějaké pořádné selata😉🤟

        Npeterb - Profil | Ne 3.5.2026 8:24:34

        cechura09 >> Super to budem veľmi rád 👍

          NFeederman@ - Profil | Ne 3.5.2026 8:23:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Nějak se nám rozfoukalo snad to sluníčko přebije a bude teploučko😊.
          Řeka ,zatím kapřík, parma tloušť a jesen…

            Ncechura09 - Profil | Ne 3.5.2026 8:17:21

            peterb >> pak dej info, stavil bych se, v pondělí asi jen na pokec, v úterý i zachytat

              Npeterb - Profil | Ne 3.5.2026 7:57:06

              cechura09 >> Dobré ránko. Vlnky sú, slnko svieti. Vidím že si nasadil aj silnejšie zbrane. Dnes by mohol zabrať krajší. Ja už balím a zajtra vyrážam k vám.

                NKaďa - Profil | Ne 3.5.2026 7:42:02

                cechura09 >> to jsem si myslel taky, ale u mě to spíš smrdí čistou nulou😁. Chytám už dvě hodiny a bez záběru. Tak ať berou aspoň tobě 😉.

                  Ncechura09 - Profil | Ne 3.5.2026 7:38:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Kaďa >> dnes to smrdí slušnou rybou. Zatím 3 prcky a skaláka. Ti pakomáři jsou pěkný opruz

                    NKaďa - Profil | Ne 3.5.2026 7:08:23

                    andrei11 >> zdarec, zatím pořád nic. Přitom podmínky jsou ideální, pofukuje tak akorát přímo na mě. Tak uvidíme 😉

                      Nandrei11 - Profil | Ne 3.5.2026 7:06:18

                      Kaďa >> ahoj, daj report o hodinu, verim ze to bude lepšie 👍🏻

                        NKaďa - Profil | Ne 3.5.2026 6:52:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Dneska jsem měl v plánu ohřát se na sluníčku a u toho si pěkně zachytat. Zatím mrznu a ryby neberou😁. Asi to Jirka včera všechno popíchal😁.

                          NCitronidlo - Profil | So 2.5.2026 20:41:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Tak já měl dnes nic moc den na rybách, za odpoledne jediný 2 záběry, jeden proměněn, byl podmírový kapřík, ani jsem ho nefotil a šel zpět. Na daném místě bylo přes 10 rybářů a za den se chytly 3 ryby...
                          Ale zas jsem vyhřátý, bylo to na krásném místě, užil jsem si...Jinak zas vládl method....

                            Nigoo - Profil | So 2.5.2026 19:10:28

                            Feederman@ >> paráda, ty teda jedeš ligu🤘

                              Ncechura09 - Profil | So 2.5.2026 18:27:07

                              Kaďa >> zdá se mi, že kořeněný nástrahy na ně fungují.

                                NKaďa - Profil | So 2.5.2026 18:21:17

                                Feederman@ >> tak to jsem s těma deseti kilama těžce podstřelil, omlouvám se😁. Parádní kapřisko, gratuluju👍

                                  NKaďa - Profil | So 2.5.2026 18:19:28

                                  cechura09 >> tak super, jestli vstanu tak to zítra zkusím za zatáčkou. To koření myslíš jako krmítkovku nebo přímo nástrahu?

                                    Npeterb - Profil | So 2.5.2026 18:08:39

                                    andrei11 >> Ja napriklad nikdy nepouzivam samotne peletky v krmitku. Bud miesam drvene pelety (sonubaits supercrush) s peletkami alebo miesam bezmuckovy metodak s peletkami. Zavisi od vody a obsadky. Ale vzdy lepiva zmes + peletky.

                                      Nandrei11 - Profil | So 2.5.2026 17:48:07

                                      peterb >> ina, jedine custom made. dik za to video, sacok fungoval, suchu zmes som takto neskusal. asi sa musim zlepsit v zarobeni navnady, ci uz suchej alebo peliet. ;)

                                        Npeterb - Profil | So 2.5.2026 16:26:01

                                        andrei11 >> Tie spider krmitka maju dost specificky tvar. Tam ti asi ina formicka nebude pasovat. Tuto MM radi triky s formickami https://youtu.be/6ePM_jPZ50o?is=dbzIH1GtxxBrLGsE

                                          NStarouš - Profil | So 2.5.2026 16:18:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Vcera dalsi zkouska Oharky... Byl jsem zvedavej,jestli uz se to trochu rozjelo a zpocatku se to tak i zdalo.Potesily me hlavne dve veci...ze nebrali nasadaci a ze to neodrbavaly oukleje. Zrana to na aktivni prut bralo pekne... a druhove docela zajimave..jeseni,tlousti a plotice.. plus jedna ouklej. Okolo 9:30 ale slus... nekdo je vypnul.Zkousel jsem jeste zjemnit,ale efekt to moc nemelo... par zaberu jsem dostal... dokonce i jednoho kaprika okolo 50 cca. Tot vse... Kazdopadne tam bylo ale krasne.Rano sice kosa,ale pri odchodu uz to bylo na triko.

                                            Červené karty: Vydra revírní