MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kuličky ve voblerech a účinnost?

Spatřujete nějaké rozdíly v počtu, velikosti a materiálech kuliček hrkacích voblerů, zejména vzhledem k jejich účinnosti na jednotlivé druhy dravců ?

Autor diskuse: rybomil ®
Zařazeno do: dravci - nástrahy, návnady, 30.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N zubac Čt 3.2.2005 7:59:37
Osobně se mi osvědčili zvukové Rapally Husky Jerk při lovu candátu na přechodu z hloubky do mělčiny, tam byly neodolatelné, pomalu vedené znamenali skoro vždy úspěch - 70 candátu za sezónu, woblery vlastní výroby s kuličkami se mi osvědčili také ... bez rozdílu kolik a jakých kuliček jsem umístil ... v podstate si myslím, že dravce vydráždí především chod nástrahy a ta "hrkalka" jen trochu pomuže, aby si nástrahy všiml...
N Goba St 2.2.2005 12:41:10
velké kovové s hlubokým zvukem ve velkém wobleru - jen na sumce, jsou velké +
lepší jsou 2 samostatné hrkací komory než více kuliček v jedné
N vraník - ® St 2.2.2005 11:48:13
rybomil
tak já to taky rozvedu i když jak se říká "hlavně žádný rady"
s japonským krasavcem nemám jedinou zkušenost. Používám HJ s tímto vylepšením, a to průhledného bílého nebo rh(teď z hlavy nevím označení těch nových barev)- přived mě k nim kámoš, který s nima měl neuvěřitelné úspěchy(proto je taky nepíšu)a já paběrkoval. To LC používám na štiky výhradně v přírodních barvách na jedné vodě, kde je malá hloubka a pod ní hluboký lesík - na tvrdé vláčce pro zdolávání a navíc pěkně lítá
N PJ - ® Út 1.2.2005 13:19:05
Myslím, že to funguje u potápivých woblerů, hlavně u barev, které mají vydráždit a ne simulovat přirozenou potravu.
N osprey - ® Út 1.2.2005 11:26:09
Trochu rozvedu svůj dosavadní příspěvek. Používám zvukové voblery ve dvou situacích - ve špinavé vodě, kdy toho ryby moc nevidí a při prohazování "plání" na rovných úsecích řeky. V tomto druhém případě nejsem moc spokojem s velikostí úlovků - štiky do 55 cm, sem tam tloušť. V kalné vodě jsem dvě větší (66 a 77 cm) štiky dostal. Mám pocit, že tam, co lovím, prodělá většina dravců dost drsné školení už zamlada a pak už se za rachotícími věcmi moc nehoní.
N rybomil - ® Út 1.2.2005 7:22:35
vraník: No někde se mi doslechlo, že s tím začali Japani, snad na základě nějakých měření. První to
snad měli Yo-zuri na přilákání tuňáků, které žluťáskové papaji tuze rádi.
N vraník - ® Po 31.1.2005 20:32:54
to all
chlapi nemyslíte, že se jedná o marketingový tah výrobců v tom jaké kuličky v jakém pouzdře dávají do W ? Tyto W jsou někdy velmi úspěšné, někdy ryby ruší. Jinak souhlasím s ospreyem jedná se o spouštěcí wobler, osobně se mi nejlépe osvědčilo toto vylepšení v modelu Husky Jerk a LC. Sumce jsem na kuličkového W však nikdy nechytil.
N rybomil - ® Po 31.1.2005 11:58:19
Díky všem co napsali a ještě snad napíšou.
N osprey - ® Po 31.1.2005 11:42:02
Kamarádi ho používali jako "probouzecí" vobler, když to přes poledne moc nebralo. Schopnost plašit ryby ale má taky. Je to takové hop nebo trop. V podstatě hodně souhlasím s tím, co jsi napsal a můžu potvrdit i úspěšnosst na sumce.
N rybomil - ® Po 31.1.2005 7:58:43
No mě se párkrát stalo, že jsem vláčel celé ráno (cca 4 hod. ) a vyzkoušel různé typy a velikosti voblerů a nic. Dal jsem větší hrkací a ejhle, ryby o kterých jsem dumal, že už jen někde leží, začly reagovat. Pozoruji to zejména na hloubkách nad 1,5m, čas 11- 14 hod. Tak se ptám, zda někdo něco podobného taky zažil?
N Stilet - ® Ne 30.1.2005 21:17:42
Velmi dobrý dotaz, odpověď je na slohovou práci, tak aspoň pár postřehů.
Zvukové wobblery jednoznačně vedou při vláčce na vousáče. Jaký, nebo čím vytvořený zvuk je ten nej, je už ale ve hvězdách.
Je to hodně o konstrukci - kovové kuličky rozkmitá jen wobbler s velkou akcí a s dost tvrdým vnitřkem (nemluvě o tvaru), keramické jsou lehčí a rychleji se rozkmitají i v opatrnější akci. Plovoucí wobblery se opatřují zvukem imitujícím většinou špatný styl plavání - tedy něco co by se dalo chytit. Některé konstrukce klasických wobblerů jsou úspěšné i proto, že zavěšení háčků při akci velmi účinně cvrliká.
N vraník - ® Ne 30.1.2005 17:50:59
nespatřuji žádné rozdíly ani v tom, zda wobler má vůbec nějaké kuličky či ne natož v jejich velikosti a ostatních bla bla bla . Jednou je účinný, jednou ryby ruší.
N Thomas156 Ne 30.1.2005 15:41:16
V prikalene vode jsem mel na ne velke uspechy , chytal jsem prevazne sumce. Reagovali na ty voblery velice dobre ! Myslim jsi ze za urcitych podminek maji kulicky tzv. hrkaci voblery vetsi ucinnost nez voblery klasiske .
N coverboy - ® Ne 30.1.2005 14:06:38
Mam jich nekolik,a zda se mi že v čisté vodě působí rušivě.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | nástrahy, návnady ]

Co je nového - dravci + obecné
Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPlano 3258-00

Za 2291
Špičkový kufr za vynikající cenu. Obsahuje 3 + 3 krabičky a speciální výklopný úložní prostor.


akce, rybareniPenn Slammer - doprava ZDARMA

Za 1615
Všechny modely skladem, nejlepší ceny, doprava ZDARMA!!! U tohoto legendárního navijáku dochází k ukončení výroby.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...