- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Novinky v oblasti šňůr, vlasců, nástrah na přívlač ( zkušenosti, tipy, rady ,...)
zanedlouho nám začne, po dlouhé zimě, očekávaná dravčí sezóna, proto nejeden z nás začal brousit háčky, doplňovat výzbroj a nabývat nové poznatky, které chce převést do praxe a zlepšit svůj rybářský um.
Proto jsem se rozhodl můj první post na tomto fóru věnovat především této témě. Chtěl bych podoknouti, že diskuze nemá sloužit k názorové při, jen k výměně zkušeností, které jak víte jsou protkány koloritem zkušeností, tak jest, co rybář, to názor. Tak říkajíc čtu fóra Mrku už několik let a nezřídka jsem zklamán, když narazím v diskuzi na hádky a neuctivé chování, proto apeluji a doufám, že tato diskuze bude sloužit především k pomoci a radě. Ne nadarmo se říká, že je dobrá rada nad zlato.
Dost bylo však řečnění, přejdu rovnou k dotazům a podnětu k diskuzi.
1) zkušenosti s novými šňůrami
Berkley Fireline Ultra 8 ( vyhrála efftex 2017, taktéž ICAST v oblasti šňůr)
- mělo by se jednat o šňůru, která jest vylepšenou verzí staré dobré známe Fireline, která je spletena čtyřmi filamenty na rozdíl od ultra 8, která by měla být tišší, více oděru odolná, tišší,...
Berkley Whiplash 8
Spiderwire stealth smooth 8
Shimano kairiki PE
A jelikož jsem od přírody zvědavec, byl bych rád za názory na šňůry od značky Fin
Fin Soul 8x
Fin Exact 8
2) Novinky v oblasti vlasců
Sufix Advance ( HMPE kopolymerový vlasec) Vítěz efftex 2017
Daiwa prorex fluorocarbon super soft
Daiwa prorex super soft vlasec
3) Byl bych taktéž rád, kdyby jste se podělili o novinky, které vyzkoušeli za posledních pár let a udělali vám radost. Především bych byl rád za tipy k nástrahám a nebo již zmíněným šňůrám, či vlascům. ( Např. nový Rapala Rip Stop, Nové série gumek od Spra etc etc.
Děkuji za návštěvu diskuze či případný komentář a názor,
Přeji hezký zbytek dne !
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
36x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Filosof s prutem - A - Profil | Čt 24.5.2018 23:02:16
doktor multiplikator - Profil | Čt 24.5.2018 21:33:13
čolkař,zloch - Profil | Čt 24.5.2018 16:31:56
Filosof s prutem - A - Profil | Čt 24.5.2018 14:59:23
Filosof s prutem - A - Profil | Čt 24.5.2018 10:44:45
Klepi - Profil | Čt 24.5.2018 10:34:50
Filosof s prutem - A - Profil | Čt 24.5.2018 10:29:12
Borek-kerob - Profil | Čt 24.5.2018 9:08:56
El Duffus - Profil | Čt 24.5.2018 9:04:52
Borek-kerob - Profil | Čt 24.5.2018 9:00:16
Iza - Profil | St 23.5.2018 19:32:05
Já koupil toho Triline hodně, tak to neřeším. Až dojde :-) Na boleny a podobnou havěť mám namotanou 0,25 od FIN. Já bych v tvém případě na nástrahy do 40gr pod 0,30 nešel a moc nevěř na kecy u produktu v eshopu. Lepší je si na to sáhnout někde v krámu a uděláš si představu rychle
Filosof s prutem - A - Profil | St 23.5.2018 19:07:09
Klepi - Profil | St 23.5.2018 18:49:30
Filosof s prutem - A - Profil | St 23.5.2018 18:14:58
Nu, láká mě ještě jedna záležitost .. FC jako mainline.
http://www.daiwa-cormoran.info/dw/en/products_1/monofilament_lines_1/prorex_fc_line_super_soft/5,1,74,75,1,1__products-model.htm?ovs_prdrows2=10
Klasický fluorocarbon např trilene od berkleyho by v průměru 0,30 na prutě se smekacím navíjákem stál za starou galoši. Ovšem dnes ušel FC dlouhou cestu a dělají se i fluorocarbony, které se na cívce chovají podobně jako vlasce viz link nahoře. Kdybych tedy koupil plánovaný mono na štiky 0,28 Sufix Advance, dostal bych se na cca 6,8 kg udávané nosnosti a 600 m na špulce. Tento produkt sic vyhrál efftex 2017, protože je to zatím první vlasec, který kompunuje HMPE molekuly, používané do šňůr na povrchu pro zpevnění a ,,smooth end´´, tudiž má deklarovanou velmi nízkou průtažnost, vysokou rezistenci vůči oděru a citlivost. Na druhou stranu fluorocarbon jsem používal v průměru 0,22 na plavačku a byly to docela skvělé, průtažnost byla ideální, citlivost jak by smet, nosnost byla 3,7 kila ... Proto by se vyřešila průtažnost, k tomu by byl vlasec trošilinku neviditelnější ( s přimhouřeným okem) . Tudíž místo 0,28 vlasce bych koupil 0,30 FC linku s totožnou deklarovanou nosností. Jsou jen dva faktory co mě od koupi odrazují. 1. je to strach, že daiwa to s tou deklarovanou malou pamětí přehání a za 2. FC linka od daiwy je 3x dražší než Sufix Advance. Babo raď :D
Iza - Profil | St 23.5.2018 17:33:50
semi5 - Profil | St 23.5.2018 17:33:46
Červené karty: Orion24
Kde to žije - dravci
1:47Fotky ryb pouze na přívlač 107180
StBurza na přívlačové nástrahy 33409
StPoradna: Sumcařina 2572
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











