- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Novinky v oblasti šňůr, vlasců, nástrah na přívlač ( zkušenosti, tipy, rady ,...)
zanedlouho nám začne, po dlouhé zimě, očekávaná dravčí sezóna, proto nejeden z nás začal brousit háčky, doplňovat výzbroj a nabývat nové poznatky, které chce převést do praxe a zlepšit svůj rybářský um.
Proto jsem se rozhodl můj první post na tomto fóru věnovat především této témě. Chtěl bych podoknouti, že diskuze nemá sloužit k názorové při, jen k výměně zkušeností, které jak víte jsou protkány koloritem zkušeností, tak jest, co rybář, to názor. Tak říkajíc čtu fóra Mrku už několik let a nezřídka jsem zklamán, když narazím v diskuzi na hádky a neuctivé chování, proto apeluji a doufám, že tato diskuze bude sloužit především k pomoci a radě. Ne nadarmo se říká, že je dobrá rada nad zlato.
Dost bylo však řečnění, přejdu rovnou k dotazům a podnětu k diskuzi.
1) zkušenosti s novými šňůrami
Berkley Fireline Ultra 8 ( vyhrála efftex 2017, taktéž ICAST v oblasti šňůr)
- mělo by se jednat o šňůru, která jest vylepšenou verzí staré dobré známe Fireline, která je spletena čtyřmi filamenty na rozdíl od ultra 8, která by měla být tišší, více oděru odolná, tišší,...
Berkley Whiplash 8
Spiderwire stealth smooth 8
Shimano kairiki PE
A jelikož jsem od přírody zvědavec, byl bych rád za názory na šňůry od značky Fin
Fin Soul 8x
Fin Exact 8
2) Novinky v oblasti vlasců
Sufix Advance ( HMPE kopolymerový vlasec) Vítěz efftex 2017
Daiwa prorex fluorocarbon super soft
Daiwa prorex super soft vlasec
3) Byl bych taktéž rád, kdyby jste se podělili o novinky, které vyzkoušeli za posledních pár let a udělali vám radost. Především bych byl rád za tipy k nástrahám a nebo již zmíněným šňůrám, či vlascům. ( Např. nový Rapala Rip Stop, Nové série gumek od Spra etc etc.
Děkuji za návštěvu diskuze či případný komentář a názor,
Přeji hezký zbytek dne !
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
36x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 14:13:33
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 14:08:06
NKlepi - Profil | St 16.5.2018 13:46:18
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 13:30:42
Jen říkám, že lanko na fotkách je vidět jen u pomocných 3háků a to na netu vidím 100 fotek denně.
Pro ně 0,50ka FC je to nejjemnější co mají v kufříku,ne že na to chytají všude. A zdolávají na tu 50ku okouny 45 i 120 štiky zároveň, je jasný , že když chytají velkou vodu tak jsou segmenty udice větší. Ty fotky co jsem postnul záměrně je vidět ,že mu doslova štika pozuje na fotku.
Akorát si asi blbě rozumíme, je jasný že v ČR vodách není metrovka za každým kamenem , proto říkám , že u štik 65-85 se tý 45ky vůbec nebojím tot vše
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 13:17:40
Nsemi5 - Profil | St 16.5.2018 13:16:41
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 13:15:12
Všeobecně jsem psal na nástrahy okolo 8-12cm mám 0,42mm. Na nástrahy 14cm+ mám 1,2mm a uplně jiný prut.
Tot je vše, jen říkám ,že v evropě už fotky s lankem nejsou vůbec videt ,jen u přídavných 3háků to je vše.
Netvrdím , že štika FC nepřekousne může,stává se to jen bohužel někomu a né mě...to je celý :D
NPedro1 - Profil | St 16.5.2018 13:05:39
Takový tester musí chytat co nejvíc,to je jasné.A 0,50 mm FC bude možná někde lepší,než lanko co se týká množství záběrů.A takovej tester nehledí na ztráty,ten musí mít co nejvíc záběrů i kdyby čert na koze jel.
NPedro1 - Profil | St 16.5.2018 13:01:30
Způsobem zdolávání jde do jisté míry ovlivnit boj štiky a snížit šanci na případný úkus.
Ovšem nijak nezabráníš například úkusu hned při záběru,kdy to lehce klepne a vlasec vlaje volně ve vzduchu.
Každopádně FC 0,45 mm překousne každá štika,které se to dostane na zuby.A to se dříve,nebo později stane.A je úplně jedno,zda nástraha 8 cm,nebo 14 cm,nebo 3 cm.
Vlasec je na štiky dle mého lepší než šňůra,ale opět platí že nic není všespásné.Ten úkus dříve či později příjde.
A to s tím opisováním osmičky,chtěl bych tě vidět,jak budeš špičkou prutu opisovat nějaké osmičky,až budeš mít na prutě rybu +90 cm trefenou za krajíček/s nástrahou komplet šluknutou:-)))
Ptám se proto,že jediná jistota je právě ocel (případně nějaké Hardmono/FC +1 mm),tak jestli někdo v poslední době nevymyslel něco převratného.
A nevymyslel.
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 12:58:20
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 12:48:51
zažil jsem xykrát jak mi vedle někdo řek já měl záběr asi mi to ukousla štika a pak pod nohama jede Bolen s jeho voblerem a 15cm lankem... Jestli Vás už nekoušou i kapři ze spaní :D
Nsemi5 - Profil | St 16.5.2018 12:25:22
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 10:05:34
Jediný rvaní ryby pochopím u sumcovláčky a to poznaš po 3 kopancích do prutu,že je to fousatej. 3
/4 Kaprů má huby rozmašírovaný jak cedník a je jedno jestli se na MRKu řeší protihrot nebo ne,naopak protihrot ti drží zásek na 1 místě v tlamě a for na problematiku je tu 3 zadky a dohadů taky,ale realita je jiná. půlka z rybářů by měla vrátit papíry jak píše pan multiplikator už jen za to jak seknou a rybu tahaj z vody ven.
NShabazz - Profil | St 16.5.2018 9:35:02
Lanko používám jen při chytání na živou rybku,ale to moc často nepraktikuju.
A na jemnější gumovláčku mám 2 další pruty kde to mam nastevený vesměs stejně..
A hlavně nechytám na šnůra+FC ,ale vlasec + FC což daleko líp pruží s rybou na prutě..
Spíš mě zaráží , že kapacita jako ty se mě na něco ptá nebo si zase potřebuješ rejpnout ?
Nw-Johny - Profil | Út 15.5.2018 17:03:57
bez problému i v zimě poškození minimální,
Červené karty: Orion24
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NFotky ryb pouze na přívlač107179
NVýroba woblerů31008
NVláčenie z člnu27208
NPrivlac s multiplikatorom31598
NGalerie okounů ...1092
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NÚhoří sezona 201210514
Kde to žije - dravci
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...
















