- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Novinky v oblasti šňůr, vlasců, nástrah na přívlač ( zkušenosti, tipy, rady ,...)
zanedlouho nám začne, po dlouhé zimě, očekávaná dravčí sezóna, proto nejeden z nás začal brousit háčky, doplňovat výzbroj a nabývat nové poznatky, které chce převést do praxe a zlepšit svůj rybářský um.
Proto jsem se rozhodl můj první post na tomto fóru věnovat především této témě. Chtěl bych podoknouti, že diskuze nemá sloužit k názorové při, jen k výměně zkušeností, které jak víte jsou protkány koloritem zkušeností, tak jest, co rybář, to názor. Tak říkajíc čtu fóra Mrku už několik let a nezřídka jsem zklamán, když narazím v diskuzi na hádky a neuctivé chování, proto apeluji a doufám, že tato diskuze bude sloužit především k pomoci a radě. Ne nadarmo se říká, že je dobrá rada nad zlato.
Dost bylo však řečnění, přejdu rovnou k dotazům a podnětu k diskuzi.
1) zkušenosti s novými šňůrami
Berkley Fireline Ultra 8 ( vyhrála efftex 2017, taktéž ICAST v oblasti šňůr)
- mělo by se jednat o šňůru, která jest vylepšenou verzí staré dobré známe Fireline, která je spletena čtyřmi filamenty na rozdíl od ultra 8, která by měla být tišší, více oděru odolná, tišší,...
Berkley Whiplash 8
Spiderwire stealth smooth 8
Shimano kairiki PE
A jelikož jsem od přírody zvědavec, byl bych rád za názory na šňůry od značky Fin
Fin Soul 8x
Fin Exact 8
2) Novinky v oblasti vlasců
Sufix Advance ( HMPE kopolymerový vlasec) Vítěz efftex 2017
Daiwa prorex fluorocarbon super soft
Daiwa prorex super soft vlasec
3) Byl bych taktéž rád, kdyby jste se podělili o novinky, které vyzkoušeli za posledních pár let a udělali vám radost. Především bych byl rád za tipy k nástrahám a nebo již zmíněným šňůrám, či vlascům. ( Např. nový Rapala Rip Stop, Nové série gumek od Spra etc etc.
Děkuji za návštěvu diskuze či případný komentář a názor,
Přeji hezký zbytek dne !
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
36x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Shabazz - Profil | Út 15.5.2018 13:46:02
Iza - Profil | Út 15.5.2018 12:47:49
Klepi - Profil | Út 15.5.2018 12:17:32
spondik - Profil | Út 15.5.2018 11:39:41
Iza - Profil | Po 14.5.2018 21:12:35
Klepi - Profil | Po 14.5.2018 20:48:04
Iza - Profil | Po 14.5.2018 19:51:14
Ja teda slabsi FC jak 0,35 pouzivam jen na prutu do 20gr s 9kg pletenkou. Jinak vetsinou 0,35 a vic. Nebavi me to furt prevazovat :-)))
Pedro1 - Profil | Po 14.5.2018 17:37:15
Jaký FC pouzivas,respektive co bylo to,co Ti praskalo?
spondik - Profil | Po 14.5.2018 16:51:46
0,35FC na štiku je málo, ale pokud se o ni nesnažíš a jen je to jištění na malý kudličky tak proč ne. jinak na štiky chodím zásadně s lankem, letos sem koupil silnej monofil tak uvidíme jak to bude pracovat. každopádně s 0,35FC máš větší šanci malou kudlu vytáhnout než s tenkou pletenkou.
Pedro1 - Profil | Po 14.5.2018 16:32:03
Jak jsme psal,kdybych nevymýšlel furt ptákoviny a nekupoval furt nové a nové věci,vydrží mi 200 m 15 lb šňůry 4 sezony.Jenom bych jí v půlce otočil.Léto,podzim,zima.
A těch zbylých 100 metrů bych dal ještě 5 sezonu na feeder.
Sekám dost,navíc mám brzdu dost utaženou,ale aby pravidelně praskal 0,25 mm FC při záseku mi přijde hodně divný.
Štiky chápu,stává se.Jen jsem chtěl podotknout,že ten 0,35 mm FC je na štiky málo.
S posledním odstavcem bezpochyby souhlasím.
spondik - Profil | Po 14.5.2018 16:23:38
snurka se mi vždy trhá v uzlu s FC
pokud jsem dostal razantní ranu do prutu s 0,25mm fc a potřebuju rybu přibýt k prutu s tím že ji nesmím pustit přez brzdu je ta 0,35 nutnost.
jak jsem psal při candáto vláčce když se splete menší štíhle jde na 0,35FC spoledhlivě z vody. když je FC dodrbanej měním ho. štika není cílová ryba a i kdyby mi to rafla tak tu gumu s jedním jednohákem spolehlivě vyklepe z papule.
chápu že pro tebe je to divný styl, ale mě sedí a osvědčil se mi. proto jsem prosil o radu s výběrem další šňůrky která by seděla na můj styl lovu.
hlavně když lehce předimenzuješ sestavu máš možnost vytáhnout i větší rybu, třeba kapra za prd*l kterej se ti připlete do jigu.
Pedro1 - Profil | Po 14.5.2018 16:12:08
Jako namrzají,ale dá se chytat,chce to jenom pár věcí dělat jinak a občas očistit očka.
Led šňůru poškozuje minimálně.To jí dlouhodobě mnohem více poškodí kalná voda a jemný bordel,který se hromadí v očkách.
Na stojáky mám na podzimní vláčku 0,10-0,12 mm,jednu už asi 4 sezony a nic jí není.
Ano,šňůra namrzá,ale ne všechny a jsou šňůry,které zvětší svůj objem minimálně,protože sáknou minimálně.Na druhou stranu jsou šňůry,co během pár naházů v mrazu vypadávají z navi jsou dvakrát tak silné.
Každopádně normální šňůru od průměru 0,10 mm namrzání a led v očkách prakticky nepoškozuje.
Pedro1 - Profil | Po 14.5.2018 16:04:01
Uzle jsou peklo,já vážu všechno clinch uzlem (jakmile přivazuju něco do očka).Akorát to chce vychytat počet omotů.
FC se šňůrou řeším obratlíkem.
Rezeň 5,125 - Profil | Po 14.5.2018 15:32:42
s nanofilem na bezuzlu sem v zimě fakt spokojenej
Palusko - Profil | Po 14.5.2018 15:31:50
Co sa tyka 8 vlaknovych snur, mam testovany tebou spominany spiderwire - za tie peniaze velmi slusna snura so skvelym povrchom, ten sa samozrejem casom strati. Dalej kasking mega 8 - klasicka cina, nahrubo spletana, je to ovela lepsie ako 4 vlaknovy kastking ale nenadchne, sunline pe8 - dobra hladucka snura no bez povrchovej upravy, co nemusi byt nutne problem.
Osobne vlacim len so snurami, je to neporovnateliny zazitok, ta citlivost a kontakt s nastrahou je dokonaly. Na extremne tenke priemery pouzivam nanofil. Na koniec VZDY meter fluocarbonu, ziadna snura nevydrzi oder o strk a kemene, pre tensie priemery je to velmi rychla destrukcia. Silon len do mrazu a na pstruhovu UL na uzkych potokoch kvoli vypruzeniu.
HonzaV - Profil | Po 14.5.2018 15:29:37
Palusko - Profil | Po 14.5.2018 15:20:45
Rezeň 5,125 - Profil | Po 14.5.2018 15:18:24
Červené karty: Orion24
Kde to žije - dravci
19:01Fotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49Poradna: Sumcařina 2572
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












