- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Krása UL přívlače
Prosím o zdůrazňování šetrnosti lovu, lov na jednoháček bez protihrotu a podobně, děkuji.
Jak velké nejmenší nástrahy na UL přívlač používáte? Komplet včetně všeho.
A) 5cm14%
B) 4cm12%
C) 3cm43%
D) 2cm11%
E) 1cm11%
F) i pod 1cm9%
Od 4.5.2020 hlasovalo 76 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
109x v oblíbených a 20x v ignorovaných.
rybobuch - Profil | Út 24.4.2018 14:07:07
Knapík - Profil | Út 24.4.2018 14:01:52
Bachy - Profil | Út 24.4.2018 13:39:05
Knapík - Profil | Út 24.4.2018 13:29:15
Bachy - Profil | Út 24.4.2018 12:41:26
petrikveprik - Profil | Út 24.4.2018 12:38:26
Bachy - Profil | Út 24.4.2018 12:04:07
Co se vandrácké muškařiny týče, tak já ty rádoby šlechtické řeči moc nemusím. Pro mne je to fajn lov, nejedná se o žádné drancování nebo poškozování ryb. Kdokoliv si může zachytat líp s žížalou, rohlíkem nebo červy. Tento lov je šetrnější, není potřeba znehodnocovat vodu krmením ani nahňácat do vody. Pro mne je to čistý krásný lov.
pepa-č - Profil | Út 24.4.2018 11:30:04
je-li to vandrácká muškařina, tak nevím jak jinde, ale kvůli chytrákům jako ty je to v JČ pořešeno takto:
jihočeské BP pro MP revíry
10.
Při lovu na umělou mušku (Příloha č. 7 Vyhlášky 197/2004 Sb., bod C) je od 1.1. do
15.6. povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského
prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce odpovídající
dvojnásobné délce používaného prutu a s nástrahami v maximální velikosti 3 cm. Je
zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno
použití jakýchkoliv plovoucích zařízení jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno
lovit pomocí „dřívka“ a metodou „bagr“ (včetně dvou a více rybářů lovících těsně vedle
sebe). Je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy typu twister, ripper, banjo apod.,
Lov na tyto nástrahy je považován za přívlač při použití jakékoliv výbavy. Je dovoleno
používat pouze jednoháčky. Dvojháčky a trojháčky jsou zakázány. Je zakázáno vybavovat
nástrahy doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující
plíšek, vrtulka nebo gumička. Při lovu na „Tenkaru“ je možné použít pouze prut a návazec
(není používán žádný naviják a muškařská šňůra). Při lovu zachovávají osoby provádějící
lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 m, pokud se nedohodnou na menší.
11.
Lov muškařením (Příloha č. 7 Vyhlášky 197/2004 Sb., bod D) je od 1.1. do 15.6. zakázán
a nakonec pro P revíry je v JČ BP toto:
7. Při lovu na umělou mušku (Příloha č. 7 Vyhlášky 197/2004 Sb., bod C) je od 1. 9. do
30. 11. povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškař-
ského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce v maximální délce
odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu. Je zakázáno používat jakékoliv zátěže
umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení,
jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno lovit pomocí „dřívka“ a metodou
„bagr“ (včetně dvou a více rybářů lovících těsně vedle sebe). Je zakázáno lovit na jakékoliv
gumové nástrahy typu twister, ripper, banjo apod., lov na tyto nástrahy je považován
za přívlač při použití jakékoliv výbavy. Je dovoleno používat pouze jednoháčky. Dvojháčky
a trojháčky jsou zakázány. Je zakázáno vybavovat nástrahy doplňky, které svým pohybem
zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek, vrtulka nebo gumička. Při lovu na
„Tenkaru“ je možné použít pouze prut a návazec (není používán žádný naviják a muškař-
ská šňůra). Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně
20 m, pokud se nedohodnou na menší.
aleš vavřina - Profil | Út 24.4.2018 11:10:38
rybobuch - Profil | Út 24.4.2018 10:48:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Bachy - Profil | Út 24.4.2018 10:04:57
Tady jsem vytáhl nějaké moje z krabičky, jsou už používané, vázané na háčku, který udrží v pohodě i kapra. Později nějaké navážu i bez těch nožek, dá se s nimi chytat v pohodě i bez nožek. Jen vzadu červený tip a omotat dvěma peříčky z páva, otázka chvilky.
Fuldík - Profil | Út 24.4.2018 9:23:37
Bachy - Profil | Út 24.4.2018 9:11:45
To že jsme výš v potravním řetězci neznamená, že musíme zbytečně zraňovat menší ryby, které jíst nechceme. Budu v této diskuzi neustále prosazovat jednoháček bez protihrotu, protože jsem přesvědčen, že na malé nástrahy patří stejně jako na pstruhovce.
Tomas Krlin - Profil | Út 24.4.2018 8:15:02
Hazet ciste mouchy jen tak si nedovedu predstavit, to snad nemuze ani napnout vlasec, mozna nejake lurky, ale i tak...
Bachy - Profil | Út 24.4.2018 4:42:38
Uvědomte si, jak se dnes loví a uvědomte si už konečně, že oproti lovu na rotačku nebo bagrem je lov o kterém se tu bavím mnohem složitější, krásnější, šetrnější, kreativnější, citlivější a vůbec férovější než jiné. Takže vaše přiblblé kecy si nechte pro sebe nebo jinam.
Bachy - Profil | Po 23.4.2018 20:16:54
Jastojan - Profil | Po 23.4.2018 19:43:19
Bachy - Profil | Po 23.4.2018 19:36:15
Bachy - Profil | Po 23.4.2018 19:10:25
Jaké máte předpisy nevím, je třeba to pročíst. U nás jdou vodit mušky i na vlasci. Je to krásný lov, šetrný k rybě. Později se pak dají chytat parmy, ostroretky, tloušti, skoro všechny ryby...
Jastojan - Profil | Po 23.4.2018 18:46:44
https://www.mrk.cz/fotky.php3?id=49322
Poprosím používať len rekreačne, nech nám v tých vodách aj niečo ostane! :) Dá sa robiť aj nezaťažená aj zaťažená a lovil som s ňou tak, že som sa postavil do brodov pod jamy a hádzal som ich proti prúdu do tých jám. Bola to pekná rybačka, ryby boli nado mnou cca do 4 metrov a len som to proti prúdu hádzal a splavoval skoro až k nohám.
Ale nech sa vrátim nazad k téme, fakt by ma zaujímala nejaká schéma, podrobnejší popis, ako by mohla vyzerať tá montáž na lov s muškou na prívlačovom prúte. Ešte by som sa chcel spýtať, či nehrozí nejaká sankcia, ak by ma potom s takou montážou videla RS? Aby som to upresnil, aby mi nemohli vyčítať, že mám mušky na prívlačovom prúte a že v podstate vláčim na MP v čase, keď je prívlač zakázaná (aj keď budem loviť na mušky). Možno budem za vola, ale radšej sa spýtam, pre istotu. :)
Červené karty: Maxwell, MB, Shu-lin, MISO*, Knapík, Iza, Jettys, 1Mara, mascha, F16, Pedro1, GTdpcfix, HonzaV, nofish, pepa-č, Bacha, poldeci, Borek-kerob, Fishky, sasan111, u x a, Monot, punkáč, ExPr3v1t, Nezdvořák Prevít
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33426
Fotky ryb pouze na přívlač107201
Výroba woblerů31008
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Privlac s multiplikatorom31598
Lov na vyvěšenou - nové téma4050
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Vláčenie z člnu27208
Galerie okounů ...1092
Úhoří sezona 201210524
Kde to žije - dravci
21:29Rybářská videa: Podvodni zabery na Šírave - sumce, kapre a zubáče 1
21:01Úhoří sezona 2012 10524
19:05Trofeje - lín obecný 1
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50Burza na přívlačové nástrahy 33425
11:08Fotky ryb pouze na přívlač 107201
SoRare woblery - Rapala 14054
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . Úlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











