- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vlasec nebo pletenka na ultrajemnou přívlač?
Ahoj letos se budu věnovat ultralehké přívlači. Hlavně pstruzi na malých tocích, tloušti, okouni. Mám malej naviják okuma epix 15, a proutek budu kupovat asi ERKLEY Fireflex Spin 4-12g nebo něco takovýho. Jaký vlasec nebo šňůru by jste zvolili? Díky za rady :-)
Autor diskuse: hanyking - Profil , 6.4.2018 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
12x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NJirka1976 - Profil | Pá 26.7.2019 10:56:09
u x a >> vim o cem mluvis . A zkousel jsi ho prevarit ? To jde pevnost jeste nahoru . Kdyz kaprarim s 0.10 tak ji zamerne nad hackem poskodim . Jinak ji nejsem schopen v pripade vazky utrhnout . Jo jsou to jeste poradny vlasce , ne jak ty dnesni smejdy .
NJirka1976 - Profil | Pá 26.7.2019 10:52:31
Iza >> 😂 moje rec . Jen nechapu vyrobce ze uz davno nejsou na trhu vlasce 0.01 a tak . Sly by na dracku .
Nu x a - Profil | Pá 26.7.2019 10:49:00
Jirka1976 >> také mám staré zásoby tohoto hodobóžového vlasce 0,10 mm ,já mám na něj nej sumce 190cm a zdolával jsem ho smykem cca 3minuty ,tento vlasec má neskutečné parametry na to že je z roku 89..
NIza - Profil | Pá 26.7.2019 10:31:16
Jirka1976 >> Tak to asi rozdejchal a to je dobře, užil si asi chvilku v laktátu :--)
To teda.....ale použít takové lano, to už je na mořskou vláčku. To už nejde použít ani jako trhací vlasec k bójce, protože to žádná naše ryba nemůže utrhnout.
To teda.....ale použít takové lano, to už je na mořskou vláčku. To už nejde použít ani jako trhací vlasec k bójce, protože to žádná naše ryba nemůže utrhnout.
NJirka1976 - Profil | Pá 26.7.2019 10:03:39
Iza >> ja sel asi za hodinu domu . Ale asi dobry , nikde nebylo ze by se nasel mrtvy potapec . Jeste ze tak , mel bych do smrti vycitky svedomi ze jsem nepouzil alespon 0.12 . Tu by mi neutrhl a byl by zdolan rychle .
NIza - Profil | Pá 26.7.2019 8:28:23
kubas. >> :-D nazdar monitore ;-))) To víš včera sem byl na Benátské a dorazil domů kolem jedné v noci a zlehka opivněn, tak sem takovej nevyklubanej......;-)
Nkubas. - Profil | Pá 26.7.2019 8:24:49
Iza >> Radím ti dobře, měl bys omezit pobyt na slunci :-))).
NIza - Profil | Pá 26.7.2019 8:23:41
Bachy >> kolik si chytil a zdolal sumců kolem 120cm na monofil 0,16? Ptám se naprosto vážně.
NJirka1976 - Profil | Pá 26.7.2019 6:36:58
marmyš >> uvazoval jsem , bylo by z nej masa jak ze 2 sumcu , ale byl chudak v tak zubozenem stavu a soku ze by vsechna krev zustala ve svalovine a to neni dobry . Spis byl zralej na ranu z milosti , ale rikal jsem si , necham ho , vsak on to rozplave .
NJirka1976 - Profil | Pá 26.7.2019 4:42:51
u x a >> to ja pouzivam na sumce do 2 m silon 0.10 s nosnosti 0.60 kg , jeste stara poctiva vyroba v Plane nad Luznici , mam je ve skrini v suchu a stale teplote uz 25 let . Zatim mi to utrhl jen 1 podseknuty potapec 180 + a i ten po souboji uz nebyl schopen dalsiho potapeni , lapal po dechu , cely se trasl a musel si jit zcela vysilen lehnout na breh . Poskytl jsem mu vodu a podlozku na velke kapr aby neprochladl . Prikryt byl specialnim pytlem na prevoz trofejnich kapr do soukromek a vpich po hacku osetren klinikem .
NBachy - Profil | Čt 25.7.2019 23:43:31
u x a >> děláš si z toho srandu, přitom je to zajímavá a podstatná věc...
Nu x a - Profil | Čt 25.7.2019 23:07:52
Bachy >> já to mám takhle bavíme se o monofilu... 0,06 / 160cm
0,08 / 180cm
0,10 / 200cm
0,12 / 220cm
0,08 / 180cm
0,10 / 200cm
0,12 / 220cm
NBachy - Profil | Čt 25.7.2019 19:59:50
u x a >> šestnáctka je při normálním zdolávání v normálních podmínkách, třeba na Labi, tak na sumce do 120. Je to takové maximum UL. Na sumce 2+ už potřebuješ silnější vercajk.
Tady to máš přehledně v tabulce:
Vlasec / Max sumec
0,10 / 60cm
0,12 / 80cm
0,14 / 100cm
0,16 / 120cm
Tady to máš přehledně v tabulce:
Vlasec / Max sumec
0,10 / 60cm
0,12 / 80cm
0,14 / 100cm
0,16 / 120cm
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVláčenie z člnu27208
NFotky ryb pouze na přívlač107180
NVěříte na štiky?183
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NVýroba woblerů31008
NJak na sumce ?128
NTuning přívlačového vybavení536
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
1:47NFotky ryb pouze na přívlač 107180
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












