- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lehký naviják na střední přívlač - potápivé woblery, třpytky
prosím o radu. Sháním lehký naviják (po pár hodinách házení mě bolí loket - jsem trochu starší). Ale chci naviják bytelný, což jde proti sobě.
Budu chytat převážně na Slapech z lodě. Chci používat potápivé woblery (jako např Rapala deep tail dancer 09 a 11 - na 13 už asi nemám prut) a třpytky až do velikosti 5 či 6 - jen občas, ne často. Jigovku do 15 gramů s gumou zvládne každý naviják. Za sezónu se nedostanu vláčet více než 20x, což je oproti většině lidí zde asi málo, ale aspoň mi ten naviják, pokud ho koupím dobře, vydrží déle.
Dost jsem tu četl (možná blbě) a v jedné z diskuzí, už nevím které, jsem narazil na zmínku o Penn Clash. Pak jsem objevil jeho "o trochu horšího bráchu" Conflict II, který je ale ještě lehčí. Přesto by to nemělo být žádné ořezávátko. Penn Clash ve velikosti 2500 váží 246 gramů. Penn Conflict II ve stejné velikosti dokonce jen 224 gramů, ve velikosti 3000 váží 258 gramů. Výše bych s váhou jít nechtěl.
Je to úplná blbost, trochu blbost, jakžtakž řešení, dobré řešení, geniální řešení? :D Clash nebo Conflict II? Něco jiného?
Budu chytat na šňůru, asi 0,12-0,14 - ještě jsem neřešl a asi budu řešit později.
Náhradní cívku bych uvítal, ale není nutná (Penny nemají).
Můžu koupit z ciziny. Rád bych se vešel do pěti tisíc, v případě ciziny komplet vč. poštovného.
Za případný další tip budu vděčný a za rady děkuji.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 13:11:29
Nrybomil - Profil | St 21.3.2018 13:07:33
vzhledem k tomu, že zadavatel má menší počet docházek, koupí si za cenu do 5000,- ty roláky 2 , až první odrovná vytáhne zásobu :§)
protože je pořídí venku ve slevě má za tyhle ceny typ cca o level vyšší od koupených u nás ???
je to tak OK ????????
Btw: na penn rovnou zapomene, protože to má už v názvu - Conflict :P)
NJarda Š. - Profil | St 21.3.2018 12:53:48
NPedro1 - Profil | St 21.3.2018 12:48:20
To zadání je těžko splnitelné,něco jako chci prut s váhou do 150 g a budu na něm tahat 100 g slidery.
Takže má tazatel tři možnosti:
1)Koupí něco s nízkou váhou do 5 tisíc Kč a sám uvidí,jak bude navi po jedné sezoně chodit.
2)Koupí navi který bude ty nástrahy zvládat,ale bude vážit o třetinu víc.
3)Přidá dalších 5 tisíc a koupí navi o váze do 300 g který ty nástrahy zvládne více sezon.
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 12:30:56
NStandič - Profil | St 21.3.2018 12:23:01
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 12:13:56
NStandič - Profil | St 21.3.2018 12:09:34
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 11:38:07
NPedro1 - Profil | St 21.3.2018 11:19:03
NMKulicka - Profil | St 21.3.2018 10:38:20
NTomas Krlin - Profil | St 21.3.2018 10:30:30
Stradina ma vevnitr jenom jednu stabilizacni tycku, nevim jestli to muze mit az takovy vliv, mam stradica i ultegru a neverim, ze by takovy dril zvladal delsi dobu...
Jako ja na te ultegre taham 9cm woby bezne, tezsi gumy, velke plancky a rotacky...
Ale hloubkove woby jsou zlo pro kazdy navijak...
NMKulicka - Profil | St 21.3.2018 10:17:54
NMKulicka - Profil | St 21.3.2018 10:12:58
Nakonec mi ho přivezl kolega z Japonska. Kupoval ho na Amazonu: https://www.amazon.co.jp/シマノ-リール-AR-C-エアӤ5;-4000/dp/B00BR8AXYM/ref=cm_sw_em_r_awdo_dzL_MCQdAbE5XQ3M0_tt?th=1&psc=1
Mají tam obě verze. V přepočtu vychází někde kolem 4500 Kč. Ale otázka jestli to lze nechat poslat sem (+ by se muselo platit clo). A hlavně se prokousat tou japonštinou:)
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 10:01:35
NEizo - Profil | St 21.3.2018 9:57:12
Díky. Dojdu se na ně někam podívat, ale nebude to mít moc smysl, mám zrovna pravou ruku v sádře :D
NEizo - Profil | St 21.3.2018 9:55:30
Já to vím, že shánět lehký naviják na rotačky a chtít dát maximálně pet tisíc není dobré. Ale já si víc z anaviják už sám sobě nezdůvodním.
Na jiné než přívlačové chytání mám Slammery 560, mám je hrozně rád. Kdybych neřešil tu proklatou váhu, tak bych si koupil 360, nebo možná i Slammera III, toho nejmenšího. Právě Penn Clash je kovový a zároveň celkem lehký, ale už jsem pochopil, že si nemůžu koupit na potápivé woblery velikost 2500, ale ideálně 4000...
Kde to žije - dravci
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














