- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lehký naviják na střední přívlač - potápivé woblery, třpytky
prosím o radu. Sháním lehký naviják (po pár hodinách házení mě bolí loket - jsem trochu starší). Ale chci naviják bytelný, což jde proti sobě.
Budu chytat převážně na Slapech z lodě. Chci používat potápivé woblery (jako např Rapala deep tail dancer 09 a 11 - na 13 už asi nemám prut) a třpytky až do velikosti 5 či 6 - jen občas, ne často. Jigovku do 15 gramů s gumou zvládne každý naviják. Za sezónu se nedostanu vláčet více než 20x, což je oproti většině lidí zde asi málo, ale aspoň mi ten naviják, pokud ho koupím dobře, vydrží déle.
Dost jsem tu četl (možná blbě) a v jedné z diskuzí, už nevím které, jsem narazil na zmínku o Penn Clash. Pak jsem objevil jeho "o trochu horšího bráchu" Conflict II, který je ale ještě lehčí. Přesto by to nemělo být žádné ořezávátko. Penn Clash ve velikosti 2500 váží 246 gramů. Penn Conflict II ve stejné velikosti dokonce jen 224 gramů, ve velikosti 3000 váží 258 gramů. Výše bych s váhou jít nechtěl.
Je to úplná blbost, trochu blbost, jakžtakž řešení, dobré řešení, geniální řešení? :D Clash nebo Conflict II? Něco jiného?
Budu chytat na šňůru, asi 0,12-0,14 - ještě jsem neřešl a asi budu řešit později.
Náhradní cívku bych uvítal, ale není nutná (Penny nemají).
Můžu koupit z ciziny. Rád bych se vešel do pěti tisíc, v případě ciziny komplet vč. poštovného.
Za případný další tip budu vděčný a za rady děkuji.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Eizo - Profil | St 21.3.2018 9:46:49
Já se v Shimanech vůbec nevyznám. Ne že bych se v jiných značkách vyznal extra dobře, to vůbec ne, ale v Shimanu ani malinko. Podívám se, díky.
milanpindryc - Profil | Út 20.3.2018 21:03:09
kubas. - Profil | Út 20.3.2018 20:17:32
Bazarový Twin by byla taky cesta, ale :-)... Ona taky může být cesta třeba Slammer, to přímo odporuje tomu lehký, ale vždycky bych si radši koupil na podobné věci takový naviják, než nějakou vyhonenou plastovou a odlehčenou "bídu".
Krosky - Profil | Út 20.3.2018 20:08:42
záda - Profil | Út 20.3.2018 20:08:20
Tomas Krlin - Profil | Út 20.3.2018 20:06:55
Jako kdyby byla nejaka akce na Aero Ci4 4000 ARC, ten uz by to mozna mohl prezit, ale za 5 asi nebude...
Nove Daiwy jsou fajn, levne a lehke, ale zase maji vyssi prevody...
No ja z toho moudry nejsem, dric je treba Daiwa BG, jenom to je uz hever tezky jak RedArc...
Biomaster je tez kus zeleza...
Tohle by asi chtelo bazaroveho Twin Powera v nejakem sikovnem stavu...
pepa-č - Profil | Út 20.3.2018 19:59:22
light, strong, cheap - pick two.
kubas. - Profil | Út 20.3.2018 19:56:37
kaňka - Profil | Út 20.3.2018 19:54:02
kaňka - Profil | Út 20.3.2018 19:52:06
Tento stradic , co psal milan má menší převodový poměr , starý stradic byl hodně rychlý .
Tady toho FB- čka bych se vůbec nebál .
Rozpočet máš 5000 , tak to bych pohledal a možná bys našel ( venku ) za tu cenu i Sustain , což je reel zas o třídu výš . Ale určitě bych nebral na to co píšeš a k tomu prutu menší velikost .
skwor - Profil | Út 20.3.2018 19:34:56
Eizo - Profil | Út 20.3.2018 19:17:04
Limit je cca 260g. Mám totiž SPRO Gold Arc, který váží asi 310g, tak abych si pomohl. Kupovat něco podobné těžkého se mi nechce.
Eizo - Profil | Út 20.3.2018 19:15:18
Stradica mám zafixovaného jako bezva příjemný naviják třeba na gumy, ale nevím co ty větší třpytky a woblery s lopatkou. Prosím, jaký je rozdíl mezi fa a fb verzí?
Eizo - Profil | Út 20.3.2018 19:13:34
Favorite Varita VRT-702H 2,1m,15-45, případně Daiwa Exceler 2,4m, 15-50, případně třetí prut jehož název se mi úplně vykouřil z hlavy s gramáží do 80 či 100g.
yarda_1 - Profil | Út 20.3.2018 17:43:52
činka - Profil | Út 20.3.2018 17:12:17
https://navijaky.heureka.cz/ryobi-ncrt-slam-4000/?ppcbee-adtext-variant=ETA_1&gclid=CjwKCAjw4sLVBRAlEiwASblR-9Qh20slb7GEk9Oj2vOKE2hodwKkULIG6sluhkJAOlp9Mys90pP7FxoCZ18QAvD_BwE
Kde to žije - dravci
8:49Poradna: Sumcařina 2572
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










