- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lehký naviják na střední přívlač - potápivé woblery, třpytky
prosím o radu. Sháním lehký naviják (po pár hodinách házení mě bolí loket - jsem trochu starší). Ale chci naviják bytelný, což jde proti sobě.
Budu chytat převážně na Slapech z lodě. Chci používat potápivé woblery (jako např Rapala deep tail dancer 09 a 11 - na 13 už asi nemám prut) a třpytky až do velikosti 5 či 6 - jen občas, ne často. Jigovku do 15 gramů s gumou zvládne každý naviják. Za sezónu se nedostanu vláčet více než 20x, což je oproti většině lidí zde asi málo, ale aspoň mi ten naviják, pokud ho koupím dobře, vydrží déle.
Dost jsem tu četl (možná blbě) a v jedné z diskuzí, už nevím které, jsem narazil na zmínku o Penn Clash. Pak jsem objevil jeho "o trochu horšího bráchu" Conflict II, který je ale ještě lehčí. Přesto by to nemělo být žádné ořezávátko. Penn Clash ve velikosti 2500 váží 246 gramů. Penn Conflict II ve stejné velikosti dokonce jen 224 gramů, ve velikosti 3000 váží 258 gramů. Výše bych s váhou jít nechtěl.
Je to úplná blbost, trochu blbost, jakžtakž řešení, dobré řešení, geniální řešení? :D Clash nebo Conflict II? Něco jiného?
Budu chytat na šňůru, asi 0,12-0,14 - ještě jsem neřešl a asi budu řešit později.
Náhradní cívku bych uvítal, ale není nutná (Penny nemají).
Můžu koupit z ciziny. Rád bych se vešel do pěti tisíc, v případě ciziny komplet vč. poštovného.
Za případný další tip budu vděčný a za rady děkuji.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nyarda_1 - Profil | So 19.5.2018 11:54:02
Nsaxana - Profil | Út 15.5.2018 21:03:16
Nrybomil - Profil | Út 15.5.2018 14:12:17
Zavolej chlapcům u RSP nebo Adlera.
Ntomkyč - Profil | Út 15.5.2018 9:30:01
NTom - Tuk - Profil | So 5.5.2018 20:49:49
psst, není... to samé se mě přihodilo u Exage FA/FB a BTR B/C/D = katování kchostů je to, nic víc...
Nyarda_1 - Profil | Út 24.4.2018 12:40:33
Ntomkyč - Profil | Po 23.4.2018 17:10:43
https://www.nordfishing77.at/daiwa-lexa-travel-spin-240cm-30-60g-6105?number=11112-241 Ten už má ale dost velkou vrhačku ( i cenu ). Za každou radu nebo doporučení budu rád. Jsem nakloněn i případné nabídce zánovního zachovalého vercajku. PS. Vím, že shimano catana splňuje veškeré moje požadavky, ale bohužel, na nordfishingu nemají :-(
NP!F - Profil | So 21.4.2018 23:30:37
NEizo - Profil | St 18.4.2018 9:31:44
NPepa z depa - Profil | Út 17.4.2018 14:18:16
NPepa z depa - Profil | Út 17.4.2018 14:16:36
NEizo - Profil | Út 17.4.2018 13:40:59
NPepa z depa - Profil | Út 17.4.2018 11:55:20
NEizo - Profil | Út 17.4.2018 11:30:42
NBacha - Profil | Pá 23.3.2018 16:08:42
NEizo - Profil | Pá 23.3.2018 15:47:09
Zadavatel se už asi smířil i s vyšší váhou :D Díky.
NKrosky - Profil | Pá 23.3.2018 15:36:59
NEizo - Profil | Pá 23.3.2018 15:35:33
Děkuji. Na (pro mě) střední přívlač to bude jediný můj naviják. Za rok několik málo desítek hodin (do 30 či 40 hodin). Caldii A mám od Vánoc na lehkou přívlač, ještě jsem si s ní nenahodil.
NEizo - Profil | Pá 23.3.2018 15:31:35
Zadavatel se smířil s tím, že sice neví jaký naviják chce, ale že to bude velikost 40...
NHawk123 - Profil | Pá 23.3.2018 15:06:51
NKrosky - Profil | Pá 23.3.2018 14:51:48
Nrybomil - Profil | Pá 23.3.2018 14:48:32
Píšu že ho mám na UL - L, spíš malé nástrahy. Vel. exceleru 2500 mi na to přijde málo.
NKrosky - Profil | Pá 23.3.2018 14:36:14
Nrybomil - Profil | Pá 23.3.2018 14:25:36
https://www.ebay.de/itm/DAIWA-EXCELER-EA-SPINNROLLE-FRONTBREMSROLLE-ERSATZSPULE-ALLE-GROsEN-/332155168515?var=&clk_rvr_id=1475535291225&rmvSB=true
na veletrhu po slevě je to 55 ojro.
Když je obchodník OK, dá ti při vývozu z Němců do ČR další slevu 14% ( poznamená si to někam.)
Záleží na něm, zda to udělá nebo taky ne. Poláci co tam vystavovali a prodávali to dělat nechtěli. Tak hold jdeš dál a zkoušíš co, kdo, jak. Ceny na stejném místě můžou být jiné ráno a jiné pak odpoledne. :-)
Není zač.
Nrybomil - Profil | Pá 23.3.2018 14:11:05
Protože u mě na UL a L vláčce je 1. varinta střídání více ks, za poslední cca 2,5 roku se " strojový park " rozšířil o Ryobi Slam NCRT 3000 ( bez NC ) pořízený tady v ceně pro VIP zákazníky 2450 CZK a potom Daiwa Exceler 2500 z návštěvy veletrhu v Německu za 48 ojro. Exceler má NC.
Tam rozdíl od Daiwa Ninja 2500 byl tehdy tuším pouhý 3 ojra.
S oběma roláčky jsem spokojen.
NEizo - Profil | Pá 23.3.2018 13:39:22
Hm, hm, hm. Díky za info. Prosím, máš nějaký tip co tedy koupit? Radši v ČR. Psal jsem sice, že nákup v cizině je OK, ale v Česku bych radši (i když úplně se té cizině nebráním). Díky moc.
Nrybomil - Profil | St 21.3.2018 20:46:29
můj názor nemusí býr směroplatný, každýmu dle jeho vkusu. třeba jenom 200km nebo trochu dále je dost u nás málo až úplně neznámých typů roláků a lidi to tam kupujou zcela běžně.
Když je tam v prodejně 100 typů roláků až v 6ti velikostech jseš z toho zmatenej jak včela.
Nmilanpindryc - Profil | St 21.3.2018 19:54:15
NPedro1 - Profil | St 21.3.2018 15:10:20
NEizo - Profil | St 21.3.2018 15:01:16
Krosky: kdybych chtěl naviják na větší gumy a normální woblery, tak do Stradica CI4+ skoor určitě jdu. Teď jsem ho měl v ruce a je to úžesné. Ale na můj účet možná ne úplně ideální. Koupě dvou navijáků ne, nerad prohazuju navijáky. Chtěl jsem jeden, kterým zvládnu vše, ale trochu jste mi rozbili hračky.
MKulicka: tak sice jsem psal, že nákup z ciziny OK, ale Japonsko je KO :D Nejen japonština, ale i DPH a tak. Jsem slabší na nervy a nerad mám co do činění s Poštou 122.
Marek22: BG a Balistic - já nevím, občas zde čtu nářky, že "levnějším" Daiwám se raději vyhnout. I když mých dvacet docházek za rok zde někteří možná mají za měsíc... Už pomalu začínám chápat, že moje myšlenka na velikost 2500 byla chybná.
Standič: já si chtěl jen trochu ulevit od bolesti v lokti, proto jsem měl geniální myšlenbku na lehký naviják. 300g navijáky mám dva, SPRO GoldArc a Ryobi Arctica CF 3000.
Pedro1: jsem trochu natvrdlý, pomaleji chápu, ale už mi dochází, že moje myšlenka na malý naviják byla chybná. Budu chytat buď s tím co mám, nebo se zkusím zaměřit na tvůj bod 2), tedy koupě něčeho bytelného i když těžšího.
Jarda Š: ne, díky.
rybomil: tomu jsem se chtěl vyhnout :) Proč tu nemáte rádi Penny? Ať už toho Conflicta II nebo Clashe? Nikdo k tomu nic nenapsal. Asi je to tak blbý naviják, že si to tady nikdo ani nekoupil, jenom mně se to líbí :D
pepa-č: já měl právě pocit (proč?), že i Caldie vydrží méně než ty mnou stále omílané Penny. 350g naviják samozřejmě unesu, ale jak jsem říkal, doufal jsem v lehčí.
Díky všem. Za chvíli asi začnu hledat naviják "nelehký", který by zvládl vše. Asi Penn Clash 4000 :D
Nrybomil - Profil | St 21.3.2018 14:39:54
Npepa-č - Profil | St 21.3.2018 14:27:38
Nrybomil - Profil | St 21.3.2018 14:23:19
Slam 4000 má psáno 245 g
http://www.formanaolovo.cz/detail/ryobi-navijak-slam-ncrt-4000/
Npepa-č - Profil | St 21.3.2018 14:12:49
Psal jsem to níže: Light,cheap,strong - pick two.
350g navijak neunese?
Navíc koukám ze caldia 3000 ma 9,2 ozů a 4000 na 12,5 ozů. Tak ta 3000 ma 250g. To unese.
NPedro1 - Profil | St 21.3.2018 13:58:31
Npepa-č - Profil | St 21.3.2018 13:23:32
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 13:11:29
Nrybomil - Profil | St 21.3.2018 13:07:33
vzhledem k tomu, že zadavatel má menší počet docházek, koupí si za cenu do 5000,- ty roláky 2 , až první odrovná vytáhne zásobu :§)
protože je pořídí venku ve slevě má za tyhle ceny typ cca o level vyšší od koupených u nás ???
je to tak OK ????????
Btw: na penn rovnou zapomene, protože to má už v názvu - Conflict :P)
NJarda Š. - Profil | St 21.3.2018 12:53:48
NPedro1 - Profil | St 21.3.2018 12:48:20
To zadání je těžko splnitelné,něco jako chci prut s váhou do 150 g a budu na něm tahat 100 g slidery.
Takže má tazatel tři možnosti:
1)Koupí něco s nízkou váhou do 5 tisíc Kč a sám uvidí,jak bude navi po jedné sezoně chodit.
2)Koupí navi který bude ty nástrahy zvládat,ale bude vážit o třetinu víc.
3)Přidá dalších 5 tisíc a koupí navi o váze do 300 g který ty nástrahy zvládne více sezon.
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 12:30:56
NStandič - Profil | St 21.3.2018 12:23:01
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 12:13:56
NStandič - Profil | St 21.3.2018 12:09:34
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 11:38:07
NPedro1 - Profil | St 21.3.2018 11:19:03
NMKulicka - Profil | St 21.3.2018 10:38:20
NTomas Krlin - Profil | St 21.3.2018 10:30:30
Stradina ma vevnitr jenom jednu stabilizacni tycku, nevim jestli to muze mit az takovy vliv, mam stradica i ultegru a neverim, ze by takovy dril zvladal delsi dobu...
Jako ja na te ultegre taham 9cm woby bezne, tezsi gumy, velke plancky a rotacky...
Ale hloubkove woby jsou zlo pro kazdy navijak...
NMKulicka - Profil | St 21.3.2018 10:17:54
NMKulicka - Profil | St 21.3.2018 10:12:58
Nakonec mi ho přivezl kolega z Japonska. Kupoval ho na Amazonu: https://www.amazon.co.jp/シマノ-リール-AR-C-エアӤ5;-4000/dp/B00BR8AXYM/ref=cm_sw_em_r_awdo_dzL_MCQdAbE5XQ3M0_tt?th=1&psc=1
Mají tam obě verze. V přepočtu vychází někde kolem 4500 Kč. Ale otázka jestli to lze nechat poslat sem (+ by se muselo platit clo). A hlavně se prokousat tou japonštinou:)
NKrosky - Profil | St 21.3.2018 10:01:35
NEizo - Profil | St 21.3.2018 9:57:12
Díky. Dojdu se na ně někam podívat, ale nebude to mít moc smysl, mám zrovna pravou ruku v sádře :D
NEizo - Profil | St 21.3.2018 9:55:30
Já to vím, že shánět lehký naviják na rotačky a chtít dát maximálně pet tisíc není dobré. Ale já si víc z anaviják už sám sobě nezdůvodním.
Na jiné než přívlačové chytání mám Slammery 560, mám je hrozně rád. Kdybych neřešil tu proklatou váhu, tak bych si koupil 360, nebo možná i Slammera III, toho nejmenšího. Právě Penn Clash je kovový a zároveň celkem lehký, ale už jsem pochopil, že si nemůžu koupit na potápivé woblery velikost 2500, ale ideálně 4000...
NEizo - Profil | St 21.3.2018 9:49:54
Tak Aero Ci4 4000 ARC je dle parametrů to, co hledám. Ale je to na mě moc drahé.
Jak píšeš Daiwa BG je asi OK, ale je to těžké. Stejně jako to co mám doma (a nevím, co vydrží víc, jestli SPRO GoldArc, Ryobi Arctica CF 3000 nebo právě BG).
NEizo - Profil | St 21.3.2018 9:46:49
Já se v Shimanech vůbec nevyznám. Ne že bych se v jiných značkách vyznal extra dobře, to vůbec ne, ale v Shimanu ani malinko. Podívám se, díky.
Nmilanpindryc - Profil | Út 20.3.2018 21:03:09
Nkubas. - Profil | Út 20.3.2018 20:17:32
Bazarový Twin by byla taky cesta, ale :-)... Ona taky může být cesta třeba Slammer, to přímo odporuje tomu lehký, ale vždycky bych si radši koupil na podobné věci takový naviják, než nějakou vyhonenou plastovou a odlehčenou "bídu".
NKrosky - Profil | Út 20.3.2018 20:08:42
Nzáda - Profil | Út 20.3.2018 20:08:20
NTomas Krlin - Profil | Út 20.3.2018 20:06:55
Jako kdyby byla nejaka akce na Aero Ci4 4000 ARC, ten uz by to mozna mohl prezit, ale za 5 asi nebude...
Nove Daiwy jsou fajn, levne a lehke, ale zase maji vyssi prevody...
No ja z toho moudry nejsem, dric je treba Daiwa BG, jenom to je uz hever tezky jak RedArc...
Biomaster je tez kus zeleza...
Tohle by asi chtelo bazaroveho Twin Powera v nejakem sikovnem stavu...
Npepa-č - Profil | Út 20.3.2018 19:59:22
light, strong, cheap - pick two.
Nkubas. - Profil | Út 20.3.2018 19:56:37
Nkaňka - Profil | Út 20.3.2018 19:54:02
Nkaňka - Profil | Út 20.3.2018 19:52:06
Tento stradic , co psal milan má menší převodový poměr , starý stradic byl hodně rychlý .
Tady toho FB- čka bych se vůbec nebál .
Rozpočet máš 5000 , tak to bych pohledal a možná bys našel ( venku ) za tu cenu i Sustain , což je reel zas o třídu výš . Ale určitě bych nebral na to co píšeš a k tomu prutu menší velikost .
Nskwor - Profil | Út 20.3.2018 19:34:56
NEizo - Profil | Út 20.3.2018 19:17:04
Limit je cca 260g. Mám totiž SPRO Gold Arc, který váží asi 310g, tak abych si pomohl. Kupovat něco podobné těžkého se mi nechce.
NEizo - Profil | Út 20.3.2018 19:15:18
Stradica mám zafixovaného jako bezva příjemný naviják třeba na gumy, ale nevím co ty větší třpytky a woblery s lopatkou. Prosím, jaký je rozdíl mezi fa a fb verzí?
NEizo - Profil | Út 20.3.2018 19:13:34
Favorite Varita VRT-702H 2,1m,15-45, případně Daiwa Exceler 2,4m, 15-50, případně třetí prut jehož název se mi úplně vykouřil z hlavy s gramáží do 80 či 100g.
Nyarda_1 - Profil | Út 20.3.2018 17:43:52
Nčinka - Profil | Út 20.3.2018 17:12:17
https://navijaky.heureka.cz/ryobi-ncrt-slam-4000/?ppcbee-adtext-variant=ETA_1&gclid=CjwKCAjw4sLVBRAlEiwASblR-9Qh20slb7GEk9Oj2vOKE2hodwKkULIG6sluhkJAOlp9Mys90pP7FxoCZ18QAvD_BwE
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...
















