- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Naviják na sumcovou přívlač Shimano
Zdravím kolegy rybáře, rád by jsem Vás požádal o názor,jaký naviják zvolit na sumcovou přívlač, jediný limit je značka - Shimano. Poprosím Vás, nezkoušejte mě přesvědčit, abych zkusil něco jiné, nějakou jinou značku. Za ty roky jsem toho vyzkoušel moc a Shimano jako jediné vždy vše vydrželo. Poslední dva roky se věnuji intenzivně sumcové přívlači a stále jsem nebyl schopný vybrat si naviják od shimana, hlavně kvůli velikosti, která mi neseděla na sumcovou vláčku. Buď byly navijáky malé, nebo až moc velké... Proto jsem se uchýlil na ty dva roky k Daivě a Pennu. Ale jejich výdrž, hlavně u Daiwy mě velmi zklamala... Proto jsem se rozhodl, že přestanu vymýšlet blbosti a půjdo do toho, co mě nikdy nezklamalo do Shimana (na standartní přívlač mám AERA CI4). Jenže stále si nejsem jistý tou velikostí a co se mi líbí, si nemůžu ošahat na živo, protože se do ČR nedováží... Nejvíc se mi pozdává TwinPower SW5000... Poprosím Vás, pokud máte nějaké zkušenosti se sumcovou přívlačí (woblery 15cm+, plandavky 80g+ atd) v kombinaci s navijáky Shimano, poprosím Vás o Váš názor.
Díky
Díky
Autor diskuse: malarybicka - Profil , 28.5.2017 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
21x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
venca1 - Profil | Ne 28.5.2017 19:47:15
doktor multiplikator >> j.sladkay - 28.5.2017 19:14:48 >> Párkrát se mi to už stalo..-)
j.sladkay - Profil | Ne 28.5.2017 19:14:48
venca1 >>videl si to nazivo ? ja ne:)) a velke multaky nemam takze u mna nemozne:)
venca1 - Profil | Ne 28.5.2017 19:07:30
doktor multiplikator >> j.sladkay - 28.5.2017 15:24:25 >> Ale takový zaseklý řadič je taky príma..-))
poldeci - Profil | Ne 28.5.2017 14:07:07
Smrtak >> ale treba zároveň dodať,že ten pomerový rozdiel prevodu je tak malý,že to opotrebenie vs nizsí prevod prakticky nepostrehneš ...teda ja osobne som este nevidel zodrate prevody na navijáku a to aj na starych kusoch co vytahali tony rýb..opotrebenie sa vzdy prejavilo uplne niekde inde ale samotný prevod to nebol
Gekoman - Profil | Ne 28.5.2017 14:05:16
janzo >> S dnešní výrobou všeho je to asi nějak takto ...
https://www.youtube.com/watch?v=cXjpBUpDGxA
https://www.youtube.com/watch?v=cXjpBUpDGxA
poldeci - Profil | Ne 28.5.2017 14:03:34
janzo >> ver mi ak by si si namotal dve udice s velkym wiggle wartom a porovnal prevody tak to bude úplne jedno a rezignujes rovnako aj s pg navijakom...ti vytrasie plomby v zuboch))
Smrtak - Profil | Ne 28.5.2017 14:01:35
poldeci >> "Predsudok" vychadza zo zatazovania dielov pri stahovani, cim vyssi prevod, tym vyssie namahanie dielov. Navi s vyssim prevodom sa znici rychlejsie ako navi s nizsim, za rovnakych podmienok samozrejme.
kubas. - Profil | Ne 28.5.2017 14:01:20
poldeci >> S tím jsem taky párkrát házel, to stejné, mně to prostě nevyhovuje ;-). Jako kdybych netočil s navijáky, které o nastraze neví, tak bych to neřešil asi, protože nemám srovnání, ale jakmile ho mám, tak je to "špatný" :-)...
poldeci - Profil | Ne 28.5.2017 13:58:09
kubas. >> mal som sargus,po troch rokoch som ho predal funkčný akurát bola zodratá kladka v preklápači,,,motal a hadzal katastrofálne,to mi vadilo
kubas. - Profil | Ne 28.5.2017 13:55:45
poldeci >> Půjč si od někoho třeba Spinnfisher a dej tam nějakou větší nástrahu a pak třeba ten Atlantis... Hned budeš vědět, o čem mluvím ;-).
Mně to nevyhovuje prostě.
Mně to nevyhovuje prostě.
poldeci - Profil | Ne 28.5.2017 13:54:46
janzo >> sa vyser na pocit,chytanie ryb neni o tom ako točí naviják ,to je vždy druhoradé
poldeci - Profil | Ne 28.5.2017 13:52:25
kubas. >> aké trápenie preboha ))...inak je zaujímavé že rýchle prevody na multiplikátoroch sa az tak neriešia
vidím tento predsudok v starej literatúre keď sa často písalo ,že navi na prívlač do max 5:1 a ostatné iba plaváky sťahovať )
vidím tento predsudok v starej literatúre keď sa často písalo ,že navi na prívlač do max 5:1 a ostatné iba plaváky sťahovať )
janzo - Profil | Ne 28.5.2017 13:51:21
poldeci >> Tu nejde o to koľko chytíš rýb s takým a onakým prevodom. Ale o ten pocit pri navíjaní vecí s veľkým odporom. Keď to Tebe vyhovuje aj s vysokým prevodom, tak super, máš parádny naviják, nie je o čom.
kubas. - Profil | Ne 28.5.2017 13:49:41
poldeci >> Není důvod se trápit, když mám možnost výběru, tak si vyberu tu lehčí cestu samozřejmě ;-).
poldeci - Profil | Ne 28.5.2017 13:48:05
janzo >> vyhoda pg prevodu je pri pomalom stahovaní voblerov,vecer na hladine,na plytkej vode ...
naviják s rýchlim prevodom mi nikdy nechytil o nic menej ryb
naviják s rýchlim prevodom mi nikdy nechytil o nic menej ryb
janzo - Profil | Ne 28.5.2017 13:45:38
poldeci >> OK, ja Ti Tvoje skúsenosti neberiem a verím Ti. Ja som iba napísal, že mne osobne ten vysoký prevod vadil. To je všetko.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
19:22Úhoří sezona 2012 10522
19:05Trofeje - lín obecný 1
16:24Bleskovky: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky 1
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50Burza na přívlačové nástrahy 33425
11:08Fotky ryb pouze na přívlač 107201
SoRare woblery - Rapala 14054
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . Úlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











