Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

Njanzo - Profil | Pá 28.8.2020 13:28:58

Kolouš >> Ja rozumiem. Nepáči sa Ti. A aké sedlá preferuješ Ty?

    NKolouš - Profil | Pá 28.8.2020 13:27:51

    janzo >> Já nemám nic proti jeho funkčnosti a kvalitě...

      Njanzo - Profil | Pá 28.8.2020 13:22:44

      Kolouš >> No vidíš. A podľa mňa veľmi dobré sedlo. Najmä na takýchto silnejších prútoch.

        NKolouš - Profil | Pá 28.8.2020 13:11:17

        Iza >> To ale nic nemění na tom že je naprosto šílený :D

          NIza - Profil | Pá 28.8.2020 12:45:51

          Kolouš >> To sedlo je jedno z nejspolehlivejsich sedel co sem kdy na jakémkoli prutu měl 😉

            NKolouš - Profil | Pá 28.8.2020 12:41:35

            milanpindryc >> Vzhledově veliký fešák :) Jen to sedlo navijáku... já ho prostě nesnáším :D :D Takový šroubení na zahradní hadici! na prutu za takovou raketu ... :D Globálně bych tohle sedlo zakázal ... ale pravda.. znám ještě horší :)

              Njanzo - Profil | Pá 28.8.2020 11:33:08

              milanpindryc >> Veľmi pekné. Tá FJ Stella to zvládne? Aké cca nástrahy na to použiješ?

                Nmilanpindryc - Profil | Pá 28.8.2020 11:28:44

                Kolouš >> aji je to pekne uvazany, cista prace takze spokojenost. Ted jeste zaprahnout aspon metrovyho tolstolobika v proudu....

                  NOrion24 - Profil | Pá 28.8.2020 10:24:51

                  doktor multiplikator >> tak co cakas od 90gr prutu...aku spicku ?...to je"univerzal"....ne len na gumu

                    NOrion24 - Profil | Pá 28.8.2020 10:23:57

                    milanpindryc >> to aky blank?

                      NKolouš - Profil | Pá 28.8.2020 9:14:11

                      milanpindryc >> To je do 90g ? :D Takovej utahovák ... když si představím třeba westin W4 do 90g co jsem měl v ruce...to by ten kýbl musel být prázdný na takovou akci :) ... no luxusně vypadá klacek...

                        NSiven Polní - Profil | Pá 28.8.2020 8:34:32

                        milanpindryc >> TOP Milane 👏👏👏

                          NIza - Profil | Čt 27.8.2020 16:54:45

                          milanpindryc >> takhle má vypadat Bachyho test a ne 1kg 👍

                            Nmilanpindryc - Profil | Čt 27.8.2020 14:47:15

                            Pedro1 >> 5kg, je to silny jak svina :-)))

                              Nmilanpindryc - Profil | So 22.8.2020 12:16:48

                              Pedro1 >> Presne. Tak snad toto budue stacit...

                                NPedro1 - Profil | So 22.8.2020 12:13:51

                                milanpindryc >> Já bych chtěl něco pěknýho,sháněl jsem blank od Sportexu,že by to Řízek postavil,ovšem Sports.sk nekomunikuje,takže mám asi smolíka.
                                Ale furt špekuluju,letos jak bylo po zahájení hodně vody jsem byl zase se 70 g prutem za diváka a už mě to moc nebaví:-)

                                  Nmilanpindryc - Profil | So 22.8.2020 12:07:53

                                  Pedro1 >> Doufam v neco podobnyho. Snuru dam tasline na 30lb, stellu utahnu naplo a uvidime jestli prijde ryba...
                                  Jinak otec ma celkem zajimavej levnej prut na woblery a do norska(shimano beastmaster 240 xhp 120g). Na tom sem tahl 100 sumika jak cejna...

                                    Nkubas. - Profil | So 22.8.2020 11:58:25

                                    Pedro1 >> Takže nikdy... I když kdoví, třeba se zadaří :-).

                                      NPedro1 - Profil | So 22.8.2020 11:56:55

                                      kubas. >> Mušák na struhy koupím až bude celej slavnej svaz v prdeli a o vody se budou starat lidi co tomu rozumí.

                                        Nkubas. - Profil | So 22.8.2020 11:52:25

                                        Pedro1 >> Trojkovej musak nestačí už?