- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vodáci a safari na našich vodách
Řadu let jezdíme na ryby na Sázavu do Týnce a to je od okamžiku kdy otevřou půjčovny hotové peklo. Vždy a to chytám 40 let platilo nevím jestli jen nepsané ale pravidlo, že lodě jezdí min.15-20 metrů od chytajícího rybáře.
Když skončilo vodáctví a přišlo safari blbů na banánech nastala doba anarchie. Nadjezí je plné pokřikujících pit... v proužkových tričkách, kteří nerespektují nic a nikoho, oni si přeci zaplatili za řeku.
A to není zdaleka všechno. Ti co přijíždějí a vidí že je na šlajsně plnu stojí frontu kilometr proti proudu. Ta fronta vypadá tak, že najedou ke břehu bez ohledu na cokoli, chytají se rákosí a větví nad vodou (pochopitelně je lámou a utrhávají) řvou, svolávají se a chlastají. Vůbec je nezajímá, že tady sedí nějací rybáři. Je jim jedno, že celý protější břeh je prázdný, přeci nebudou na sluníčku, když tady je stín. Loni jsme to počítali, za hodinu projede po normální řece Sázavě asi 200 banánů, ptám se je to normální?
Je to hnus 😝 co se stalo z vodáctví. Vždycky jsme se navzájem respektovali, snažili se jeden druhému neškodit byli jsme kamarádi co se večer sejdou u táboráku.
Ale to co panuje na řekách dneska už není vodáctví, ale safari rozcapených tkz. oudorových nadšenců.
Schválně jsme si dali práci a sledovali jeden vodácký den na Sázavě. Do Týnce vás dopraví klimatizovaný autobus tkz. cestovky. Tam vás vysadí.Loď vám půjčí bez jakýchkoli informací a instrukcí přímo Týnci nad Sázavou.Důležité je zaplatit (holt busines). A pošlou vás po řece do Pikovic. Co se děje cestou nikoho nezajímá. U každé hospody po cestě potkáváme partičky zmatlaných tkz. vodáků.....
V Pikovicích vylezou z lodí, o nic se nestarají a tradá do klimatizovaného autobusu, který na ně čeká(pochopitelně s běžícím motorem aby fungovala klimatizace). Lodě a všechno vytahá z vody a uklidí ochotní pracovníci půjčovny, kteří lodě naloží na náklaďák a tradá spátky do Týnce, kde lodě většinou ještě jednou ten den pronajmou na druhé kolo.
Asi si budeme muset přikoupit k rybářskému praku taky matky 8, na zahánění blb..... Na banánech.....
A k těm normálním vodákům, kterých přece jen pár zbylo, je vás bohužel tak málo, že nejste skoro vidět. A je to škoda.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Njá 2 - Profil | Út 7.2.2017 9:45:22
To co se dneska děje na řekách je otřesné, ale to je požitkářství, lidé na všechno kašlou, na prvním místě já, na druhém já, pak dlouho nic, pak já a pak ten zbytek.
Nerin - Profil | Út 7.2.2017 8:47:09
Nrybomil - Profil | Út 7.2.2017 8:04:36
1) Nejsou všici stejní, jsou i velice slušný. Jako příklad uvádím ty co jeli 2015, normál když mě viděli že tam lapu na dost úzkém místě cca 15m širokým, zastavili tak 50m nade mnou, vyndali lodě a po břehu přenesli tak 30m pode mě. Bylo jich asi 15 lodí. No čuměl jsem jak puk, nikdy se mi tohle nestalo. Posledního jsem se ptal proč to dělají. Slovensky odpověděl, že sú tak zvyknutý, pokial to ide, u nich je to normálne. Bingo, smekám.
2) Máme tu 2 bývalé pionýráky kde jsou tábory pro začínající vodáckou mládež. vyslechnul jsem rozhovor 2 vedoucích, jak se domlouvali že pošlou děti schválně jezdit tomu rybáři před prutama, otáčet se tam, by ho nasrali, což mi potom následující den také opakovaně dělali. Přestali až po zásahu krmelcem jedné mladé vodačky. Možná by se mnohý divil, jaký 10 letý děcka používali hustý slovník, když jsem chtěl, aby mi tam nejezdili otáčeli se někde v povzdálí, zmrd bylo to nejslušnější.
Za odměnu dostali opakovaně budíček silvestrovskou petardou ve 3,45 hod. to na ně docela platí.
3) Do jednoho z nich jezdí v rámci poprázdninových pobytů před zahájením výuky na SŠ dvojice kámošek - učitelek předdůchodového věku. Mezi aktivity co tam jsou je i vodácký zácvik Mají z tohoto týdenního pobytu vždy hrůzu, vyloženě to berou jako trest, protože ostatní mladí vedoucí / instruktoři podle jejich slov tam jen chlastají a sexujou, ony pak musí vše obstarávat za ně, zmáhá je to na max. a jsou vždy naštvané, že zase musí jet.
3) Na Lužnici a asi nejen na ní jezdí s oblibou vodáci po setmění. Cca 8-9 let z5 jsem kolem 23. hod při sumcovlaku trefil vodáka na lodi po jezem 15cm voblerem za triko. Nebyl vidět ani slyšet.
4) Můj názor, vůbec se nima nesrat, jak vidím ty žlutoloďáky, hned se mám na pozoru. Ironií osudu je, že půjčovnu lodí má taky manžel kolegyně, co sedí vedle v kanclu, když se s nima o těchto věcech bavím, je vidět, že tohle mají těžce u zadele, hlavně když teče dost vody a tím pádem tečou prachy.
NTomáš7 - Profil | Út 7.2.2017 7:56:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMartinT.10 - Profil | Po 6.2.2017 22:52:00
NKondrakar - Profil | Po 6.2.2017 22:09:09
NDarďas - Profil | Po 6.2.2017 22:06:42
Nretrívr - Profil | Po 6.2.2017 21:59:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NKondrakar - Profil | Po 6.2.2017 21:49:42
NDarďas - Profil | Po 6.2.2017 21:41:45
NKolos23 - Profil | Po 6.2.2017 20:39:57
NKondrakar - Profil | Po 6.2.2017 20:27:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak nadělali kraválu jak stádo slonů. A bonbónek všeho byl, že u jezu cca 100m pode mnou se udělal chumel lidí a lodí. Tak se nějaká partička cca 3 lodě rozhodli vystoupit už u mě. Vjeli mi do prutů a jestli mi prej nebude vadit, když tu vylezou na břeh. Nemít sebou malý děti (oni), tak jsem jim pěkně od plic řekl, co si o nich myslím.
NFlicek - Profil | Po 6.2.2017 20:19:22
Nkubah - Profil | Po 6.2.2017 20:14:49
Někteří mi už vjeli i do vlasce - to už jsem fakt vylít.
Výjimka je snad jen jedna - starší lidi, s těmi jsem snad problém nikdy neměl...
NKolos23 - Profil | Po 6.2.2017 20:10:25
NFlicek - Profil | Po 6.2.2017 19:48:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NHonza7 - Profil | Po 6.2.2017 19:42:01
Těmto lidem napomáhá i naše legislativa a tak vymahatelnost práva je velmi obtížná ( slušnost už potom nikoho vůbec nezajímá ). Stačí se podívat, jak to vypadá po některých rybářích, kteří se rozhodnou strávit letní dovolenou u vody. Je to pouze o lidech, hodně to hovoří o nás a naší době.
NHalfar - Profil | Po 6.2.2017 19:33:16
Kde to žije - všechna témata
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
9:15NLabe fishing store 13
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
9:02NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 29
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











