Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nfheavy - Profil | Po 4.9.2017 20:19:31

račet >> no cumim na ty drennany moc pekny,kdyby meli korek i nahore tak je to uplne echt,
Jeste byvh chtel reagovat na to s tema heavy feedrarama,ja se v tomhle pripade handrkuju sam se sebou,jelikoz heavy feedery co mam od daiwy jsou prece jenom o nejaky level vys nez ty xperty ktery jsou taky dost dobry,vlastne jsem si sam sobe vytvoril dilema,ale kdybych se mel rozhodnout/nastesti nemusim/tak by to byly asi ty uk heavy:-)

    Nračet - Profil | Po 4.9.2017 20:15:41

    Dědek >> Jarouši to bylo dobrý, TEĎ JSI MNĚ ROZBIL :-))))

    Proti feederu vůbec nic nemám naopak, už sice žádný nemám a musím vážně říci, že se bez nich cítím jako nahý.

    Určitě brzy nějaké Karlose pořídím :-))

    Feeder má svoje nezaměnitelné kouzlo to je fakt

      NDědek - Profil | Po 4.9.2017 19:54:50

      draveček >> Dane, to je jen takové štípání do zadku mezi mnou a tím pánem ze severu od nás :-)

        Ndraveček - Profil | Po 4.9.2017 19:39:19

        Dědek >> ahoj, až to jednou pochopíš, tak si taky barbely, popřípadě jejich dvojitou variantu pořídiš taky ;-) uvidíš

          NBaklous - Profil | Po 4.9.2017 18:40:34

          Foxíci 2,25lb a shimána aero 4000gt. Foceno mobilem. Velká spokojenost:)

            NDědek - Profil | Po 4.9.2017 18:37:12

            račet >> s těma heavy feedrařama si si to mohl přece jen odpustit, to mě fakt zamrzelo a od tebe tak, že hodně.
            Já přece nemůžu za to, že si neumíš koupit pořádný feederový prut a místo toho, si koupíš nějaký podivný kapřák :-O

              Ndraveček - Profil | Po 4.9.2017 18:28:50

              račet >> brácho fajn příspěvky, radost číst jak chvališ rakosky Drennan :-D

                Nračet - Profil | Po 4.9.2017 18:03:58

                Gastanko >> Bylo by moc fajn si je osahat, snad reklamaci nebudeš muset řešit, DRENNAN, dělá opravdu slušné produkty.
                Hlavně se nemusíš bát se do toho festovně opřít, zvládnou i opravdu velké ryby.
                Sám používám špagáty taky silnějšího průměru 0,28-0,32mm, dle potřeby.
                Ať ti slouží a hodně příspěvků sem dávej páč nás co chytáme tímto způsobem je moc málo což je škoda, navíc mně už nebaví se handrkovat do nekonečna s heavy feedrařema, co je vyšší
                level :-))

                  NGastanko - Profil | Po 4.9.2017 17:44:11

                  račet >> Ahoj, tak nieco si uz odchytal a vies o com pises.

                  Ocka resp. kontrast do kaproveho prutu som riesil. Nakoniec som sa rozhodol, ze take nieco vlastne pozadujem.
                  - silny prut na vacsiu rieku
                  - prut na vacsiu rybu
                  - prut na ktory mozem dat silnejsi kmen (v tomto momente 28 shimano technium, druha cievka podje este dalej)
                  - prut s vacsimi ockami, kde budem mat mensi problem s nachytanym bordelom v rieke
                  - a to nemenej dolezite, ked nie najviac, dobru akciu = ziadny kolik

                  Kolik uz doma jeden mam, ked som kupoval heavy feeder na Dunaj a musim uznat, ze sa mi s nim nechyta dobre.
                  V mojom rozhodovani velmi zavazilo video, ktore si vlozil do tvojho prispevku, ktore zobrazuje samotnu akciu prutu.

                  Problem bol samozrejme v tom, ze sa nedal nikde ochytat a tak som musel riskovat a objednavat bez prvotneho ohmatania.

                  Dalsi problem, moze byt samotna skutocnost nemoznosti reklamacie. Lokalny dealer ma informoval, vraj Drennan nema v oblube akceptovat reklamacie. V pripade nutnosti, to mozno budem mat jednoduchsie, kedze som isiel cez anglicky eshop.

                  Spodna paka je pravdepodobne zbytocne dlha. Zistil som to hned pri prvom nahadzovani. Myslim vsak, ze na tuto skutocnost si lahko zvyknem. Uz pri krste prutov, som bol na mieste, kde nie je dostatok priestoru pre nahadzovanie. Vacsia paka mi v tomto velmi dobre pomohla, kedze som nahadzoval z vrchu. Hadzal som 20 - 25 metrov a islo to velmi ladne.

                  Bielu farbu spice som popravde neriesil a asi som spravil dobre, ked ta tak citam :)

                  Ked budes niekedy v Bratislave, rad ti ho poziciam, tunajsie rieky by sa ti velmi pacili ako tak pozeram tvoje prispevky a fotografie.

                    NGastanko - Profil | Po 4.9.2017 16:50:36

                    Dědek >> Dik moc.

                      Nračet - Profil | Po 4.9.2017 16:34:01

                      Gastanko >> zvažoval jsem, že je koupim ale odradilo mně, až příliš malý počet oček, který spíš kontrastuje do kaprového prutu a ta bílá špice, což jsem později zjistil, jako velkou výhodu byť vzhledově to není až tak líbivé.
                      I spodní páka se mi zdála zbytečně až příliš dlouhá na barbel, vzhledově spíš jak píšu kaprový prut.
                      Tebou popisovaná akce je přesná tak to má vypadat, super.
                      Vzhledově velmi povedená rákoska, rád bych se s ní někdy pomazlil.
                      Za mě i přes některé osobní výtky super kladivo na parmy a kapry

                      https://www.youtube.com/watch?v=r9NLPbiNRz4&t=607s

                        NDědek - Profil | Po 4.9.2017 15:25:57

                        Gastanko >> Nádhera, moc pěkné :-)

                          NGastanko - Profil | Po 4.9.2017 15:19:02

                          chřenovák >> Dik, studoval som vela na mrku :)

                            Nchřenovák - Profil | Po 4.9.2017 15:09:20

                            Gastanko >> Pěkna sestava 👍👍👍

                              NGastanko - Profil | Po 4.9.2017 14:58:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Pridam sa. Po dlhom uvazovani som sa rozhodol pre Martin Bowler Big River Barbel 12ft 2.25lb. Vyuzil som skaredeho pocasia a zobral som ich na ostry test.

                              Prvy krat u vody a zatial mozem napisat len: mensia ryba ako napriklad 50 - 60cm pleskac na takom prute samozrejme len surfuje. Mrena (parma) 73 cm, krasna jazda a prut pracoval velmi dobre. Je to semiparabola a pri danej rybe pracoval prut v hornej casti az pri vypade sa pridavala aj stredna cast prutu. Kapor sa neukazal a teda na dalsi test si prut este pocka.

                              Zatial si vravim, ze je to presne to co som ocakaval. Prekvapeny som zo spracovania samotnej udice. Je tenka a lahka, pricom sa zda byt kazdy detail spracovany na vysokej urovni. Priemer blanku nad rukovatou je 1,5 cm. Samotnu rukovat som nemeral, ale je dostatocne dlha (nieco ako feeder aernos 3,9) a poskytuje prijemnu paku k zdolavaniu a myslim, ze sa s nim bude dat velmi dobre nahadzovat aj ked nie je priamo na daleke nahody urceny.

                                Nfheavy - Profil | Po 28.8.2017 10:59:37

                                račet >> u mne trochu min,ale podzim jim venuju stridave s tournamenty aby na mne nezanevreli:-) no nic musim jit do hokny cus:-) :-)

                                  Nračet - Profil | Po 28.8.2017 10:57:33

                                  fheavy >> budou Karle budou

                                    Nfheavy - Profil | Po 28.8.2017 10:55:08

                                    račet >>dik ,ale na reku tam budou stejne slammery :-) ovsem ty tvoje hulky jsou jeste o neco jinde,hlavni je aby plnily ucel )))

                                      Nračet - Profil | Po 28.8.2017 9:42:48

                                      fheavy >> pěkný to máš Karlííku

                                        Nfheavy - Profil | Ne 27.8.2017 22:31:01

                                        Dědek >> jasny .