- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Aka nastraha Vam funguje teraz a cez zimu?
Cavte. Celorocne puzivam kostne cervy a mysim si, ze nieje lepsia nastraha. Teraz, na zimu, sa mi vsak stava, ze som bez zaberu. A urcite nejka ta ryba je v blizkosti (chytam pri vypuste z cisticky).Voda tecie pomaly, pripadne takmer stoji. Hlbka cca 3,5 m. Ide o rozhranie, o kusok dalej je uz silny prud (idealne miesto). Chytam na bolo pripadne na delicku. Vsetko pouzivam jemne, vyvazene plavaky, navazce 12 az 10. Skusam roznu hlbku. Aj tak som obcas bez zaberu. Mozno ina nastraha. Co pouzit? Casta ryba tam je plotica, pleskac, jalec, karas a obcas kaprik.- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
AllCapone - Profil | So 18.1.2020 15:28:38
Já na to nikdy nechytal, neměl jsem slepičí střívka. ale věřím tomu, že to funguje.
Myslím, že to byl jeden z nestorů československé rybařiny, Zdeněk Šimek, kdo napsal, že "chceš li vědět, jaká je obsádka ryb v potoce, který teče dědinou, běž se podívat, co se děje, když při zabíjačce v zimě perou v potoce prasečí střeva. I v potoce zdánlivě bez života, se to mrská vesele, jak jdou ryby po obsahu střev".
Mám vlastní zkušenost, když jsem muškařil a nic mi nešlo. A k řece vyšla s plínkami čerstvá matka (tam měl každý v plotě dvířka a k řece schůdky a tam malou plošinku) a zeptala se mne zda mi nebude vadit, když tam vymáchá pleny. Já že ne. Dítě mělo pár dní, bylo na mámině mléce a v plínkách byla ta známá mléčná žlutá hovínka. A když ty plíny vymáchala z v malé tůňce se ta hovínka točila ve víru, začala to ryby najednou zuřivě žrát.Viděl jsem je, byl jsem jen 2-3 metry daleko. Navázal jsem okamžitě velkou žlutou larvu (háček 6 nebo 8, jako larva chrostíka, který se zdržuje ve schránce) a v průběhu pár minut jsem měl 4 krásné potočáky v košíku. Tehdy jsem pstruhy ještě bral. Dnes je pouštím. Je to cca 40 let...
karlak - Profil | Út 14.1.2020 19:48:03
rybomil - Profil | Po 13.1.2020 5:20:57
rybomil - Profil | Čt 9.1.2020 21:43:24
Většinou bolonézka.
https://www.mrk.cz/r/atlasy/nastrahy_navnady/nastrahy/zivocisne/hmyz_cervi_zizaly/larvy_chrostiku_rybarsky_rakosnici_/
peterb - Profil | Čt 9.1.2020 20:04:42
erin - Profil | Čt 9.1.2020 8:35:57
Pstruh27 - Profil | St 8.1.2020 21:49:40
tomsa - Profil | Čt 8.12.2016 20:19:16
První videjko mám moc rád, chytám na o něco větším potůčku a se splávkem, podstata je stejná. Být na dobrém místě, kde dokážeš vést nástrahu co nejdelší dobu po proudu a čekat na záběr. Mívám prst na silonu, pokud nepoznám záběr cit napoví. To je moje zimní oblíbené chytání.
https://www.youtube.com/watch?v=ubTj0AzmHxA
https://www.youtube.com/watch?v=o73cnQAl-zs
https://www.youtube.com/watch?v=hE_mBmZ7CsI
aguirre - Profil | Čt 8.12.2016 19:22:24
Rozumiem ale, ze v silnom prude to nema zmysel skusat...
tomsa - Profil | Čt 8.12.2016 19:05:25
aguirre - Profil | Čt 8.12.2016 18:45:56
Hm, ja som sa prudnym a plytkym partiam riek v zime vyhybal, ale asi to zmenim a skusim.
hraji - Profil | Čt 8.12.2016 15:55:07
Kde hledat ryby, to je otázka krátká a odpověď na menší knihu. V zimě ale ryby hledám spíš v místech s proudící vodou než se stojící nebo ve vracáku. Ono taky nástraha, která se pohybuje, dává rybě mnohem méně času a prostoru zkoumat ji, buď vezme nebo ne. Nechytáme v zimním období na této vodě poprvé a chytáme tam ryby i za méně příznivých podmínek. Asi tam jsou.
aguirre - Profil | Čt 8.12.2016 15:16:51
Zaujimave, biely mrtvy cerv a chytil si ryby. Ono to bude v tom mieste. Ako ste ryby nasli a ako to miesto vyzeralo? Inu, kde hladat teraz ryby?
TOPR - Profil | Po 5.12.2016 18:35:31
MISO* - Profil | Po 5.12.2016 13:57:54
hraji - Profil | Po 5.12.2016 13:35:57
hraji - Profil | Út 29.11.2016 17:22:25
erin - Profil | Út 29.11.2016 17:18:48
ltrab - Profil | Út 29.11.2016 10:50:31
splavek - Profil | Ne 27.11.2016 17:21:32
Pečivo a kroupy používám na hlavní sezonu.
Je vidět, že každý máme trochu jiné zkušenosti.
pavel.1 - Profil | Ne 27.11.2016 15:50:33
tomsa - Profil | Ne 27.11.2016 14:16:21
erin - Profil | Ne 27.11.2016 13:02:10
Rožnovák - Profil | Ne 27.11.2016 12:24:28
draveček - Profil | Ne 27.11.2016 12:05:43
tomsa - Profil | Ne 27.11.2016 11:40:58
Vapi - Profil | Ne 27.11.2016 11:26:56
Kde to žije - plavaná
10:41Naviják Centrepin 5900
StKlub přátel Bolognese 1768
SoRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáSamo domo splávky 1923
. . . Prak na krmení 243
. . . Boloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . Bolognese 5/6 m 5
. . . Colmic nebo Sportex? 3
. . . vlastnosti prutu 7
. . . Co je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










