- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je to tedy rukama nebo ne ??
Až otázka vzejde na světlo světa, doplním o anketku ...
Pavouky a různé motanice mi vytváří naviják :
A) Vyšší řady Shimano (od Stradica výš)3%
B) Nižší řady Shimano (do Stradica)1%
C) Red Arc, Zauber, Spro a podobné klony14%
D) Nižší řady Daiwa (do Caldie dolů)1%
E) Vyšší řady Daiwa (od Caldie nahoru)0%
F) Quantum1%
G) Penn Slammer, apod.1%
H) Staré řady Shakespearů1%
I) Občas se to přihodí, na navijáku nezáleží50%
J) Žádný, tohle se mi neděje28%
Od 14.10.2016 hlasovalo 145 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
7x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
cechura09 - Profil | Po 24.10.2016 16:53:57
tvá přirovnání jsou stejná jako bys odmítal si zkontrovat před odhozem s feedrem na němž máš 1/2oz špičku zda nemáš smyčku přes koncový očko. Zatímco budou kolegové vesele chytat, ty budeš řešit zlomeninu špice, v našem případě budeš řešit motanici šňůry na cívce.
Borek.... asi máš to šťestí že si můžeš dovolit dokonalej vercajk ve třídách od Stradica nahoru, možná se tu jen trochu vytahuješ.
Mám aktuálně 7 vláčecích sestav a snažím se aby mi vyhovovala ˇv navijácích i střední třída
/Ryobi apod/. Mý priority jsou okamžitý antirevers, hladký a kultivovaný chod bez vibrací, pevnost uložení převodů a rotoru a bezchybná brzda. Smyčkování asi nikdy řešit nebudu neboť s ním nemám problemy a nebo mu umím předejít. Určitě bych ale nikdy nechtěl řešit takovýto problem broušením matice brzdy. Toto napsat jako servisák - to by snad mělo být trestný.
Tam kde selhal konstruktér, tolerance ve výrobě, nastupuje český všeuměl s flexou.....
Občas chytám ryby hodně na hraně, šňůra 0,04, hlavy 0,8 na propad a ryby přes kilo, netrhám. Snad vím co říkám.
Knapík, jako zakladatel vlákna odpovědi dostal, závěr si dle mého udělal a že diskuze zbytečná nebyla, o tom není pochyb. Ať vám to zobe jura
Pedro1 - Profil | Po 24.10.2016 16:29:08
Já pak dostal dva Silstary,černý,velikost 30 a 40.A ty se normálně sami rozebírali za chodu.Musel jsem sebou nosit malinkaté šroubováčky a každou chvíli utahovat šroubky:-)))
Borek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 14:56:49
Borek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 14:47:48
Knapík - Profil | Po 24.10.2016 14:42:17
Knapík - Profil | Po 24.10.2016 14:40:54
Borek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 14:40:36
Celkově je mnohem vhodnější řešit příčiny, nikoliv pouze eliminovat následky...
petrikveprik - Profil | Po 24.10.2016 14:38:37
Knapík - Profil | Po 24.10.2016 14:33:31
V roce 1996-7 jsem dostal tenhle strojek a ten makal hodně let, už to mělo okamžitý antirevers, centrální válečkový ložisko
http://knapik.mrk.cz/image/galerie/3078.jpg
A pak následoval tenhle naviják, který byl na přívlač asi nejlepší, který jsem dosud vlastnil ...
http://knapik.mrk.cz/image/galerie/3079.jpg
Pedro1 - Profil | Po 24.10.2016 14:27:21
Knapík - Profil | Po 24.10.2016 14:25:31
U jakých strojků můžeš garantovat, že se to nikdy nepřihodilo ??
Ad poslední tvrzení - nelze nesouhlasit !
Řízek 5,125 - Profil | Po 24.10.2016 14:10:51
proč si mám prostě otravovat život, když s jinejma navijákama na tohle myslet nemusím?
jinak občas za vycházku je podstatně rozdílný občas za sezonu:-))
Pedro1 - Profil | Po 24.10.2016 13:44:51
jirisyky - Profil | Po 24.10.2016 13:42:02
Borek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 13:24:41
Tak by mě zajímalo, co by člověk musel dělat jinak, aby to, že se mu to stane, uplne vyeliminoval aniž by tomu musel věnovat víc pozornosti, než u jinýho navijáku. Prostě kdyby matice měla trošku jinej tvar, tak se to stát nemůže VŮBEC.
Borek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 13:17:11
Popravdě jsem zvědavej, jak se bude v praxi chovat novej Red Arc, je sice ještě o dost ošklivější než ten starej, ale jsme fakt zvědavej, jestli v motaní na matici civky nastal nějakej posun k lepšímu.
Každoročně se pohybuju na ruznejch rybářských akcich po Evropě, kde bývá i několik set účastníků a nevybavuju si, že by někdo používal některý z klonů. U nás jsou prostě mnohem populárnější, než ve zbytku světa. A zatímco v zahranici si někdo takovej navijak koupi obvykle jednou a znovu už ne pokud s tim ma problem, v Čechách jsou snad stovky lidí, kteří jich mají hned několik a nemůžou si to vynachválit... ono taky když chce Čech "slušnej" naviják na přívlač, tak myslí něco v té kategorii Red/Blue/Zauber, tedy naviják kolem 2000-3000 Kč, v zahraničí se považuje za slušnej vláčecí naviják spíš Stella, Certate apod...
GTdpcfix - Profil | Po 24.10.2016 13:01:17
Kde to žije - dravci
9:23Úhoří sezona 2012 10520
7:44Burza na přívlačové nástrahy 33417
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










