- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je to tedy rukama nebo ne ??
Až otázka vzejde na světlo světa, doplním o anketku ...
Pavouky a různé motanice mi vytváří naviják :
A) Vyšší řady Shimano (od Stradica výš)3%
B) Nižší řady Shimano (do Stradica)1%
C) Red Arc, Zauber, Spro a podobné klony14%
D) Nižší řady Daiwa (do Caldie dolů)1%
E) Vyšší řady Daiwa (od Caldie nahoru)0%
F) Quantum1%
G) Penn Slammer, apod.1%
H) Staré řady Shakespearů1%
I) Občas se to přihodí, na navijáku nezáleží50%
J) Žádný, tohle se mi neděje28%
Od 14.10.2016 hlasovalo 145 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NMilan 66 - Profil | Po 24.10.2016 12:49:39
NBorek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 12:44:04
Pokud tam dás snuru třeba 0,14+, brzdu oproti tý tenky o něco víc utáhnes (logicky), tak pravdepodobnost, ze se to stane významně klesá.
Pavuciny neresim, to je mnoha ruznejma faktorama a navijak za to většinou fakt nemůže.
Ja s pujcenym Zauberem odchytal pouze par dni a stalo se mi to kazdej den několikrát, kamarad, kterej ma Zauberu několik ve všech velikostech s tim prestal mit problém po obrouseni matice, na kram nam Red Arca prisli kuli tomuto reklamovat 2 lidi... proste prijmi fakt, že se to stava, že to není rukama, je to proste tim, že to někdo blbe vymyslel. Pokud se ti to nestava, bud rad, mas vhodnou kombinaci snura/navijak, ale neznamena to, že jses sikovnejsi nez někdo, komu se to stava. Identickej problém ma s timhle navijákem hodne lidi po celym svete a je krajne nepravdepodony, že by si SPRO nebo Zaubera kupovalo nadlimitní procento nešikovných lidí.
NGTdpcfix - Profil | Po 24.10.2016 12:17:56
NBorek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 12:06:08
1) po každym náhozu a v průběhu přitahování koukat po celou dobu na cívku a při prvním náznaku to srovnat
2) chytat jen na tlustý šňůry
3) obrousit hranu matice civky
4) koupit si normální naviják, u kterýho výše tři jmenované body netřeba řešit
Nmazar - Profil | Po 24.10.2016 11:49:23
NGTdpcfix - Profil | Po 24.10.2016 11:34:44
NKnapík - Profil | Po 24.10.2016 10:37:20
Já myslím, že celé to bude v kombinaci více faktorů, které šikovnější rybář nespoléhající na bezchybnou konstrukční funkčnost svého navijáku dokáže ovlivnit ve svůj prospěch (překlápění rukou, dobrzdění před dopadem nástrahy, srovnání pytle před začátkem navíjení, nechytání mikro ryb na mikro nástrahy se čtvrtgramovou zátěží, apod.)
NBorek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 10:09:03
¨Navíc třeba u redarca se to stava i s tenkym vlascem, ne tak často, ale stava.
Nbart.bm - Profil | Po 24.10.2016 9:59:10
Nbart.bm - Profil | Po 24.10.2016 9:54:31
NBorek-kerob - Profil | Po 24.10.2016 9:52:09
NPepa z depa - Profil | Po 24.10.2016 9:30:25
Ncechura09 - Profil | Ne 23.10.2016 16:05:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kdysi mi to jeden z navijáků prováděl taky, značku už si ale nevzpomenu.
Léta přívlače mne naučila těsně před dopadem nástrahy nebo zátěže na hladinu poslední smyčku vlasce z cívky zachytit ukazovákem, překlapěč zavřít dlaní levé ruky, nikoli kličkou, záklonem prutu nebo jeho vykloněním do strany srovnat volný vlasec na hladině. Celá tato operace trvá zlomek sekundy, probíhá kontinuálně a automaticky a nesmyčkuje mi žádný naviják ani když by k této vlastnosti měl díky tvaru matice nebo nevhodnému vlasci sklony.
Co jsem postřehl, zavírají tímhle způsobem snad všichni více vychytaní rybáři. :o)
NGTdpcfix - Profil | Pá 21.10.2016 14:40:17
Nhadica - Profil | Pá 21.10.2016 13:19:41
bez ohladu na navijak (daiwa, zauber,...) ale vzdy len ked bola cievka plna po okraj, mozno aj troska naviac, a vzdy s lahkymi nastrahami
odkedy plnim tak 1mm pod hranu cievky, nestalo sa mi to ani raz, bez ohladu na navijak, snuru a typ nastrahy
NKnapík - Profil | Pá 21.10.2016 10:37:16
Ještě by mohlo jít o slepenec slov z původní věty oznamovací : Ten den ční.
NKnapík - Profil | Pá 21.10.2016 10:35:11
Proboha, človíčku, já mám čísla rád a podání tří hodnot vyčtených z tabulky snad ani nedává žádnou možnost jejich chybné interpretace, leda by byla chyba na straně přijímače, pak bych tomu rozuměl.
Pokud máš nějaké další konkrétní poznatky ke vzniku motanic, sem s nimi, pro tendenční debaty zde není místo.
Děkuji za pochopení.
NPr3v1t3k - Profil | Pá 21.10.2016 10:32:58
Kde to žije - dravci
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
7:44NBurza na přívlačové nástrahy 33417
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










