Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

NLajnator - Profil | Čt 12.12.2019 18:12:18

Lejonardo >> zdravím osobní zkušenosti s tímto mazivem nemám, podstatné je, aby bylo dostatečné jemné, jinak budou navijáky v chladnějším počasí "tuhnout" , ale zase ne moc jemná, která se může v teplých dnech rozpouštět.

Na trhu je spousta vazelín, myslím i kvalitnější, než ty, které jsou pro navijáky primárně určené, nicméně většina není pro naše použití úplně vhodná. Hlavně nic na bázi silikonu!! pěkný den

    Nsindeji3 - Profil | Čt 12.12.2019 0:18:40

    Ahoj. Nevíte, kde by se dala sehnat hřídel na naviják Penn Surfblaster?

      NLejonardo - Profil | St 11.12.2019 18:02:31

      Dobrý den, šlo by použít tohle mazivo na navijáky "SKF BEARING GREASE LGHP 2?
      Má docela jemnou konzistenci.
      https://www.skf.com/cz/products/lubrication-solutio​ns/lubricants/high-performance-high-temperature-gre​ase/index.html

        NZVcarp - Profil | Čt 7.11.2019 23:18:35

        Lajnator >> Vyčerpávající odpověď... Děkuji

          NLajnator - Profil | Čt 7.11.2019 23:11:09

          SławomirJ >> to není recenze, ale reklamní sdělení :-D

            NLajnator - Profil | Čt 7.11.2019 23:05:53

            ZVcarp >> Ahoj tady máš pár fotek, v zásadě nic zvláštního o proti předchozím generacím, svým způsobem zaplať pánbůh :-) Jen brutální absence maziva, ostatně jak u většiny současných navijáků vyšších tříd této značky. Hlavní hnací převod dle mého soudu už vůbec nemažou, vazelína se na něj jen částečně dostane z PG.
            Mírně odlišně řešené více cesné ložisko pod rotorem, ale když dáš na stranu veškeré reklamní pozlátka o revolučních materiálech a technologiích, v zásadě pořad to samé...za sebe spíše k užitku než ke škodě ;-)

              NZVcarp - Profil | Čt 7.11.2019 20:30:10

              Už jste měli někdo rozdělané Shimano Aero Technium Mgs 14000 XTC? Jak to vypadá uvnitř?

                NGreysmen - Profil | Po 4.11.2019 20:55:12

                Lajnator >> 👍👍

                  NLajnator - Profil | Po 4.11.2019 20:39:09

                  Greysmen >> jj mělo by to být prachotěsné, na druhou stranu nejsou takováto ložiska stejně přesná, jako uzavřená, což na naše použití je v zásadě nedůležité ;-) spíš jde o to, že mám alternativu oproti špatně sehnatelnému a předraženému originálu ;-)

                    NGreysmen - Profil | Po 4.11.2019 8:35:26

                    Lajnator >> to znamená ze by to mélo být 2RS pro účely navijáku podstatně lepší hlavně z důvodu životnosti maziva a vnikání mikro nečistot a to minimální tření simerinků je u smekacích navijáků zanedbatelné.

                      NLajnator - Profil | Po 4.11.2019 0:09:25

                      Greysmen >> tak možná melu bludy, ale už jsem přesně toto u jiné daiwy viděl, rozměr pasuje 100%!! akorát má černé plastové krytí...

                        NGreysmen - Profil | Ne 3.11.2019 23:05:58

                        Lajnator >> Windcast nemá ani jedno ložisko 20 x 10 x5 Windcast má jiný zkurvený rozměry 🤪🤪🤪🙈 ale vzorek klidně pošli mě zajímá všechno možný. Pokud tedy nemáš ložisko vsazený do pouzdra jako to měly poslední starý dobrý Entohy

                          NLajnator - Profil | Ne 3.11.2019 21:42:18

                          Greysmen >> Zdar bylo toho už moc a začalo to odsírat i zdraví :-X, ani nevíš, jak jsem si přes léto odpočinul ;-)

                          co ty jak válčíš? mimo jiné, sehnal jsem mezi tím alternativu ložisek 20x10x5 do turků. Ta samé, co dávají například do windcastů a podobných low costových modelů. Pošlu ti vzorek po Radkovi, jestli tě to zajímá ;-)

                            NGreysmen - Profil | Ne 3.11.2019 20:55:38

                            Lajnator >> nazdar chlape koukám že proběhlo z mrtvýchvstání. Možná ho přestalo bavit že ho spoutu lidí otravovalo s nesmyslama 😂😂 a chtěl mít více času na jiné věci.

                              NLajnator - Profil | Ne 3.11.2019 18:00:04

                              Peter94 >> aha a nemáš na něj náhodou nějaký kontakt, případně nick tady? předem díky

                                NPeter94 - Profil | Ne 3.11.2019 17:35:35

                                Lajnator >> stranku zrusil a servis robi uz len pre znamich.

                                  NColasrumem - Profil | Ne 3.11.2019 16:04:34

                                  Lajnator >> já jen slyšel, že už to nedělá a stránky už taky nejsou. Nic víc.

                                    NLajnator - Profil | Ne 3.11.2019 14:30:48

                                    Netušíte někdo, kam se poděl Míra ze slovenska, co měl na FB stránky "tuning rybářských navijáků Shimano"? nemůžu to nikde najít, psalo mi několik slováků ohledně servisu....díky

                                      NLajnator - Profil | Ne 3.11.2019 12:14:25

                                      rove >> ta prvni je ta ex jak jsem ti rikal, druha fotka melci civky z PA type

                                        Červené karty: Matyášek