Domácí krmení za rozumnou cenu

Zdravím, měl bych dotaz. Je rozdíl v kvalitě krmení v tom když si namíchám směs přímo u vody, nebo si ji namíchám na sezonu do předu ? ( ted nemyslím koupenou vnadící směs v sáčku, ale vlastní kdy si za pridávání různých přísad moučky, posilovače, semena atd vytvořím vlastní směs ) , Zajímá mě jestli je rozdíl v tom jestli je lepší když je " čerstvější" nebo " uleženější". Případně jak jednotlivé složky mezi sebou pracují v suché směsi. A neboj je podle vás uplně nejlepší koupit větší balení směsi cca 5-10 kg a zředit si ho přidáním ruzných šrotů ?

Narazil jsem na prodejce s krmivy za velmi dobré ceny : http://www.krmiva-monet.cz/sluzby/sluzba-1/
tak mě napadlo že bych si namíchal krmení na celou sezonu. ( s ohledem na teplotu vody 50/50 studená/ teplá )

Poradil by mi někdo v jakých poměrech se míchá základní směs:
kukuřičný šrot
pšeničný šrot
strouhanka
semena

Jelikož nemám ted moc času, tak nechci experimentovat a vymýšlet vymyšlené. Chci směs která se bude dobře rozpadat a ne ji vytahovat zpátky na krmítku ( což je problém když se neodhadne množství strouhanky a jiných lepivých přísad ).

Parametry :
- stojatá voda ( střední + větší ryba - cejn, kapr, amur )
- tekoucí voda ( střední ryba cejn, karas, parma )

Můžete psát svoje recepty :)

Jeden z mrku od Pavla:
Základní feedrové krmení
Na 4 kg směsi:
1,4 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
0,8 kg pšeničný šrot
0,6 kg mletá řepka
0,2 kg hlína
Pak směs obsahovala zrna pšenice a praženého konopí.

Bílá ryba
1 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
1 kg pšeničný šrot
0,5 kg mletá řepka
0,5 kg hlína

Kaprové krmení
1,5 kg strouhanka
1 kg kukuřičný šrot
1 kg mletá řepka
0,5 kg pšeničný šrot
Autor diskuse: str66 - Profil , 3.6.2016 feeder - nástrahy, návnady

Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 20:31:35

RK >> ty zase o impotenci ,nebo se pletu,ale spis to bude ten nemec,nevis jak se menuje? Zacina pry na A....

    Nladan1303 - Profil | Čt 13.4.2017 20:31:09

    rover >> na to se zeptej Marmyša

      Nrover - Profil | Čt 13.4.2017 20:30:16

      ladan1303 >> Graf by nebyl ?

        Nladan1303 - Profil | Čt 13.4.2017 20:28:09

        rover >> chraň bože.pokud chceš být uspěšný ,musíš vařit 20minut a 29sekund.použij noční proud

          Nrover - Profil | Čt 13.4.2017 19:59:16

          marmyš >> Nevyjde laciněji jí spařit, než vařit ? :-)

            Nmarmyš - Profil | Čt 13.4.2017 19:33:19

            RK >> Vaříme řepku,nečteš? :-)

              NRK - Profil | Čt 13.4.2017 19:23:49

              fheavy >> jestli tomu teda rozumím,tak se bavíte o inkontinenci?☺ Asi to čeká na každýho......

                Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 18:56:02

                marmyš >> vpoho,trochu jinej kraj jine hantec,nakonec v dusledku to delame uplne stejne oba dva.

                  Nmarmyš - Profil | Čt 13.4.2017 18:53:30

                  fheavy >> Zavrknout se u nás neříkalo,ale vím co je ucvrnknout:-)

                    Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 18:48:47

                    ladan1303 >> jo kdyz je zdroj a podminky tak proc ne,ja hlavne nemam prostory,:-)

                      Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 18:47:23

                      marmyš >> ja taky nectu kazdou ptakovinu,ale defacto ja necham "Zavrknout"
                      Tak to rikala uz moja babicka

                        Nmarmyš - Profil | Čt 13.4.2017 18:42:39

                        fheavy >> Ale jo,to my se jen tak popichujem. Kdybys četl,tak víš že v úterý jsem tu napsal-Nechám zavřít a vypnu.

                          Nladan1303 - Profil | Čt 13.4.2017 18:17:05

                          fheavy >> asi před pěti roky jsem dostal čtrnáct pytlů řepky přímo od kombajnu.na dalasu na přítoku máme boudu a tam jsem vařil kukuřici v brutaru a řepku spařoval do čtyřicítky od primalexu každý víkend.řeknu ti,to byla chytačka

                            Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 18:03:05

                            ladan1303 >> kdyz tu repku do krmeni nedas zadnou,tak se taky nic nedeje pokud ti berou ryby ,kdyz mam tak dam kdyz ne tak nedam,zadny zasoby repky si nedelam/nesu křeček/

                              Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 17:52:02

                              marmyš >> ty negomes jazyk vokolo Brna? Zavrkne neboli zacne vřít/zavře/
                              Vypnu a necham to nejako dobu dojit,tot vse zadny vedecky badani kolik minut apod.:-) ))
                              Edit: jeno prislovy rika-cim vic se s hounem se..res tim vic smrdi:-)

                                Nmarmyš - Profil | Čt 13.4.2017 17:30:37

                                fheavy >> Co to je-zavrkne?

                                  Nmarmyš - Profil | Čt 13.4.2017 17:28:12

                                  ladan1303 >> To jako ti druzí jsou nenormální? Píši si,Ladan-mínus:-))

                                    Nladan1303 - Profil | Čt 13.4.2017 17:21:45

                                    fheavy >> ježíš,alespoň někdo normální.díky

                                      Nfheavy - Profil | Čt 13.4.2017 16:01:10

                                      ladan1303 >> nic si z toho nedelej ja ju taky nevarim,jak to zavrkne tak ju odstavim a je mne uplne jedno jestli to nekdo vari minutu nebo hodinu,mne tady asi tezko nekdo presvedci o takove ptakovine jak dlouho bych to mnel varit,svym zpusobem je to rec o nicem nebo spis mnoho slov o houne:-) ))

                                        Nladan1303 - Profil | Čt 13.4.2017 8:03:13

                                        marmyš >> já se chovám sobecky jelikož uvádím že mě stačí řepku spařit,ty se chováš nesobecky a proto mne nutíš řepku vařit a všichni to budou po tobě dělat dobře.holt MRK je plný inženýrů s tím už nikdo nic neudělá.k této problematice se již nebudu vracet

                                          Červené karty: CIKAČIK