- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Velké umělé násrahy na dravce.
Po létech tahání čudliček na microgumky a rotačky 000 při závodní přívlači jsem propadl druhému extrému a to velkým nástraham.Pište své zkušenosti s obludama tak nad 18 cm.
Autor diskuse: skalic - Profil , 5.4.2016 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
65x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nmartcv - Profil | Ne 10.4.2016 10:56:32
skalic >> nezkoušel jsi natlačit olovo přímo do gumy?....u nás to moc rozšířený není, ale dělaj se přímo olověný hřebíky.....ono by ale stačilo nařezat olověný pásky do špičky a bylo by.....když to napícháš do břicha tak to bude daleko přirozenější.....jen teorie asi jen dvakrát vyzkoušená....na větší závěry to není.....:-)
Nskalic - Profil | Ne 10.4.2016 10:51:02
rybomil >> V drtivej většině tak chytam na přehradach a jezerech.Na menší vodě ale klidně nasadim 19tku od SG,ale většinou to funguje jen za určitých podmínek jako je šero,přikalená voda atd.Netvrdim,že velká nástraha je lepší,ale baví mě třeba z 5 hod.lovu věnovat 2 hod.těmto obludam,protože ta šance na velkou rybu mě rajcuje.Taky není špatný tahat v jednom místě pořádnou obludu,protože jeji výrazná akce stáhne ryby z větší dálky a pak nasadit něco menšího a ty ryby dochytat.
Nrybomil - Profil | Ne 10.4.2016 10:05:18
skalic >> nenapsal jsi kde to bylo, jsou revíry kde 23jka guma je absolutní nesmysl
něco dřeva a plastu mezi 13 - 20 cm by se tu našlo , ze 40-50 kousků + - ?, jerky mi přijde, že na mělkých prochytaných vodách ryby nechtějí až spíš je plaší - můj privátní názor. Vody od 4m hloubky je jiná.
něco dřeva a plastu mezi 13 - 20 cm by se tu našlo , ze 40-50 kousků + - ?, jerky mi přijde, že na mělkých prochytaných vodách ryby nechtějí až spíš je plaší - můj privátní názor. Vody od 4m hloubky je jiná.
Nskalic - Profil | Ne 10.4.2016 10:00:56
kornjd >> To máš naprostou pravdu já se často snažim dát i na velkou gumu lehkou hlavu a dokonce rád chytam na velký gumy bez zátěže.Stačí si představit umírající rybku jak klesá ke dnu a to napodobí právě nezatížená guma.Ne všechny gumy se tak daj tahat,protože začnou bez zátěže rotovat,ale na to si dělam takový udělátko.Pošlu foto až nebudu línej pro to jít do mojí trucovny.Spočívá to v tom,že od očka jig h.omotam tvrdší drátek a necham ho o pár cm delší a musí směrovat dolu pod gumu.Na konec dam lehké olovo a tim pár gramama změnim těžiště gumy a ta nerotuje.A pruty ne velký nástr. mam od 50 do 190 gr.Na tvrdý nástrahy ty větší gramáže.
Nkornjd - Profil | Ne 10.4.2016 8:33:02
skalic - >> I ja jsem loni prehodnotil svuj pohled na velikost pouzivanych nastrah. Jen jsem jeste menel dostatecne vybaveni na poziti nastrah vetsich jak 14cm. Ale za par dni se to zmeni a pak uz bych rad vyzkousel i nejakou kolem tech 18cm. Chtel jsem se zeptat jake pouzivas naradi na vetsi nastrahy. Protoze prece velka guma nemusi nutne znamenat tezka hlavicka ne?
NPescador - Profil | Čt 7.4.2016 23:28:29
skalic >> velke nastrahy tam funguji. je to i otazka specifickeho chodu. prumyslove jerky mi tam moc nefunguji...
Nskalic - Profil | Čt 7.4.2016 22:43:03
Pescador >> Dělam si taky jerky,ale zaim končim tak někde u 15 cm.Když čas dovolí tak do letošního švedska udělam pár tak 22 cm kousku.Loni jsem vyhrál nad partákem flašku slivovice sázkou,že dostanu rybu na gumu od relaxu 23 cm a trvalo to tak 30 min.a byla tam tak 65tka.
NPescador - Profil | Čt 7.4.2016 21:40:25
doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.4.2016 20:26:11 >> nojo... mala Japonka. ta se vejde do kazde lodi... manzelka neni doma, tak jsem ji byl pomazlit v garazi... ona na ni zarli, kdyz ji beru s sebou...
NKolis - Profil | Čt 7.4.2016 20:30:56
Pedro1 >> Btw, to je termín, to si musím poznamenat do notýsku o))
NPescador - Profil | Čt 7.4.2016 20:21:49
doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.4.2016 20:18:08 >> mala s velkym v hube vypada dobre. ty vetsi by mi s tim drevem v tlame upravily cifernik :)
NP!F - Profil | Čt 7.4.2016 19:54:33
Borek-kerob >> Mal som to stastie, ze som este zazil jednu zvazovku, kde nechytal nikto a stuk tam bolo fet moc. Pri chytani na rybku mala velkost nastrazky zasadny dopad na velkost ryby co zaberie. Nechytil som tam jedinu stuku cez meter na nastrazku pod 30cm.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33411
NPrivlac s multiplikatorom31598
NFotky ryb pouze na přívlač107189
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NVýroba woblerů31008
NRare woblery - Rapala14053
NGalerie okounů ...1092
 Rybářské kajaky Hobie2737
NVláčenie z člnu27208
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
















