NBorek-kerob - Profil | Čt 29.3.2018 20:10:39
doktor multiplikator >> treba smacci vetsinou pri klesani zadnej pohyb nedelaj a presto to jsou velmi ucinne nastrahy na vertikal
NMilan 66 - Profil | Čt 29.3.2018 16:31:01
nofish >> Díky Kamile. Gumové mám v rozumných velikostech.
Njá 2 - Profil | Čt 29.3.2018 16:18:45
Kluci, na jaké sestavy to vlastně taháte?
Notoš - Profil | St 28.3.2018 18:29:42
Pár fotek štik, které jsem zvěčnil kolegovi Pavlovi při našich společných toulkách ...Někdy jsem měl pocit, že mě víc baví fotit, než chytat...Asi stárnu...
NP!F - Profil | St 28.3.2018 15:28:05
otoš >> neboj, po 15tich minútach podobného chytania trpím, po polhodine nadávam.
Notoš - Profil | St 28.3.2018 15:25:44
P!F >> ...no facku bych teda nechtěl od tebe dostat...:-))
NP!F - Profil | St 28.3.2018 15:23:41
otoš >> ja som to skúšal na 300g prute so 75g hlavou. Mám pritvrdiť na trhackovu zostavu s 200g plus jigom? 😆
Nmascha - Profil | St 28.3.2018 15:21:40
otoš >> třeba ho máš, ani o něm nevíš. Třeba mně stačí si ráno nedat nic sladkýho na rozjezd a to bys viděl ten parádní cantádovej rukotřes!
Notoš - Profil | St 28.3.2018 15:09:39
mascha >> až budu mít toho Parkinsona, tak zaplavím to tady fotkami candátů...
:-))
Nmascha - Profil | St 28.3.2018 14:26:09
doktor multiplikator >> není vždycky nutný, aby sebou nástraha masivně mrskala. Ta ryba o tom, co se ve vodě nachází, ví i na hodně velkou vzdálenost, tím spíš na stojáku, kde se vertikál dělá nejčastěji. Stačí pohyb nástrahy sloupcem, bez dodatečnýho mrglání ocásku. Mám třeba několik ryb na bezzátěžový pomalý propad sedmičkového SG S4P, to nedělá vůbec nic, jen pomalu propadává a stejně to žerou. Navíc podle mý zkušenosti je čistej vertikál o co nejmenšim vertikálním pohybu. Často stačí přirozenej parkinson ruky držící prut... Ale každej ať chytá jak chce...
Nkubas. - Profil | St 28.3.2018 14:21:50
doktor multiplikator >> Ta firma se jmenuje Fun Factory, ale je to tajný :-))).
Ndoktor multiplikator - Profil | St 28.3.2018 14:16:07
otoš >> prave pri tom vertikale je tak trochu problem nie kazda nastraha trepe smerom ku dnu. Niekedy ani tazsia hlava nepomoze.
Kludne napis tu to nieje o znacke ale o posilovni:))
Notoš - Profil | St 28.3.2018 13:28:27
doktor multiplikator >> takovou nástrahu použiju hlavně v proudící vodě, pokud chytám na stojáku (u nás s hloubkou kolem 3 m) tak to jen nadzvedávám. Někdy škubnu razantně, ale na kratší délku (aby nástraha nevyletěla z vody) s delší pauzou (5 sek.) mezi jednotlivými škubnutími...Zjistil jsem, že pokud ocásek větší gumové nástrahy nefunguje tak jak by měl, tak změním gramáž na montáži...větší hmotnost olova umístněného před tlamičkou umělé rybičky umožní alespoň nějaký ten minimální vlnivý pohyb nástrahy...Ale říkám, chce to vždy odzkoušet až u vody. Ale já, pochopitelně, preferuji raději gumy měkké, elastické, se kterými mohu pod hladinou dokonaleji provádět ,,psí kusy". Kolega Pavel právě na tuto nástrahu ulovil několik hezkých štik. Až budu doma z práce, tak sem mohu dát foto. Většina ryb brala tuto gumu agresivně ihned po dopadu a tak její ,ne zcela kvalitní práce ocasní části, byla eliminovaná její barevnou dráždivostí i v mělkých vodách kolem metru.
Existuje pár výrobků od jedné nejmenované firmy, které nejdou oživit žádnou technikou...Ale jmenovat to tady nebudu. Nejsem zákeřný...
NSiven Polní - Profil | St 28.3.2018 7:00:29
doktor multiplikator >> Jo, taky mám nějaké Trouty jen s jedním břišním hákem. Někdy to mají ty štiky až v krku, jenže jindy najsu otisky zubů těsně vedle háku :(
NSiven Polní - Profil | St 28.3.2018 6:57:46
otoš >> Tady u té plotky jde o to, že při klesání ten ocas prostě nedělá nic. Což může být někdy problém, jindy výhoda.
NSiven Polní - Profil | St 28.3.2018 6:56:17
otoš >>Dík. To často jen tak vypadá na fotce ;)
Notoš - Profil | St 28.3.2018 6:51:07
P!F >> je zajímavé, že ty gumy, které mi moc ,,nefachčily", jsem oživil použitím tvrdšího prutu s vyšší gramáží...Ne každý prut se hodí na vláčení těchto nástrah...Chce to vyzkoušet až u vody....
Notoš - Profil | St 28.3.2018 6:45:50
Siven Polní >> ty montáže na větších gumových nástrahách máš vždy hezky a precízně udělané, je hned vidět, že tě rybaření baví...A tak to má být!
NP!F - Profil | St 28.3.2018 6:09:11
otoš >> mne to tak nefunguje...
Notoš - Profil | St 28.3.2018 6:03:22
P!F >> pri vertikale pracuje jakákoliv guma...Pustíš na dno a zvedneš...umírající rybička jako vyšitá...Můžeš to dělat i s plandavkou....I ve vodním sloupci...
NSiven Polní - Profil | St 28.3.2018 5:54:26
P!F >> Souhlas - ocas u té RR pracuje jen při přitahování, při propadu ne.
Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.3.2018 22:00:10
Siven Polní >> mne sa to tak motalo preto som ustupil od 2 trojhakov. navyse , ked to chce aj jeden staci
NP!F - Profil | Út 27.3.2018 21:55:15
Siven Polní >> tá spodná guma má nasrala... Jednoducho pri vertikale nechodí...
NSiven Polní - Profil | Út 27.3.2018 21:54:04
P!F >> Nemám problém osobně... (Ačkoli to není zak vidět, háčky jsou volně -25 Herring)
NP!F - Profil | Út 27.3.2018 21:31:28
Siven Polní >> ale pri hadzani by som to zapichol...
NSiven Polní - Profil | Út 27.3.2018 21:16:52
P!F >> Přesně - chytlavější je, proto jsem ochotný riskovat i to občasné zamotání.
NP!F - Profil | Út 27.3.2018 15:55:18
doktor multiplikator >> ja som pôvodne aj písal, že položiť do vody, nenahadzovat, akurát ma to medzičasom odhlasilo a keď som to mal písať nanovo, už sa mi nechcelo. Ten voľne vysiaci hák je podstatne chytlavejsi, než zapicnhuty.
Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.3.2018 13:54:58
P!F >> aj pri trole sa ti volny trojhak pichn do tela a polozi gumu. Preto pichnut jeden hrot je lepsie aj tak to pri zabere vysklbne. Pri dlzke a makkosti tej gumy. Ked pustas celu dlzku z ruky, ok ked to hodis a pustis tak sa to pozas hodu o seba zapliest
Nabu jelito - Profil | Út 27.3.2018 13:28:29
Mam tady ctyri velke potvory-pokud to nekdo chce za 500 i s postou.Velikost tech dvou gum je 20cm vaha 75g.Minipopik je od Dam
NSiven Polní - Profil | Út 27.3.2018 13:04:02
doktor multiplikator >> Sice jsem tam měl místo pletenky lanko, ale měl jsem to loni stejně, jako Minatrix (nástrahy 25 cm). Urval jsem jen jednu (v Lednici na rameni), jinak v pohodě. Normálně to chytalo - stejne jako woby a jerky. Jen se s tím nesmí moc mlátit o dno, ale i to jsem dělal vlastně.... Háčky se zachytávaly za ocas i za bok - ale jen občas, nebyl to takový problém. Letos to použiju zase...
NP!F - Profil | Út 27.3.2018 12:06:50
doktor multiplikator >> alebo to je preto, že väčšina ľudí s tým troluje.
Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.3.2018 9:02:26
minatrix >> tak potom im to lezi akutat v krabici. Duck a prasatko netreba ani zatazovat. 23 relax postavis 3g gulickou
Nminatrix - Profil | Út 27.3.2018 8:26:22
doktor multiplikator >> díky za tip. Co jsem viděl, tak to dost lidí nechává oba volný.
NHawk123 - Profil | Út 27.3.2018 8:11:45
kkkarlos >> Prosim Tě, dorazil jsem domů po práci večer vymletej a bez světla můj mobil vyfotí prd, udělám to dneska, něco tam je co by tě mohlo zajímat, at´na trolling, štiky, nebo tlouště. Díkes
Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.3.2018 6:41:38
minatrix >> pletie sa to alebo hak pich ne do boku tela a rotuje je den hrot treba zapustit. Sraci aj jeden trojhak
Nkkkarlos - Profil | Po 26.3.2018 22:42:06
Hawk123 >> tak jak? Pošli mi fotku když tak do sz....
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 21:49:09
milanpindryc >> i tady jsou místa, kde tohle nasadit, rovnou můžeš říct "pápá" ..
Nmilanpindryc - Profil | Po 26.3.2018 21:39:59
minatrix >> ja bycht to nehrotil :-) Takhle okovanou gumu hodit do moravy tak to do minuty za neco visi...
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 21:36:37
scjsci >> pokud cíleně vyrazím na velký štiky, vezmu ty udělaný stingery. A jako návazec tu Harunu +0,80mm
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 21:34:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
kaňka >> dají, ale měl jsem doma max silný IceFish, Ownery apod. Nic velkýho, silnýho a přitom tenkýho. Max nějaký Sängery, ale ty se mi na to moc nelíbily.
Tahle kachna dala 10 sumíků (koťata 85-115) a bez nejmenšího náznaku únavy materiálu. Jsou to nějaký VMC. Ten co jsem zkoušel, jsem až po velkým úsilí zlikvidoval.
Nskalic - Profil | Po 26.3.2018 21:09:52
Siven Polní >> Jo 27 westin
Nscjsci - Profil | Po 26.3.2018 21:03:41
minatrix >> jako asi bych se bál že to s pořádnou kudlou nedá..ale tak tvoje chytání, co sem napíšu ti ho nezmění...a co já vím, třeba vydrží líp jak lanka
Nkubas. - Profil | Po 26.3.2018 20:55:41
kaňka >> Ryba musí mít šanci, tady ta šance je velká :-)...
Nkaňka - Profil | Po 26.3.2018 20:54:24
minatrix >> Asi nu na toto ujetý ale nedal bych tam na řeku takové háky , dají se sehnat háky , které jsou superostré a pevné , co zvládnou jak sumca ta zandera .-))
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 20:28:34
kaňka >> tyhle jsou sundaný z největších Platypusů. Na menší bráchy mám sumce do 120cm a no problemas. Jasně dvojka by udělala nejspíš rychlejší proces, ale taky jsem to netahal na hard core sestavě. Je to kompromis, co kdyby to vzal pěknej candoš.. :-)
Nkaňka - Profil | Po 26.3.2018 20:09:13
minatrix >> No mě se ty trojháky teda nelíbí vůbec , jako na sumca , to mosí požvýkat aj metrofka .-))
Nkubas. - Profil | Po 26.3.2018 20:05:31
minatrix >> Jasan... Tak to na drtivé většině revírů zase :-).
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 20:04:41
kubas. >> na Labi je zas mnohem vyšší šance potkat pěknýho sumíka, než lepší kudlu. Tedy tam, kde se pohybujeme my..
Nkubas. - Profil | Po 26.3.2018 20:00:24
minatrix >> No však jo, jistota není nikdy nic, ale jde tomu jít naproti :-)...
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 19:57:30
doktor multiplikator >> copak se ti nelíbí a proč?
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 19:56:56
kubas. >> Jediná jistota je kulomet ;-) Mám na ní i pár štik okolo 80cm, navíc tu 113.. Tam byla přímo v ďáblově chřtánu a bez známek poškození.. . Co mi bylo řečeno, ani vlasec 1mm není jistota..
Nkubas. - Profil | Po 26.3.2018 19:09:21
minatrix >> To neděláš dobře Jaromíre s tou sirkou... Sice huprovka vydrží mrak, ale znáš to :-).
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 18:30:26
scjsci >> Huprovka -sumčí návaz. lajna . Počítal jsem i se sumcem, tak pro sichr..
NMISO* - Profil | Po 26.3.2018 17:48:24
skalic >> preco nevlacis toho okuna??? Preco gumy?;-)
Nscjsci - Profil | Po 26.3.2018 17:42:46
minatrix >> ten stinger je z pletenky?
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 17:38:02
..známej má na ty velký gumy 20+ cm průměrný candátky. Viděl jsem fotos 65cm velkýho, kde mu čouhal jen kousek z tlamy...
Nminatrix - Profil | Po 26.3.2018 17:32:52
Siven Polní >> tipují 27 ;-)
Nskalic - Profil | Po 26.3.2018 16:20:09
Tady toho obříka jsem začal nasazovat po tom co mi u skal několikrát za sezonu vzaly štiky tak 80-90 cm okouna tak 30 cm taženýho k lodi.Toho živýho mi vždycky napálí pěkná štika a na tu gumu jsem se nedostal přes 65 cm.
Nskalic - Profil | Po 26.3.2018 16:13:47
Milan 66 >> Ještě jsem našel jednoho s měnitelným ocasem.Tentokrát je to Westin.
NHawk123 - Profil | Po 26.3.2018 14:00:35
kkkarlos >> Mám tam pár věcí co tě budou zajímat.
Nkkkarlos - Profil | Po 26.3.2018 12:04:01
Hawk123 >> podle mě určitě, nemám kde zrentgenovat, ale za mě je kostra v celku z jednoho drátu...
NHawk123 - Profil | Po 26.3.2018 11:53:59
kkkarlos >> Jenom dotaz, tohle asi bude mít dráty turch, že jo, v týhle velikosti?
Nkkkarlos - Profil | Po 26.3.2018 11:16:17
Hawk123 >> ok, něco vyfoť, rapala není určitě podmínkou. Buď to něco kolem 15cm na zubaté, nebo pak kolem 5,6 cm na tlouště. dík.
NHawk123 - Profil | Po 26.3.2018 11:00:51
kkkarlos >> A co bys za to chtěl? AŽ přijdu domů dám ti fotku. Ale nemám rapaly, na ty nechytám
Nkkkarlos - Profil | Po 26.3.2018 10:29:35
Nechcete někdo tuhle potvoru do sbírky, nebo na lov? Případně bych jí rád vyměnil za něco pro mě chytatelnějšího, menšího 😉
NPaul Delpiaz - Profil | Po 26.3.2018 9:28:04
Gekoman >> sundat trojháky a na aukru to jde prodat jak dildo :D
Nsliver - Profil | Ne 25.3.2018 21:09:43
HonzaV >> aha, no budes muset potrenovat 😎
NMISO* - Profil | Ne 25.3.2018 17:55:47
sliver >> aj tak sa mi to zda strasne velky rozptyl
NGekoman - Profil | Ne 25.3.2018 14:37:24
Další obludy do sbírky :)
NCarpkiller - Profil | Ne 25.3.2018 12:44:30
Milan 66 >> není zač. To jsem jen letmo vyhrabal z krabice se vzorkama novinek, barev je mnohem víc.
NHonzaV - Profil | Ne 25.3.2018 12:20:17
sliver >> rychlost ma na to minimalni vliv... do 8 metru dostanu horko tezko potapivyho magnuma 18cm , tohle bude urcite o dost min