navijaky od znacky NEVIS

chyta niekto tuto znacku, konkretne ma zaujimaju kolovratky, napr. nevis patriot baitruner, na nete rozobraty nevyzera zle, len ci to aj nieco vydrzi, ci sa to hned nerozvykla, bait neodijde a podobne.. budem rad za kazdu skusenost so znackou *NEVIS
Autor diskuse: kura11 - Profil , 2.3.2016 feeder - náčiní, doplňky
41 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nfheavy - Profil | Pá 16.12.2016 14:58:08

Knedla12 >> vono co si budem nalhavat kdyz tenhle styl budu pouzivat obcas
Tak to vydrzi skoro kazdej navijak at uz za 10 nebo 100 euro,ale kdyz mu dam poradnej kour treba tyden tahem a k tomu 40-50 jednodenich vychazek rocne par let po sobe na plnej full,tak potom to poznas co je a neni lakovka,a vetsina takovejch navi se za par let pri tomhle zpusobu počúrá do trenek:-) pokud ovsem nekomu nevadi mit v ruce šroták )))

    Nfheavy - Profil | Pá 16.12.2016 14:39:07

    Knedla12 >> schvalne neuvadim nazev jelikoz reklamy na kdejaky low end je tady uz "privela" )))

      NKnedla12 - Profil | Pá 16.12.2016 14:12:54

      fheavy >> pennnnnnnn :)

        Nfheavy - Profil | Pá 16.12.2016 13:14:17

        P.&.S. >> pokud to ten navijak bude zvladat i po minimalne 5 letech intenzivniho pouzivani tak si troufnu rict ze je dobrej,za svou cca 40 letou rybarskou eru to muzu zatim rict jenomn o jednom navijaku,a neni to ani nevis a ani shimano,mluvim o zatezich 100-180 g a pouzivani min. Pulku kazde sezony a to intenzivne a pravidelne

          NKnedla12 - Profil | Pá 16.12.2016 9:19:36

          P.&.S. >> To rád slyším, párkrát do roka potřebuju 120g krmítka použít :))

            NP.&.S. - Profil | Pá 16.12.2016 8:32:33

            Knedla12 >> ťažké krmítka zvládal v pohode, teraz to už síce na taký extrémny lov nepoužívam, no dával som tam aj 110g krmítko + krmivo čo nebola žiadna malá váha, nakoľko krmítko bolo dosť objemné a spolu s krmivom zmiešaného s ťažkou hlinou to už bolo trošku extrém :-). No navijak to zvládal.

              NRené - Profil | St 14.12.2016 21:56:04

              Knedla12 >> to nějakých 25 euro, ale jak píšeš rád se tam zastavím :-)

                NKnedla12 - Profil | St 14.12.2016 21:08:29

                René >> Asi nešlo o velkou částku, ale je supr že se takhle chovají. Jde o blbost, ale člověka to potěší a rád se tam znova ukáže :)

                  NRené - Profil | St 14.12.2016 20:43:39

                  Knedla12 >> Většinou se tam zastavím, ale nechávám si i něco od nich poslat. Nechal jsem si poslat nějaké věci zaplati přes účet a ještě jsem si narychlo doobjednal, to jsem jim platil až když jsem tam po čase přijel (sám se nabídl) :-) byl jsem z toho trochu vedle. Tak nevím zda budím dojem spolehlivého člověka :-D Smekám před nima klobouk, to se mi nikdy a nikde nestalo.

                    NKnedla12 - Profil | St 14.12.2016 16:43:20

                    René >> Ty je kupuješ osobně na Slovensku pokud se nepletu že?

                      NRené - Profil | St 14.12.2016 16:31:55

                      Knedla12 >> přesně, už se na ně těším ;-) musí to sednout :-) do oka i do ruky.

                        NKnedla12 - Profil | St 14.12.2016 15:39:47

                        René >> Nechtěl jsem říct že bych si je koupil jenom podle firmy, ale je mi to sympatické

                          NRené - Profil | St 14.12.2016 10:05:16

                          Knedla12 >> Já to až takhle neberu, vypadají dobře, velikostně a kapacitou vlasce jsou pro mně akorád i na dlouhé hody, chod byl super, nikde žádná vůle. Mám z nich dobrý pocit, nadchl jsem se a tak se pojedou podívat do Ústí ;-)

                            NKnedla12 - Profil | St 14.12.2016 9:47:04

                            René >> Mě se hlavně líbí že se po nikom (aspoň se mi zdá) neopičí a jedou si svoje.

                              NRené - Profil | St 14.12.2016 9:41:51

                              Martin N. >> Já byl na Slovensku v Komárně. Nemám tušení kde se dají vidět na živo. Jen Maďarsku a na Slovenku teda asi jen na jihu v pohraničí. V Čechách na 99,99% bez šance.

                                NRené - Profil | St 14.12.2016 9:36:44

                                Knedla12 >> Já taky, snad to bude dobrá volba ;-)

                                  NMartin N. - Profil | Út 13.12.2016 19:42:17

                                  René >> Nějaký odkaz kde se dají vidět ty navijáky naživo?

                                    NKnedla12 - Profil | Út 13.12.2016 16:41:17

                                    René >> Asi do nich na jaře půjdou, dost se mě líbí

                                      Nsabian - Profil | Út 13.12.2016 9:46:46

                                      Čo sa týka zn. NEVIS, portfólio má rozsiahle, ich výrobky sú značne rozšírené v Maďarsku a patria tam a koniec koncov aj tu na Slovensku do skupiny tzv. cenovo dostupného avšak asi nie až tak kvalitného tovaru, hoci kúsky vo vyšších cenových reláciách sú použiteľné a kvalitou vcelku na úrovni. Osobne navijak ani prút od NEVISU nevlastním, ale mám od nich dva futrály na náčinie a s ich kvalitou/vyhotovením som spokojný. Keď som vyberal kaprárske navijaky, mal som aj od NEVISU nejakých kandidátov, ale "pre istotu" som aj tak skončil pri Daiwách. Nechcem im tu však robiť reklamu, hoci nesklamali.

                                        NRené - Profil | Út 13.12.2016 8:28:19

                                        Knedla12 >> Envy Feedery dám na Boaty 3m 130g a ty Primusi na Fightery 3,6m 180g a na FM 3,6m 150g. Nejprve vezmu dva pořádně jim naložím a pak další dva. Chod byl suprovej, tak nad to i něco vydrží.
                                        Jinak Gábor si nechává dělat přes Nevis své navijáky a pruty. Ten Envy feeder si nechal okopírovat a prodává ho. Jen s tím rozdílem že Envy má 5+1 ložisek a Gábor má jen tři.

                                          NKnedla12 - Profil | Po 12.12.2016 22:40:29

                                          René >> Ten primus se mě právě taky neskutečně líbí, na jakých prutech to budeš mít?

                                            NKnedla12 - Profil | Po 12.12.2016 22:39:15

                                            P.&.S. >> To velmi rád slyším (čtu) :) Ještě jedna otázečka, nevadí tomu i nějaké těžší krmítka?

                                              NP.&.S. - Profil | Po 12.12.2016 20:06:57

                                              Knedla12 >> úplne bez problémov, zmenil som len dva heavy feedre za kaprovku + feeder, navijaky však ostali, tak 5000-ka putovala na kaprovku, a zatiaľ v pohode.

                                                NRené - Profil | Po 12.12.2016 19:19:49

                                                Zdar ve spolek. Mám Envy Feedery 6000 druhou sezonu a není si na co stěžovat. Nedávno jsem měl v ruce NEVIS Primus feeder 6000 a NEVIS Amethyst 5500, byl jsem opravdu nadšen. Primus určitě koupím už se na něj těším :-)

                                                  NKnedla12 - Profil | Po 12.12.2016 13:24:23

                                                  P.&.S. >> Tak máme skoro po sezóně, jak se Vám ty navijáky jeví, jaký je jejich chod a brzda?

                                                    NCarabus - Profil | Ne 1.5.2016 14:11:00

                                                    Palusko >> Jaké vlastnosti by měl mít naviják - pravý feederový speciál? Abych nekoupil něco špatně.

                                                      NSmrtak - Profil | Ne 1.5.2016 12:46:47

                                                      kura11 >> V tejto cenovke nie je sunt longbow, ale ten si vylucil. Mal som ho 5 sezon a nemozem povedat zle slovo. Tazko povedat co vydrzi nevis. Je to cinska seriovka, co nemusi hned znamenat, ze to nebude kvalitne. Skus sa poobzerat, mozno narazis na rovnaky navi len pod inou znackou, ale za lepsi peniaz. Vid Nevis boss - mivardi panther shx - dragon surf nieco asi baitrunner.

                                                        Nerin - Profil | Ne 1.5.2016 12:24:47

                                                        Aj ja som ho kupil na heavy feederku, nebol zatial vonku. Mam aj taky malicky nevis na feederku co som kupil koncom minuleho roku, stal 23 eur, zatial spokojnost. jasne, ze to nieje top.Napr chod nieje uplne hladky, ako keby nieco niekde drelo. Vascina rybarov by si to ale asi ani nevsimla, inak zatial spokojnost. Po 1.6. uz budem chytat aj na ento velky na Kralovej, tak uvidime.

                                                          Nkura11 - Profil | Pá 4.3.2016 13:29:53

                                                          Palusko >> jasne ani som to necakal ze za tu cenu 45e to bude daco oslnujuce len ci je to pouzitelne ci v tom nerapka divne, bait ci funguje, brzda ci neseka alebo pocas dazda vobec nejde, chcel som to na kaprovy feeder ked sa dlhsie caka na zaber ale tusim zauber aj ked je malycky potiahne toho viac ako toto

                                                            NPalusko - Profil | Pá 4.3.2016 9:12:48

                                                            Mal som dva na feeder, jeden baitrunner, tusim feeder runner a druhy s prednou brzdou 40ka, tiez feedrovy uz si nepametam nazov. Na jednej strane ta firmicka vyraba navijaky kategorii ktorych je na trhu pomerne nedostatok(napriklad prave feedrove specialy) a za velmi zaujimavu cenu. Na druhej strane kvalita je naozaj taka typicky cinska, nic moc vylisky z nic moc plastu, kvalita a presnost prevodov tiez neoslni. Mal som ich 4 roky a funguju sice doteraz ale na prvy pohlad ked si to chytis do ruky je zrejme ze to nie je ziadne shimano/daiwa/ryobi atd...

                                                              Nkura11 - Profil | St 2.3.2016 23:34:48

                                                              johny999 >> jasne dik.. Zoberem stare dobre ryobi..

                                                                Njohny999 - Profil | St 2.3.2016 21:40:18

                                                                kura11 - >> Osobne nemám s nimi skúsenosť, ale pravidelne sledujem diskusiu o feedrovom náčiní na fóre haldorado a podľa toho čo tam ľudia píšu, tak to radšej nekupuj. Plytká cievka, kovový klip na vlasec a cena lákajú ľudí ale na druhej strane cena zodpovedá kvalite. Samozrejme nie všetky sú zlé ale väčšina. Vôla na kľučke, krútenie silónu, ťažký chod po pár vychádzkach...

                                                                  Nkura11 - Profil | St 2.3.2016 15:29:14

                                                                  P.&.S. >> ta hlavne nechcem aby to malo hned po sezone velke vakle na klucke, aby bolo citit svinsky ozubene kolesa pri toceni alebo divne skripave pazvuky zvnutra a aby to navijalo relativne pekne rovno.. preto sa informujem lebo navi v tychto cenovkach zvyknu byt sunty

                                                                    NP.&.S. - Profil | St 2.3.2016 15:26:08

                                                                    kura11 >> n.j., Nevisy sú krásne síce ale má ich málo rybárov tak ťažko súdiť kvalitu. Mne sa ešte páčia navijaky od Delphinu, taký Icon 300 FD alebo Chiméra 40 a 50.

                                                                      Nkura11 - Profil | St 2.3.2016 15:11:30

                                                                      P.&.S. >> mne sa longbow nepaci.. co som mal v rukach mne prisiel dost humpolacky, vakle na klucke a celkove sa mi nepaci vobec..

                                                                        NP.&.S. - Profil | St 2.3.2016 15:07:15

                                                                        kura11 >> jj chápem. Ja som si pozeral navijaky na feeder keď som ich držal v ruke, tak som tie s hlbokou cievkou ani nepozeral. Tie čom si prezrel tak vyzerali celkovo fajn. Pokiaľ chceš kvalitu za tú cenu tak prichádza do úvahy okuma longbow 50-tka. 250m 24-ky tam dáš, vydrží ti to dlho ale bude o čosi ťažší. Ale možno ti tu poradí ešte niekto ďalší.

                                                                          Nkura11 - Profil | St 2.3.2016 15:03:13

                                                                          P.&.S. >> chcem hlbsiu cievku, sem tam to vynesiem clnkom tak aspon 250m 24ky bo to mam ako kmen.. radsej silnejsi ako potom kapra zbytocne dlho drzat na tenkom vlasci..

                                                                            Nkura11 - Profil | St 2.3.2016 15:02:08

                                                                            P.&.S. >> ved to ze nazivo nehrozi.. a vyzeraju dobre len ta cena je podozriva.. tu je patriot aj rozpytvany len sa v tom nevyznam ci creva daco vydrzia..http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=3648​

                                                                              NP.&.S. - Profil | St 2.3.2016 15:00:36

                                                                              kura11 >> pozrel by som sa aj na Nevis Gotama feeder, Feeder Runner alebo aj na spomínanú Altivu. Gotama je síce novinka ale vyzerá dobre. Keby si mal možnosť si ich všetky prezrieť aj naživo bolo by to veľké plus. Tu je link: http://www.yellowfish.sk/Navijak-NEVIS-GOTAMA-FEEDE​R-4000-d1820.htm.

                                                                                Nkura11 - Profil | St 2.3.2016 14:12:14

                                                                                P.&.S. >> dakujem za info.. paci sa mi patriot vo velkosti 40 alebo 50 cena je tam smiesna okolo 45e tak zistujem ci to nieco vydrzi, chcem to hlavne na kapriky, na rieku a biele ryby mam stale zauber.. ten bait myslim ze vyuzijem hlavne v noci, len neviem co je ten nevis zac..

                                                                                  NP.&.S. - Profil | St 2.3.2016 13:58:18

                                                                                  kura11 - >> Nazdar. Ja som si min. rok kúpil od Nevisu Torrent feeder, a zatiaľ ho môžem len chváliť. Nedávno som naň tu zavesil aj recezniu: http://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=1 . Len som ju omylom zaradil medzi prúty :-)) spätne som to už nevedel zmeniť. Čakám od tohto navijaka pomerne veľa tak snáď nesklame ani túto sezónu. Poznám však mnoho rybárov ktorí s touto značkou nemajú dobré skúsenosti, najmä s ich staršími modelmi navijakov. Tie nové sú však nielen oku lahodiace ale aj v rukách vyzerajú pomerne kvalitne (napr. Altiva feeder).