- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčák na candáty
Chtěl bych se začít věnovat dosud pro mě méně známému lovu candátu na gumové nástrahy. Prut bych jako optimum viděl 2,4m jelikož sním hodlám prochytávat hlavně řeku, kde není zapotřebí házet daleko .
Hlavičky v rozmezí 5-10g a gumy kolem 7 - 8 cm .Osadit ho hodlám 2500 Lexou od Daiwy v kombinaci s pletenkou 0,08.Nesmí mít v lepenou špičku
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 14:38:59
Ndioxin - Profil | Ne 21.2.2016 14:29:43
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 14:19:48
Naviják je to poslední, maximálně dáš větší velikost na malý prut, bude to vypadat divně, ale motat úplně normálně, ale jeden prut na všechno, zatím nevymysleli. Taky umím chytat se čtyčpalcovým kopytem a 15g hlavou c cortezem 8-30g a když začnou brát okouni tak to změnit na malinkou nástrahou. Ale optimální to fakt není.
Ndioxin - Profil | Ne 21.2.2016 14:16:47
Ndioxin - Profil | Ne 21.2.2016 14:12:35
Nsmike - Profil | Ne 21.2.2016 14:12:03
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 14:06:26
Ndioxin - Profil | Ne 21.2.2016 13:57:00
Nsmike - Profil | Ne 21.2.2016 13:49:48
Ndioxin - Profil | Ne 21.2.2016 13:47:34
Nj.sladkay - Profil | Ne 21.2.2016 13:06:51
NPalusko - Profil | Ne 21.2.2016 12:56:23
NPitris - Profil | Ne 21.2.2016 11:14:25
NPalusko - Profil | Ne 21.2.2016 10:00:32
Chvejivky sa na zubace oblubene kvoli stylu lovu, teda lov s gumami a jeho rozne variacie. Poprve sa chvejivkou specificky ozivuju gumy a podruhe sluzi na detekciu tych najjemnejsich zaberov, podobne ako feeder. Samozrejme su aj celoblankove specialy, spolocny znak zubacovych prutov a je jedno ci je to chvejivka alebo celoblank je velmi rychly a tvrdy chrbat a spickova akcia kvoli preseknutiu kostnatej papule zubaca. Ja osobe nemam chvejivky moc v laske (zle sa tym hadze, je to urcene vylucne na gumy, vodit tym wobler je utrpenie, vecsinou prilis male ocka na spici...), ocenujem ich len pri UL kde sa tou jemnou spicou da pekne ozivovat prilis lahka nastraha.
Nsmike - Profil | Ne 21.2.2016 7:00:25
Ncindy - Profil | So 20.2.2016 21:37:23
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 21:16:29
nebo http://ftfishing.cz/index.php?id_product=374&controller=product
NŘízek 5,125 - Profil | So 20.2.2016 21:15:39
nanofil je voproti tomu zlatej, nebo pak vlasec.
prostě mi chybí těch nějakej 8 let:-))
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 21:13:16
Chci ho hlavně na řeku která není široká :-) Bohatě to by to stačilo ,proto nechci delší jak 2,4m
NPedro1 - Profil | So 20.2.2016 21:00:24
Jako očka mi občas zamrzaji,ale ze bych nemohl chytat kvůli bakuli ne navi se mi v životě nestalo.
Ale viděl jsem to.
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 20:05:14
Nnofish - Profil | So 20.2.2016 19:30:11
Nnofish - Profil | So 20.2.2016 19:28:52
Pak už je to o tom, jaké ryby chytáš, kolik jim můžeš dát prostoru a kolik toho chceš zkusit vyrvat z vázek.
NŘízek 5,125 - Profil | So 20.2.2016 19:28:15
NReznik76 - Profil | So 20.2.2016 19:26:10
a vláčet s 0,16 se mi zdá kontraproduktivní budeš chytat menší ryby a budeš si myslet že je to v pohodě a jednou příjde lepší ryba a ...
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 19:25:22
Nnofish - Profil | So 20.2.2016 19:21:13
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 19:19:33
Nnofish - Profil | So 20.2.2016 19:19:08
Pokud nesaje vodu, nenabude na objemu. To je jasné. Na to mám prvě jinou pletenku, taky hladkou, u které se nebojím, že když ji budu chvíli rvát namrzlýma očkama, že hned praskne. Protože co jsme zkoušel nanofil, tak se na to stačí trošku ostřeji podívat a už to rupne, nedej bože, že to přetáhnu přes šutry.
Ale abych mu nekřivdil, kolega s ním chytá a spokojenost. Akorát chytá jinak, neriskuje tolik a tak podobně.
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 19:16:02
Řešil bych to taky bezuzlovkou + návazce 0,20 fluocarbon Berkley
Akorát ten kmen :0,12 by nestačila podle tebe ? Mě už přijdou přijdou větší průměry přemrštěné
NŘízek 5,125 - Profil | So 20.2.2016 19:13:39
mně nenamrzá:-))
resp do oček se něco dostane, ale chytat se stím pořád dá, což se vo jiných standardních pletekách říct nedá, ty rovnou udělaj i namrzlou bakuli na navijáku....
NReznik76 - Profil | So 20.2.2016 19:11:35
jde o to že nenamrzá v navijáku
v -5 se ti nezdvojnásobí obsah cívky
Nnofish - Profil | So 20.2.2016 19:05:06
NReznik76 - Profil | So 20.2.2016 19:04:04
na 0,08 bude problém s 0,18 určitě a 0,16 možná
Odchytal sem toho s nim (Nanofilem) hodně 0,08- 0,10 a 0,14
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 19:02:29
Měl sem v ruce favorite zander a tu chvějivku bych považoval spíše za zápor nebo aspoň mě ten prut neseděl
NPedro1 - Profil | So 20.2.2016 19:00:42
Candát 50 cm není soupeř a ryba po kterých by měl rybář jít.
Značku vol podle sebe,ale 0,12-0,14 mm by bylo mnohem jistější i pro případy,když to vezme velká ryba.
Respektive ta 0,08 mm nemá žádnou reálnou výhodu na lov na krátko na řece oproti těm silnějším.Naprosto žádnou.
Jinak hlavní výhoda nano jsou dlouhé hody a údajné nezamrzání v zimě.Daleko házet nepotřebuješ a když bude mínus deset,je jedno co máš namotáno.
NŘízek 5,125 - Profil | So 20.2.2016 18:59:50
např.:-))
NSpinnig Boy - Profil | So 20.2.2016 18:55:15
A kolikatku bys mi doporučil ? Kamarád chytá na 0,08 nanofil a v pohodě,ale je pravda, že je čudlař a ryby si vychutnává na otevřrné vodě a nechytá ve váskách . Tahá 50+ candáty,ale co sem se díval na tvůj profil ,tak ty budeš jiná kapacita:-).Já nejsem zastánce nanofilu ,proto raději pletenku která moc nešustí ,proto bych volil něco od Power Pročka 8 Braidku .Na větší štiky ,když nechytám na mono ,tak používám 0,15 a nemůžu si stěžovat.
NS&F - pescador - Profil | So 20.2.2016 11:35:12
NPedro1 - Profil | So 20.2.2016 11:06:56
NKřovak - Profil | So 20.2.2016 9:35:55
PS.Dělají ho i v levnější verzi Red yasei.
NMijon - Profil | So 20.2.2016 7:22:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NGalerie okounů ...1092
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NSlapy - Dravci2009
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NLodě a jejich úprava1035
NRare woblery - Rapala14053
NVláčenie z člnu27208
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
Kde to žije - dravci
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....
















