Pstruhová sezóna se blíží...

Za dva měsíce tu máme začátek pstruhové sezony. Tak se pochlubte kolegové pstruhaři, s jakým arzenálem se na ně chystáte, co jste pořídili za nové pěkné kousky nebo jaké máte staré osvědčené.
Autor diskuse: NoobAngler - Profil , 18.2.2016 dravci - náčiní, doplňky

NPTR - Profil | Po 28.3.2016 21:42:41

Rožnovák >> Při poslední návštěvě Dubče jsem si zakoupil rotačky s možností výměny trojháčku za jednoháček. A překvapilo mě jak to je jednoduché a bez vlivu na chod.

    NRožnovák - Profil | Pá 25.3.2016 23:25:53

    Paolomaldini >> jo vím,ale u některých bývá potom problém s chodem,ale už jsem viděl i třpytky přímo s jednoháčky od výrobce.Rotačky už nějaký rok používám dost okrajově,zraňovaly ryby a zachytával jsem o dno,které je u nás s oblázků mezi které rotačka perfektně zapadne a pokud se nedostaneš k ní tak je,těžké ji vyprostit. S woblerama a jigama tenhle problém nemám.

      NPaolomaldini - Profil | Pá 25.3.2016 20:10:32

      Rožnovák >> Tak pri trose dobry vule jde prezbrojit i rotacka a to mozna jednoduseji nez wobbler. Staci cvaknout ocko hasku navliknout krouzek a nasadit jednohacek bezprotihrotu.

        Nnofish - Profil | Pá 25.3.2016 14:48:52

        Muškáč >> omg... tak to jo. Ještě že tak. Takže streamer třeba není moucha?...
        Kde nic není.... končím...

          NRožnovák - Profil | Pá 25.3.2016 14:47:30

          Muškáč >> Podle toho co píšeš si spiš myslím že ti na pstruhové vodě vadí spíš vláčkaři než trojháčky,Není jednodušší povolit na P vodách pouze jednoháčky bez protihrotu nebo se řádně zamáčklým protihrotem,ostatně na některých P revírech se to už zavedlo.Ostatně protihrot je zakázán všude aspoň u nás na SM.Ostatně na co vláčkaři na pstruhovce chytají nejvíc jigové hlavy,marmyšky-jednoháčky,Woblery -není problém přezbrojit na jednoháček na chod wobleru to většinou nemá vliv.U rotaček je trošku problém s ovlivňováním chodu,ale já je moc nepoužívám a letos jsem se rozhodl je vyřadit z krabičky úplně.

            NMuškáč - Profil | Pá 25.3.2016 14:42:33

            zkus navázat blešouna na trojhák:-D

              Nnofish - Profil | Pá 25.3.2016 14:22:55

              Muškáč >> dotaz. Moucha nejde uvázat s trojhákem? ....

                NPaolomaldini - Profil | Pá 25.3.2016 13:53:59

                kura11 >> Podepisuji v plnem zneni.

                  NPaolomaldini - Profil | Pá 25.3.2016 13:53:01

                  S&F - pescador >> Do jisty miry souhlasim, neber to ale tak ze slovem fundamentalismus jsem myslel vylozeni tohodle slova na wikipedii kde je medernismus uveden jako antonymum. Spis me taky drazdi jak je potocak nebo lipan az na urovni vodnich bohu a ostatni ryby druhy jsou v pozadi. Kaprar desinfikuje hubu kaprum u stiky by se na to vykaslal, pstruhar zase nepouzije rotacku ale u tlouste mu to nevadi. Fundamentalismem jsem mel na mysli muskarsky fundamentalismus, ja si ale myslim ze pristup by mel bejt setrnej ke vsem zivejm tvorum uz z podstaty veci, tedy za predpokladu ze nechci ono zvire snist a naplnit zaludek.

                    Nj.sladkay - Profil | Pá 25.3.2016 13:14:37

                    Muškáč >> 3 bagre za sebou za sebou maju rovnake nasledky jak trojhak.

                      NMuškáč - Profil | Pá 25.3.2016 13:11:08

                      jde o to ze muska ma jeden hacek a trpytka 3 a kazdy zdravě chapající rybář chápe jaké to má následky pro malou rybu

                        Nkura11 - Profil | Pá 25.3.2016 12:28:59

                        usmevne stale ta rivalita muska vs privlac.. myslim ze oba na pstruhovku patria.. oba by si ale zasluzili bl hacky ci sa to niekomu paci alebo nie.. srdciar tie ryby neponici, prasa to ano.. a ze su aj muskari prasata, teda taky vikendový muskari ktorí menia blinker za musku ked uz su opichane, samozrejme bronze hacik s protihrotom.. aky je v tom rozdiel?? na pstruhovky patria oba styly lovu len kreteni tam nepatria zial kreteni su uplne vsade... :-(

                          NButchi - Profil | Pá 25.3.2016 12:21:32

                          Muškáč >>
                          Samozřejmě kokotina.
                          A to jsem sám muškař.

                            Nj.sladkay - Profil | Pá 25.3.2016 11:50:57

                            S&F - pescador >> nielen v ČR

                              NS&F - pescador - Profil | Pá 25.3.2016 11:33:40

                              Paolomaldini >> ...... apropos. On ten fundamentalismus by občas v Čr nebyl lidem na škodu. Ta přemíra modermismu stojí totiž někdy za howno a nevede k ničemu. Tedy vede .... :-(

                                NS&F - pescador - Profil | Pá 25.3.2016 11:31:42

                                cindy >> Přesně tak.

                                  NMajra7 - Profil | Pá 25.3.2016 10:06:39

                                  To jsou zase názory....zrušit vláčku na P revírech....Sám občas používám rotačky, ale většinou ve velikostech od 2 do 3 a jen promile z těch menších ryb ji vezme (samozřejmě takovej jelec se občas chytne, má větší hubu), ale většinou to vypadá tak, že do toho pstroužek drcne a hotovo.

                                    NMuškáč - Profil | Pá 25.3.2016 9:16:08

                                    ještě bych vybavil každého rybáře nějakou pistolkou na kormorány

                                      Ncindy - Profil | Pá 25.3.2016 9:10:34

                                      Paolomaldini >> Ono nejde ani tak o způsob lovu, jako o cílený lov podměrečných ryb...

                                        Nu.x.a. - Profil | Pá 25.3.2016 9:08:59

                                        Muškáč >> já bych zakázal muskaření na Mp do 16 června...