Pstruhová sezóna se blíží...

Za dva měsíce tu máme začátek pstruhové sezony. Tak se pochlubte kolegové pstruhaři, s jakým arzenálem se na ně chystáte, co jste pořídili za nové pěkné kousky nebo jaké máte staré osvědčené.
Autor diskuse: NoobAngler - Profil , 18.2.2016 dravci - náčiní, doplňky

NPaolomaldini - Profil | Pá 25.3.2016 9:03:14

Tady ale je fundamentalismu :-)

Já myslím že jaká technika ano a jaká ne a kdy ano a kdy ne o tom rozhoduje rybářský řád, resp. Zákon. Brečet a řídnout nad tím že někdo používá rotajdu na pstruhových vodách (já ji také občas používám) je tedy nesmysl a je když už tak třeba tlačit na změnu rybářského řádu. Jinak se bude stále jednat o povoleny způsob lovu a proti tomu nikdo nemůže pipnout.

    NMuškáč - Profil | Pá 25.3.2016 9:00:23

    Zakázal bych přívlač na P a nemusí se řešit trojháky ,vyjímka lov dravců,myslím ,že MP je dostatek tak se můžou ti uchylaci Ul vyřádit

      Nu.x.a. - Profil | Pá 25.3.2016 8:44:16

      cindy >> dobrá otázka, největší zlo jsou na pstruhovce závodnící,chovají se stejně jako vydry loví pro zábavu...

        Nu.x.a. - Profil | Pá 25.3.2016 8:39:47

        S&F - pescador >> mě víc než rotačka vadí poddimenzované náčiní, já chodím např. vláčet s prutem vrhačka 15g a vlasec 0,22 všechno catana, nevadí mi ani lov na mrtvou rybku..

          Ncindy - Profil | Pá 25.3.2016 8:39:14

          S&F - pescador >> Jj, když žížalu na pstruhovce tak zásadně na jednoháček... :-) Vídal jsem to dost často, když jsem jezdil ke kamarádovi do Čeladné. Místní domorodci se s tím nějak moc nepářou... I když s odstupem času si říkám, co je horší, jestli pytlák, který si v neděli uloví duháka na gril, nebo blázen s povolenkou, který zmrzačí z rotačkou hafl malých, právě vysazených pstroužků několikrát týdně.....

            Nnofish - Profil | Pá 25.3.2016 8:21:56

            S&F - pescador >> Osobně, jsme nikdy s rotačkou nezaznamenal nějaký velká problém pro ryby. Když jsem na ni tedy chytal já. Samozřejmě chápu, že jestli půjde někdo sportovat s malými rybami a rotačkou, je to na nic. Taky jsem nikdy ale na pstruhovce nepoužíval nějaké ty "x nulové" velikosti, to ani náhodou. Stejně tak jako nevidím rozdíl mezi gumou a mouchou - jen loby muškařiny.

              NS&F - pescador - Profil | Pá 25.3.2016 8:18:18

              nofish >> Myslím,že větší zlo jak rotační třpytka s trojhákem hlavně pro menší pstruhy není .... když k tomu přidáš,že je člověk hovado tak to jen umocníš. O cílovém lovu na počty ulovených malých ryb (jakýchkoliv druhů) se raději se mnou nebav nebo reakce je stejná jako na rotačku na pstruhovkách.

                Nnofish - Profil | Pá 25.3.2016 8:09:55

                S&F - pescador >> Myslíš, že je ta rotačka o tolik horší, než blb co musí na gumu, nebo mouchu, chytit za každou cenu co nejvíce ryb? Řečnická otázka. Ale vidím to občas u vody a nejen se pstruhem, samozřejmě.

                  NS&F - pescador - Profil | Pá 25.3.2016 8:07:06

                  Mates PB >> Tak jak není a nechová se každý vláčkař na pstruhovce stejně tak není a ani se nechová každý muškař stejně ..... u vody je to jasně a zřetelně vidět a nelze všechny házet do jednoho pytle. Pravdou ale je,že když vidím na PP vláčkaře který má na prutu rotačku tak .... jsem čertův.

                    Nnofish - Profil | Pá 25.3.2016 7:32:52

                    Paolomaldini >> Neřeš to. Máš pravdu, ale muškaři jsou postižení a nechápou víc věcí. Takže jim něco prostě vysvětlit nejde. Vidí jen to svoje. Něco jako kaprofilové. Proto se taky mezi ně necpu, i když na mouchy chytám také, jak na P, tak i MP vodě.

                      Nu.x.a. - Profil | Pá 25.3.2016 6:51:16

                      martcv >> má pravdu, akorát je výjimka když chytáš se shimano catana tak vypadáš jako borec.....

                        Nmartcv - Profil | Pá 25.3.2016 1:31:52

                        Mates PB >> už to nehul....

                          NPaolomaldini - Profil | Pá 25.3.2016 1:27:16

                          Mates PB >> absolutně nesouhlasi!m. Woblery používám nabo prekovavam na jedno háčky bez protihrotu. Gumičky pochopitelně také. Opravdu pak nevidím rozdíl mezi ul a mouchou. (Mouchu chytám také)

                            NMates PB - Profil | Pá 25.3.2016 0:39:39

                            Chytat pstruhy na přívlač je jako nosit ponožky do sandálů. Je to možná moderní, ale člověk vypadá jako kretén.

                              NS&F - pescador - Profil | Čt 24.3.2016 17:45:16

                              mlíčnák >> :-)

                                Nmlíčnák - Profil | Čt 24.3.2016 17:44:25

                                S&F - pescador >> Jasně tak jak já , pomalá lemra :-)) No nic valím na Lemmýho a v sobotu :-)

                                  NS&F - pescador - Profil | Čt 24.3.2016 17:42:24

                                  mlíčnák >> Ahoj. Uvidím .... mám jet něco do práce a uvidím jak budu šikovný.
                                  Poslední dobou ale nějak nestíhám nebo mám toho všeho nějak moc. Možná to je už i taky věkem :-(

                                    Nmlíčnák - Profil | Čt 24.3.2016 17:16:44

                                    S&F - pescador >> Za trojháky a navíc s protihrotem bych na pstruhovce rval koule . Dorazíš v sobotu nebo makáš ? Dojeď vlakem , busem , letadlem či taxálem bo se už chladí :-))))

                                      NS&F - pescador - Profil | Čt 24.3.2016 17:07:22

                                      Majra7 >> ........ ty rotačky hoď do koše nebo používej na jiné ryby jako pstruhy. Na pstruhovku tahle nástraha nepatří.
                                      edit: promiň uklepnul jsem reakci na Tebe ale měla být na foto níže

                                        NMajra7 - Profil | Čt 24.3.2016 17:03:02

                                        Pe-pig >> jo, teď jsem si toho všiml, díky :)....trojhák jednodušeji než jednohák