Pstruhová sezóna se blíží...

Za dva měsíce tu máme začátek pstruhové sezony. Tak se pochlubte kolegové pstruhaři, s jakým arzenálem se na ně chystáte, co jste pořídili za nové pěkné kousky nebo jaké máte staré osvědčené.
Autor diskuse: NoobAngler - Profil , 18.2.2016 dravci - náčiní, doplňky

Nu.x.a. - Profil | Po 11.4.2016 16:09:37

naštěstí si stejně neberu pstruhovou povolenku, nemám to zapotřebí tam onanovat když je tam beztak howno, zase ty ryby tak rád nemám..

    NVíD - Profil | Po 11.4.2016 14:43:55

    u.x.a. >> Jsem pro! Blbce odradit ztížením podmínek, to by mohlo fungovat i v absurdistánu...nebo ne? Sám nevim...hlavně že teď nasypou a bude co žrát!!

      Nmazar - Profil | Po 11.4.2016 14:30:36

      u.x.a. >> Na těch holinkách něco je :).

        Nrybomil - Profil | Po 4.4.2016 16:05:29

        u.x.a. >> voni by ti to ty vaši ( západočeský ) pstruhorybičkolovci spočítali

          Nu.x.a. - Profil | Po 4.4.2016 15:55:11

          rybomil >> mě nikdo tady z Mrku nepřepere..

            Nrybomil - Profil | Po 4.4.2016 15:27:00

            u.x.a. >> a máš prokalkulováno, za kolik cca hodin, možná minut bys dostal přesdržku ??? :o)

              Nu.x.a. - Profil | Po 4.4.2016 13:00:18

              Děda Lebeda >> přesně tak..

                NDěda Lebeda - Profil | Po 4.4.2016 12:16:02

                u.x.a. >> holiny jedině filcáky, to dá rozum, jako za stara.

                  Nu.x.a. - Profil | Po 4.4.2016 12:13:05

                  Knapík >> duháka bych zakázal vysazovat do tekoucí vody
                  dál bych zakázal bych UL, francouze, zlatou guličku, rotační třpytku,muškařský závody, povolil bych akorát woba, plandavku a mrtvou od 8cm a ještě bych povolil akorát normální holínky pod kolena u vody by bylo zase krásně a řeky plný ryb...

                    NKnapík - Profil | Po 4.4.2016 10:41:04

                    S&F - pescador >> já bych řekl, že míň lidí pracuje na produkci potočáka, finančně vyjde násada duháka asi výhodnějí a hlavně chytá, jak se říká v muškařině, každej, kdo má do pr..le díru. Ale ten výčet bude výrazně širší.
                    Btw, já vezmu ročně tak 3-5 kousků.

                      Nj.sladkay - Profil | Po 4.4.2016 10:12:28

                      S&F - pescador >> vsetci pustaju ale napisanaych 120 maju ...

                        NS&F - pescador - Profil | Po 4.4.2016 10:09:27

                        Knapík >> Ono když to vezmeš,že v době do roku 2000 se až tak moc nepouštělo a prakticky se ryba mírová brala každá a ryby stále byly .... dneska dle všeho každý ,,pouští", sadí se údajně více jak kdy jindy a ryb není .... čím to asi tak je ? Ano bylo by toho povícero .... včetně predátorů ale ....

                          NKnapík - Profil | Po 4.4.2016 9:58:09

                          S&F - pescador >> mě místní pstruhovky zklamaly, vzal jsem P asi před pěti lety a pokud někde nebyl nasazenej duhák, jako by v tý vodě nic nebylo, před rokem 2000 jsem chodil na P pravidelně a potočáků bylo všude habaděj, uběhlo pár let a charakter revírů se změnil, přibylo predátorů, možná že dneska už nechytaj pstruhy ani chataři na žížalu .-)

                            NS&F - pescador - Profil | Po 4.4.2016 9:53:22

                            Knapík >> Já ano i když by se dalo říct,že své nej.pstruhy mám taky na MP.
                            Jestli si je bereš nebo ne je jen tvoje věc. S tím problém nemám nebo to je tvoje právo. Co mě štve,že se ničí ryby ze kterých teprve ryby můžou být a dorůst velikostí mírových (nebo které bereš).
                            Když se tyhle menší ryby ,,zkurví" jako malé tak nemůžou být větší .... následné naplákání,že se málo sadí a ,že nejsou je pak tristní.

                              NS&F - pescador - Profil | Po 4.4.2016 9:48:04

                              Majra7 >> UL není jen o lovu na micro nástrahy. O zbytečné manipulaci a závodnickopretěkových cílových lovech malých ryb se nebudu už vyjadřovat nebo si myslím,že jsem zde k tomu už napsal názorů dost a nepadají hlavně ze strany aktérů na úrodnou půdu a vyvolávají řadu emocí. Jinak viz. moje reakce níže na nick Knapík.

                                NKnapík - Profil | Po 4.4.2016 9:47:29

                                S&F - pescador >> já to dělám tak, že si pstruhovku už několik let vůbec neberu. Párkrát do roka na zajdu na MP a tam jdu s tím, že pokud chytím rybu řekněme 35cm, tak ji vezmu.
                                Jasně že nezabiju zdaleka každého.

                                  NS&F - pescador - Profil | Po 4.4.2016 9:44:13

                                  Knapík >> Reagoval jsem na to,že píšeš - Kdo nechce pstruhy zabíjet a jíst, neměl by je ani chytat.
                                  Ty každého pstruha co chytíš zabiješ a sníš ? Osobně třeba potočáky neberu ač je lovím. Snažím se je lovit a to ve větších velikostech. Od toho taky odvozuji nástrahy a hlavně volím místa kde nahazuju ... je mě zcela jasné ,že ani tuhle selekci někdo nepochopí nebo ......

                                    NMajra7 - Profil | Po 4.4.2016 9:38:18

                                    S&F - pescador >> Ok tak když jsi u těch procent, zkus si představit, kolik pstruhů se poničí při chytání na UL, kolik se jich nešetrně vytáhne z vody, opusinkuje atd atd. (a to nemluvim o těch debilních závodech) Myslim si, že procento poraněných ryb při tomhle stylu bude daleko větší než při mym. Nemá cenu se o tom hádat, já jen reaguju na tvoje připomínky, na který mám prostě opačnej názor. Neber to ve zlym.

                                      NMajra7 - Profil | Po 4.4.2016 9:37:40

                                      .

                                        NKnapík - Profil | Po 4.4.2016 9:37:31

                                        S&F - pescador >> to bych ani neřekl, pokud jim nechce člověk ubližovat, neměl by je ani chytat. Já už v tom mám vcelku jasno.