Srovnání přívlačové výbavy

Ahoj, přemýšlím, že si na začátku roku obměním komplet přívlačovou výbavu a vybral jsem si pár favoritů, mezi kterými se rozhoduji. Rozhodování mi ale nejde moc snadno, a tak bych Vás, kteří jste se s těmito produkty setkali, chtěl poprosit o názory a rady, co vybrat.

Z navijáků se rozhoduji mezi:
http://daiwa-fishing.cz/navijaky/278-procaster-a.html
http://navijaky.heureka.cz/daiwa-ninja-a-2500/
http://navijaky.heureka.cz/daiwa-exceler-ea-2500-a/

Z prutů:
http://rybarske-pruty.heureka.cz/shimano-aernos-spinning-240-m/
http://rybarske-pruty.heureka.cz/cormoran-tx8-laajoki-240-2_4m-6-28g/

popř. nějaké lepší návrhy ve stejné cenové relaci? Díky dík
Autor diskuse: Majra7 - Profil , 24.12.2015 dravci - náčiní, doplňky
90 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMajra7 - Profil | So 13.2.2016 21:22:17

RadanK >> tak to už je mašinka o něco vejš :) hlavně cenové :D

    NKlobasa1 - Profil | So 13.2.2016 18:36:20

    Majra7 >> Kolik jsi dal za tu Daiwu, abych věděl co je to skvělá nabídka?

      NMajra7 - Profil | St 10.2.2016 10:44:11

      tomass1982 >> Nakonec jsem doslat skvělou nabídku právě na tuhle Daiwu Exceler 2500, kterou jsem neodmítnul, k tomu jsem si pořídil Skeletor Serie One :) Tak uvidíme, jestli potvrdim po sezóně, co píšeš. Já doufam, že ano :)

        Ntomass1982 - Profil | St 10.2.2016 0:50:08

        Nevím zda je už koupeno ale ten naviják DAIWA exceler je velmi dobrý ze skvělím chodem já bych ho doporučil a k tomu bych dal prut http://dancerfish.cz/index.php?id_product=41&contro​ller=product&id_lang=7 je to Prut od FAVORITE a mužu říc že jsou to dobré pruty

          NMajra7 - Profil | So 9.1.2016 11:32:27

          nofish >> v tom mam jasno

            Nnofish - Profil | So 9.1.2016 9:51:37

            P!F >> část toho tam je :-)
            "vzhledem k tomu, na co budu chytat." Asi nějaké mezinárodní nedorozumění, vlivem cizí řeči :-)
            Souhlasím s tebou, já se mu to snažil naznačit. Už vícekrát tu v diskuzi psal, že vláčet umí a ví o co jde, tak tohle snad už ví taky.

              NP!F - Profil | So 9.1.2016 9:43:11

              nofish >> ešte treba doplniť typ nástrah, spôsob lovu a vodu. Inak sa za 150 hodín zlikviduje navijak pri chytani na malom plytkom stojaku pri chytani okysov a inak napr. pri chytani blbenov s thrillom na väčšej rieke.

                Nnofish - Profil | So 9.1.2016 9:27:04

                Majra7 >> jn, akorát by si pak chtělo ještě utříbit v hlavě, zda si myslím, že velikost navijáku má vliv na to jak se mi bude házet a na jeho životnost, vzhledem k tomu, na co budu chytat. Ale to už je věc každého z nás.

                  NMajra7 - Profil | So 9.1.2016 9:11:46

                  nofish >> to není problém, koukám, ze velikost 2000 je co se týče návinu pro mě asi ideální

                    Nnofish - Profil | So 9.1.2016 7:44:31

                    Majra7 >> zauber ve 2500 snad ani neni, takze dalsi problem...

                      Nsmike - Profil | So 9.1.2016 7:36:28

                      Majra7 >> zauber vezmi ve velikosti 3000.mam cf a slape bez problemu

                        NMajra7 - Profil | Pá 8.1.2016 23:04:57

                        Tak já chlapy nevim..... po 14ti dnech to vidim asi tak, že se rozhodnu mezi Aernosem a Zauberem (normálnim a Zauberem CF) všechno vel. 2500. Z těch daiw jsem byl celým okolím zviklán :D

                          Nroman - Profil | Pá 8.1.2016 23:01:15

                          máte někdo zkušenosti s tímto prutem 7-28 případně 15-40 http://www.nasoutokushop.cz/privlacovy-prut-berkley​-skeletor-xcd-spin hledám slušný prut na moravu, těžší gumy woby ..

                            Nnofish - Profil | Pá 8.1.2016 20:18:58

                            Paul van Drax >> Jak píšeš, rozhodují hodiny, ne docházky. Někomu to vydrží deset let, jiný by to za rok odrovnal, protože 150 hodin udělá za dva měsíce :-)

                              NPaul van Drax - Profil | Čt 7.1.2016 14:04:00

                              Toho procastera jsem koupil loni ve vel. 2500 na lehkou vláčku (woblery 4-9cm, gumy do 10cm atp.) k vláčáku do 15g. Po nějakých +- 150 odchytaných hodinách za sezónu brzda pořád dobrá, chod plynulý, ale už je cítit, že se rozviklává a jde to poznat na zvuku chodu. Za těch 13 stovek, co mě stál v decathlonu, to není nijak špatné, myslím, že tak 2 sezóny ještě vydrží úplně vpohodě.

                                NMajra7 - Profil | St 6.1.2016 22:49:07

                                ahoj, neměl někdo v ruce, nebo neviděl někdo nějké recenze na naviják Spro Vinura??

                                  Nrybomil - Profil | Ne 27.12.2015 7:49:34

                                  Nezapomeňte, že většinou 2. pracovní den po Vánocích, tedy letos dnem 29.12. v čase 00,00 hod. začnou slevy na velkých portálech. Sic nic nutně nepotřebuju, ale kouknu co kde nahodili ve slevě.

                                    NMajra7 - Profil | So 26.12.2015 23:06:20

                                    Teď jsem trochu brouzdal po netu a vidim, že se dělá i Zauber v Gold provedení, moc pěknej strojek.....takže zbývá už jen čekat na slevy ;)

                                      Ndvorák - Profil | So 26.12.2015 22:07:46

                                      loobz >> Sice ho nepotřebuju,ale asi ho vezmu. Chleba žrát nebude,za dva roky jako když ho najdu :-)

                                        Nloobz - Profil | So 26.12.2015 21:29:19

                                        Ještě koukám že je v akci i Spro - do toho bych šel klidně taky. Grand Arc za dvojku, není proč váhat. http://www.velka-ryba.cz/cs/566-akce-vyprodej

                                          NKajman60 - Profil | So 26.12.2015 21:00:27

                                          rybomil >> ...-))

                                            Nrybomil - Profil | Pá 25.12.2015 23:08:45

                                            Kajman60 >> náhodou... má pravdu předsedo, má pravdu

                                            všechny sklopný mají vakl... říká se to a píšou to na mrku :§)

                                              NKajman60 - Profil | Pá 25.12.2015 17:47:50

                                              Martinbati >> .................................tak leda -houno.

                                                NKajman60 - Profil | Pá 25.12.2015 17:45:44

                                                dvorák >> ...jdi do Zaubera, nech si ho u někoho odborně domazat(hned po koupi)...a bude ti sloužit celý život. Zde není co řešit. Sklápěcí kličku neřeš, u žádné nemám vůli...a že -motají furt...



                                                .-)...pak bych věděl ještě o -Cataně...ale o té by ti zazpíval u.x.a.,...-)))

                                                  Nnofish - Profil | Pá 25.12.2015 17:42:26

                                                  S&F - pescador >> Zdar. Ještě nevím. Uvažuji o nějakém 2.7-3m cca něco-30g na okouny, candáty, na těžší hlavy. Na těžké věci prut mám, ale cortez power jig už se mi zdá, že není takový, jaký býval. Padají mi z toho ryby po záseku (spíš popadaly během roku) a celkově už má něco za sebou, tak chci změnu. Ještě nevím co, přes zimu budu hledat. Možná zajedu do RSP mrknout na select guide, počkám si na nové black pearly (toho už mám) a celkově pohledám, co kde je. Nechci nic za 6000 tak budu trošku hledat. Válím to furt po šutrech, v autě a tak, jinak bych mrknul i na něco "lepšího".

                                                    NS&F - pescador - Profil | Pá 25.12.2015 17:30:55

                                                    nofish >> Ahoj. Co máš v ,,pajcu" koupit ?

                                                      Nnofish - Profil | Pá 25.12.2015 17:25:43

                                                      Majra7 >> Tak hlavně bych to nekupoval teď.
                                                      Taky budu vybírat nový prut. Proč mi má ležet doma, běžet záruka? Pokud s tím budeš chytat tak ok, ale jinak bych v zimě koupil jedině za nějakou dobrou cenu.

                                                        NMajra7 - Profil | Pá 25.12.2015 17:06:57

                                                        nofish >> Já vim, to už je trochu vejš, jen jsem chtěl vědět v případě, že narazim na pěknou cenu u nich, jestli je vzít nebo ne. Jinak mi ten zauber, co jsem našel vychází ještě dráž než to technium. No, budu dále vyčkávat....

                                                          Ndvorák - Profil | Pá 25.12.2015 16:02:57

                                                          Majra7 >> Teď tam je zrovna tvoje oblíbená Daiwa,asi čtvrtá od vrchu. V super stavu a za dobrej peníz :-)

                                                            Ndvorák - Profil | Pá 25.12.2015 15:57:05

                                                            Majra7 >> Do navijáku z druhé ruky bys nešel? Občas se tu v baziši dají najít pěkné kousky.

                                                              Nnofish - Profil | Pá 25.12.2015 13:55:32

                                                              Majra7 >> Už jsi cenově někde jinde, ne? Technium... ani to nevydrží věčně. Kolega ho má 3 roky a už toho začíná mít dost (ten naviják). Je pravda, že pokud budeš vláčet 20 hodin za rok, může ti vydržet i deset let - můj subjektivní pocit je, že ryobi zauber a další té konstrukce jsou lepší.

                                                                NMisilov - Profil | Pá 25.12.2015 13:50:57

                                                                Trochu inspirace 😉 Od okounu přes cecka až po zubatý. 7-30 g

                                                                  Nafjee - Profil | Pá 25.12.2015 12:53:01

                                                                  P!F >> Zajímavý. Nicméně naviják za nějakých 50 - 60 Euro ve mně moc neevokuje představy o dlouhé životnosti při takové přívlači.

                                                                    NMajra7 - Profil | Pá 25.12.2015 10:42:24

                                                                    Ještě jsem koukal na navijáky Shimano Technicum anebo Ryobi Cynos CD, nemá někdo zkušenost?

                                                                      NP!F - Profil | Čt 24.12.2015 21:38:54

                                                                      Martinbati >> ta on je. S ním byť raz na rybách, človeku rýchlo dôjde, že rieši sprostosti.

                                                                        NMartinbati - Profil | Čt 24.12.2015 21:20:17

                                                                        poldeci >> ta ty si iny expert

                                                                          NP!F - Profil | Čt 24.12.2015 21:11:55

                                                                          nofish >> musíš tým točiť za počítačom, to tie vôle úplne inak precitis ako na rybách.

                                                                            Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 21:08:20

                                                                            poldeci >> ....... konečně někdo normální....... doma mám 4 navijáky, se sklápěcí kličkou a u žádného není ve stavu, že by mě to nějak omezovalo v lovu a cítil jsem, jak je volná. I když je to vše na plavanou, feeder a podobně.
                                                                            To mám víc volnou kličku u tři roky starého red-arca, kde mi ten čep nejde sklepnout, protože je tvrdý a bojím se co to vyvede za použití větší síly.

                                                                              Npoldeci - Profil | Čt 24.12.2015 20:53:13

                                                                              Martinbati >> kde chodíte na tie mantry o volach,az je to smiesne co za kokotiny sa popisu na mrku
                                                                              5 navijakov od troch roznych vyrobcov mam so sklápacou kľučkou a ani jednemu nic nie je a nevadí
                                                                              obcas je lepsie nic nenapísat ako vypisovat hlupost


                                                                                Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 20:45:34

                                                                                Majra7 >> Akce jsou furt, stačí mrknout na e-bay.
                                                                                Ale pokud chceš koupit co se ti líbí, tak to neřeš a kup. Když nic, tak budeš mít naviják, co se ti líbí.

                                                                                  NMajra7 - Profil | Čt 24.12.2015 20:35:58

                                                                                  Martinbati >> uvidím no, budu hlídat akce :)

                                                                                    NMartinbati - Profil | Čt 24.12.2015 20:29:53

                                                                                    Majra7 >> zauber je vyborny len myslim nad ten limit co si pisal. Je to to iste co spro red arc len inom kabate. Ale ber so srubivacou kluckou a nie sklopnou bo ta mava volu

                                                                                      NP!F - Profil | Čt 24.12.2015 19:53:59

                                                                                      afjee >> Nemam to vyskusane v praxi. Mal som to v rukach nove a od jedneho znameho, co travi polku roku chytanim v IT na vlacku, mam info ohladom toho, ze to s prehladom zvladaj aj sumcovlacku tam. Kupovat si to nebudem, je to tazke. Neviem kolko tomu pisu na papieri, ale ta 4000ka ma podla mna cez 400g. Ma to kovovy aj rotor.

                                                                                        NMajra7 - Profil | Čt 24.12.2015 19:40:23

                                                                                        Ten Zauber taky nevypadá špatně. Jestli spolehlivě a dobře maká, byl by to další kandidát.

                                                                                          NMajra7 - Profil | Čt 24.12.2015 19:37:03

                                                                                          retrívr >> jojo, v obchodě je vyzkoušim v ruce no a uvidíme

                                                                                            Nkura11 - Profil | Čt 24.12.2015 19:36:32

                                                                                            u mna zauber.. mam zatial rok 3000 a 4000 a idu ako nove.. pouzivam na feeder a na vlacku zvecsa gumy na 12 tkach hlavach... po roku akoby teraz vybrane z krabice.. mozno kusok lahsi chod.. za mna sikovne masinky..

                                                                                              Nretrívr - Profil | Čt 24.12.2015 18:54:34

                                                                                              Majra7 - >> Ahoj, myslím, tedy podle sebe, mě taky nikdy nikdo nepomohl.Jde o vodu, zkoušku, pocit a vytrvalost.Jsem taky hodně volnomyšlenkářský vlákčař,Radu nevím. Jen přeju vytvalost, výsledky přijdou.

                                                                                                Nafjee - Profil | Čt 24.12.2015 18:30:05

                                                                                                P!F >> Myslíš, že ta Ninja ty nástrahy s větším odporem zvládne? Co mám zkušenost s navijáky z nižší cenové kategorie od Daiwy, tak to jsou akorát navoněné strojky, co se hodí na tahání maximálně mikromrdek (Lexa, Legalis HA). Dal bych ruku do ohně za to, že navijáky od Ryobi či jejich klony, odvedou lepší práci jak ty lowendové Daiwy.

                                                                                                  Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 17:48:21

                                                                                                  dvorák >> videl jsem zajimavy ale riskovat 2000 jsem nechtel...

                                                                                                    Ndvorák - Profil | Čt 24.12.2015 17:34:54

                                                                                                    nofish >> Vyberem tedy něco jiného :-))

                                                                                                      Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 17:30:07

                                                                                                      dvorák >> pulka navijaku co jsem od te znacky mel v ruce byla pekne oskliva a chod nic moc. Druha celkem usla. Takze docela loterie :-)

                                                                                                        Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 17:27:37

                                                                                                        Majra7 >> scvalne pak mrknu protoze uz tam toho posledne bylo minimum, kdyz jsem uvazoval o 10. velikosti. Navic s lostovnym byl drahy. No tak uvidime jestli tam jeste jsou.

                                                                                                          Ndvorák - Profil | Čt 24.12.2015 17:25:37

                                                                                                          Nebo drobek zariskuj a kup něco,co jen tak někdo nemá,tudíž neokoukanou věc.
                                                                                                          Třeba totok http://www.abos.cz/privlac/navijaky/predni-brzda/66​487-iron-claw-magus

                                                                                                            NMajra7 - Profil | Čt 24.12.2015 17:20:10

                                                                                                            nofish >> V Německu. (pokud bych se tedy pro něj rozhodl)

                                                                                                              Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 17:15:56

                                                                                                              Majra7 >> a kde koupis black arca? Za dobre ceny byl na e-bay a tam uz taky moc nebyli kdyz jsem se nedavno dival.

                                                                                                                Nloobz - Profil | Čt 24.12.2015 17:13:54

                                                                                                                Podívej se ještě když tak na Daiwa Freams, to je nádhera. Ale 100% můžu doporučit Ryobi Zauber CF nebo L. Má to pár gramů a jede to perfektně. Nebo za min peněz tady http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/0/3/5/1371-​RYOBI-ZAUBER-2000

                                                                                                                  NMajra7 - Profil | Čt 24.12.2015 17:09:59

                                                                                                                  GTdpcfix >> Vybrat si ženskou na trvalej vztah jen podle vzhledu je docela blbost. Já navijáky beru ale podle značky, vzhledu a potom názoru zkušenejch, kterej už to prošlo rukou. Pro ostatní: Daiwa je dobrá značka, Ryobi a SPRO taky, i když ne tak zvučný. Když k tomu vypadá Daiwa dobře a čtu na ní dobrý recenze, proč do ní nejít? Zase mě nechytejte za slovo. Rozhodnu se aasi mezi Ninjou a Black arcem, pokud do tý doby zase něco jinýho neobjevim. Všem autorům věcnejch rad moc děkuju.

                                                                                                                    Nnofish - Profil | Čt 24.12.2015 17:04:14

                                                                                                                    Mam takovy pocit, ze tu je dalsi erikT...

                                                                                                                    Kolego, nevybirej cajk podls toho jestli se ti libi.stejne se na nej pri chytani divat nebudes, neni na to cas. I kdyz pekny navijak, az se rozsype, se da pouzit jako pekne tezitko....

                                                                                                                      NGTdpcfix - Profil | Čt 24.12.2015 17:03:35

                                                                                                                      Majra7 >> mojemu kamosovi se libila kdysi jedna blondynka,po 10 letech souziti jej pripravila o deti,auto,barak...kamarad uz si nemysli ze vybrat jen podle vzhledu je dobry napad

                                                                                                                        NMajra7 - Profil | Čt 24.12.2015 15:12:02

                                                                                                                        Díky moc za názory. Já si naopak myslim, že je hodně důležitý, aby se ti tvuj naviják líbil. Jak jsem řikal, Daiwy se mi líbí ze všech nesrovnatelně nejvíc. Z těch SPRO snad jen Black Arc mi přijde celkem pěknej.

                                                                                                                          NPstruh27 - Profil | Čt 24.12.2015 15:10:22

                                                                                                                          Ako taky univerzal (aj ked nerad ten vyraz pouzivam) pri love na Vahu, woby do 8 cm, gumy mam od leta Jenzi Okinava 8-20 g a som velmi spokojny. Tie Daiwy si nekupuj.... Daiwa ma dobre navijaky ale vyssie rady, nie tie o ktore mas zaujem. Pisali to tu viaceri.... Ryobi alebo Spro. na to ze sa prut alebo navijak paci alebo nepaci (myslim vzhladovo) sa prosim ta uplne vykasli :-)

                                                                                                                            NP!F - Profil | Čt 24.12.2015 14:54:40

                                                                                                                            Majra7 - >> Daiwa Ninja je hodne podarena seria navijakov. Podla mna za tu cenu celkom hooodne vela muziky. Exceler tieto nove serie celkom sunty. Procaster je detska hracka. Ryobi a vsetky klony stoja podla mna stoja za prd, napriek tomu, ze ich tu milion ludi miluje, staci tomu ukazat nastrahu s vacsim odporom a rozsype sa to. Teda nerozsype, len to zacne vydavat zvuky ako mlyncek do ktoreho nasypes piesok.

                                                                                                                            Tie pruty nepoznam.

                                                                                                                              NWillow - Profil | Čt 24.12.2015 14:41:30

                                                                                                                              Daiwa Ninja je ,něco mezi Lagunou a Freamsem.To,že tyhle výrobny světa ,používají stejný technologický postup a základ,je zřejmé.viz Škoda a WV.Je to na tobě,co si nacháš nakecat.Ty to budeš platit.Za mne Daiwa Ninja,je to jako ,o těch autech.Bratranec Freamsu.

                                                                                                                                NMéďa cl - Profil | Čt 24.12.2015 14:14:17

                                                                                                                                Už třetí sezonu jedu Ryobí Aplause jestli to píšu dobře a shimano stradic 3000 a jsem spokojen z prutů mám konger equs 270 4-12g ne střední vláčku sporex 270 15 - 30 gr a jsem spokojen akorát si chci pořídit něco na UL

                                                                                                                                  NMartinbati - Profil | Čt 24.12.2015 14:10:46

                                                                                                                                  Majra7 >> cormoran sa ti bude pacit. Navi uz vyberaj jak myslis. Typov mas dost :) tiez som si niekedy myslel ze nikdy nedam 200e za navijak. A dnes uz to neplati :)

                                                                                                                                    NPalusko - Profil | Čt 24.12.2015 13:28:12

                                                                                                                                    Majra7 >> Toho cormorana som v ruke nedrzal tak ho nechcem zatracovat, len k tej znacke som pred par rokmi nemal nejaky extra vztah :) Aj ked nieco lepsie co ma napada by stalo tak asi okolo 3000 a viac

                                                                                                                                      Červené karty: u.x.a.