MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Znovu ČRS a nový zákon

Existuje jestě termin -všeobecny zakaz rybolovu(např.Morava 15)když neni v Soupisu revirů ĆRS definován -a přitom mají ryby své druhové hájení?

Autor diskuse: coverboy ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 8.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Tomáš.V - ® St 12.1.2005 14:57:42
Tak jsem si dnes u vody zkontroloval svoje "papíry" a odkaz na RŘ a Soupis revírů tam je.
N rybomil - ® St 12.1.2005 13:56:18
lax:. Je zajímavé cos napsal. To jako když u vás v MO něco upečete, ostatní okolní MO nemají možnost tomu zabránita příští rok to platí?Malé MO, které v odboru nikoho nemají jsou jaksi BEZ?
Vždy jsem myslel, že daleko sportovnější a složitější je lovit ( a ulovit ) dravce umělými nástrahami, t.j. převážně přívlačí nebo muškou. Ale podle různých výkladů zákazů, zejména dost často prosazeného zákazu přívlače, stále ještě v mnoha myslích běžných rybářů přežívá názor, že přívlač je metlou a metodou na totální vychytání dravců. A to si pořád říkáme SPORTOVNÍ rybáři.Jen běda zakázat rybičku.
N XAXAP - ® St 12.1.2005 13:45:09
RadekS: toho mistopredsedu havirovske MO znam, byt ne osobne ... a je to hezka aktivita
N Pan Slamáček St 12.1.2005 13:41:52
xaxap> fajn. vime ze BP tak jak je v mnoiha pripadech CRS/MRS chaepe jsou na hovno a ze nemaji podporu v zakone, ale co dal?
N Pan Slamáček St 12.1.2005 13:40:15
to je rozumne. taky to posli do nejaky tv treba dostanes nejakou odmenu, teda jestli to jeste funguje :-)
N XAXAP - ® St 12.1.2005 13:39:26
Iax: to je hezky vysvetleni ala "vylozim si to tak, jak se mi to hodi" !!! Pokud nekdo nechce jit proti zakonu a vyhlasce, nemuze jakkoliv menit jejich ustanoveni (tedy i miry, zakazovat neco, co je vyslovne povoleno apod.). Tohle uz snad kazdy chape!
N Petr_S St 12.1.2005 13:29:44
Pan Slamáček: Právě z tohoto důvodu požádám přímo Radu ČRS o písemné stanovisko a to si do povolenky založím. Kopii žádosti o stanovisko pošlu MZe. To je asi vše, co mohu v tuto chvíli dělat.
N Pan Slamáček St 12.1.2005 13:19:22
Petr_S> tak ti nevim jestli ovsem tva povolenka je vubec platna!
N Radek S. - ® St 12.1.2005 11:50:32
Co říkáte na toto-
http://rybarske-pravo.unas.cz/
N Petr_S St 12.1.2005 10:43:49
Teď jsem telefonoval na Radu ČRS, tam mne odázali na ÚS Praha a tam mi řekli, že pokud má MO velké zásoby starých formulářů (bez bližších podmínek), tak je může dodělat a RS je prý bude v roce 2005 tolerovat....¨
NEUVĚŘITELNÉ. Nechám si to dát ještě pro jistotu písemně, protože takové právní diletanství se hned tak nevidí. Oni vůbec nechápou, že když někomu dají povolenku v provedení, které odporuje Příloze č. 8 k vyhlášce 197/2004Sb. tak mu tím neukládají povinnost dodržovat bližší podmínky dle § 13 odst. 9 zákona 99/2004Sb. Ach jo.
N Pike St 12.1.2005 9:19:04
Slamak: Presne tak. Se mi zda, ze u nas jsou same vyjimky, blizsi podminky atd. Nic, sifon, dva. Vsechny blizsi podminky zrusit, zakon a vyhlasku novelizovat, aby vyhovovala samostatne a vyjimky udelovat jen ve zvlast zavaznych pripadech. Vse bude pak transparentni a maximalne prehledne. Stejne tak danove zakony, cert aby se v tom vyznal
N Pan Slamáček St 12.1.2005 9:14:30
Pike> jenomze to by bylo moc jednoduche a prehledne a potom kdo by chodil na urad o vyjimku zadat? :-)
N Pike St 12.1.2005 9:07:12
Petr S: Ano diky, to je dobre znat. Vim, ze minuly rok meli neco podobneho v Jiznich Cechach. Idealni by bylo, kdyby blizsi podminky vubec nebyly, vyjimky povoloval treba jen Krajsky urad a v radu (potazmo v soupise reviru) by na to byl odkaz. Treba mira lipana je na reviru 40 cm - vyjimku ze zakona ci vyhlasky udelil Krajsky urad dne toho a toho
N Petr_S Út 11.1.2005 19:48:52
Pike: Dnes jsem dostal do ruky Rozhodnutí MZe č.j. 23273/2004-16230 z 11. 6. 2004, kterým povoluje celoročně přívlač na Vltavě 7 a 9 jako výjimku. To je tedy OK.
N Pike Út 11.1.2005 11:56:20
Tak to by mne zajimalo, jak maji v Praze osetreno celorocni vlaceni. Jinak i vyklad ministerstva je napadnutelny, nase ministerstva kolikrat placnou uplnou blbost, no uvidime
N lax - ® Út 11.1.2005 11:26:18
Už se to na MRKu probíralo. Na MOL jsem našel následující příspěvek p. Hladíka:
Podle výkladu ministerstva má v rámci "bližších podmínek" uživatel revíru poměrně rozsáhlou možnost upravit pravidla rybolovu na revíru, takže může například zakázat přívlač, zvýšit míru ryb, zavést hájení atd., rozhodně ale nelze jít proti zákonu a vyhlášce, tedy například míru ryb snížit (na to lze pouze v odůvodněných případech získat výjimku od krajského úřadu) nebo například povolit přívlač v době, kdy je zakázána (na to výjimku získat vůbec nelze).
V JČ je postup takový, že pokud podobný návrh odsouhlasí schůze nebo výbor MO, je zaslán do hospodářského odboru JčÚS (do 31.5.), ten to projedná a v případě souhlasu doporučí výboru JčÚS ke schválení (červen) a ten to projedná a v případně souhlasu schválí. Postup vypadá složitě a projednání v hospodářském odboru a ve výboru slouží k tomu, aby návrh posoudili i lidé z větším odstupem a více zkušenostmi a má také zabránit jednak "lidové slovesnosti" a jednak i různým pokusům a nápadům, které už někdo dávno vyzkoušel a nebo které evidentně nemají smysl. Ale pokud se jedná o rozumné věci, jde to poměrně rychle, tedy pokud teď něco navrhnete, příští rok to už může fungovat.
N strejka Po 10.1.2005 14:22:45
jinymi slovy, je chyba, kdyz stat zakonem resi miry, hajeni (s vyjimkou chranenych zivocichu, zpusoby lovu, vybavu atd. atd., existuji pozadavky statu na zarybneni, tech at dosahne kazdy rybolovecky podnikatel, jak uzna za vhodne tzn. mirami, hajenim, vysazovanim, c+r, omezenim poctu vydanych povolenek atd. atd., rozhodne neni spravne to, co nam ted stat nadiktoval a pres co nejde vlak, podnikatele by meli mit pravo na urcovani lokalnich pravidel hry...
N XAXAP - ® Po 10.1.2005 13:55:25
Petr S: tak tak!
Blizsimi podminkami lze napr:
- naridit noseni podberaku (zakon podberak povoluje, jeho narizenim v ramci blizsich podminek toto povoleni neni naruseno)
- naridit zapisovani dochazky (zakon neresi)

Ale cokoliv, co zakon jednoznacne ustanovuje, nemuze nikdo preci menit (i zprisneni je zmena), at uz se to zda logicke ci nikoliv!
N Petr_S Po 10.1.2005 11:52:53
XAXAP - toť otázka. Bližšími podmínka rohodně nelze zákon změkčovat. Nicméně pokud by platila Tvoje teorie, nebylo by možné prakticky nic - např. by nebylo možné zvyšovat bližšími podmínkami míry ryb nebo třeba hájit celoročně parmu, jako to udělali Jihočeši....
N XAXAP - ® Po 10.1.2005 11:39:51
Nooo, vseobecne zakazy jsou napadnutelne! Zakon jasne vytycuje lov ruznymi rybolovnymi technikami a jejich pouziti v kalendarnim meritku. Svaz blizsimi podminkami nemuze jit proti zakonem exatne definovanym podminkam!!!
N Petr_S Ne 9.1.2005 10:54:35
Pokud jde o Vltavu 7, tak tam je nějaká výjimka MZe z léta 2004, tudíž není podstatné, co je je kde v soupisu revírů napsáno. Tato výjimka platí objektivně - bez ohledu na to, zda je uvedena v povolence či nikoliv. Přesný text výroku rozhodnutí o výjimce pro Vltavu 7 se snažím (zatím marně) získat přímo z MZe.
Takže - pokud jsou na nějaký revír vydána pravomocná rozhodnutí o výjimkách (kraj či MZe), je to právně v pořádku. Pokud jsou tam další úpravy a ty nejsou uvedeny v povolence, ale jen v soupise revírů, který není označen jako nedílná součást povolenky, jsou právně neúčinné. Jak píše Pavel - v zájmu klidu je doporučuji přesto dodržovat, ale vymáhat je nikdo nemůže, protože není splněna základní podmínka podle § 13 odst. 9 zákona 99/2004Sb. - nejsou uvedeny v povolence.
N Pavel Ne 9.1.2005 1:31:11
Petr S : Otázka je, kdo by riskoval případný zbytečný spor z potřeby lovit na pstruhovce na rohlík?
N dandsy So 8.1.2005 15:20:43
Jsem asi trosku natvrdly a ve vykladu prava a zakonu neznaly. jsem prazak, mam koupenou celosvazovou povolenku a chtel bych si jit v lednu zavlacet na Vltavu 7. Vyjimka je napsana v Siupisu MP reviru. Jsou tyto vyjimky a vlastne cely Soupis s dodtaky, upravami,..atd platny a maji pravni opodstatneni??? prosim upresnete mi to nekdo, moooc dekuji.
N Petr_S So 8.1.2005 8:58:28
Ne, tento institut zákon ani prováděcí vyhláška nezavádějí. Se "všeobecným" zákazem lovu se lze setkat pouze ve dvou případech:
a) Pokud jej vyhlásí uživatel revíru v povolence coby bližší podmínky výkonu rybářského práva na daném revíru.
b) Jako s krátkodobým opatřením např. po nasazení ryb do revíru.
Ve všech ostatních případech nemůže nikdo nikomu bránit chytat ryby celoročně, ovšem s respektováním druhového hájení ryb a omezení některých způsobů lovu (přívlač).
Je třeba ještě zmínit, že Rada ČRS vyhlásila všeobecný zákaz lovu na všech pstruhových revírech od 1. ledna do 15. dubna a od 1. do 31. prosince. Problém je v tom, že to neudělala V POVOLENCE a bude tedy bohužel problém to vymáhat (pstruhovou povolenku sice nemám před sebou, ale podle mých informací v ní není o bližších podmínkách ani slovo).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniIMPERIAL BAITS - Esence Carptrack FLAVOUR FISH 50ml

Za 284
Tyto esence jsou přírodně identické a mimořádně dobře snášejí vaření. Jsou velice koncentrované, proto je vhodné dodržet doporučené dávkování.


akce, rybareniOkuma, Prologic, Savage Gear, Ron Thomson, Imax se slevami až 65%!

Více než 150 výrobků firmy Svendsen značek Okuma, Prologic, Savage Gear a dalších se slevami až 65%! Neváhejte - jedná se o limitovanou nabídku, která platí pouze do vyprodání zásob!


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...